Номер провадження 3/754/2676/25
Справа №754/9683/25
Іменем України
23 липня 2025 року суддя Деснянського районного суду м. Києва Скрипка О.І., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Управління патрульної поліції в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ,
за ч. 3 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Деснянського районного суду м. Києва надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про те, що 25.05.2025 року о 23 годині 10 хвилин водій ОСОБА_1 по вул.Братиславській,26 в м.Києві керував автомобілем «Фольксваген» д.н.з. НОМЕР_2 , будучи особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортним засобом згідно постанови державного виконавця від 13.06.2023 року (виконавче провадження №69107100), чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 126 КУпАП.
В суд ОСОБА_1 не з'явився, повідомлявся належним чином, клопотань про відкладення розгляду справи не надходило.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та долучені до нього матеріали, суддя приходить до наступного висновку.
Згідно п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України однією із засад судочинства є змагальність сторін і закон не покладає на суд обов'язок збирати докази винуватості чи невинуватості особи.
Стаття 278 КУпАП передбачає, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що спричиняють вчиненню адміністративний правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показанням технічних приладів, а також іншими документами.
В наданих на розгляд матеріалах справи на підтвердження вчинення ОСОБА_2 можливих протиправних дій, за які передбачена адміністративна відповідальність за ст. 126 ч. 3 КУпАП, наявні протокол про адміністративне правопорушення, копія постанови державного виконавця про встановлення ОСОБА_1 тимчасових обмежень у керуванні транспортним засобом, картка обліку адміністративного правопорушення та диск.
Крім того, в матеріалах справи відсутні підтвердження, що ОСОБА_1 був ознайомлений про встановлення відносно нього тимчасового обмеження у праві керування транспортними засобами, встановлених постановою державного виконавця.
Таким чином, враховуючи відсутність належних та допустимих доказів, передбачених ст. 251 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю в зв'язку з відсутністю складу правопорушення, передбаченого ст. 126 ч. 3 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 247, 251, 256, 283, 284 КУпАП, суддя -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 126 ч. 3 КУпАП закрити в зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: