Рішення від 21.07.2025 по справі 240/25571/24

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 липня 2025 року м. Житомир справа № 240/25571/24

категорія 106030000

Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Лавренчук О.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 , Військової частини НОМЕР_2 про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,

встановив:

ОСОБА_1 (далі позивача) звернувся до суду з позовом до Військової частини НОМЕР_1 (далі В/ч НОМЕР_1 ), Військової частини НОМЕР_2 (далі В/ч НОМЕР_1 ), у якому, з урахуванням заяви про зміну предмета позову, просить:

-визнати протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_3 щодо виключення ОСОБА_1 зі списків особового складу Військової частини НОМЕР_4 без проведення остаточного розрахунку при звільненні в частині виплати індексації грошового забезпечення з січня 2016 року по лютий 2018 року - включно з урахуванням базового місяця січень 2008 p;

-зобов'язати військову частину НОМЕР_5 нарахувати та виплатити суми індексації грошового забезпечення з січня 2016 року по лютий 2018 року включно з урахуванням базового місяця січень 2008р;

-визнати протиправними бездіяльність Військової частини НОМЕР_6 щодо виключення зі списків особового складу Військової частини НОМЕР_4 без проведення остаточного розрахунку при звільненні в частині виплат індексації-різниці грошового забезпечення за період з 01.03.2018 року по 30.10.2024 poкy;

-зобов'язати військову частину НОМЕР_2 здійснити перерахунок та доплату індексації грошового забезпечення за період з 01.03.2018 року по 30.10.2024 року із врахуванням абзаців 4, 5,6 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України 7.07.2003 року № 1078, як різниці між сумою можливої індексації і розміром підвищення доходу, з урахуванням виплаченої раніше суми;

-визнати протиправними бездіяльність військової частини НОМЕР_6 щодо виключення зі списків особового складу Військової частини НОМЕР_7 без врахування при обчисленні та виплаті за 2018-2024 роки: грошової допомоги для оздоровлення; матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань; грошової компенсації за невикористані календарні дні щорічної основної відпустки; грошової компенсації за невикористані календарні дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій та одноразової грошової допомоги при звільненні індексації грошового забезпечення;

-зобов'язати військову частину НОМЕР_5 здійснити перерахунок та виплату одноразових видів грошового забезпечення, а саме: грошової допомоги для оздоровлення; матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, грошової компенсації за невикористані календарні дні щорічної основної відпустки; грошової компенсації за невикористані календарні дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій з включенням до грошового забезпечення, з якого проводиться розрахунок, індексації грошового забезпечення, враховуючи вже виплачені суми.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що протиправно не отримав у повному обсязі кошти, на які мав право за час проходження військової служби, а саме не була виплачена індексація грошового забезпечення із урахуванням для обчислення індексації місяця підвищення тарифної ставки (окладу) січень 2008 року за період з 01.01.2016 по 28.02.2018 та з 01.03.2018 по 30.10.2024 з урахуванням вимог абзаців 4, 5, 6 пункту 5 Порядку №1078.

Ухвалою суду вказану позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи (у письмовому провадженні).

Відповідач - В/ч НОМЕР_2 до суду направив відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.

Відповідач - В/ч НОМЕР_1 до суду направив відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити у задоволенні позову у повному обсязі. Вказує, що позивач проходив військову службу у військовій частині НОМЕР_2 , яка підпорядковується військовій частині НОМЕР_1 , та перебував там на фінансовому забезпеченні, 30.10.2024 року наказом командира військової частини від 30.10.2024 року №308 виключено зі списків особового складу та усіх видів забезпечення. Грошове забезпечення виплачується за місцем перебування військовослужбовців на грошовому забезпеченні на підставі наказу командира (начальника, керівника). Виходячи з цього, виплату грошового забезпечення, а в подальшому розрахунок грошового забезпечення при звільненні здійснювала саме військова частина НОМЕР_2 . Крім того, Військова частина НОМЕР_2 в свою чергу є самостійною юридичною особою та має власний код ЄДРПОУ, власну фінансово-економічну службу та власне фінансове господарство. Отже, виключно Військова частина НОМЕР_2 здійснює фінансові розрахунки та виплати по зобов'язанням, а також проводить нарахування здійснює виплати військовослужбовцям грошового забезпечення, індексації, матеріальної допомоги, відпускних та інших видів виплат.

Відповідачем - В/ч НОМЕР_2 24.02.2025 подані додаткові пояснення.

Ухвалою суду від 23.06.2025 витребувано у Військової частини НОМЕР_2 належним чином завірені копії картки особового рахунку військовослужбовця ОСОБА_1 за 2018-2024 роки.

Витребовувані документи надійшли до суду 30.06.2025.

