Рішення від 24.07.2025 по справі 200/822/25

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 липня 2025 року Справа№200/822/25

Донецький окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Аляб'єва І.Г.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет позову на стороні відповідача Центральна військово-лікарська комісія Збройних Сил України про визнання протиправною та скасування постанови, зобов'язання вчинити дії,

УСТАНОВИВ:

06.02.2025 до Донецького окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет позову на стороні відповідача Центральна військово-лікарська комісія Збройних Сил України в якому позивач просить визнати протиправною та скасувати постанову (довідку) військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 від 06 серпня 2024 року № 98/1/611; зобов'язати Військово-лікарську комісію при ІНФОРМАЦІЯ_2 повторно провести медичний огляд ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) для визначення придатності до військової служби, із врахуванням вимог Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони від 14.08.2008 № 402.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що в червні 2024 року позивач звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_3 для уточнення облікових даних та був направлений для проходження військово-лікарської комісії. За результатами проходження військово-лікарської комісії позивачу була надана довідка №18/129 від 01.07.2024 року відповідно до якої він був визнаний придатний до військової служби на підставі ст.12В, графи ІІ розкладу хвороб відповідно до положення №402.

Не погоджуючись з цим висновком, позивач звернувся з заявою до ІНФОРМАЦІЯ_3 з вимогою направити його на повторний огляд до військово-лікарської комісії вищого рівня. Пройшовши обстеження, військово-лікарська комісія при ІНФОРМАЦІЯ_2 змінила постанову військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 та видала довідку №98/1/611 від 06.08.2024 року, відповідно до якої позивач був визнаний придатний до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах, медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони.

Непридатний до служби у підрозділах спеціального призначення, на підводних човнах, надводних кораблях, у спецспорудах на підставі статті 12Б, 77В графи ІІ ТДВ.

Не погоджуючись с цим висновком, позивач звернувся до ЦВЛК, додавши всі документи щодо стану свого здоров'я, з вимогою скасувати постанову ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_2 . За результатами розгляду скарги ЦВЛК надало відповідь позивачу від 25.10.2024 року, в якій зазначило що підстав для перегляду та скасування постанови ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_2 немає.

Позивач зазначає, що постанова (довідку) військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 від 06 серпня 2024 року № 98/1/611 є такою, що рушує його права, оскільки з народження позивач страждає на спадковий сфероцитоз D58.0 (вроджена гемолітична анемія Мінковського-Шаффара), що підтверджується первинними медичними документами (консультативний висновок від 28.11.2022 року, направлення від 22.01.2008 року, довідка від 15.10.2001 року, акт дослідження стану здоров'я від 27.02.2008 року) та висновком гематолога №2236, який проводив обстеження за направленням ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Відповідно до ст.12 Розкладу хвороб (додаток 1) включені наступні захворювання: анемії (аліментарні, гемолітичні, апластичні, постгеморагічні) D50-D64; порушення згортання крові, пурпура (ідіопатична, тромбоцитопенічна), геморагічні стани D63-D69; інші хвороби крові та кровотворних органів (агранулоцитоз, хвороби селезінки) D70-D77; деякі порушення із залученням імунного механізму (усі види саркоїдозу, імунодефіцити) D80-D89.

Однак відповідач, дослідивши всі документи та висновки спеціаліста, у своїй постанові щодо придатності позивача до військової служби, оформленою довідкою №98/1/611 підтвердив діагноз гематолога, але вказав у довідці діагноз D58.0 - Вроджена спадкова анемія Мінковського-Шофара, що міститься у поясненнях щодо віднесення цього діагнозу до пункту а) ст.12 Розкладу хвороб, та доповнив її текстом «в стадії повної клініко-гематологічної ремісії» який міститься в поясненнях щодо віднесення хвороби до пункту б) ст.12 Розкладу хвороб. Але в поясненнях до пункту б) з формулюванням «в стадії повної клініко-гематологічної ремісії» віднесено інший діагноз - «набуті гемолітичні анемії (D59) та інші анемії (D64) в стадії повної клініко- гематологічної ремісії після проведення оперативного, цитостатичного, таргетного, імуносупресивного або іншого лікування, спрямованого на припинення або призупинення гемолізу, якщо з моменту досягнення ремісії пройшло менше трьох років». Також таке формулювання відсутнє у висновку гематолога, який проводив обстеження позивача під час проходження ВЛК.

