Справа №678/1049/25
Провадження №1-кс-678-525/25
25 липня 2025 року селище Летичів
Слідчий суддя Летичівського районного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 , захисника-адвоката ОСОБА_5 , підозрюваного ОСОБА_6 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в селищі Летичів клопотання слідчого СВ ВП №3 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 , погодженого з прокурором, про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно підозрюваного
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою АДРЕСА_2 , українця, громадянина України, з середньою спеціальною освітою, одруженого, на утриманні неповнолітніх дітей немаючого, непрацюючого, інвалідності немаючого, раніше неодноразово судимого, а саме: 06.06.1994 року вироком Шевченківського районного суду м.Києва за ч.2 ст.142 КК України до покарання у виді 1 (одного) року позбавлення волі з конфіскацією майна; 04.03.1998 року вироком Харківського районного суду м.Києва за ст.ст.229-6 ч.1, 229-6 ч.2 КК України до покарання у виді 2 (двох) років позбавлення волі з додатковим покаранням у виді лікування від наркоманії; 21.08.1999 року вороком Харківського районного суду м.Києва ч.2 ст.229-6 КК України до покарання у виді 2 (двох) років позбавлення волі з додатковим покаранням у вигляді лікування від наркоманії; 04.08.2003 року вироком Дніпровського районного суду м.Києва за ч.2 ст.307 КК України до покарання у виді 5 (п'яти) років 6 (шість) місяців позбавлення волі з конфіскацією майна; 19.07.2012 року вироком Дніпровського районного суду м.Києва за ч.2 ст.309 КК України до покарання у виді 4 (чотирьох) років позбавлення волі, на підставі ст.75 КК України звільнений від відбування покарання з іспитовим строком терміном на 2 (два) роки; 16.01.2013 року вироком Вишгородського районного суду Київської області за ч.3 ст.309 КК України до покарання у виді 5 (п'яти) років 6 (шість) місяців позбавлення волі; 01.08.2013 року вироком Вишгородського районного суду Київської області за ч.3 ст.309 КК України до покарання у виді 5 (п'яти) років позбавлення волі, на підставі ст.71 КК України за вироком Дніпровського районного суду м.Києва від 19.07.2012 року приєднано 4 (чотири) місяці та до відбуття покарання у виді 5 (п'яти) років 4 (чотири) місяців позбавлення волі; 19.04.2023 року вироком Жовківського районного суду Львівської області за ч.1 ст.309 КК України до покарання у виді штрафу в розмірі 17000 гривень, 24.02.2025 року ухвалою Жовківського районного суду Львівської області вказане покарання замінено на 240 (двісті сорок) годин громадських робіт,
у кримінальному провадженні №12025243360000129,
встановив:
25.07.2025 року слідчий СВ ВП №3 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області старший лейтенант поліції ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді Летичівського районного суду Хмельницької області з клопотанням, погодженим з прокурором Летичівської окружної прокуратури ОСОБА_3 , про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно ОСОБА_6 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбачен ого ч.2 ст.310 КК України (посів або вирощування конопель), посилаючись на те, що існують передбачені ст.177 КПК України ризики : переховування від органів досудового розслідування та/або суду ; незаконного впливу на свідків у даному кримінальному провадженні; перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином; вчинення іншого кримінального правопорушення.
Заслухавши думку прокурора та слідчого, які наполягають на задоволенні клопотання, підозрюваного та його захисника, які не заперечують щодо його задоволення, дослідивши матеріали клопотання та надані матеріали кримінального провадження, приходжу до висновку, що клопотання слідчого підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
01.07.2025 року в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за номером №12025243360000129, зареєстровано дане кримінальне правопорушення, правова кваліфікація правопорушення - ч.2 ст.310 КК України (посів або вирощування конопель).
24.07.2025 року ОСОБА_6 було письмово повідомлено про підозру у вчиненні ним кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.310 КК України (посів або вирощування конопель ), а саме про те, що він будучи раніше неодноразово судимим за ст.ст.307 ч.2, 309 ч.1, 309 ч.2, 309 ч.3 КК України, востаннє 19.04.2023 року вироком Жовківського районного суду Львівської області за ч.1 ст.309 КК України до покарання у виді штрафу в розмірі 17000 гривень, на шлях виправлення не став та маючи не зняту та не погашену судимість, знову вчинив новий злочин у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів.
Так, з квітня місяця 2025 року (точної дати досудовим розслідуванням не встановлено) ОСОБА_6 , маючи умисел на незаконний посів та вирощування рослин коноплі, усвідомлюючи суспільно-небезпечний та протиправний характер своїх дій, діючи умисно, на присадибній ділянці за місцем свого проживання в АДРЕСА_2 , у відкритий ґрунт здійснив посів насіння рослин конопель, і таким чином, не маючи відповідного дозволу, незаконно посіяв рослини виду конопель.
