Постанова від 22.07.2025 по справі 465/5957/25

465/5957/25

3/465/2683/25

ПОСТАНОВА

Іменем України

22.07.2025 м. Львів

Суддя Франківського районного суду м.Львова Рудаков Д. І., розглянувши матеріали про вчинення адміністративних правопорушень про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст.122-4, 124 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

До Франківського районного суду м. Львова поступили матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.ст. 122-4, 124 КУпАП.

Згідно з протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 378779 02.07.2025р., 24.06.2025 о 14:45 год. у м. Львів, вул. Володимира Великого 101 гр. ОСОБА_1 керуючи автомобілем volkswagen touran Р.Н.З. НОМЕР_1 будучи причетною до дорожньо - транспортної пригоди не залишилась на місці та не повідомила про подію підрозділ полції, чим порушила п.2.10.а.ПДР, відповідальність за що передбачена ст. 122-4 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 378762 02.07.2025р., 24.06.2025 о 14:45 у м. Львів, вул. Володимира Великого 101 гр. ОСОБА_1 керуючи автомобілем volkswagen touran Р.Н.З. НОМЕР_1 проявила неуважність до дорожньої обстановки та її зміни, здійснюючи рух заднім ходом не переконалась, що це буде безпечно і не створить перешкоди чи небезпеки іншим учасникам руху, здійснила наїзд на припаркований автомобіль volkswagen touаreg Р.Н.З. НОМЕР_2 в наслідок чого автомобілі отримали механічні пошкодження чим завдано матеріальні збитки, чим порушив п.10.9; п.1.5., п.2.3.б.ПДР, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП.

Оскільки два адміністративних протоколи складені відносно однієї особи за вчинення кількох адміністративних правопорушень, що пов'язані однією обставиною та одночасно розглядаються в одному суді, то дані справи про адміністративні правопорушення необхідно об'єднати в одне провадження.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала, просила суворо не карати.

Вивчивши представлені на розгляд адміністративні матеріали та дослідивши фактичні обставини у їх сукупності, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ст.124 та ст.122-4 КУпАП, дії останнього правильно кваліфіковано, оскільки вона порушила правила дорожнього руху, що призвело до технічних пошкоджень транспортних засобів, заподіяння матеріальних збитків та залишила місце ДТП, при цьому не повідомила про це підрозділ поліції.

Окрім визнання вини, винуватість ОСОБА_1 підтверджена наявними належними і допустимим доказами, які містяться у матеріалах справи, зокрема:

- протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 378779 02.07.2025р.та серії ЕПР1 № 378762 02.07.2025р., які відповідають вимогам ст. 256 КУпАП;

- схемою місця ДТП від 24.06.2025;

- письмовими поясненнями, відібраними у ОСОБА_1 від 02.07.2025 та ОСОБА_2 від 24.06.2025;

- рапортом від 24.06.2025.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.

Згідно з ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 124 КУпАП, передбачено відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Згідно з ст. 122-4 КУпАП, передбачено відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.

Доказів, які б спростовували вину ОСОБА_1 , нею не надано, не здобуто таких і під час судового розгляду справи, навпаки правопорушник свою вину визнала повністю.

Правопорушення стверджується протоколами про адміністративне правопорушення та доданими до них матеріалами.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

З урахуванням обставин справи, враховуючи особу винного, вважаю, що адміністративне стягнення слід призначити в межах санкції статті, за якою кваліфіковано більш серйозне правопорушення, у виді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Згідно з п.5 ч.2ст.4 Закону України "Про судовий збір", у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір сплачується в розмірі 0,2% розміру мінімальної заробітної плати.

На підставі викладеного, керуючись статтями33,268,283,284 КпАП України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративні справи № 465/5957/25 (провадження № 3/465/2683/25) та № 465/5955/25 (провадження № 3/465/2682/25) про вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-4, 124 КУпАП об'єднати в одне провадження, справі присвоїти 465/5957/25.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні правопорушень, передбачених ст.124 та ст. 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп. на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в дохід держави 605 (шістсот п"ять) грн. 60 коп. судового збору.

У випадку несплати штрафу у п'ятнадцятиденний термін, відповідно до вимог ст.ст. 307, 308 КУпАП, з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП, протягом 10 днів з дня винесення до Львівського апеляційного суду через Франківський районний суд м. Львова. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення пред'являється до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.

Суддя Д. І. Рудаков