Справа № 484/4072/25
Провадження № 2/484/1816/25
24.07.2025 року Суддя Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області Паньков Д.А., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
В позовній заяві позивач вказав адресу зареєстрованого місця проживання відповідача: АДРЕСА_1 , а фактичного: АДРЕСА_2 .
Згідно відповіді з Єдиного державного демографічного реєстру № 1599547 від 24.07.2025 р., ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
Положенням ч. 1 ст. 27 ЦПК України визначено, що позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Альтернативна підсудність по даній категорії справ не передбачена (ст. 28 ЦПК України).
Враховуючи те, що відповідачка згідно позовної заяви та матеріалів справи зареєстрована в с. Секретарка Первомайського р-ну Миколаївської області, тобто на території Кривоозерської селищної громади, - дана справа не підсудна Первомайському міськрайонному суду Миколаївської області.
Частиною 1 ст. 31 ЦПК України визначено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п'яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п'яти днів після залишення її без задоволення (ч. 3 ст. 31 ЦПК України).
У відповідності до ч. 2 ст. 32 ЦПК України справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Таким чином, враховуючи місце проживання відповідача по справі, дана справа повинна бути передана на розгляд Кривоозерському районному суду Миколаївської області.
Керуючись ч. 1 ст. 30, ч. 1 ст. 31, 260, 353, ЦПК України, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - передати на розгляд Кривоозерському районному суду Миколаївської області.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги в разі якщо скарга не була подана. У разі якщо скарга була подана, ухвала набирає законної сили після перегляду справи судом апеляційної інстанції, якщо ухвалу не буде скасовано.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення (отримання) безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя: