23 липня 2025 року Справа № 826/1423/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Войтович І.І., отримавши та розглянувши заяву ОСОБА_1 про стягнення штрафу з боржника за невиконання рішення суду в порядку ст. 382 КАС України, в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Центрального об'єднаного управління Пенсійного Фонду України в м. Києві про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Центрального об'єднаного управління Пенсійного Фонду України в м. Києві про визнання протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 25.05.2018 адміністративний позов задоволено в повному обсязі, визнано протиправними дії Центрального об'єднаного управління Пенсійного Фонду України в м. Києві, та зобов'язано відновити виплату ОСОБА_1 призначеної їй пенсії за віком з 01.1.2017.
Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 25.05.2018 набрало законної сили 01.08.2018.
22.10.2018 Окружним адміністративним судом міста Києва видано виконавчий лист у справі № 826/1423/18.
18.10.2018 на адресу Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла заява позивача про заміну боржника у виконавчому листі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 24.10.2018 заяву позивача про заміну боржника у виконавчому листі задоволено.
Замінено боржника у виконавчому листі, виданому Окружним адміністративним судом міста Києва 22.10.2018 у справі 826/1423/18, з Центрального об'єднаного управління Пенсійного Фонду України в м. Києві на Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 16, код ЄДРПОУ 42098368).
В подальшому, 18.07.2025 до відділу діловодства суду ОСОБА_1 подала заяву про стягнення штрафу з боржника за невиконання рішення суду в порядку ст. 382 КАС України.
Перевіривши матеріали поданої заяви, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Щодо правової природи заяви ОСОБА_1 суд враховує, що розділом IV КАС України врегульовано окремі процесуальні питання, пов'язані з виконанням судового рішення, а нормами статті 382 КАС України передбачено вид судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах: зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення та, за наслідками розгляду даного звіту, як можливий варіант накладення штрафу.
Законодавець, розмежовуючи види судового контролю за виконанням судового рішення, тим самим розділив і види заяв, з якими звертається позивач до суду та відповідно, наявність чи відсутність вимог до оформлення такої.
Спеціальних вимог до змісту заяви поданої в порядку ст. 382 КАС України процесуальний закон не містить, що обумовлює застосування загальних вимог до форми та змісту письмової заяви (клопотання), що передбачені ст. 167 КАС України.
Відповідно до положень частини 3 статті 166 та частини 1 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
За нормами частини 1 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Суд звертає увагу, що відповідно до приписів частини 1 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Згідно з частини 2 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
З аналізу наданої позивачем заяви та доданих до неї матеріалів, судом було встановлено, що заявником не додано до заяви доказів її надіслання (надання) відповідачу.
Керуючись викладеним, суд приходить до висновку, що недодержання заявником вимог частини 1 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України не дає можливості розглянути вказану заяву, у зв'язку з чим вказана заява підлягає поверненню заявнику без розгляду.
Виходячи з викладеного, керуючись статтями 166, 167, 241-243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Заяву ОСОБА_1 подану 18.07.2025 в порядку ст. 382 КАС України, - повернути заявнику без розгляду.
Роз'яснити позивачу, що залишення заяви без розгляду не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Суддя Войтович І. І.