21 липня 2025 рокусправа № 380/963/25
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Костецького Н.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Аграрна компанія «Благовіст» (вул. Володимира Великого, буд. 18, кімн. 517, м. Львів, код ЄДРПОУ 44740616) до Головного управління ДПС у Львівській області (вул. Стрийська, 35, м. Львів, код ЄДРПОУ 43968090) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Аграрна компанія «Благовіст» до Головного управління ДПС у Львівській області, у якій позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати Податкове повідомлення-рішення від 17.12.2024 року №53643/13-01-04-06/44740616, винесене Головним управлінням Державної податкової служби у Львівській області на підставі акту перевірки №47972/13-01-04-07/44740616 від 12.11.2024 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідач безпідставно застосовував до нього штрафні санкції за порушення строків реєстрації податкових накладних, оскільки всі затримки з реєстрацією податкових накладних/розрахунків коригування виникли в наслідок блокування податковим органом реєстрації податкових накладних та не врахування пояснень платника ПДВ, який в свою чергу керувався нормами Податкового кодексу та роз'ясненнями (рекомендаціями) податкового органу.
Ухвалою суду від 24.01.2025 відкрито спрощене позовне провадження у справі без повідомлення (виклику) сторін.
Відповідач щодо задоволення позову заперечив з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву. Зазначає, що Камеральною перевіркою встановлено, що ТОВ «Аграрна компанія «Благовіст» відповідно до ст. 192, п. 201.10 ст. 201 та п.п. 69.11, 69.1 п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідних положень» Податкового кодексу порушено граничні терміни реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних. За затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до суб'єкта господарської діяльності застосовано штрафні санкції у розмірі 113457,80 грн. Зауважує, що чинним законодавством передбачено механізм для забезпечення покупцем товарів / послуг виконання своїх обов'язків та реалізації прав в частині отримання від продавця розрахунку коригування на зменшення для наступної його реєстрації в ЄРПН. У разі ненадання платником податку - продавцем розрахунку коригування, який передбачає зменшення суми компенсації вартості товарів / послуг, доцільним є подання платником податку - покупцем до податкової декларації з ПДВ заяви із скаргою на такого продавця та копій документів, передбачених пунктом 201.10 статті 201 Кодексу, у тому числі документів, що засвідчують дату отримання такого розрахунку коригування. Платник податку отримувач (покупець), на якого покладено обов'язок реєстрації розрахунку коригування, після повернення товарів / послуг або попередньої оплати за товари / послуги зобов'язаний зменшити податковий кредит на дату складання такого розрахунку коригування і незалежно від дати реєстрації в ЄРПН, і у разі не надсилання такого розрахунку коригування для реєстрації постачальником в ЄРПН у терміни, визначені пунктом 201.10 статті 201 та пунктом 89 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу, має право подати скаргу на такого постачальника у складі декларації за відповідний звітний період. Тому дотримання платником наведених норм, що підтверджує факт несвоєчасного отримання платником - контрагентом розрахунку коригування, може бути підставою прийняття комісією рішення щодо відсутності підстав винесення податкового повідомлення-рішення за результатами розгляду заперечень. Несвоєчасне отримання позивачем розрахунків коригування від контрагентів, не можуть бути підставою для звільнення від відповідальності.
Відповідач вказує, що ТОВ «Аграрна компанія «Благовіст» не подано до податкового органу Додаток 7 «Заява про допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування». Інформація в Журналі реєстрації Рішень/Попередніх рішень щодо можливості чи неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку ІКС «Податковий блок» щодо подання ТОВ «Аграрна компанія «Благовіст» заяви щодо неможливості виконання податкових зобов'язань, відсутня.
Звертає увагу, що ПН №1 було виписано 01.08.2023 та зареєстровано 14.09.2023 з протермінуванням у 9 днів; РК №71 було виписано 31.12.2023 та зареєстровано 30.01.2024, з протермінуванням 12 днів; РК 3(*) було виписано 30.05.2024 та зареєстровано 26.08.2024, з протермінуванням 71 день; РК №2 було виписано 30.05.2024 та зареєстровано 26.08.2024, з протермінуванням 71 день. Вбачається, що ТОВ «Аграрна компанія «Благовіст» було відомо про триваюче порушення податкового законодавства, проте не було вжито належним чином заходів для того аби врегулювати це. Позивачем не було доведено поважних причин затримки отримання розрахунків коригування від контрагентів, не надано жодних доказів.
