22 липня 2025 року справа №640/34783/21
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши в м. Києві у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Юністком» до Антимонопольного комітету України, за участі третьої особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Міністерство оборони України, про визнання протиправним та скасування рішення,
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Юністком» з позовом, в якому просить:
визнати протиправним та скасувати рішення 26.10.2021 №24217-р/пк-пз Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель;
задовольнити скаргу ТОВ «Юністком» від 27.09.2021 № UA-2021-07-07-006037-с.b2.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 17.01.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання.
На виконання положень п. 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" від 13 грудня 2022 року №2825-ІХ, дана справа отримана Київським окружним адміністративним судом за належністю.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 21.02.2025 справу прийнято до провадження та призначено розгляд у порядку спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання.
Позовні вимоги обґрунтовані протиправністю прийняття оскаржуваного рішення, яким відмовлено ТОВ «Юністком» у задоволенні скарги від 29.09.2021 № UA-2021-07-07-006037-с. b2.
Представником відповідача подано до суду відзив на позовну заяву, відповідно до якого проти задоволення позовних вимог заперечує повністю.
Третя особа до суду подала письмові пояснення, відповідно до яких проти задоволення позовних вимог заперечує.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом, Міністерством оборони України 07.07.2021 оголошено процедуру закупівлі: Обладнання для закладів громадського харчування (39310000-8) (Котел (казан) електричний стравоварний).
Відповідно до протоколу засідання тендерного комітету Міністерства оборони України від 21.09.2021 №75/158/10 тендерна пропозиція ТОВ «Юністком» відхилена та допущено до аукціону ТОВ «Крапт» та ТОВ «Науково-Виробнича фірма «Уніхімтек».
Не погоджуючись з рішенням Міністерства оборони України, позивач 27.09.2021 подав до Антимонопольного комітету України скаргу № UA-2021-07-07-006037-с. b2.
Рішенням Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель від 26.10.2021 №24217-р/пк-пз ТОВ «Юністком» відмовлено у задоволенні скарги.
Позивач, вважаючи оскаржуване рішення протиправним, звернувся до суду за захистом своїх прав.
Надаючи правову оцінку обставинам, що склалися між сторонами, суд зазначає наступне.
Відповідно до положень частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з частиною третьою статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25 грудня 2015 року № 922-VIII (надалі - Закон №922-VIII) Антимонопольний комітет України, як орган оскарження, з метою неупередженого та ефективного захисту прав та законних інтересів осіб, пов'язаних з участю у процедурах закупівлі, утворює постійно діючу адміністративну колегію (колегії) з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель. Рішення постійно діючої адміністративної колегії (колегій) приймаються від імені Антимонопольного комітету України.
За визначенням у статті 1 Закону №922-VIII суб'єкт оскарження в органі оскарження (далі - суб'єкт оскарження) - фізична чи юридична особа, яка звернулася до органу оскарження з метою захисту своїх прав та охоронюваних законом інтересів з приводу рішення, дії чи бездіяльності замовника, що суперечать законодавству у сфері публічних закупівель і внаслідок яких порушено право чи законні інтереси такої особи.
Відповідно до статті 18 Закону №922-VIII скарга до органу оскарження подається суб'єктом оскарження у формі електронного документа через електронну систему закупівель. Після розміщення скарги суб'єктом оскарження в електронній системі закупівель скарга автоматично вноситься до реєстру скарг і формується її реєстраційна картка. Скарга разом з реєстраційною карткою в день розміщення суб'єктом оскарження автоматично оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу.
Відповідно до статті 22 Закону №922-VIII тендерна документація безоплатно оприлюднюється замовником на веб-порталі Уповноваженого органу для загального доступу.
Тендерна документація повинна містити, зокрема, інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). При цьому технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі у разі, якщо опис скласти неможливо або якщо доцільніше зазначити такі показники; посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов'язану з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами. Технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим, а специфікація повинна містити вираз "або еквівалент". Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі повинні передбачати необхідність застосування заходів із захисту довкілля.
Тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону тендерна документація - документація щодо умов проведення публічних закупівель, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу на веб-порталі Уповноваженого органу та авторизованих електронних майданчиках.
Відповідно до частини першої статті 30 Закону замовник відхиляє тендерну пропозицію, зокрема, в разі якщо тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації.
Тендерна пропозиція - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом, Міністерством оборони України 07.07.2021 оголошено процедуру закупівлі: Обладнання для закладів громадського харчування (39310000-8) (Котел (казан) електричний стравоварний).
Відповідно до протоколу засідання тендерного комітету Міністерства оборони України від 21.09.2021 №75/158/10 тендерна пропозиція ТОВ «Юністком» відхилена та допущено до аукціону ТОВ «Крапт» та ТОВ «Науково-Виробнича фірма «Уніхімтек».
Не погоджуючись з рішенням Міністерства оборони України, позивач 27.09.2021 подав до Антимонопольного комітету України скаргу № UA-2021-07-07-006037-с. b2.
Так, відповідно до протоколу розгляду тендерних пропозицій підставою відхилення Пропозиції Скаржника було наступне: "В гарантійному листі №25/08/21-03 від 25.08.2021 гарантується поставка для ТОВ "Пролог".
Підстави відхилення Пропозиції згідно зі статтею 31 Закону: відповідно до вимог абзацу другого пункту другого частини першої статті 31 Закону відхилити пропозицію ТОВ "ЮНІСТКОМ", оскільки учасник процедури закупівлі не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації".
