Справа 688/3435/25
№ 2/688/1460/25
Ухвала
25 липня 2025 року м. Шепетівка
Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області в складі судді Березюк Н.П., ознайомившись з матеріалами цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
встановив:
24.07.2025 позивачка звернулась до суду з цим позовом, зазначивши у позовній заяві про те, що місце реєстрації місця проживання відповідача їй невідоме.
Позовна заява за формою та змістом відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Разом з тим, відсутні відомості, що справа підсудна Шепетівському міськрайонному суду Хмельницької області.
Відповідно до ч.1 ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Позови про розірвання шлюбу можуть пред'являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров'я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них. (ч.2 ст. 28 ЦПК).
Відповідно до вимог ч.9 ст.28 ЦПК України позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, пред'являються за місцезнаходженням майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи).
Сторона позивача, звертаючись до суду з даним позовом, не надала суду відомостей на підтвердження того, що справа підсудна Шепетівському міськрайонному суду, а саме: офіційні відомості про місцезнаходження майна відповідача; про останнє зареєстроване місце проживання або перебування відповідача в Україні, чи місце постійного його заняття (роботи); не зазначила про наявність у подружжя неповнолітніх дітей.
25.07.2025 суд отримав інформацію з Єдиного державного демографічного реєстру про те, що за вказаними параметрами (стороною позивача) інформація щодо ОСОБА_2 не знайдена.
Таким чином, суд позбавлений можливості визначити підсудність цієї справи Шепетівському міськрайонному суду Хмельницької області.
Згідно ч.1 ст.185 ЦПК України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем копії ухвали.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Викладене дає підстави для висновку, що позовна заява не відповідає вимогам закону, а тому підлягає залишенню без руху з наданням строку на їх усунення.
Керуючись ст. ст. 185, 258 - 261, 284, 285 ЦПК України, суддя -
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу залишити без руху та надати строк для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині ухвали - 5 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Запропонувати позивачці усунути виявлені судом недоліки позовної заяви, надавши суду відповідні відомості, що підтверджують підсудність позову Шепетівському міськрайонному суду, а саме: надати суду докази щодо наявності у подружжя неповнолітніх дітей, чи відомості про місцезнаходження майна відповідача; про останнє зареєстроване місце проживання або перебування відповідача в Україні, чи місце постійного його заняття (роботи);
Роз'яснити позивачці, що у разі не усунення вказаних недоліків у визначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернута.
Ухвала набирає законної сили негайно після її прийняття і оскарженню не підлягає.
Суддя: Неоніла БЕРЕЗЮК