441/1438/25
1-в/441/39/2025
24.07.2025 Городоцький районний суд Львівської області у складі:
головуючого-судді ОСОБА_1 ,
за участі секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Городок Львівської області подання начальника відділення поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Скворцово Сімферопольського р-ну АРК, українця, громадянина України, з неповною середньою освітою, непрацюючого, неодруженого, жителя АДРЕСА_1 , раніше судимого, востаннє 24.07.2023 Городоцьким районним судом Львівської області за ст. 126-1 КК України, звільненого з Городоцького виправного центру № 131 10.04.2025 року
Начальник відділення поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 ГУ НП у Львівській області звернувся до суду з поданням, в якому просить встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 із встановленням таких обмежень: заборонити перебування в закладах громадського харчування, де продаються спиртні напої на розлив; виїжджати за межі району без дозволу відділення поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 ГУ НП у Львівській області; виходити з місця проживання з 22.00 до 06.00 год.; з'являтися на реєстрацію чотири рази на місяць у відділення поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 ГУ НП у Львівській області. Подання мотивує тим, що ОСОБА_4 після звільнення з місця позбавлення волі 24.01.2020 на шлях виправлення не став, систематично порушує громадський порядок, за що неодноразово притягувався до адміністративної та кримінальної відповідальності, не зважає на неодноразові зауваження та письмові попередження, ніде не працює, за місцем проживання характеризується негативно.
ОСОБА_4 в суд не з'явився, подав письмову заяву, в якій проти встановлення адміннагляду відносно нього не заперечив, просив про розгляд подання без його участі.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Оглянувши та перевіривши матеріали подання, заяву засудженого та дільничного інспектора поліції, суд доходить до наступного висновку.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
П. «в» ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначає, що підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції.
Згідно ч. 1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
ОСОБА_4 раніше судимий вироком Городоцького районного суду Львівської області 08.02.2016 за ч. 3 ст. 185, ч. 1 ст. 263, ст. 70, 72 КК України до 5 років позбавлення волі.
З повідомлення УІТ ГУМВС України у Львівській області вбачається, що ОСОБА_4 24.01.2020 звільнений з місць позбавлення волі у зв'язку з відбуттям строку покарання, судимість не знята і не погашена.
Як вбачається з подання, долучених до нього матеріалів, ОСОБА_4 після відбуття покарання у вигляді позбавлення волі неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності, 24.07.2023 засуджений вироком Городоцького районного суду Львівської області за ст. 126-1 КК України до одного року обмеженя волі, вирок набрав законної сили 21.11.2023, звільнений у зв'язку з відбуттям покарання з Городоцького виправного центру № 131 10.04.2025.
З витягу адмінпрактики на ОСОБА_4 вбачається, що 10.04.2025 та 19.05.2025 він притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 та ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, на нього накладено адміністративні стягнення у виді штрафу кожен раз, крім цього 25.04.2025 Рівненським міським судом Рівненської області ОСОБА_4 визнано винуватим за ст. 173 КУпАП та накладено стягнення у виді штрафу.
Санкція ч. 3 ст. 185 КК України станом на час вчинення злочину ОСОБА_4 передбачала позбавлення волі на строк від трьох до шести років.
Згідно ч. 5 ст. 12 КК України тяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше двадцяти п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше десяти років.
За положеннями п. 8 ч. 1 ст. 89 КК України такими, що не мають судимості, визнаються особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення.
За наведеного судимість ОСОБА_4 на даний час не погашена.
З матеріалів подання, рапортів ДОП ВнП № 1 ЛРУП № 2 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_5 від 21.07.2025 та 23.07.2025, характеристики Городоцької міської ради Львівської області № 254 від 15.07.2025 вбачається, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, характеризується ним та органом місцевого самоврядування негативно, офіційно не працює, систематично порушує громадський порядок, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, винесені йому письмові попередження ігнорує та до уваги не бере.
Частина 1 статті 9 КУпАП зазначає, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
За наведеного, оскільки ОСОБА_4 був засуджений до позбавлення волі за тяжкий злочин, судимість не знята та не погашена, після відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично вчиняє правопорушення, суд приходить до висновку про встановлення відносно нього адміністративного нагляду для створення йому умов, які б сприяли його виправленню і перевихованню, забезпечили правову поведінку і неможливість вчинення нових порушень закону.
Керуючись ст. 3, 5, 6, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі"
Подання задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд терміном на один рік зі встановленням для нього наступних обмежень:
- заборонити перебування в закладах громадського харчування, де продаються спиртні напої на розлив;
- заборонити виїжджати за межі Львівського району Львівської області без дозволу Відділення поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 ГУ НП у Львівській області.
- заборонити виходити з місця постійного проживання з 22 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв.
Зобов'язати ОСОБА_4 з'являтися на реєстрацію чотири рази на місяць у відділення поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 ГУ НП у Львівській області.
На ухвалу може бути подана апеляція до Львівського апеляційного суду протягом семи діб з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1