Скаржник зазначав, що згідно з пунктом 2 Переліку формальних помилок, які визначені пункту 1 розділу III Інструкція з підготовки тендерної пропозиції тендерної документації помилка, зроблена учасником процедури закупівлі під час оформлення тексту документа/унесення інформації в окремі поля електронної форми тендерної пропозиції (у тому числі комп'ютерна коректура, заміна літери (літер) та/або цифри (цифр), переставлення літер (цифр) місцями, пропуск літер (цифр), повторення слів, немає пропуску між словами, заокруглення числа), що не впливає на ціну тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі та не призводить до її спотворення та/або не стосується характеристики предмета закупівлі, кваліфікаційних критеріїв до учасника процедури закупівлі.
Аналогічні вимоги містить пункті 2 Переліку формальних помилок, що затверджені наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 15 квітня 2020 року № 710, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 29 липня 2020 за № 715/34998.
Гарантійний лист № 25/08/21-03 від 25.08.2021 виданий (адресований) саме Скаржнику - ТОВ "Юністком", копія листа адресована Міністерству оборони України.
Відповідач зазначає, що вищенаведена формальна помилка в тексті самого документа не впливає на ціну тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі та не призводить до її спотворення та/або не стосується характеристики предмета закупівлі, кваліфікаційних критеріїв до учасника процедури закупівлі.
Замовник зазначав, у що складі Пропозиції скаржником надано гарантійний лист, з якого вбачається, що офіційний дистриб'ютор виробника котлів гарантує поставку товару юридичній особі ТОВ "ПРОЛОГ ІНВЕСТМЕНТ", яка не є учасником тендерної закупівлі.
Так, відповідно до пункту 1 розділу III Документації документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі - це документальне підтвердження відповідності тендерної пропозиції технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі. Перелік документів визначено у пункті 6.2 підрозділу 6 цього розділу.
Відповідно до пункту 6 розділу 3 Документації для підтвердження відповідності тендерної пропозиції технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам замовника учасник у складі Пропозиції повинен надати, зокрема:
1) Скановану довідку у довільній формі, яка повинна містити інформацію про технічні характеристики товару, що пропонується до постачання, позначення нормативно-технічної документації (стандарти, технічні умови тощо), повну назву товаровиробника, із зазначенням його адреси та країни походження. Інформація про товар складається за формою, наведеною у Додатку 3 "Технічні вимоги", де в обов'язковому порядку учасником зазначаються всі технічні характеристики товару.
2) Сканований гарантійний лист, в якому учасник гарантує поставити замовнику товар у необхідній кількості та в установлені строки, а також у гарантійному листі повинна бути зазначена інформація про виробника товару (його адреса), рік виготовлення товару та посилання на номер процедури закупівлі, що оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу.
У разі, якщо учасник не є виробником обладнання, він повинен надати сканований гарантійний лист від виробника або від офіційного представника на території України (дилера, дистриб'ютора тощо), в якому виробник або офіційний представник гарантує поставити товар учаснику належної якості у необхідній кількості та в установлені строки.
У складі Пропозиції Скаржника містяться, зокрема: інформація про технічні, якісні, кількісні та інші вимоги, де міститься інформація про виробника ВАТ "ТОРГМАШ", Республіка Білорусь (Технічні характеристики.рdf); гарантійний лист №25/08/21-03 від 25.08.2021 до ТОВ "ЮНІСТКОМ" 04080, м. Київ, вул. Кирилівська, буд. 60, оф.211 Копія - Міністерство оборони України від ТОВ "КИЇВАГРОМАШ", де зазначено, що "Ми, Товариство з обмеженою відповідальністю "КИЇВАГРОМАШ", є офіційним дистриб'ютором виробника котлів (казанів) електричних стравоварних ВАТ "ТОРГМАШ", Республіка Білорусь, даним листом гарантуємо ТОВ "ПРОЛОГ ІНВЕСТМЕНТ", поставити товар, який є предметом закупівлі обладнання для закладів громадського харчування (39310000-8) (Котел (казан) електричний стравоварний), ідентифікатор закупівлі ПА-2021-07-07-006037-С, належної якості, у необхідній кількості, та в установлені строки, а саме: Котел (казан) електричний стравоварний, об'ємом 100 л - КПЗ-100 12 шт до 01.12.2021 включно Котел (казан) електричний стравоварний, об'ємом 150 л - КПЭ-160 58 шт до 01.12.2021 включно Котел (казан) електричний стравоварний, об'ємом 250 л - КПЭ-250-01 65 шт до 01.12.2021 включно (Гарантійний лист дистр. рdf).
Таким чином, у складі Пропозиції позивача відсутній гарантійний лист в якому виробник або офіційний представник гарантує поставити товар учаснику саме ТОВ "ЮНІСТКОМ", що є порушенням вищезазначених вимог Документації.
Враховуючи викладене, а також інформацію у гарантійному листі про те, що ТОВ "КИЇВАГРОМАШ" даним листом гарантує саме ТОВ "ПРОЛОГ ІНВЕСТМЕНТ" поставити товар, який є предметом закупівлі, Пропозиція Скаржника була правомірно відхилена з наведеної вище підстави, у зв'язку з чим відсутні підстави для задоволення Скарги в цій частині.