Щодо застосування штрафних санкцій, відповідач зазначає, що Законом України від 12 січня 2023 року № 2876-ІХ «Про внесення змін до розділу XX «Прикінцеві положення» Податкового кодексу України щодо відновлення обмеження перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування» (набрав чинності 08 лютого 2023 року) підрозділ 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України доповнений пунктами 89 та 90, якими на період дії воєнного стану збільшені строки реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування та зменшені розміри штрафних санкцій за їх порушення. Відповідно до пункту 89 підрозділу 2 розділу XX ПК України, тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється з урахуванням таких граничних строків: для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до 5 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 18 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
Закон № 2876-ІХ не містить прямої вказівки про надання його нормам зворотної дії в часі, а отже його дія не розповсюджується на період до набрання ним чинності. Крім того, відповідальність, встановлена пунктом 90 підрозділу 2 розділу XX ПК України, застосовується за порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого для пункту 89 цього розділу, тобто прямо пов'язана зі збільшеними строками реєстрації податкових накладних.
Податкове правопорушення у вигляді несвоєчасної реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування є триваючим порушенням, початком якого є наступний день за останнім (граничним) днем реєстрації податкової накладної, а припиняється таке порушення в день фактичної реєстрації податкової накладної. А тому розповсюджувати дію пунктів 89, 90 на правовідносини, які були припинені (тобто податкові накладні складені та зареєстровані з порушенням строку, який визначений пунктом 201.1 статті 201 ПК України, до внесення змін Законом № 2876- ІХ) є неможливим. Таким чином, зменшений розмір штрафних санкцій може бути застосований лише щодо податкових накладних, складених та зареєстрованих несвоєчасно після набрання чинності Законом №2876-ІХ або до накладних, строк реєстрації яких не скінчився станом на день набрання чинності цим Законом (08 лютого 2023 року). Просить відмовити в задоволенні позову.
Дослідивши наявні у справі докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив такі обставини.
Головним управлінням ДПС у Львівській області, на підставі підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 розділу І, пункту 75.1 статті 75 розділу ІІ ПК України, у порядку визначеному пунктом 76.2 статті 76 розділу ІІ ПК України, проведено камеральну перевірку ТОВ «Аграрна компанія «Благовіст» (ЄДРПОУ 44740616) щодо дотримання порядку реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.
За результатами камеральної перевірки складено Акт від 12.11.2024 №47972/13-01-04-07/44740616, яким встановлено порушення позивачем граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (абз. 1 п. 120-1.1 ст. 120-1 розділу ІІ ПК України): ПН №1 було виписано 01.08.2023 та зареєстровано 14.09.2023, кількість протермінованих днів - 9 днів; РК №71 було виписано 31.12.2023 та зареєстровано 30.01.2024, кількість протермінованих днів - 12 днів; РК 3(*) було виписано 30.05.2024 та зареєстровано 26.08.2024, кількість протермінованих днів - 71 день; РК №2 було виписано 30.05.2024 та зареєстровано 26.08.2024, кількість протермінованих днів - 71 день.
На підставі Акту камеральної перевірки від 12.11.2024 №47972/13-01-04-07/44740616, винесено податкове повідомлення - рішення від 17.12.2024 року №53643/13-01-04-06/44740616 (форма «Н»), яким за порушення граничних строків реєстрації ПН/РК, передбачених п. 201.10 ст. 201 та/або п. 192.1 ст. 192 ПК України, згідно з п.120-1.1 ст.120-1 ПК України, застосовано штраф у сумі 113457,80 грн.
Не погоджуючись з висновками, викладеними у Акті перевірки, позивачем 03.12.2024 було подано до ГУ ДПС у Львівській області заперечення на Акт перевірки.
