справа №461/3337/25
про роз'єднання позовних вимог
22 липня 2025 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кухар Наталія Андріївна, розглянувши питання про роз'єднання позовних вимог в адміністративній справі матеріали адміністративної справи № 461/3337/25 за позовом ОСОБА_1 до Офісу охорони культурної спадщини про скасування протоколу та припису,-
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) звернувся до суду з позовом до Офісу охорони культурної спадщини (79008, м.Львів, вул. Валова 20) в якому просить суд:
- визнати нечинними протокол ЛВ№001124 від 11.04.25 року та припис від 14.04.25 року Офісу охорони культурної спадщини.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24.04.2025 визначено головуючого - суддю Павлюк О.В
Ухвалою судді Галицького районного суду м. Львові від 25.04.2025 позовну заяву залишено без руху та надано позивача час для усунення недоліків.
Ухвалою судді Галицького районного суду м. Львові від 06.05.2025 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у даній адміністративній справі.
Ухвалою суду від 04.06.2025 адміністративну справу № 461/3337/25 за позовом ОСОБА_1 до Офісу охорони культурної спадщини про скасування протоколу та припису передано на розгляд Львівського окружного адміністративного суду за підсудністю.
15 липня 2025 року адміністративну справу № 461/3337/25 отримано Львівським окружним адміністративним судом (вх. №58095).
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями визначено головуючого - суддю Кухар Н.А.
Ухвалою судді Львівського окружного адміністративного суду від 21 липня 2025 року адміністративну справу № 461/3337/25 за позовом ОСОБА_1 до Офісу охорони культурної спадщини про скасування протоколу та припису прийнято до провадження. Вирішено здійснювати розгляд даної справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши матеріали справи та питання про роз'єднання позовних вимог, суд приходить до наступних висновків.
Як вбачається зі змісту позовних вимог, позивачем оскаржуються, у тому числі, протокол про адміністративне правопорушення серії ЛВ№001124 від 11.04.25 року, передбачене абз 5 ч. 1 ст. 92 КУпАП за порушення законодавства про порушення вимог законодавства про охорону культурної спадщини.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Положеннями статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України визначено розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів та наведено виключний перелік справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Частиною 3 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Статтею 286 КАС України врегульовано особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності.
Адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі (частина перша статті 286 КАС України).
Позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови) (частина друга статті 286 КАС України).
Відповідно до частина четвертої статті 286 КАС України апеляційні скарги на судові рішення у справах, визначених цією статтею, можуть бути подані протягом десяти днів з дня його проголошення.
Згідно з частиною першою статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
З огляду на наведене, позовні вимоги ОСОБА_1 мають бути розглянуті за різними провадженнями.
Відповідно до частини шостої статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи вправі до початку розгляду справи по суті роз'єднати позовні вимоги, виділивши одну або декілька об'єднаних вимог в самостійне провадження, якщо це сприятиме виконанню завдання адміністративного судочинства.
Розгляд позовних вимог, виділених у самостійне провадження, здійснює суддя, який прийняв рішення про роз'єднання позовних вимог.
Отже, зазначене право суду спрямоване на забезпечення всебічного та об'єктивного розгляду і вирішення адміністративної справи протягом розумного строку.
Згідно з ч. 7 ст. 172 Кодексу адміністративного судочинства України про об'єднання справ в одне провадження або роз'єднання позовних вимог, про відмову в об'єднанні справ в одне провадження, роз'єднанні позовних вимог суд постановляє ухвалу.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Керуючись статтями 172, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Роз'єднати у самостійні провадження позовні вимоги ОСОБА_1 до Офісу охорони культурної спадщини про скасування протоколу та припису на:
- позовні вимоги ОСОБА_1 до Офісу охорони культурної спадщини про визнання нечинним протоколу серії ЛВ№001124 від 11.04.25 року;
- позовні вимоги ОСОБА_1 до Офісу охорони культурної спадщини про визнання нечинним припису Офісу охорони культурної спадщини від 14.04.25 року, виділивши їх в окреме провадження.
Передати адміністративну справу ОСОБА_1 до Офісу охорони культурної спадщини про визнання нечинним припису Офісу охорони культурної спадщини від 14.04.25 року до Відділу документального забезпечення та архіву (канцелярія) Львівського окружного адміністративного суду для присвоєння номеру справи.
Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам), зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Кухар Н.А.