Скаржник також не погоджувався з рішенням Замовника про допущення Пропозиції ТОВ "КРАПТ" до аукціону.
Так, Скаржник зазначав, що відповідно до підпункту 5.2 пункту 5 розділу III Замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов'язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо серед іншого, - у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відсутня інформація, передбачена пунктом 9 частини другої статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб -підприємців та громадських формувань", тобто інформація про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, у тому числі кінцевого бенефіціарного власника її засновника, якщо засновник - юридична особа.
В Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відсутня будь-яка інформація про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) ТОВ "КРАПТ" (код ЄДРПОУ 39966290), у т.ч. станом на момент подання скарги.
Одночасно у складі Пропозиції ТОВ "КРАПТ" наявна довідка (на підтвердження відсутності підстав, передбачених частиною 1 та частиною 2 статті 17 Закону (файл: 5.3.6 про ст 17_. рdf) згідно з якою, за твердженням ТОВ "КРАПТ", у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань наявна інформація, передбачена пунктом 9 частини другої статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" (крім нерезидентів), тобто начебто наявна інформація про кінцевого бенефіціарного власника, що не відповідає дійсності.
У складі Пропозиції ТОВ "КРАПТ" наявний інформаційний лист, зміст якого зводиться до того, що відповідно до ч. 4 розділу X Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" всі юридичні особи, щодо яких в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб -підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр) мають міститися відомості про кінцевих бенефіціарних власників (далі - КБВ) з дня набрання чинності відповідним актом та протягом трьох місяців (з 11 липня 2021 року по 10 жовтня 2021 року) мають подати державному реєстратору документи для оновлення в Єдиному державному реєстрі відомостей про кінцевого бенефіціарного власника.
ТОВ "КРАПТ" не надає ніякого законодавчого обґрунтування, чому останнім не були виконані вимоги законодавства та тендерної документації в частині зазначення інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи починаючи з 28 грудня 2019 року.
Таким чином, ТОВ "КРАПТ" не надає будь-якого законодавчого обґрунтування, чому учасник не розкрив інформацію про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців громадських формувань відповідно до чинного законодавства.
Замовник зазначав, що зазначена вище норма стосується юридичних осіб, засновниками яких є юридичні особи.
Слід зазначити, що відповідно до пункту 5 розділу III Документації Замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов'язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо, зокрема, 9) у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відсутня інформація, передбачена пунктом 9 частини другої статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб -підприємців та громадських формувань" (крім нерезидентів).
На підтвердження відсутності підстав, передбачених частиною 1 та частиною 2 статті 17 Закону, Учасник надає довідку/лист/інформацію у довільній формі із зазначенням інформації по кожному пункту, окрім документального підтвердження інформації про відповідність підставам, встановленим статтею 17 Закону, у разі якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України" Про доступ до публічної інформації", та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним та документів, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 1 і 7 частини першої статті 17 Закону.
У разі якщо інформація про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи не зазначена у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, учасник надає довідку у довільній формі за власноручним підписом уповноваженої особи учасника з обґрунтуванням відсутності інформації про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців громадських формувань з посиланням на відповідні положення чинного законодавства України.
Перелік документів, які вимагаються для підтвердження відповідності учасників встановленим кваліфікаційним критеріям, вимогам установлені статтею 17 Закону та іншим вимогам Закону, що подаються у складі тендерної пропозиції: Інформація щодо наявності/відсутності підстав, установлених у статті 17 Закону, надається в електронному вигляді через електронну систему закупівель шляхом заповнення електронних форм з окремими полями.
У випадку якщо учасник має заборгованість із сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), але здійснив заходи щодо розстрочення і відстрочення такої заборгованості у порядку та на умовах, визначених законодавством країни реєстрації такого учасника, він надає документ про розстрочення/відстрочення такої заборгованості, виданий відповідним органом.
У разі якщо інформація про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи не зазначена у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, учасник надає довідку у довільній формі з обґрунтуванням відсутності інформації про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців громадських формувань з посиланням на відповідні положення чинного законодавства України.
У складі Пропозиції ТОВ "КРАПТ" містяться, зокрема: довідка, де ТОВ "КРАПТ" підтверджує, що, зокрема, у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань наявна інформація, передбачена пунктом 9 частини другої статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" (крім нерезидентів); інформаційна довідка, де зазначено, що ТОВ "КРАПТ" зареєстровано 25 серпня 2015 Засновник підприємства фізична особа. Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" в редакції, яка діяла до 28 квітня 2020, "У разі якщо засновниками юридичної особи є виключно фізичні особи, які є бенефіціарними власниками (контролерами) юридичної особи, інформація про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи не подається». Засновником юридичної особи є ОСОБА_1 - бенефіціарний власник (контролер), володіє 100% статутного фонду. При реєстрації юридичної особи чи при зміні відомостей про неї в Єдиному Державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі по тексту - ЄДР), державний реєстратор не включав (не відображав) її в ЄДР (5.3.6 про ст 17_. рdf).