Тобто, відповідач при складанні висновку щодо придатності позивача до військової служби, грубо порушив порядок затверджений п. 1.2 глави 1 розділу ІІ Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України затверджену наказом Міністерства оборони України № 402 від 14.08.2008 року, згідно з яким постанови ВЛК приймаються на підставі Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (далі - Розклад хвороб) (додаток 1), пояснень щодо застосування статей Розкладу хвороб (додаток 2) та таблиць додаткових вимог до стану здоров'я (далі - ТДВ) (додаток 3)., допустив помилку, підмінив положення розкладу хвороб, та навмисно відніс хворобу позивача не до того пункту Розкладу хвороб, як того вимагає Порядок 402, та висновок гематолога №2236 від 10.06.2024 року.

Ухвалою суду від 11.02.2025 прийнято до розгляду позовну заяву і відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження суддею одноособово, без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.

Відповідачем надано до суду відзив на позовну заяву в якому зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_5 вважає, що ВЛК діяло правомірно під час прийняття спірного рішення, яке оформлене довідкою№ 98/1/611 від 06 серпня 2024 , вважає виконаними вимоги абз. 2 пункту 3.2 та пункту 3.4 глави 3 розділу ІІ Положення №402, що підтверджується наявними в матеріалах огляду позивача результатами обстежень та висновків лікарів членів ВЛК у картці медичного огляду Позивача, оформленого за формою відповідно до додатку №13 до Положення №402. ВЛК вважає позицію позивача хибною.

За приписами частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , є громадянином України, що підтверджується паспортом громадянина України серії НОМЕР_2 .

Відповідно до тимчасового посвідчення № НОМЕР_3 ОСОБА_1 є непридатним до військової служби, що підтверджено відміткою Дзержинського ВЛК Донецької області на тимчасовому посвідчення від 29.02.2008.

Позивач перебуває на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_4 з 26.06.2024, що підтверджено відміткою в тимчасовому посвідченні № НОМЕР_3 .

Згідно з довідкою ІНФОРМАЦІЯ_3 від 01.07.2024 №3945 за результатами проходження військово-лікарської комісії позивачу була надана довідка №18/129 від 01.07.2024 року відповідно до якої він був визнаний придатний до військової служби на підставі ст.12В, графи ІІ розкладу хвороб відповідно до положення №402.

Довідкою ІНФОРМАЦІЯ_7 від 06.08.2024 №2/1/3/6071 за результатами проходження військово-лікарської комісії позивачу була надана довідка №98/1/611 відповідно до якої позивач був визнаний придатний до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах, медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони. Непридатний до служби у підрозділах спеціального призначення, на підводних човнах, надводних кораблях, у спецспорудах на підставі статті 12Б, 77В графи ІІ ТДВ.

Не погодившись з викладеним в довідці ІНФОРМАЦІЯ_7 від 06.08.2024 №2/1/3/6071 позивач звернувся до Військово-лікарська комісія Збройних сил України.

Листом від 25.10.2024 Військово-лікарська комісія Збройних сил України повідомила позивачу про відсутність підстав для перегляду та скасування постанови ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_2 від 06.08.2024 №98/1/611.

Відповідно до акту дослідження стану здоров'я КЛПУ «Обласна дитяча клінічна лікарня» №624 від 27.02.2008 ОСОБА_1 встановлено діагноз вроджена гемолітична спадкова анемія Мінковського-Шаффара. Стан після спленектомії.