Листом від 11.12.2024 відповідач повідомив позивача, що його заперечення прийнято до уваги, але наведені у ньому заперечення не спростовують висновків акту камеральної перевірки.
Не погоджуючись із оскарженим податковим повідомленням-рішенням в частині застосування штрафних санкцій, позивач звернувся до суду із даним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд керувався таким.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Пунктом 1.1 ст. 1 Податкового кодексу України (далі - ПК України), визначено, що Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до п. 61.1 ст. 61 ПК України податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Згідно п. 75.1 ст. 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, даних СОД РРО (абзац перший підп. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 ПК України).
Абзацом другим цієї норми передбачено, що предметом камеральної перевірки також може бути, зокрема, своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних.
Пунктом 76.1 ст. 76 ПК України камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.
Відповідно до п. 86.2 ст. 86 ПК України за результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації у контролюючому органі вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
За приписами пункту 201.1 статті 201 ПК України, на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПК України при здійсненні операції з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Згідно п. 192.1 ст. 192 ПК України якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідного коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН).
Розрахунок коригування до податкової накладної не може бути зареєстрований в ЄРПН пізніше 1095 календарних днів з дати складання податкової накладної, до якої складений такий розрахунок коригування.
Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача - платника податку, підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.
Відповідно до підпункту 192.1.1 пункту 192.1 статті 192 ПК України якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то:
а) постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок;
б) отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв'язку з отриманням таких товарів / послуг.
Постачальник має право зменшити суму податкових зобов'язань лише після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування до податкової накладної.
Згідно п. 201.10 ст. 201 ПК України реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
- для зведених податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких зведених податкових накладних, складених за операціями, визначеними пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.1 статті 199 цього Кодексу, - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому вони складені;
- для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
Пунктом 120-1.1 статті 120-1 ПК України встановлено, що порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції з постачання товарів/послуг, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість; податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою; податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу у разі здійснення операцій, визначених підпунктами «а» - «г» цього пункту, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до статті 199 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до абзацу одинадцятого пункту 201.4 статті 201 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 і 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:
10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;
20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;
50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.
Законом України «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо відновлення обмеження перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування» від 12.01.2023 № 2876-ІХ, який набрав чинності 08.02.2023, внесено зміни до підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України.
Так, підрозділ 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України доповнено пунктом 89, згідно з яким тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється з урахуванням таких граничних строків:
- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до 5 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 18 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
- для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 18 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
Крім цього, підрозділ 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України доповнено пунктом 90, відповідно до якого Тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, штраф за порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого пунктом 89 цього підрозділу для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлюється у розмірі:
2 відсотки суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;
5 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
15 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;
25 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.
З вище зазначених положень ПК України вбачається, що механіка правового регулювання, яка передбачена у п. 89 та п. 90 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України перебуває у нерозривній єдності. Зокрема, такий висновок підтверджується взаємними відсильними нормами. Більше того, п. 90 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України передбачає окремий склад податкового правопорушення, так як фінансова відповідальність визначається за порушення процедурних правил сформованих у п. 89, які не є тотожними за своїм темпоральним змістом приписам п. 201.10. ст. 201.1. ПК України.
Відповідний правовий висновок зробив Верховний Суд у постанові від 05.03.2025 у справі № 240/29362/23.
З матеріалів справи суд встановив, що, у ході проведеної камеральної перевірки відповідач виявив порушення позивачем граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН: ПН №1 було виписано 01.08.2023 та зареєстровано 14.09.2023 з протермінуванням у 9 днів; РК №71 було виписано 31.12.2023 та зареєстровано 30.01.2024, з протермінуванням 12 днів; РК 3(*) було виписано 30.05.2024 та зареєстровано 26.08.2024, з протермінуванням 71 день; РК №2 було виписано 30.05.2024 та зареєстровано 26.08.2024, з протермінуванням 71 день.
До позивача застосовані штрафні санкції у розмірі 113457,80 грн.