Реалізуючи свій злочинний намір, спрямований на незаконне вирощування рослин виду коноплі, ОСОБА_6 , усвідомлюючи протиправний та суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх шкідливі наслідки і свідомо бажаючи настання таких наслідків, діючи умисно, впродовж періоду з квітня місяця 2025 року (точної дати досудовим розслідуванням не встановлено) по 09.07.2025 року прополював посіяні рослини коноплі та знищував бур'яни, тим самим здійснюючи догляд та створюючи сприятливі умови для їх росту та дозрівання, внаслідок чого незаконно виростив 277 (двісті сімдесят сім) рослин коноплі з метою використання їх в особистих цілях, шляхом куріння.
09.07.2025 року в період часу з 07 год. 44 хв. по 08 год. 41 хв. працівниками ВП №3 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області було проведено обшук домогосподарства за місцем проживання ОСОБА_6 , а саме по АДРЕСА_2 , під час якого на присадибній ділянці було виявлено та вилучено незаконно посіяні та вирощені ОСОБА_6 , 277 (двісті сімдесят сім) рослин, які містять тетрагідроканнабінол і є рослинами роду конопель, які він незаконно посіяв та виростив без мети збуту.
Таким чином, ОСОБА_6 , усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи умисно, порушуючи правовий режим обігу наркотичних засобів в Україні, а саме всупереч вимогам ст.ст.7, 15 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» та Порядку провадження діяльності, пов'язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та контролю за їх обігом, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №589 від 03.06.2009 року, згідно яких діяльність з обігу наркотичних засобів і психотропних речовин, включених до списку №2 таблиці ІІ Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №770 від 06.05.2000 року, без відповідного дозволу заборонено, однак останній не маючи відповідного дозволу, з квітня місяця 2025 року (точної дати досудовим розслідуванням не встановлено) по 09.07.2025 року, на земельній ділянці по АДРЕСА_2 , незаконно посіяв та вирощував 277 (двісті сімдесят сім) рослин конопель.
Дана підозра є обґрунтованою, адже на її підтвердження представлено: рапорт оперуповноваженого СКП ВП №3 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області лейтенанта поліції ОСОБА_7 від 01.07.2025 року, рапорт старшого оперуповноваженого СКП ВП №3 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області капітана поліції ОСОБА_8 від 03.07.2025 року, протокол допиту свідка ОСОБА_9 від 03.07.2025 року, протокол обшуку від 09.07.2025 року, протокол допиту свідка ОСОБА_10 від 09.07.2025 року, висновок експерта №СЕ-19/123-25/10098-НЗПРАП від 16.07.2025 року, протокол допиту свідка ОСОБА_11 від 17.07.2025 року, протокол допиту свідка ОСОБА_12 від 17.07.2025 року, протокол допиту свідка ОСОБА_13 від 23.07.2025 року, повідомлення про підозру ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення від 24.07.2025 року, інші матеріали кримінального провадження в їх сукупності.
Санкція ч.2 ст.310 КК України, передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до семи років, тобто даний злочин є тяжким.
Сам ОСОБА_6 раніше неодноразово судимий за вчинення кримінальних правопорушень у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, неодноразово відбував реальні міри покарання у виді позбавлення волі, на обліках у лікаря психіатра, лікаря нарколога та лікаря невролога не перебуває, за місцем проживання характеризується позитивно, свою вину у вчиненні вказаного кримінального правопорушення визнає повністю та обґрунтовано підозрюється у його вчиненні.
За таких обставин, приходжу до висновку про наявність ризиків: переховування від органів досудового розслідування та/або суду; незаконного впливу на свідків у даному кримінальному провадженні; перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином; вчинення іншого кримінального правопорушення.
Враховуючи наведені ризики, усі визначені ст.178 КПК України обставини, приходжу до висновку, що забезпечити виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків зможе запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, який полягає в забороні залишати місце свого проживання за адресою АДРЕСА_2 , в період часу з 21 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. наступного дня, з покладенням на нього зобов'язання прибувати до слідчого, прокурора, суду, слідчого судді за кожною вимогою та обов'язків визначених ст.194 КПК України.
Саме такий запобіжний захід буде достатнім для підозрюваного ОСОБА_6 для виконання ним покладених на нього обов'язків та зможе забезпечити його належну процесуальну поведінку.
Строк домашнього арешту слід визначити в межах строків досудового розслідування, а саме по 19 вересня 2025 року, включно.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.110, 177, 178, 181, 194, 196 КПК України, слідчий суддя
постановив:
Клопотання слідчого СВ ВП №3 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 , погодженого з прокурором, - задовольнити частково.
Застосувати відносно підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.310 КК України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, який полягає в забороні залишати місце свого проживання за адресою АДРЕСА_2 , в період часу з 21 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. наступного дня, з покладенням на нього зобов'язання прибувати до слідчого, прокурора, суду, слідчого судді за кожною вимогою.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_6 строком по 19.09.2025 року включно, наступні обов'язки:
- прибувати до слідчого, прокурора, суду за першою вимогою;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або роботи;
- не відлучатися без дозволу слідчого, прокурора, суду за межі Хмельницької області;
- утриматись від спілкування зі свідками у даному кримінальному провадженні, окрім як у присутності слідчого, прокурора та суду в ході проведення слідчих дій та судового розгляду.
Ухвала діє по 19 вересня 2025 року включно.
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Копію ухвали для виконання направити начальнику ВП №3 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області.
Ухвала може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1