Направленням військового комісару №30 від 24.02.2008 допризовник ОСОБА_1 направлений до гематолога для усебічного обстеження з діагнозом вроджена гемолітична спадкова анемія Мінковського-Шаффара.

Згідно з консультаційним висновком КНП КОР «Київський обласний онкодиспансер» від 28.11.2022 №3269 ОСОБА_1 діагностовано вроджену гемолітичну спадкову анемію Мінковського-Шаффара

Консультаційним висновком КНП КОР «Київський обласний онкодиспансер» від 10.06.2024 установлено ОСОБА_1 діагноз D58.0 спадковий сфероцитоз.

Не погодившись з постановою (довідкою) військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 від 06 серпня 2024 року № 98/1/611 позивач звернувся до суду з цим позовом.

З приводу спірних правовідносин суд зазначає наступне.

Частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 65 Конституції України встановлено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України.

Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також визначає загальні засади проходження в Україні військової служби визначено Законом України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25.03.1992 р. №2232-ХІІ (далі - Закон №2232).

Частинами 1, 2 статті 1 Закону №2232 визначено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.

Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.

Відповідно до ч.1 ст.2 Закону №2232 військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Згідно з ч.ч.1, 2 ст.70 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" від 19.11.1992 р. №2801-ХІІ військово-лікарська експертиза визначає придатність до військової служби призовників, військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, встановлює причинний зв'язок захворювань, поранень і травм з військовою службою та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.

Військово-лікарська експертиза здійснюється військово-лікарськими комісіями, які створюються при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, а також при закладах охорони здоров'я Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, за потреби інших органів або військових формувань сектору безпеки і оборони, визначених частиною другою статті 12 Закону України "Про національну безпеку України".

З метою якісного проведення призову громадян на строкову військову службу за станом здоров'я, прийняття громадян на військову службу за контрактом, проведення медичного огляду військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів для визначення ступеня придатності до військової служби та визначення ступеня придатності льотного складу до льотної роботи наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 р. №402 затверджено Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України (Положення №402).

Так, пунктом 1.1 глави 1 розділу І Положення №402 визначено, що Військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби призовників, військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, установлює причинний зв'язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.

У розумінні п.1.2 гл.1 р.ІІ Положення №402 військово-лікарська експертиза це: медичний огляд призовників; військовослужбовців та членів їхніх сімей (крім членів сімей військовослужбовців строкової військової служби); військовозобов'язаних, офіцерів запасу, які призиваються на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, резервістів (кандидатів у резервісти); громадян, які приймаються на військову службу за контрактом; кандидатів на навчання у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти та закладах фахової передвищої військової освіти (далі ВВНЗ), ліцеїстів військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеїв (далі ліцеїсти); осіб, звільнених з військової служби; працівників Збройних Сил України, які працюють у шкідливих та небезпечних умовах праці та залучаються до роботи з джерелами іонізуючого випромінювання (далі ДІВ), компонентами ракетного палива (далі КРП), джерелами електромагнітних полів (далі ЕМП), лазерного випромінювання (далі ЛВ), мікроорганізмами I-II груп патогенності, особливо небезпечними інфекційними хворобами; працівників допоміжного флоту Військово-морських Сил Збройних Сил України (далі ВМС Збройних Сил України); визначення ступеня придатності до військової служби, навчання у ВВНЗ, роботи за фахом; установлення причинного зв'язку захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів.

Відповідно до п.2.1 гл.2 р.І Положення №402 для проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (далі ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі).

Штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі) ВЛК (лікарсько-льотні комісії (далі ЛЛК)) приймають постанови. Постанови ВЛК (ЛЛК) оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання штатної військово-лікарської комісії.

Постанови штатних та позаштатних ВЛК обов'язкові до виконання.

Пунктом 2.2 глави 2 розділу І Положення №402 визначено, що штатні ВЛК є військово-медичними установами. Вони мають гербову печатку, кутовий штамп та утримуються за окремим штатом. До штатних ВЛК належать: Центральна військово-лікарська комісія (далі ЦВЛК); ВЛК регіону.