Позивач не погоджується із оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням від 17.12.2024 року №53643/13-01-04-06/44740616, оскільки всі затримки з реєстрацією податкових накладних/розрахунків коригування виникли в наслідок блокування податковим органом реєстрації податкових накладних та не врахування пояснень платника ПДВ, який в свою чергу керувався нормами Податкового кодексу та роз'ясненнями (рекомендаціями) податкового органу.
Щодо податкової накладної №1 від 01.08.2023, яка зареєстрована 14.09.2023, позивач зазначає, що 17.07.2023 ТОВ «Аграрна компанія «Благовіст» (продавець) та ТОВ «Пирятинський Делікатес» (покупець) уклали договір № 17/07-2023-Б, згідно п.1.1. якого продавець бере на себе зобов'язання поставити і передати покупцю товар, а замовник прийняти та оплатити товар, а саме: кукурудза українського походження, насипана. 17.07.2023 сторони договору підписали Специфікацію № 1 до договору поставки товару № 17/07-2023-Б від 17 червня 2023 року, якою погодили найменування, якість, кількість, вартість поставленого товару, умови поставки, порядок розрахунків та відповідальність у разі не виконання договору. На виконання договору поставки покупець перерахував авансові платежі згідно рахунку на оплату № 005 від 01 серпня 2023 року. За результатами господарської операції ТОВ «АК «Благовіст» було відправлено на реєстрацію ПН №1 від 01.08.2023.
Згідно отриманої квитанції до податкової накладної, реєстрація податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена відповідно до п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, вказано, що обсяг постачання товару/послуги 1005 перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
З метою підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній, позивач подав пояснення та копії документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена. За наслідками розгляду наданих позивачем письмових пояснень та документів, податковим прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної. Позивачем оскаржено рішення про відмову у реєстрації податкової накладної №1 від 01.08.2023 в судовому порядку. Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 28.12.2023 у справі № 380/25790/23, яке набрало законної сили зобов'язано Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №1 від 01.08.2023 датою подання її на реєстрацію 14.09.2024.
Суд встановив, що рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 28.12.2023 у справі № 380/25790/23, яке набрало законної сили, задоволено позов ТОВ «Аграрна компанія «Благовіст», визнано протиправним та скасовано рішення комісії ГУ ДПС у Львівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №9643526/44740616 від 03.10.2023 про відмову у реєстрації податкової накладної №1 від 01.08.2023. Зобов'язано Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №1 від 01.08.2023 датою подання її на реєстрацію.
Відповідно до Квитанції про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 38), податкова накладна №1 від 01.08.2023 подана позивачем на реєстрацію в ЄРПН 14 вересня 2023 року.
На виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 28.12.2023 у справі № 380/25790/23, Державною податковою службою України зареєстровано в ЄРПН ПН №1 від 01.08.2023 датою її подання на реєстрацію (14.09.2023), що підтверджується Квитанцією від 18.07.2024.
За правилами п. 89 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України, податкова накладна №1 від 01.08.2023 підлягала реєстрації в ЄРПН не пізніше 05.09.2023 (до 5 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені).
Суд погоджується з висновком податкового органу про порушення позивачем граничного строку для реєстрації податкової накладної №1 від 01.08.2023, оскільки, згідно матеріалів справи, реєстрацію вказаної ПН протерміновано на 9 днів.
Відповідно до Розрахунку штрафу за порушення термінів реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) (а.с. 16), що є додатком до податкового повідомлення-рішення від 17.12.2024 року №53643/13-01-04-06/44740616, сума штрафу за порушення позивачем граничного строку для реєстрації податкової накладної №1 від 01.08.2023 визначена податковим органом у розмірі 2 відсотків суми ПДВ, зазначеної у вказаній податковій накладній, що відповідає вимогам п. 90 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України.
Отже, відповідачем правомірно застосовано до позивача штрафні санкції за порушення граничного строку для реєстрації податкової накладної №1 від 01.08.2023.
Щодо реєстрації розрахунків коригування №71 від 31.12.2023 (зареєстровано 30.01.2024), РК №2(*) від 30.05.2024 (зареєстровано 26.08.2024), РК №3(*) від 30.05.2024 (зареєстровано 26.08.2024), суд зазначає наступне.