У період з 30.06.2025 по 18.07.2025 головуюча у справі суддя перебувала у відпустці.

Дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини справи.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач проходив військову службу у НОМЕР_4 (радіолокаційна рота) є структурним підрозділом військової частини НОМЕР_2 (радіотехнічний батальйон) та перебуває на її фінансовому забезпеченні.

На звернення позивача щодо здійснення перерахунку та виплати індексації В/ч НОМЕР_2 відповіді не отримав.

Вважаючи протиправною бездіяльність відповідачів щодо невиплати індексації із застосуванням базового місяця січень 2008 року при нарахуванні індексації за період з 01.01.2016 по 28.02.2018 та неврахування вимог абзаців 4, 5, 6 пункту 5 Порядку при нарахуванні індексації в період з 01.03.2018 року по 30.10.2024, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що склалися між сторонами, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини другої статті 9 Закону України Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей від 20.12.1991 №2011-ХІІ (далі - Закон №2011-ХІІ) до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (частина третя статті 9 Закону №2011-XII).

Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначені Законом №1282-ХІІ.

У статті 1 Закону №1282-XII визначено, що індексація грошових доходів населення - це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Відповідно до статті 2 Закону №1282-XII індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення). Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Згідно з частиною першою статті 4 Закону №1282-XII індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.

Частинами першою - другою статті 5 Закону №1282-XII встановлено, що підприємства, установи та організації підвищують розміри оплати праці у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів. Підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з Державного бюджету України, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів Державного бюджету України.

Проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік (частина шоста статті 5 Закону №1282-XII).

Відповідно до пункту 1-1 Порядку №1078 (зі змінами, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) підвищення грошових доходів громадян у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін. Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком починаючи з березня 2003 року - місяця опублікування Закону України від 6 лютого 2003 р. № 491-IV Про внесення змін до Закону України Про індексацію грошових доходів населення.

Згідно з пунктом 2 Порядку №1078 індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру: грошове забезпечення військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби.

Пунктом 4 Порядку №1078 визначено, що індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. Оплата праці, у тому числі працюючим пенсіонерам, грошове забезпечення, розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, допомога по безробіттю, що надається залежно від страхового стажу у відсотках середньої заробітної плати, стипендії індексуються у межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

За приписами пункту 5 Порядку №1078 у разі підвищення тарифних ставок (окладів), стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначених у пункті 2 цього Порядку, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків. Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення. Сума індексації у місяці підвищення грошових доходів, зазначених у абзаці першому цього пункту, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалася у місяці підвищення доходу. Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, яка набрала чинності 01.01.2008 та втратила чинність з 01.03.2018 (далі - Постанова №1294), встановлено посадові оклади військовослужбовців, які визначені Додатком №1 до Постанови №1294.

Підвищення тарифних ставок (окладів) після 01.01.2008, в тому числі в період перебування позивача на службі (зокрема до 01.03.2018), що є підставою для встановлення іншого базового місяця при проведенні індексації, не відбувалося.

Як вбачається з відповіді відповідача В/ч НОМЕР_2 від 21.01.2025, яка долучена до відзиву від 23.01.2025 Вх.№4726/25 та надана на виконання вимог ухвали суду, позивачу індексація грошового забезпечення за період з 01.01.2016 по 01.03.2018 виплачувалась за період: червень-листопад 2016 року у сумі 59,45 грн, грудень 2016 року - лютий 2017 року - 134,40 грн, березень - квітень 2017 року - 200 грн, травень 2017 - 210,50 грн, червень - серпень 2017 - 279,54 грн, вересень 2017-листопад 2017 - 341,85 грн, грудень 2017-лютий 2018 року - 422,88 грн. Базовий місяць - січень 2016 року.

Суд також зазначає, що індексація грошового забезпечення, як складова грошового забезпечення військовослужбовців підлягає обов'язковому нарахуванню і виплаті і не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань.

Такий висновок відповідає правовій позиції Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, викладеній у постанові Верховного Суду від 16.06.2020 у справі №206/4411/16-а.

Відповідно до довідки В/ч НОМЕР_2 від 29.05.2020 №96 військова частина НОМЕР_2 є структурним підрозділом НОМЕР_1 . Розрахунок та виплату грошового забезпечення військовослужбовцям військової частини НОМЕР_2 проводить фінансово-економічна служба частини.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що відповідачем В/ч НОМЕР_2 протиправно не нарахована і не виплачена у повному обсязі індексація грошового забезпечення за період з 01.01.2016 по 28.02.2018.

Суд наголошує, що аналізуючи наведені правові норми слід зазначити, що базовим місяцем при проведенні індексації грошового забезпечення позивача з 01.01.2016 по 28.02.2018 є саме січень 2008 року, в якому Постановою №1294 встановлені підвищені розміри посадових окладів військовослужбовців.

