1 УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИСправа № 335/4002/25 2/335/2106/2025
про призначення справи до розгляду
23 липня 2025 року м. Запоріжжя
Вознесенівський районний суд міста Запоріжжя у складі: головуючої судді Романько О.О., за участі секретаря Корсунової Г.В., представника позивача-адвоката Ями Д.М., представника відповідача Палацюк О.Р.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду м. Запоріжжі справу за позовною заявою ОСОБА_1 поданою через представника - адвоката Яму Дмитра Миколайовича до Держави Україна від імені якої діє уповноважений орган Запорізька обласна прокуратура про відшкодування шкоди, спричиненої незаконним притягненням до кримінальної відповідальності,-
29.04.2025 до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 подана через представника - адвоката Яму Дмитра Миколайовича до Держави Україна від імені якої діє уповноважений орган Запорізька обласна прокуратура про відшкодування шкоди, спричиненої незаконним притягненням до кримінальної відповідальності на загальну суму 8 850 000 грн..
Відповідно до ухвали суду від 02.05.2025 по справі було відкрито провадження за правилами загального позовного провадження та призначено справу до підготовчого засідання на 28.05.2025 з повідомленням учасників справи.
21.05.2025 від відповідача надійшов відзив по справі.
26.05.2025 від представника позивача надійшла відповідь на відзив.
Позивач в підготовче засідання не з'явився, повідомлявся судом належним чином, причини неявки суду не повідомив, заяв чи клопотань про його відкладення не надавав.
Представник позивача адвокат Яма Д.М. в підготовчому засіданні прохав задовольнити клопотання про витребування кримінального провадження з ВП №6 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015080070001111 від 02.04.2015 та призначити справу до судового розгляду. Вказав на те, що позивач визначився з розміром позовних вимог, які збільшувати наміру немає, будь-яких інших клопотань, які пов'язані з підготовкою справи до розгляду ними не подавалося.
Представник відповідача Палацюк О.Р. в підготовчому засіданні не заперечувала проти призначення справи до судового розгляду. Щодо клопотання представника позивача про витребування доказів послалася на розсуд суду.
Суд, заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 189 ЦПК України завданням підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з'ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
У підготовчому засіданні судом з'ясовані питання визначені ст. 197 ЦПК України.
Вирішуючи клопотання представника позивача про витребування доказів суд зазначає наступне.
Згідно до ч.2 ст.83 ЦПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Згідно до ч.1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Позовна заява містить прямі посилання на матеріали кримінального провадження, тому його дослідження безпосередньо в судовому засіданні є доцільним.
Враховуючи викладене, суд вважає, що клопотання представника позивача про витребування доказів підлягає задоволенню.
В порядку підготовчого провадження судом були вивчені матеріали справи, визначені фактичні обставини справи, які підлягають з'ясуванню під час судового розгляду.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає підготовче провадження у справі закінченим, а тому приходить до висновку про необхідність призначення справи до розгляду у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження, встановивши загальний порядок дослідження доказів у справі.
Справа підлягає розгляду суддею одноособово.
Згідно п. 15 ч. 2 ст. 197 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті.
Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу, зокрема, про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Керуючись ст. ст. 83-84, 178, 189, 196 - 200, 260-261, 353 ЦПК України, суд,-
Закрити підготовче провадження у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 поданою через представника - адвоката Яму Дмитра Миколайовича до Держави Україна від імені якої діє уповноважений орган Запорізька обласна прокуратура про відшкодування шкоди, спричиненої незаконним притягненням до кримінальної відповідальності.
Призначити справу до судового розгляду по суті на 20 серпня 2025 року о 13 год. 00 хв., в приміщенні Вознесенівського районного суду міста Запоріжжя (м. Запоріжжя, вул. Перемоги, 107Б) встановивши загальний порядок дослідження доказів у справі.
Клопотання представника позивача-адвоката Ями Дмитра Миколайовича про витребування доказів - задовольнити
Витребувати в Відділу поліції № 6 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області матеріали кримінального провадження відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015080070001111 від 02.04.2015.
В судове засідання викликати учасників судового процесу.
Сторони можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://og.zp.court.gov.ua/sud0818/gromadyanam/csz/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено 23.07.2025.
Суддя: О. О. Романько