Згідно з пунктом 9 частини другої статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" в Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості про юридичну особу, крім державних органів і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб, зокрема, інформація про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, у тому числі кінцевого бенефіціарного власника її засновника, якщо засновник - юридична особа (крім політичних партій, структурних утворень політичних партій, професійних спілок, їх об'єднань, організацій профспілок, передбачених статутом профспілок та їх об'єднань, творчих спілок, місцевих осередків творчих спілок, організацій роботодавців, їх об'єднань, адвокатських об'єднань, торгово-промислових палат, об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, релігійних організацій, державних органів, органів місцевого самоврядування, їх асоціацій, державних та комунальних підприємств, установ, організацій): прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), дата народження, країна громадянства, серія та номер паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), а також повне найменування та ідентифікаційний код (для резидента) засновника юридичної особи, в якому ця особа є кінцевим бенефіціарним власником, характер та міра (рівень, ступінь, частка) бенефіціарного володіння (вигоди, інтересу, впливу). У разі відсутності в юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника засновник - юридична особа, вноситься обгрунтована причина його відсутності.
Згідно з частиною першою статті 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" термін "кінцевий бенефіціарний власник (контролер)" вживається у значенні, наведеному в Законі України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення".
Згідно з частиною першою статті 1 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" кінцевий бенефіціарний власник - будь-яка фізична особа, яка здійснює вирішальний вплив (контроль) на діяльність клієнта та/або фізичну особу, від імені якої проводиться фінансова операція.
Кінцевим бенефіціарним власником є:
для юридичних осіб - будь-яка фізична особа, яка здійснює вирішальний вплив на діяльність юридичної особи (в тому числі через ланцюг контролю/володіння);
для трастів, утворених відповідно до законодавства країни їх утворення, - засновник, довірчий власник, захисник (за наявності), вигодоодержувач (вигодонабувач) або група вигодоодержувачів (вигодонабувачів), а також будь-яка інша фізична особа, яка здійснює вирішальний вплив на діяльність трасту (в тому числі через ланцюг контролю/володіння);
для інших подібних правових утворень - особа, яка має статус, еквівалентний або аналогічний особам, зазначеним для трастів.
Ознакою здійснення прямого вирішального впливу на діяльність є безпосереднє володіння фізичною особою часткою у розмірі не менше 25 відсотків статутного (складеного) капіталу або прав голосу юридичної особи.
Ознаками здійснення непрямого вирішального впливу на діяльність є принаймні володіння фізичною особою часткою у розмірі не менше 25 відсотків статутного (складеного) капіталу або прав голосу юридичної особи через пов'язаних фізичних чи юридичних осіб, трасти або інші подібні правові утворення, чи здійснення вирішального впливу шляхом реалізації права контролю, володіння, користування або розпорядження всіма активами чи їх часткою, права отримання доходів від діяльності юридичної особи, трасту або іншого подібного правового утворення, права вирішального впливу на формування складу, результати голосування органів управління, а також вчинення правочинів, які дають можливість визначати основні умови господарської діяльності юридичної особи, або діяльності трасту або іншого подібного правового утворення, приймати обов'язкові до виконання рішення, що мають вирішальний вплив на діяльність юридичної особи, трасту або іншого подібного правового утворення, незалежно від формального володіння.
При цьому кінцевим бенефіціарним власником не може бути особа, яка має формальне право на 25 чи більше відсотків статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі, але є комерційним агентом, номінальним власником або номінальним утримувачем, або лише посередником щодо такого права
При цьому кінцевим бенефіціарним власником не може бути особа, яка має формальне право на 25 чи більше відсотків статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі, але є комерційним агентом, номінальним власником або номінальним утримувачем, або лише посередником щодо такого права.
Таким чином, зазначена вище норма стосується юридичних осіб, засновниками яких є юридичні особи.
Відповідно до інформації, розміщеної у ЄДР, засновником та бенефіціарним власниками ТОВ "КРАПТ" є фізичні особи, зокрема: перелік засновників (учасників)
юридичної особи, у тому числі частки кожного із засновників (учасників); прізвище, ім'я, по батькові за наявності), країна громадянства, місце проживання, якщо засновник -фізична особа; найменування, країна резидентства, місцезнаходження та ідентифікаційний код, якщо засновник - юридична особа ОСОБА_2 , Країна громадянства: Україна, Місцезнаходження: АДРЕСА_1 , Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 1000,00.
Враховуючи викладене, суд погоджується з тим, що у Колегії були відсутні підстави для задоволення Скарги в цій частині.
Скаржник також зазначав, що відповідно до підпункту 1 пункту 6.2 розділу III Інструкція з підготовки тендерної пропозиції для підтвердження відповідності тендерної пропозиції технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам замовника учасник у складі тендерної пропозиції повинен надати, серед іншого, скановану довідку у довільній формі, яка повинна містити інформацію про технічні характеристики товару, що пропонується до постачання, позначення нормативно-технічної документації (стандарти, технічні умови тощо), повну назву товаровиробника, із зазначенням його адреси та країни походження. Інформація про товар складається за формою, наведеною у Додатку 3 Технічні вимоги, де в обов'язковому порядку учасником зазначаються всі технічні характеристики товару.
Разом з тим, в довідці ТОВ "КРАПТ" (файл: 6.2.1 Довідка тех хар.рdf) не вказані всі технічні характеристики товару, а, зокрема, зазначено: Крім того, має бути або автоматичне регулювання тиску або додатковий запобіжний пристрій. Якщо заповнення ручне, то про спрацювання захисту від сухого ходу сповіщає світлова або звукова сигналізація.
При цьому у довідці взагалі не зазначені конкретні марки обладнання, які пропонує учасник та які відповідають зазначеним в довідці технічним параметрам.