Відповідно до п.п. 2.3.4 п. 2.3 гл. 2 р. I Положення №402 ЦВЛК, серед іншого, має право: розглядати, переглядати, скасовувати, відміняти, затверджувати, не затверджувати, контролювати згідно з цим Положенням постанови будь-якої ВЛК (лікарсько-льотної комісії (далі - ЛЛК)) Збройних Сил України.

Згідно з пп.2.5.1 п.2.5 гл.2 р.І Положення №402 до позаштатних постійно діючих ВЛК (ЛЛК) належать: госпітальні ВЛК; гарнізонні ВЛК; ЛЛК; ВЛК Десантно-штурмових військ; ВЛК ТЦК та СП; ВЛК розвідувального органу Міністерства оборони України; ВЛК Сил спеціальних операцій Збройних Сил України; ВЛК інших закладів охорони здоров'я комунальної або державної форми власності.

Підпунктом 2.5.11 пункту 2.5 глави 2 розділу І Положення №402 документи позаштатних ВЛК скріплюються гербовою печаткою закладу охорони здоров'я (установи), військової частини, в яких ці комісії утворені.

Згідно із п.3.3 гл.3 р. I Положення №402 дії (бездіяльність), рішення, постанови, прийняті ВЛК обласних (Київського міського, ІНФОРМАЦІЯ_8 , ТЦК та СП Автономної Республіки Крим, оскаржуються в штатних ВЛК..

Як встановлено п.3.4 гл.3 р. I Положення №402, у разі визнання штатною ВЛК заяви чи скарги щодо перегляду (відміни, скасування) постанови ВЛК обґрунтованою, ВЛК штатної ВЛК переглядає оскаржувану постанову ВЛК або приймає рішення про направлення на контрольне обстеження та медичний огляд ВЛК.

Таке рішення є обов'язковим до виконання та має бути реалізовано не пізніше ніж в місячний строк з дати прийняття.

У разі визнання штатною ВЛК звернення необґрунтованим, воно повертається заявнику (скаржнику) з відповідними роз'ясненнями, у строк, визначений Законом України "Про звернення громадян".

У разі прийняття рішення про направлення на контрольне обстеження та медичний огляд, військовослужбовці та інші особи, зазначені у пункті 1.2 глави 1 цього розділу, направляються для проходження медичного огляду ВЛК в інший заклад охорони здоров'я, ніж той, в якому проводився медичний огляд ВЛК, постанова якої оскаржується.

Відповідно до п.1.1 гл.1 р.ІІ Положення №402 медичний огляд включає в себе вивчення та оцінку стану здоров'я і фізичного розвитку громадян на момент огляду в цілях визначення ступеня придатності до військової служби, навчання за військово-обліковими спеціальностями, вирішення інших питань, передбачених цим Положенням, з винесенням письмового висновку (постанови). Під придатністю до військової служби у цьому Положенні розуміється такий стан здоров'я і фізичного розвитку громадян, який дозволяє їм виконувати передбачені статутами, інструкціями службові обов'язки з конкретної військової спеціальності у виді Збройних Сил України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до закону (далі інші військові формування), у мирний та воєнний час.

З огляду на п.1.2 гл.1 р.ІІ Положення №402 постанови ВЛК приймаються на підставі розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (далі Розклад хвороб), пояснень щодо застосування статей Розкладу хвороб та таблиць додаткових вимог до стану здоров'я (далі ТДВ).

Розклад хвороб розроблений відповідно до вимог Міжнародної статистичної класифікації хвороб та споріднених проблем охорони здоров'я 10-го перегляду (далі МКХ-10).

Відповідно до п.3.7 гл.3 р.II Положення №402 під час дії особливого періоду постанови ВЛК районних, міських ТЦК та СП про непридатність до військової служби військовозобов'язаних оформлюються свідоцтвами про хворобу (додаток 11 до цього Положення) у трьох примірниках, які не пізніше десятиденного строку з дня закінчення медичного огляду та перевірки ВЛК обласних (Київського та Севастопольського міських) ТЦК та СП, направляються на затвердження до штатних ВЛК згідно адміністративно-територіальної зони відповідальності за проведення військово-лікарської експертизи.

