Постанова від 23.07.2025 по справі 944/2386/25

Справа № 944/2386/25

Провадження №3/944/1514/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.07.2025 рокум.Яворів

Суддя Яворівського районного суду Львівської області Швед Н.П., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Яворівського РВП ГУНП у Львівській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ст.122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИЛА:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР №322131 від 06 травня 2025року ОСОБА_1 24 квітня 2025 року об 18 год. 30 хв., по вул. Коцюбинського, 11, с. Старичі Яворівський район Львівська область, керуючи мотоциклом марки «Forte» без номерного знаку, будучи неуважним та не стеживши за дорожньою обстановкою, не відреагував на її зміну, не вибрав безпечної швидкості руху, внаслідок чого здійснив зіткнення з транспортним засобом марки «Lifan LF 175-2E» спричинивши технічні пошкодження автомобілям, після чого залишив місце дорожньо-транспортної пригоди, чим порушив вимоги п.2.10 ПДР України, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.122-4 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.122-4 КУпАП не визнав та пояснив, що під час дорожньо-транспортної пригоди він та водій іншого транспортного засобу отримали тілесні ушкодження. Він отримав тілесні ушкодження і був доставлений у медичний заклад, де було встановлено забій лобнох ділянки голови, забій дисторзія зв'язок шийного відділу хребта, рвана рана верхньої губи. Просив закрити провадження у зв'язкуз відсутністюв його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.122-4КУпАП.

Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суддя прийшла до наступного.

Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія або бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 280 КУпАП при розгляді справи суд зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.

Згідно вимог ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Диспозиція ст. 122-4 КУпАП передбачає відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.

Відповідно до п.1.10 ПДР України, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306 залишення місця дорожньо-транспортної пригоди - дії учасника дорожньо-транспортної пригоди, спрямовані на приховання факту такої пригоди або обставин її скоєння, які спричинили необхідність проведення поліцейськими заходів щодо встановлення (розшуку) цього учасника та (або) розшуку транспортного засобу.

Пунктом 2.10 (а) ПДР України передбачено, що уразі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.

Суб'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ст.122-4 КУпАП характеризується наявністю вини у формі умислу. Особа усвідомлює, що її дії протиправні, вона передбачає, що в результаті їх здійснення будуть порушені правила дорожнього руху і прагне до цього.

Як встановлено в судовому засіданні ОСОБА_1 під час дорожньо-транспортної пригоди отримав тілесні ушкодження, це підтверджується медичними довідками, був доставлений в медичний заклад, тобто він не мав на меті приховувати факт дорожньо-транспортної пригоди або обставини її скоєння. А отже, умисел на вчинення правопорушення, передбаченогост.122-4 КУпАП в його діях відсутній.

Таким чином, приходжу до переконання, що провадження в даній справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю при відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, ст.ст. 283,284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИЛА:

Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 122-4 КУпАП закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст.247 КУпАП за відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: Швед Н.П.

Попередній документ
129031153
Наступний документ
129031155
Інформація про рішення:
№ рішення: 129031154
№ справи: 944/2386/25
Дата рішення: 23.07.2025
Дата публікації: 24.07.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Яворівський районний суд Львівської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Залишення місця дорожньо-транспортної пригоди
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (23.07.2025)
Дата надходження: 12.05.2025
Предмет позову: Залишення місця дорожньо-транспортної пригоди
Розклад засідань:
02.06.2025 10:45 Яворівський районний суд Львівської області
08.07.2025 09:30 Яворівський районний суд Львівської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ШВЕД НАТАЛІЯ ПЕТРІВНА
суддя-доповідач:
ШВЕД НАТАЛІЯ ПЕТРІВНА
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Пуха Сергій Володимирович