Замовник зазначав, що довідка містить всі технічні характеристики на запропонований товар. Скаржником не надано жодного доказу, що технічні характеристики запропонованого товару не відповідають технічним характеристикам вказаним в довідці про технічні характеристики.
Технічні характеристики, встановлені Замовником, а саме: "автоматичне регулювання тиску або додатковий запобіжний пристрій", "заповнення парогенератора водою після спрацьовування захисту від сухого ходу може здійснюватися автоматично або вручну. Якщо заповнення ручне, то про спрацювання захисту від сухого ходу повинна сповіщати світлова або звукова сигналізація" виконані ТОВ "КРАПТ".
У зазначеному документі вказано, що запропонована продукція виготовляється за ТУ У 27.51-39966290-03:18. Аналогічна інформація міститься в декларації про відповідність.
У пропозиції ТОВ "Науково-виробнича фірма "УНІХІМТЕК" містяться зазначені вище технічні умови (ТУ У 27.51-39966290-03:18), на підставі яких виготовляється запропонована вказаним учасником продукція.
Зазначені ТУ містять інформацію про конструкцію казанів КВАРТ, запропонованих ТОВ "КРАПТ" до закупівлі, зокрема, зазначено:
- "запобіжний вакуумний клапан" - який є основним запобіжним пристроєм для контролю тиску;
- "запобіжний клапан на підвищений тиск" - який є додатковим запобіжним пристроєм;
- "світлосигнальна арматура" - є пристроєм, що світлосигнальними засобами сповіщає про спрацювання захисту від сухого ходу.
Крім того, даний документ на сторінці 3-4 також містить перелік технічних характеристики запропонованого товару, що повністю підтверджують відповідність встановленим вимогам. Зазначені характеристики повністю задовольняють технічні вимоги Замовника.
Так, відповідно до пункту 6 розділу 3 Документації для підтвердження відповідності тендерної пропозиції технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам замовника учасник у складі Пропозиції повинен надати, зокрема: Скановану довідку у довільній формі, яка повинна містити інформацію про технічні характеристики товару, що пропонується до постачання, позначення нормативно-технічної документації (стандарти, технічні умови тощо), повну назву товаровиробника, із зазначенням його адреси та країни походження. Інформація про товар складається за формою, наведеною у Додатку 3 "Технічні вимоги", де в обов'язковому порядку учасником зазначаються всі технічні характеристики товару.
Додаток 3 Документації містить, зокрема, технічні вимоги, де містяться, зокрема, колонки "Технічні характеристики, що вимагаються замовником" та "Технічні характеристики, що пропонуються учасником".
Учасник повинен здійснювати постачання Обладнання для закладів громадського харчування (39310000-8) (Котел (казан) електричний стравоварний) за технічними і якісними характеристиками, вказаними замовником у технічних вимогах, зокрема: Крім того, має бути або автоматичне регулювання тиску або додатковий запобіжний пристрій.
Якщо заповнення ручне, то про спрацювання захисту від сухого ходу повинна сповіщати світлова або звукова сигналізація.
У складі Пропозиції ТОВ "КРАПТ" містяться, зокрема: інформація про технічні характеристики товару, що пропонується до постачання Виробник Товариство з обмеженою відповідальністю "КРАПТ" Країна походження Україна Рік виготовлення 2021 ТУ У 27.51-39966290-03:18. Учасник повинен здійснювати постачання Обладнання для закладів громадського харчування (39310000-8) (Котел (казан) електричний стравоварний) за технічними і якісними характеристиками, вказаними замовником у технічних вимогах. Технічні вимоги та в колонці "Технічні характеристики, що пропонуються учасником" зазначено, зокрема: Крім того, має бути або автоматичне регулювання тиску або додатковий запобіжний пристрій.
Якщо заповнення ручне, то про спрацювання захисту від сухого ходу сповіщає світлова або звукова сигналізація (6.2.1 Довідка тех хар. рdf); паспорти, де міститься інформація про наявність автоматичного вимикача 32А, струм витоку 30 мА (6.2.4 Експлуатац. док 100, 150, 250_. рdf); ТУ У 27.51-39966290-03:18, де міститься інформація, зокрема, про конструкцію казанів КВАРТ, зокрема, зазначено: запобіжний вакуумний клапан, запобіжний клапан на підвищений тиск світлосигнальна арматура (6.2.3 Сертифікат відп. рdf).
Враховуючи наведене, а також інформацію, зазначену в ТУ У 27.51-39966290-03:18 про наявність запобіжних клапанів, суд погоджується з тим, що у Колегії були відсутні підстави для задоволення Скарги в цій частині.
Також, Скаржник не погоджувався з рішенням Замовника про допущення Пропозиції ТОВ "НАУКОВО-ВИРОБНИЧА ФІРМА "УНІХІМТЕК" до аукціону, зазначив наступне.
Відповідно до підпункту 5.2 пункту 5 розділу III Інструкція з підготовки тендерної пропозиції Замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов'язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо серед іншого, - у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відсутня інформація, передбачена пунктом 9 частини другої статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" (крім нерезидентів), тобто інформація про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, у тому числі кінцевого бенефіціарного власника її засновника, якщо засновник - юридична особа.
