№ 2-0-226\2011
20 грудня 2011 року м. Запоріжжя
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя у складі:
головуючого судді Зарютіна П.В.,
при секретарі Чернишової І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засідання цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа п'ята Запорізька державна нотаріальна контора, про встановлення факту родинних відносин, -
ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме -факту родинних відносин.
В заяві вказує, що він зареєстрований та проживає в АДРЕСА_1 .
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його двоюрідна бабуся ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою його рідної бабусі ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Заявник та його сім'я мешкали сумісно з двоюрідною бабусею ОСОБА_2 за вищевказаною адресою.
24.12.1998 року ОСОБА_2 був складений заповіт на користь ОСОБА_1 .
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла.
Заявник в встановлений строк звернувся до нотаріальної контори для отримання свідоцтва про право на спадщину за заповітом.
При перевірці документів у нотаріальній конторі виявилось, що ОСОБА_1 успадкував 5\6 частин житлового будинку по АДРЕСА_1 , де він мешкає. 1\6 частина цього ж будинку повинна належати ОСОБА_4 , другій двоюрідній бабусі заявника, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , однак спадщина нею прийнята не була та юридично не були оформлені спадкові права.
Прадід заявника ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 , та прабабуся ОСОБА_6 , мешкали у вищевказаному будинку та мали чотирьох дітей : ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , та ОСОБА_10 .
Після смерті батьків ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , в будинку залишились проживати ОСОБА_11 , а також заявник із своєю сім'єю.
Для того, щоб вирішити питання, яке пов'язане з прийняттям спадщини заявнику необхідно встановити факт родинних стосунків з двоюрідною бабусею ОСОБА_12 , тому заявник звернувся до суду та просить про це.
В судовому засіданні заявник підтвердив зазначені обставини, просив суд заяву задовольнити.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення заявника суд вважає, що заява підлягає задоволенню.
З пояснень заявника вбачається, та матеріалами справи підтверджується, що прадід заявника ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 , та прабабуся ОСОБА_6 , мешкали у вищевказаному будинку та мали чотирьох дітей: ОСОБА_4 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , та ОСОБА_10 .
ОСОБА_4 та ОСОБА_3 були рідними сестрами, а остання приводилася заявникові рідною бабусею.
У суду немає підстав не довіряти таким поясненням заявника, оскільки вони узгоджуються із наданими заявником документами: свідоцтвом про народження, витягом до державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб та показаннями допитаних свідків ОСОБА_13 , ОСОБА_14 та ОСОБА_15 .
Згідно ст. 256 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Приймаючи до уваги перелічені обставини, суд вважає достовірно встановленим той факт, що ОСОБА_4 є двоюрідною бабусею ОСОБА_1 .
Керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214, 215, 256, 259, 294 ЦПК України, суд
Заяву ОСОБА_1 - задовольнити.
Встановити той факт, що померла ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_4 була двоюрідною бабусею ОСОБА_1 , 1969 року народження.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: П.В. Зарютін