Справа № 446/1433/25
Провадження № 3/446/676/25
23.07.2025 м.Кам'янка-Бузька
Суддя Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області Котормус Т. І., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Головного управління ДПС України Головного управління ДПС у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , директора ТОВ «Монарх»,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП,
Директор ТзОВ «Монарх» - ОСОБА_1 порушив порядок утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб та військового збору у вигляді додаткового блага за реалізацію авто фізичній особі за дружиною, чим порушив вимоги Податкового кодексу України.
Такими діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не прибув, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Як видно з протоколу про адміністративне правопорушення серії ГУ ЛВ №011229 від 19.06.2025, складеним головним державним інспектором ГУ ДПС у Львівській області Петровою Наталіє Петрівною про те, що Директор ТзОВ «Монарх» - ОСОБА_1 порушив порядок утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб та військового збору у вигляді додаткового блага за реалізацію авто фізичній особі за дружиною, чим порушив вимоги Податкового кодексу України.
Вказане правопорушення підтверджується також доданими до матеріалів справи доказами, а саме копією акту перевірки від 16.06.2025 №27017/13-01-07-02/30542557.
Вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 163-4 КУпАП - порушив порядок утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб .
Разом з тим, відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Триваюче порушення виражається у триваючому, довгостроковому і безперервному невиконанні обов'язків, за недотримання яких встановлена адміністративна відповідальність, тобто триваюче правопорушення, почавшись з якоїсь протиправної дії або бездіяльності, здійснюється потім безперервно шляхом невиконання обов'язку.
Пунктом 7 статті 247 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Беручи до уваги, що адміністративне правопорушення було вчинене 2018, таке не є триваючим порушенням, тому на час розгляду справи в суді закінчився строк протягом якого може бути накладено адміністративне стягнення, відтак провадження по справі підлягає закриттю на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП.
Оскільки адміністративне стягнення на правопорушника не накладається, тому судовий збір до стягнення з нього не підлягає.
Керуючись ст.38, ст.163-4, п.7 ст.247, ст.268, 283, 284 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-4 КУпАП та провадження в справі про адміністративні правопорушення закрити в зв'язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області прокурором у випадках, передбачених частиною 5 статті 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.
Суддя Т.І.Котормус