У складі Пропозиції ТОВ "НАУКОВО-ВИРОБНИЧА ФІРМА "УНІХІМТЕК" одночасно наявна Інформаційна довідка №276 від 10.08.2021 (на підтвердження відсутності підстав передбачених частиною 1 та частиною 2 статті 17 Закону (файл: довідка про відсутність підстав) згідно з якою у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань наявна інформація, передбачена пунктом 9 частини другої статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" (крім нерезидентів), що не відповідає дійсності.
В той же час в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань у відповідній графі (атрибуті) відсутня інформація про кінцевого "бенефіціарного власника (контролера) ТОВ "КРАПТ", у т.ч. станом на момент подання скарги.
Згідно з підпунктом 5.2 пункту 5 розділу III Інструкція з підготовки тендерної пропозиції ТД у разі якщо інформація про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи не зазначена у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, учасник надає довідку у довільній формі за власноручним підписом уповноваженої особи учасника з обґрунтуванням відсутності інформації про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців громадських формувань з посиланням на відповідні положення чинного законодавства України.
ТОВ "НАУКОВО-ВИРОБНИЧА ФІРМА "УНІХІМТЕК" надана довідка №277 від 10.08.2021, яка підтверджує відсутність інформації про кінцевого бенефіціарного власника (файл: 5.3.6 Довідка про беніфіциара).
ТОВ "НАУКОВО-ВИРОБНИЧА ФІРМА "УНІХІМТЕК" не надає будь-якого законодавчого обґрунтування чому учасник не розкрив інформацію про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців громадських формувань відповідно до чинного законодавства з урахуванням вимог наказу Мінфіну від 19.03.2021 № 163.
Замовник зазначав, що всі юридичні особи, щодо яких в Єдиному державному реєстрі мають міститися відомості про КБВ та які зареєстровані до набрання чинності нормативно правовим актом, яким затверджена форма та зміст структури власності, з дня набрання чинності таким актом протягом трьох місяців мають подати державному реєстратору документи для оновлення в Єдиному державному реєстрі відомостей про КБВ.
Так, відповідно до пункту 5 розділу III Документації Замовник приймає рішення про
відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов'язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо, зокрема, у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відсутня інформація, передбачена пунктом 9 частини другої статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб -підприємців та громадських формувань" (крім нерезидентів).
На підтвердження відсутності підстав передбачених частиною 1 та частиною 2 статті 17 Закону Учасник надає довідку/лист/інформацію у довільній формі із зазначенням інформації по кожному пункту, окрім документального підтвердження інформації про відповідність підставам, встановленим статтею 17 Закону, у разі якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України" Про доступ до публічної інформації", та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним та документів, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 1 і 7 частини першої статті 17 Закону.
У разі якщо інформація про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи не зазначена у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, учасник надає довідку у довільній формі за власноручним підписом уповноваженої особи учасника з обґрунтуванням відсутності інформації про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців громадських формувань з посиланням на відповідні положення чинного законодавства України.
Перелік документів, які вимагаються для підтвердження відповідності учасників встановленим кваліфікаційним критеріям, вимогам установлені статтею 17 Закону та іншим вимогам Закону, що подаються у складі тендерної пропозиції: Інформація щодо наявності/відсутності підстав, установлених у статті 17 Закону, надається в електронному вигляді через електронну систему закупівель шляхом заповнення електронних форм з окремими полями.
У випадку якщо учасник має заборгованість із сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), але здійснив заходи щодо розстрочення і відстрочення такої заборгованості у порядку та на умовах, визначених законодавством країни реєстрації такого учасника, він надає документ про розстрочення/відстрочення такої заборгованості, виданий відповідним органом.
У разі якщо інформація про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи не зазначена у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, учасник надає довідку у довільній формі з обґрунтуванням відсутності інформації про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців громадських формувань з посиланням на відповідні положення чинного законодавства України.
У складі Пропозиції ТОВ "НАУКОВО-ВИРОБНИЧА ФІРМА "УНІХІМТЕК" містяться, зокрема:
- інформаційна довідка, де зазначено, що Учасник ТОВ "МВФ "УНІХІМТЕК" підтверджує, що, зокрема, у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань наявна інформація, передбачена пунктом 9 частини другої статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" (крім нерезидентів) (5.3.6 Довідка про відсутність підстав. рdf);
- довідка, де міститься інформація, зокрема, що в частині обов'язкового надання інформації про кінцевого бенефіціарного власника (КБВ) норми Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" від 06 грудня 2019 № 361-IX почали працювати-з моменту набрання чинності наказом Державною службою фінансового моніторингу України про затвердження форми та змісту структури власності юридичної особи. Норма набула чинності 11 липня 2021.
Юридична особа Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "УНІХІМТЕК" зареєстрована 13.03.2019, засновником є фізична особа ОСОБА_3 - володіння часткою 100% (5.3.6 Довідка про беніфіциара. рdf).
Згідно з пунктом 9 частини другої статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" в Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості про юридичну особу, крім державних органів і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб, зокрема, інформація про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, у тому числі кінцевого бенефіціарного власника її засновника, якщо засновник - юридична особа (крім об'єднань, організацій профспілок, передбачених статутом профспілок та їх об'єднань, творчих спілок, місцевих осередків творчих спілок, організацій роботодавців, їх об'єднань, адвокатських об'єднань, торгово-промислових палат, об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, релігійних організацій, державних органів, органів місцевого самоврядування, їх асоціацій, державних та комунальних підприємств, установ, організацій): прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), дата народження, країна громадянства, серія та номер паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), а також повне найменування та ідентифікаційний код (для резидента) засновника юридичної особи, в якому ця особа є кінцевим бенефіціарним власником, характер та міра (рівень, ступінь, частка) бенефіціарного володіння (вигоди, інтересу, впливу). У разі відсутності в юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, у тому числі кінцевого бенефіціарного власника її засновника, якщо засновник - юридична особа, вноситься обґрунтована причина його відсутності.
