Ухвала від 23.07.2025 по справі 240/18235/25

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

(про внесення виправлень в ухвалу)

23 липня 2025 року м. Житомир справа № 240/18235/25

категорія 112010201

Житомирський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Шимоновича Р.М., розглянувши питання про внесення виправлень у судове рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії,

встановив:

У провадженні Житомирського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа №240/18235/25.

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 21.07.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Однак, у вступній та резолютивній частинах вказаної ухвали суду, помилкового зазначено відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, тоді як відповідачем у справі є Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві.

Частиною першою, другою статті 253 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачено, що суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні. Питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження.

Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, а лише усуває неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.

Під опискою необхідно розуміти помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Особливо це стосується резолютивної частини рішення. В резолютивній частині будь-яка описка має істотне значення, оскільки вона може утруднити виконання рішення. Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.

Таким чином, підставами для внесення виправлень у судовому рішення є описка або очевидна арифметична помилка.

Враховуючи наявність в судовому рішенні описки, суд приходить до висновку про необхідність її виправлення.

Керуючись статтями 243, 248, 253 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ухвалив:

Виправити описку, допущену в ухвалі Житомирського окружного адміністративного суду у справі № 240/18235/25.

У вступній та резолютивній частинах ухвали Житомирського окружного адміністративного суду від 21.07.2025 вважати правильними відповідача: "Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві.

Дана ухвала є невід'ємною частиною ухвали Житомирського окружного адміністративного суду від 21.07.2025 в адміністративній справі №240/18235/25.

Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею.

Ухвала суду може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

Суддя Р.М.Шимонович

Попередній документ
129068872
Наступний документ
129068874
Інформація про рішення:
№ рішення: 129068873
№ справи: 240/18235/25
Дата рішення: 23.07.2025
Дата публікації: 28.07.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Житомирський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них; загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них; осіб, звільнених з публічної служби
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Відкрито провадження (21.07.2025)
Дата надходження: 16.07.2025
Предмет позову: визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії