Ухвала від 22.07.2025 по справі 320/36302/25

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

22 липня 2025 року м. Київ № 320/36302/25

Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши в м. Києві адміністративний позов ТОВ «СКАН-ТЕПЛО» до ГУ ДПС у м. Києві, ДПС України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулося ТОВ «СКАН-ТЕПЛО» з позовом, в якому просить:

- визнати протиправними та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у місті Києві від 04.06.2025 №12940766/43883870;

- визнати протиправними та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у місті Києві від 04.06.2025 №12940767/43883870;

- визнати протиправними та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у місті Києві від 04.06.2025 №12940768/43883870;

- визнати протиправними та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у місті Києві від 04.06.2025 №12944644/43883870;

- визнати протиправними та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у місті Києві від 04.06.2025 №12940772/43883870;

- визнати протиправними та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у місті Києві від 04.06.2025 №12944649/43883870;

- визнати протиправними та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у місті Києві від 04.06.2025 №12944647/43883870;

- визнати протиправними та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у місті Києві від 04.06.2025 №12940773/43883870;

- визнати протиправними та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у місті Києві від 04.06.2025 №12944650/43883870;

- визнати протиправними та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у місті Києві від 04.06.2025 №12944648/43883870;

- визнати протиправними та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у місті Києві від 04.06.2025 №12940770/43883870;

- визнати протиправними та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у місті Києві від 04.06.2025 №12940769/43883870;

- визнати протиправними та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у місті Києві від 04.06.2025 №12940771/43883870;

- визнати протиправними та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у місті Києві від 04.06.2025 №12944646/43883870;

- визнати протиправними та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у місті Києві від 04.06.2025 №12944643/43883870;

- визнати протиправними та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у місті Києві від 04.06.2025 №12944645/43883870;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, датою її фактичного подання, подану ТОВ «Скан-тепло» податкову накладну від 31.01.2025р. №51;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, датою її фактичного подання, подану ТОВ «Скан-тепло» податкову накладну від 31.01.2025р. №52;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, датою її фактичного подання, подану ТОВ «Скан-тепло» податкову накладну від 31.01.2025р. №54;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, датою її фактичного подання, подану ТОВ «Скан-тепло» податкову накладну від 31.01.2025р. №55;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, датою її фактичного подання, подану ТОВ «Скан-тепло» податкову накладну від 28.02.2025р. №56;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, датою її фактичного подання, подану ТОВ «Скан-тепло» податкову накладну від 31.01.2025р. №56;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, датою її фактичного подання, подану ТОВ «Скан-тепло» податкову накладну від 31.01.2025р. №57;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, датою її фактичного подання, подану ТОВ «Скан-тепло» податкову накладну від 31.01.2025р. №58;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, датою її фактичного подання, подану ТОВ «Скан-тепло» податкову накладну від 31.01.2025р. №59;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, датою її фактичного подання, подану ТОВ «Скан-тепло» податкову накладну від 31.01.2025р. №60;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, датою її фактичного подання, подану ТОВ «Скан-тепло» податкову накладну від 28.02.2025р. №61;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, датою її фактичного подання, подану ТОВ «Скан-тепло» податкову накладну від 31.01.2025р. №61;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, датою її фактичного подання, подану ТОВ «Скан-тепло» податкову накладну від 31.01.2025р. №62;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, датою її фактичного подання, подану ТОВ «Скан-тепло» податкову накладну від 28.02.2025р. №64;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, датою її фактичного подання, подану ТОВ «Скан-тепло» податкову накладну від 31.01.2025р. №64;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, датою її фактичного подання, подану ТОВ «Скан-тепло» податкову накладну від 28.02.2025р. №68.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху у зв'язку з наступним.

Згідно з ч. 2 ст. 160 КАС України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Відповідно до ч. 9 ст. 18 КАС України суд проводить розгляд справи за матеріалами судової справи у паперовій або електронній формі в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Пунктом 113 розділу V "Перехідні положення" Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, яке затверджено Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 №1845/0/15-21, до забезпечення початку функціонування ВСІХ підсистем (модулів) ЄСІТС справи розглядаються (формуються та зберігаються) в паперовій формі, а документи, що надійшли до суду в електронній формі роздруковуються за наявності такої можливості у судді.

У зв'язку з відсутністю такої можливості, що є загальновідомим внаслідок неналежного фінансування судів, документи, відповідно, подаються до суду у паперовій формі.

Відповідно до п. 15.1, п. 15.3. пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до визначення Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів), можливості вчинення передбачених цим Кодексом дій з використанням підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи такі дії вчиняються в такому порядку: подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі; розгляд справи у суді здійснюється за матеріалами справи у паперовій формі.

Суд звертає увагу, що рішенням Ради Судів України від 05.08.2022 №26 було зазначено, що пунктом 113 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 №1845/0/15-21 (зі змінами), визначено, що до забезпечення початку функціонування всіх підсистем (модулів) ЄСІТС справи розглядаються (формуються та зберігаються) в паперовій формі. Документи, що надійшли до суду в електронній формі, роздруковуються за наявності такої можливості в суді та приєднуються до матеріалів паперової справи.

За таких умов Рада суддів України закликала усіх учасників судових проваджень при подачі значного обсягу документів до суду в електронній формі додатково подавати їх суду в паперовій формі.

Суд зауважує, що поданий позивачем через електронний суд адміністративний позов містить велику кількість додатків, що унеможливлює для суду його роздрукування та приєднання до матеріалів справи.

Відтак, позивачу необхідно подати позовну заяву у паперовій формі із належним чином засвідченими доказами у паперовій формі.

Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Так, частиною 2 ст. 132 КАС України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Розміри ставок судового збору визначені ст. 4 Законом України «Про судовий збір».

За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, судовий збір становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Як слідує з прохальної частини позову, позивачем об'єднано у позовній заяві 32 позовні вимоги немайнового характеру, при цьому 16 з них є похідною.

Таким чином, при зверненні до суду з даним адміністративним позовом позивачу слід було сплатити судовий збір у розмірі 48 448, 00 грн.

На підтвердження доказів сплати судового збору позивачем додано платіжну інструкцію №1051 від 15.07.2025 року, згідно якої ним сплачено 3 028,00 грн.

Позивачем не надано доказів сплати судового збору у повному розмірі.

Зазначені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ч. 1 ч. 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.

Отже, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу часу для усунення зазначених недоліків.

Вказані недоліки повинні бути усунені у десятиденний строк з дня вручення позивачу копії даної ухвали.

Керуючись ст.ст. 123, 160, 161, 169 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ТОВ «СКАН-ТЕПЛО» до ГУ ДПС у м. Києві, ДПС України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.

Встановити позивачу десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня вручення копії даної ухвали.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Лапій С.М.