Позивач, в обґрунтування позовних вимог, вказав, що по факту наданих послуг на підставі договору №13/03 від 13.03.2023, ТОВ «ДЕЛ-ТРАНС» та ТОВ «АК «Благовіст» підписано акт наданих послуг від 31.12.2023 №48 на суму 1 291 799,53 грн., в тому числі ПДВ 215 299,53 грн. По факту податкової події (акт) складено податкову накладну №70 від 31.12.2023, зареєстрована 17.01.2024 р., в якій помилково зазначено суму ПДВ 220 923,83 грн. Дана помилка виправлена шляхом подання розрахунку коригування №71 від 31.12.23 до ПН № 70 від 31.12.2023 - (-5 632,91 ПДВ), яку зареєстровано 30.01.2024. ТОВ «АК «Благовіст» за надані послуги проведено оплату платіжним дорученням від 31 від 12.02.2024 у сумі 1291799,53 грн., в тому числі ПДВ 215 299,53 грн. Позивач вважає, платник ПДВ виправив помилку допущену при складенні податкової накладної та подав коригуючий розрахунок датою податкової накладної.
Щодо РК №2(*) позивач вказує, що 12.04.2024 ДП «Євразія-Агро» (код ЄДРПОУ 31878616) помилково виписано на ТОВ «АК «Благовіст» податкову накладну №4 від 12.04.2024 на суму ПДВ 209 484,70 грн., яку відправлено на реєстрацію 16.04.2024 та реєстрацію якої було зупинено. Керуючись пунктом 192.1 ПКУ та офіційними роз'ясненнями ДПС щодо складання РК до ПН без факту здійснення операції, до ПН №4 від 12.04.2024 р., подано РК №2 від 12.04.2024 сума коригування ПДВ -209 484,70грн., зареєстровано 26.08.2024 р. в ЄРПН за № 9246944852. Вважає, що при складанні та реєстрації РК №2 від 12.04.2024 до ПН №4 від 12.04.24 на суму коригування (зменшення) ПДВ - 209 484,70 грн. платник ПДВ діяв у відповідності до норм податкового кодексу керуючись роз'ясненнями ДПС.
Щодо РК №3(*) позивач зазначив, що 16.04.2024 ДП «Євразія-Агро» (код ЄДРПОУ 31878616) помилково виписано на ТОВ «АК «Благовіст» податкову накладну №5 від 16.04.2024 на суму ПДВ 209 484,70 грн., яку відправлено на реєстрацію 17.04.2024 та реєстрацію якої було зупинено. Керуючись пунктом 192.1 ПКУ та офіційними роз'ясненнями ДПС щодо складання РК до ПН без факту здійснення операції, до ПН №5 від 16.04.2024 р., подано РК №3 від 16.04.2024 сума коригування ПДВ - 487 885,05 грн., зареєстровано 26.08.2024 р. в ЄРПН за № 924688609.
Суд зазначає, що пунктом 192.1 ст. 192 ПК України передбачено можливість складання розрахунку коригування до податкової накладної у разі допущення платником податку помилок при її складанні, у тому числі не пов'язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.
Відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПК України у разі допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 статті 201 цього Кодексу, та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена згідно з пунктом 201.16 цієї статті) податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця/покупця. Таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або допущено помилки при зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної та/або порушено граничні терміни реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. До заяви додаються копії документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.
Верховний Суд у постанові від 12.03.2025 у справі №380/3834/24 виснував, що: «Формулювання «з дня отримання», що міститься у наведених вище нормах, вказує на те, що відлік строку починається з моменту, коли РК надійшов до покупця, а не з дати його складання чи іншої події. Ці норми не містять нечітких чи умовних конструкцій, які могли б ускладнити їх розуміння чи їх застосування.
Такий підхід до правозастосування обумовлений тим, що відповідно до вищенаведених положень законодавства РК складається безпосередньо продавцем/постачальником, після чого направляється покупцю/отримувачу послуг, який здійснює його реєстрацію. Покупець не впливає на дату складання РК продавцем та на факт її надсилання, тому виправданим є підхід законодавця щодо обчислення строку реєстрації РК саме з дати їх отримання.