Згідно з частиною першою статті 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" термін "кінцевий бенефіціарний власник (контролер)" вживається у значенні, наведеному в Законі України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення".
Згідно з частиною першою статті 1 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" кінцевий бенефіціарний власник - будь-яка фізична особа, яка здійснює вирішальний вплив (контроль) на діяльність клієнта та/або фізичну особу, від Імені якої проводиться фінансова операція.
Кінцевим бенефіціарним власником є:
для юридичних осіб - будь-яка фізична особа, яка здійснює вирішальний вплив на діяльність юридичної особи (в тому числі через ланцюг контролю/володіння);
для трастів, утворених відповідно до законодавства країни їх утворення, - засновник, довірчий власник, захисник (за наявності), вигодоодержувач (вигодонабувач) або група вигодоодержувачів (вигодонабувачів), а також будь-яка інша фізична особа, яка здійснює вирішальний вплив на діяльність трасту (в тому числі через ланцюг контролю/володіння);
для інших подібних правових утворень - особа, яка має статус, еквівалентний або аналогічний особам, зазначеним для трастів.
Ознакою здійснення прямого вирішального впливу на діяльність є безпосереднє володіння фізичною особою часткою у розмірі не менше 25 відсотків статутного (складеного) капіталу або прав голосу юридичної особи.
Ознаками здійснення непрямого вирішального впливу на діяльність є принаймні володіння фізичною особою часткою у розмірі не менше 25 відсотків статутного (складеного) капіталу або прав голосу юридичної особи через пов'язаних фізичних чи юридичних осіб, трасти або інші подібні правові утворення, чи здійснення вирішального впливу шляхом реалізації права контролю, володіння, користування або розпорядження всіма активами чи їх часткою, права отримання доходів від діяльності юридичної особи, трасту або іншого подібного правового утворення, права вирішального впливу на формування складу, результати голосування органів управління, а також вчинення правочинів, які дають можливість визначати основні умови господарської діяльності юридичної особи, або діяльності трасту або іншого подібного правового утворення, приймати обов'язкові до виконання рішення, що мають вирішальний вплив на діяльність юридичної особи, трасту або іншого подібного правового утворення, незалежно від формального володіння.
При цьому кінцевим бенефіціарним власником не може бути особа, яка має формальне право на 25 чи більше відсотків статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі, але є комерційним агентом, номінальним власником або номінальним утримувачем, або лише посередником щодо такого права
При цьому кінцевим бенефіціарним власником не може бути особа, яка має формальне право на 25 чи більше відсотків статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі, але є комерційним агентом, номінальним власником або номінальним утримувачем, або лише посередником щодо такого права.
Таким чином, зазначена вище норма стосується юридичних осіб, засновниками яких є юридичні особи.
Відповідно до інформації, розміщеної у ЄДР засновником та бенефіціарним власниками ТОВ "НАУКОВО-ВИРОБНИЧА ФІРМА "УНІХІМТЕК" є фізичні особи, зокрема: перелік засновників (учасників) юридичної особи, у тому числі частки кожного із засновників (учасників); прізвище, ім'я, по батькові за наявності), країна громадянства, місце проживання, якщо засновник - фізична особа; найменування, країна резидентства, місцезнаходження та ідентифікаційний код, якщо засновник - юридична особа КІНЦЕВИЙ БЕНІФЕЦІАРНИЙ ВЛАСНИК (КОНТРОЛЕР) ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 Р.Н. УКРАЇНА АДРЕСА_2.
ОСОБА_4 , Країна громадянства: Україна, Місцезнаходження: Україна, АДРЕСА_3, Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 50000,00.
Враховуючи викладене, суд погоджується, що у Колегії були відсутні підстави для задоволення Скарги в цій частині.
Також. Скаржник зазначав, що відповідно до підпункту 1 пункту 6.2 розділу III Інструкція з підготовки тендерної пропозиції для підтвердження відповідності тендерної пропозиції технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам замовника учасник у складі тендерної пропозиції повинен надати, серед іншого, скановану довідку у довільній формі, яка повинна містити інформацію про технічні характеристики товару, що пропонується до постачання, позначення нормативно-технічної документації (стандарти, технічні умови тощо), повну назву товаровиробника, із зазначенням його адреси та країни походження. Інформація про товар складається за формою, наведеною у Додатку 3 "Технічні вимоги", де в обов'язковому порядку учасником зазначаються всі технічні характеристики товару.
Разом з тим, в довідці ТОВ "НАУКОВО-ВИРОБНИЧА ФІРМА "УНІХІМТЕК" (файл: 6.2.1 Довідка про технічні вимоги не вказані всі технічні характеристики товару, а зокрема, зазначено: Крім того, має бути або автоматичне регулювання тиску або додатковий запобіжний пристрій. Якщо заповнення ручне, то про спрацювання захисту від сухого ходу сповіщає світлова або звукова сигналізація.