Інші постанови ВЛК районних, міських ТЦК та СП, на особливий період оформлюються довідкою військово-лікарської комісії (додаток 4 до цього Положення) у трьох примірниках.

Як зазначалось, постанову у формі довідки від 06.08.2024 винесено на підставі статей 12-Б, 75-В графи 2 Розкладу хвороб, а саме вказано, що позивач придатний до військової служби в військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони. Непридатний до служби у підрозділах спеціального призначення, на підводних човнах, надводних кораблях, у спецспорудах.

Позивач наголошує, що відповідач, дослідивши всі документи та висновки спеціаліста, у своїй постанові щодо придатності позивача до військової служби, оформленою довідкою №98/1/611 підтвердив діагноз гематолога, але вказав у довідці діагноз D58.0 - Вроджена спадкова анемія Мінковського-Шофара, що міститься у поясненнях щодо віднесення цього діагнозу до пункту а) ст.12 Розкладу хвороб, та доповнив її текстом «в стадії повної клініко-гематологічної ремісії» який міститься в поясненнях щодо віднесення хвороби до пункту б) ст.12 Розкладу хвороб. Але в поясненнях до пункту б) з формулюванням «в стадії повної клініко-гематологічної ремісії» віднесено інший діагноз - «набуті гемолітичні анемії (D59) та інші анемії (D64) в стадії повної клініко- гематологічної ремісії після проведення оперативного, цитостатичного, таргетного, імуносупресивного або іншого лікування, спрямованого на припинення або призупинення гемолізу, якщо з моменту досягнення ремісії пройшло менше трьох років».

Такі дії відповідача протиправні, оскільки таке формулювання відсутнє у висновку гематолога, який проводив обстеження позивача під час проходження ВЛК.

Відповідно до пункту «а» ч.1 ст.12 Розкладу хвороб (додаток 1) включені наступні захворювання, зокрема, зокрема, належать: гемолітичні анемії внаслідок ферментних порушень (D55), таласемія (D56), серпоподібноклітинні порушення (D57), інші спадкові гемолітичні анемії (D58);

Консультаційним висновком КНП КОР «Київський обласний онкодиспансер» від 10.06.2024 установлено ОСОБА_1 діагноз D58.0 спадковий сфероцитоз.

Суд зазначає, що висновок КНП КОР «Київський обласний онкодиспансер» від 10.06.2024 не містить позначень «в стадії повної клініко-гематологічної ремісії».

Отже, постанова (довідка) військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 від 06.08.2024 року № 98/1/611 не відповідає висновку КНП КОР «Київський обласний онкодиспансер» від 10.06.2024 в частині діагнозу.

Також, суд зазначає, що відповідачем не наведено обґрунтування щодо зазначення в постанові ВЛК від 06.08.2024 року № 98/1/611 відомостей щодо стадії ремісії захворювання позивача.

Відповідно до частини першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідачами не доведено правомірність прийнятих рішень, а тому позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Згідно ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 243-246, 255, 293, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Задовольнити позовні вимоги ОСОБА_1 до Військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет позову на стороні відповідача Центральна військово-лікарська комісія Збройних Сил України про визнання протиправною та скасування постанови, зобов'язання вчинити дії.

Визнати протиправною та скасувати постанову (довідку) військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 від 06 серпня 2024 року № 98/1/611.

Зобов'язати Військово-лікарську комісію при ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) повторно провести медичний огляд ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ) для визначення придатності до військової служби, із врахуванням вимог Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони від 14.08.2008 № 402.

Стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_9 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 968,96 грн.

Рішення набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 255 КАС України, і може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення судом складено 24.07.2025 року.

Суддя І.Г. Аляб'єв