Оскільки РК є документом, що ініціюється та формується виключно постачальником, покупець не може нести відповідальність за затримки, які виникають до моменту отримання цього документа. Не покладає на нього такої відповідальності і чинне законодавство.
Таким чином, строк для реєстрації РК в ЄРПН має обчислюватися за приписами положень пункту 201.10 статті 201 ПК України та пункту 89 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України саме з моменту фактичного надходження РК до покупця. В іншому випадку застосування санкцій до покупця за дії, на які він об'єктивно не міг вплинути, порушує його права та створює необґрунтоване адміністративне навантаження, що суперечить меті податкового законодавства - забезпеченню справедливого та збалансованого підходу до всіх учасників правовідносин».
За змістом п.109.1 ст.109 ПК України податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Тобто, саме протиправність дії/бездіяльності є обов'язковою умовою для визнання такої дії/бездіяльності правопорушенням.
Таким чином, для вирішення питання про наявність/відсутність підстав для застосування до платника податку відповідальності за не реєстрацію/затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до них, необхідно встановити причини, що зумовили допущення такого пропуску, та перевірити чи вчинив платник податку усі залежні від нього дії з метою належного виконання податкового обов'язку щодо своєчасної реєстрації таких документів.
Відповідно до матеріалів справи, 13.03.2023 між ТОВ «АК «БЛАГОВІСТ» (замовник) та ТОВ «ДЕЛ-ТРАНС» (виконавець) укладено договір №13/03 про надання транспортно-експедиторських послуг, до яких входили послуги накопичення/зберігання вантажу до його відправки за місцем призначення.
У відповідності до умов договору за зберігання, вантаж - кукурудза, період 15.10.2023 р. - 31.12.2023 р. (за курсом НБУ на 31.12.2023 р. 37,9824 грн/дол) т/доба 2 518,04.
По факту наданих послуг ТОВ «ДЕЛ-ТРАНС» та ТОВ «АК «БЛАГОВІСТ» підписано акт наданих послуг від 31.12.2023 №48 на суму 1 291 799,53грн., в тому числі ПДВ 215 299,53грн. По факту податкової події (акт) складено податкову накладну №70 від 31.12.2023, зареєстрована 17.01.2024 р., в котрій помилково зазначено суму ПДВ 220 923,83грн.
Дана помилка виправлена шляхом подання розрахунку коригування №71 від 31.12.2023 до ПН № 70 від 31.12.2023 - 5 632,91 ПДВ, яку зареєстровано 30.01.2024.
ТОВ «АК «БЛАГОВІСТ» за надані послуги проведено оплату платіжним дорученням від 31 від 12.02.2024 у сумі 1 291 799,53 грн., в тому числі ПДВ 215 299,53 грн.
Тобто, платник ПДВ виправив помилку допущену при складенні податкової накладної та подав коригуючий розрахунок РК №71 від 31.12.2023 датою податкової накладної.
12.04.2024 ДП «ЄВРАЗІЯ-АГРО» (код ЄДРПОУ 31878616) помилково виписано на ТОВ «АК «БЛАГОВІСТ» податкову накладну №4 від 12.04.2024 на суму ПДВ 209 484,70 грн., яку відправлено на реєстрацію 16.04.2024 та зупинено 16.04.2024, в ЄРПН зареєстровано за №9095334792.
ДП «ЄВРАЗІЯ-АГРО» (код ЄДРПОУ 31878616) подано Пояснення №05-19-2 від 19.05.2024 з проханням не реєструвати ПН №4 від 12.04.2024 в зв'язку із тим, що за цією податковою накладною фінансово-господарчих операцій не відбувалося, операція не має документального підтвердження (Повідомлення про подання пояснень №5 від 21.05.2024, Квитанція №2 від 21.05.2024 про отримання і прийняття до розгляду Повідомлення про прийняття пояснень - Реєстраційний № 9136351873).
Однак, за результатами розгляду Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, Комісією регіонального рівня прийнято рішення від 28.05.2024 № 11119758/31878616 про реєстрацію податкової накладної від 12.04.2024 №4 в Єдиному реєстрі податкових накладних, та 28.05.2024 ПН №4 від 12.04.2024 зареєстровано в ЄРПН за № 9095334792.