При цьому у довідці не зазначені конкретні марки обладнання, які пропонує учасник та які відповідають зазначеним в довідці технічним параметрам.
Замовник зазначав, що у в Пропозиції даного учасника міститься інформація про технічні характеристики товару, який пропонується вказаним учасником до закупівлі. У даному документі зазначено, зокрема, що котли, які пропонуються ТОВ "Науково-виробнича фірма "УНІХІМТЕК", відповідають технічним характеристикам: "автоматичне регулювання тиску або додатковий запобіжний пристрій" та "про спрацювання захисту від сухого ходу сповіщає світлова або звукова сигналізація". У зазначеному документі вказано, що запропонована продукція виготовляється за ТУ У 27.51-39966290-03:18. Аналогічна інформація міститься в декларації про відповідність.
В пропозиції ТОВ "Науково-виробнича фірма "УНІХІМТЕК" містяться зазначені вище технічні умови (ТУ У 27.51-39966290-03:18), на підставі яких виготовляється запропонована вказаним учасником продукція.
Зазначені ТУ містять інформацію про конструкцію казанів ККАРТ, запропонованих ТОВ "КРАПТ" до закупівлі, зокрема, зазначено:
- "запобіжний вакуумний клапан" - який є основним запобіжним пристроєм для контролю тиску;
- "запобіжний клапан на підвищений тиск" - який є додатковим запобіжним пристроєм;
- "світлосигнальна арматура" - є пристроєм, що світлосигнальними засобами сповіщає про спрацювання захисту від сухого ходу.
Крім того, даний документ на сторінці 3-4 також містить перелік технічних характеристики запропонованого товару, що повністю підтверджують відповідність встановленим вимогам. Зазначені характеристики повністю задовольняють технічні вимоги Замовника.
Відповідно до пункту 6 розділу 3 Документації для підтвердження відповідності тендерної пропозиції технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам замовника учасник у складі Пропозиції повинен надати, зокрема: 1) Скановану довідку у довільній формі, яка повинна містити інформацію про технічні характеристики товару, що пропонується до постачання, позначення нормативно-технічної документації (стандарти, технічні умови тощо), повну назву товаровиробника, із зазначенням його адреси та країни походження. Інформація про товар складається за формою, наведеною у Додатку 3 "Технічні вимоги", де в обов'язковому порядку учасником зазначаються всі технічні характеристики товару.
Додаток 3 Документації містить, зокрема, технічні вимоги, де містяться, зокрема, колонки "Технічні характеристики, що вимагаються замовником" та "Технічні характеристики, що пропонуються учасником".
Учасник повинен здійснювати постачання Обладнання для закладів громадського харчування (39310000-8) (Котел (казан) електричний стравоварний) за технічними і якісними характеристиками, вказаними замовником у технічних вимогах, зокрема:
Крім того, має бути або автоматичне регулювання тиску або додатковий запобіжний пристрій.
Якщо заповнення ручне, то про спрацювання захисту від сухого ходу повинна сповіщати світлова або звукова сигналізація.
У складі Пропозиції ТОВ "НАУКОВО-ВИРОБНИЧА ФІРМА "УНІХІМТЕК" містяться, зокрема: інформація про технічні характеристики товару, що пропонується до постачання. Учасник повинен здійснювати постачання Обладнання для закладів громадського харчування (39310000-8) (Котел (казан) електричний стравоварний) за технічними і якісними характеристиками, вказаними замовником у технічних вимогах. Технічні вимоги та в колонці "Технічні характеристики, що пропонуються учасником" зазначено, зокрема: Крім того, має бути або автоматичне регулювання тиску або додатковий запобіжний пристрій.
Якщо заповнення ручне, то про спрацювання захисту від сухого ходу сповіщає світлова або звукова сигналізація.
Виробник ТОВ "КРАПТ" (6.2.1 Довідка тех хар. рdf); паспорти, де міститься інформація про наявність автоматичного вимикача 32А, струм витоку 30 мА (6.2.4 техн 100, 150, 250_. рdf); ТУ У 27.51-39966290-03:18, де міститься інформація, зокрема, про конструкцію казанів КВАРТ, зокрема, зазначено: запобіжний вакуумний клапан, запобіжний клапан на підвищений тиск, світлосигнальна арматура.
Враховуючи наведене, а також інформацію, зазначену в ТУ У 27.51-39966290-03:18 про наявність запобіжних клапанів, суд погоджується, що у Колегії були відсутні підстави для задоволення Скарги в цій частині.
Отже, суд приходить до висновку, що відповідачем правомірно прийнято рішення від 26.10.2021 №24217-р/пк-пз, яким відмовлено ТОВ «Юністком» у задоволенні його скарги від 27.09.2021 № UA-2021-07-07-006037-с. b2.
З підстав викладеного вище, суд приходить до висновку, що у задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «Юністком» має бути відмовлено.
Згідно до ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч.ч. 1, 4 ст. 73 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Згідно зі ст. 76 Кодексу адміністративного судочинства України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Відповідно до положень статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до вимог частин першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Нормами частини другої зазначеної статті встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
У зв'язку із відмовою у задоволенні позову, судові витрати розподілу не підлягають.
Керуючись ст. ст. 241-246, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, Київський окружний адміністративний суд, -
У задоволенні адміністративного позову відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Лапій С.М.