З огляду на зазначене, до ПН №4 від 12.04.2024 подано РК №2 від 12.04.2024, сума коригування ПДВ - 209 484,70 грн., зареєстровано 26.08.2024 в ЄРПН за № 9246944852.
Також, 16.04.2024 ДП «ЄВРАЗІЯ-АГРО» (код ЄДРПОУ 31878616) помилково виписано на ТОВ «АК «БЛАГОВІСТ» податкову накладну №5 від 16.04.2024 на суму ПДВ 209 484,70 грн., котру відправлено на реєстрацію 17.04.2024 та зупинена 17.04.2024, в ЄРПН зареєстровано за № 9096717730.
ДП «ЄВРАЗІЯ-АГРО» (код ЄДРПОУ 31878616) подано Пояснення №05-19-3 від 19.05.2024 р. з проханням не реєструвати ПН №5 від 16.04.2024 в зв'язку із з тим, що за цією податковою накладною фінансово-господарчих операцій не відбувалося, операція не має документального підтвердження (Повідомлення про подання пояснень №6 від 21.05.2024, Квитанція №2 від 21.05.2024 про отримання і прийняття до розгляду Повідомлення про прийняття пояснень - Реєстраційний № 9136352218).
Однак, за результатами розгляду Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинена Комісією регіонального рівня прийнято рішення від 28.05.2024 № 11119760/31878616 про реєстрацію податкової накладної від 16.04.2024 № 5 в Єдиному реєстрі податкових накладних, та 28.05.2024 податкову накладну №5 від 16.04.2024 зареєстровано в ЄРПН за№ 9096717730.
З огляду на зазначене, до ПН №5 від 16.04.2024 р., подано РК №3 від 16.04.2024 сума коригування ПДВ - 487 885,05грн., зареєстровано 26.08.2024 р. в ЄРПН за№ 924688609.
Відповідно до Акту камеральної перевірки від 12.11.2024 №47972/13-01-04-07/44740616, РК №71 було виписано 31.12.2023 та зареєстровано 30.01.2024, з протермінуванням 12 днів; РК 3(*) було виписано 30.05.2024 та зареєстровано 26.08.2024, з протермінуванням 71 день; РК №2 було виписано 30.05.2024 та зареєстровано 26.08.2024, з протермінуванням 71 день.
Суд враховує, що позивачем не подано до податкового органу Додаток 7 «Заява про допущення продавцем товарів/ послуг помилок при зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування».
Згідно з підпунктом 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу також передбачено, що порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у цьому підпункті, та перелік документів на підтвердження затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Наказом Мінфіну від 29.07.2022 № 225 (чинний з 06.09.2022) затверджено Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідні положення Податкового кодексу України, та переліків документів на підтвердження (далі - Порядок). Пунктом 3 Порядку передбачено, що до платників податків, у тому числі щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу, які на дату набрання чинності цим Порядком мають можливість подати до контролюючого органу заяву та документи (копії документів), інформацію про відсутність можливості виконання податкових обов'язків, застосовуються такі правила.
У разі неможливості виконання платником податків податкового обов'язку, у тому числі щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу, платник податків подає не пізніше 30 вересня 2022 року заяву про відсутність такої можливості (крім виконання обов'язку щодо реєстрації акцизних накладних та/або подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, та/або подання заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними тощо) разом з вичерпним переліком документів (копій документів), інформації, які передбачені Переліком документів, що підтверджують неможливість платника податків - юридичної особи, у тому числі щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу своєчасно виконати свій податковий обов'язок, у тому числі обов'язок податкового агента затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 29 липня 2022 року № 225 або Переліком документів, що підтверджують неможливість платника податків - фізичної особи, зокрема самозайнятої особи, своєчасно виконати свій податковий обов'язок, у тому числі обов'язок податкового агента затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 29 липня 2022 року № 225 (далі - Переліки документів) до контролюючого органу в порядку передбаченому пунктом 8 цього розділу.
Пунктом 4 Порядку передбачено, що до платників податків, у тому числі щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу, у яких після дати набрання чинності цим Порядком з'явилася можливість подати до контролюючого органу заяву та документи (копії документів), інформацію про відсутність можливості виконання податкових обов'язків, застосовуються такі правила. У разі відсутності у платника податків, у тому числі щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу, можливості подати таку заяву та відповідні документи (копії документів), інформацію у строки, визначені пунктом 3 цього розділу, платник податків подає заяву та відповідні документи (копії документів), інформацію одночасно з набуттям можливості виконання одного із податкових обов'язків (реєстрації податкової накладної, подання звітності, сплати невиконаного податкового зобов'язання тощо) таким платником податку, передбачених Кодексом або іншим законодавством, контроль за виконанням якого покладено на контролюючий орган, але не пізніше 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення таких можливостей платника податків.
Пунктом 6 Порядку передбачено, що до платників податків, у тому числі щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу, які на дату набрання чинності та після дати набрання чинності цим Порядком виконували податкові обов'язки, але у зв'язку із військовою агресією російської федерації втратили можливість їх виконувати, застосовуються такі правила. Платники податків, у тому числі щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу, які виконували податкові обов'язки, але у зв'язку із військовою агресією російської федерації втратили можливість виконувати податкові обов'язки, вживають заходи, передбачені пунктом 3 цього розділу, у термін протягом 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення можливостей платника податків подати до контролюючого органу заяву та документи (копії документів), інформацію про відсутність можливості виконання податкових обов'язків.
Відповідно до пунктом 7 Порядку платники податків, які не подали у строки, встановлені пунктами 3 та 4 цього розділу, заяви у довільній формі та відповідних документів (копії документів), що підтверджують неможливість виконання податкового обов'язку, передбаченого Кодексом або іншим законодавством, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи або щодо яких контролюючий орган прийняв вмотивоване рішення щодо можливості своєчасного виконання таким платником податків свого податкового обов'язку, вважаються такими, що мають можливість своєчасно виконати податкові обов'язки у терміни, визначені Кодексом або іншим законодавством, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи.
У свою чергу, доводи відповідача про те, що інформація в Журналі реєстрації Рішень/Попередніх рішень щодо можливості чи неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку ІКС «Податковий блок» щодо подання ТОВ «Аграрна компанія «Благовіст» заяви щодо неможливості виконання податкових зобов'язань, відсутня, не спростовані позивачем.
Щодо можливості платника виконувати свої податкові обов'язки, то у постановах від 30.01.2024 у справі № 280/4484/23, від 06.02.2024 у справі № 160/10740/23, від 12.03.2024 у справі № 160/13661/23 та від 02.04.2024 у справі № 520/18349/23 Верховний Суд дійшов висновку, що з набранням чинності Законом № 2260-IX передбачене підпунктом 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України звільнення від відповідальності поставлене в залежність від підтвердження у визначеному законодавством порядку можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язку, реєстрі податкових накладних.
Так, суд враховує, що розрахунки коригування РК №71 від 31.12.2023 на суму коригування (зменшення) ПДВ - 5632,91 грн., РК №2 від 12.04.2024 на суму коригування (зменшення) ПДВ - 209 484,70 грн., РК № 3 від 16.04.2024 на суму коригування (зменшення) ПДВ - 487 885,05 грн. подані на реєстрацію позивачем із пропуском строку, визначеного пунктом 201.10 статті 201 ПК України, тому за таке порушення позивач підлягає притягненню до відповідальності.
З наведеного суд робить висновок, що відповідачем правомірно винесено податкове повідомлення рішення від 17.12.2024 року №53643/13-01-04-06/44740616.
Згідно з вимогами ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки доказів, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд робить висновок про відмову у задоволенні позову повністю.
У зв'язку з відмовою у задоволенні позову судові витрати відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України розподілу не підлягають.
Керуючись статтями 242-246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ухвалив:
у задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Аграрна компанія «Благовіст» до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст судового рішення складено 21.07.2025 року.
СуддяКостецький Назар Володимирович