У подальшому після прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб (далі - Постанова №704), якою затверджено схему тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил, базовим місяцем для нарахування військовослужбовцям індексації став березень 2018 року.

Таким чином, якщо останнє підвищення окладу за посадою відбулось у січні 2008 року, то для визначення суми індексації грошового забезпечення військовослужбовцю має застосовуватись індекс споживчих цін, обчислений наростаючим підсумком з січня 2008 року до березня 2018 року, оскільки після прийняття Постанови №704, якою затверджено схему тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил, базовим місяцем для нарахування військовослужбовцям індексації став березень 2018 року. Тому суд погоджується із доводами позивача щодо необхідності врахування при проведенні індексації грошового забезпечення за спірний період січня 2008 року, як базового місяця для нарахування індексації, відповідно до Порядку №1078, оскільки в період з 01.01.2008 року по 01.03.2018 року посадові оклади військовослужбовців не змінювались.

Відтак, з урахуванням наведених норм чинного законодавства України та встановлених обставин справи, позовні вимоги у вказаній частині належить задовольнити шляхом визнання протиправними дій відповідача В/ч НОМЕР_2 щодо не нарахування та невиплати індексації грошового забезпечення позивачу за період з 01.01.2016 по 28.02.2018 із застосуванням для обчислення індексації місяця підвищення тарифної ставки (окладу) - січень 2008 року.

Враховучи наведене та не оскарження позивачем наказу про звільнення

З приводу нарахування та виплати індексації грошового забезпечення позивачу у період з 01.03.2018 по 30.10.2024 суд враховує таке.

Як вже зазначалося, Постановою №704 змінено систему виплати грошового забезпечення військовослужбовцям та розміри тарифних ставок.

Відповідно до пункту 4 Постанови №704 розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.

Таким чином, Постановою №704 визначено інший порядок встановлення та розміру посадового окладу осіб рядового та начальницького складу.

Відповідно до частини 2 пункту 1.9 Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністра оборони України 11.06.2008 №260, чинної на момент виникнення спірних правовідносин, грошове забезпечення військовослужбовцям виплачується за місцем штатної служби в поточному місяці за минулий.

У контексті викладеного, слід зауважити, що обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з наступного місяця, тобто з квітня 2018 року.

При цьому, відповідно до офіційних даних, що містяться на сайті Державної служби статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) в березні 2018 року становив 101,1%, в квітні 2018 року становив 100,8%, в травні 2018 року 100,0%, в червні 100,0%, в липні 99,3%, в серпні 100,0%, в вересні 101,9%, в жовтні 101,7%.

Таким чином, лише у жовтні 2018 року поріг індексації 103% (100,8% * 100,0% * 100,0% * 99,3% * 100,0% * 101,9% * 101,7% * 100) було перевищено, отже у позивача виникає право на індексацію заробітної плати. При цьому, оскільки індекс інфляції за жовтень 2018 року опубліковано у листопаді 2018 року, то індексацію необхідно проводити з грудня 2018 року.

Вказане узгоджуються з правовою позицією Верховного Суду, викладеною в постановах від 31.05.2022 у справі №400/4491/20, від 09.06.2022 у справі №600/524/21-а.

Розглядаючи спірні правовідносини, суд враховує, що відповідно до абзаців 3-5 пункту 5 Порядку №1078 сума індексації у місяці підвищення грошових доходів, зазначених у абзаці першому цього пункту, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалася у місяці підвищення доходу.

Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу.

У разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати. У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати, які не мають разового характеру.

Таким чином, для правовідносин, пов'язаних з нарахуванням індексації, визначальним є також факт підвищення саме грошового доходу, а не лише тарифних ставок (окладів).

З огляду на те, що оскільки в березні 2018 року відбулося підвищення посадових окладів, то відповідно до абзацу 4 пункту 5 Порядку №1078 сума індексації у березні 2018 року повинна розраховуватися як різниця між сумою індексації та розміром підвищення доходу.

Відповідно до абзацу 6 пункту 5 Порядку №1078, до визначеної (згідно абзаців 4 та 5 пункту 5 Порядку №1078) суми індексації додається сума індексації, яка складається внаслідок перевищення величини індексу споживчих цін порогу індексації (103 відсотка).

Тобто з березня 2018 року підлягає до виплати сума індексації грошового забезпечення, визначена на підставі вищенаведених положень Порядку №1078, а у разі коли величина індексу споживчих цін перевищить поріг в розмірі 103 відсотка, то в підвищеному розмірі, аж до наступного підвищення тарифної ставки (окладу), при якому сума збільшення грошового забезпечення (заробітної плати) перевищить таку суму індексації.

Крім того, Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у постанові від 08.06.2023 у справі №380/4830/22, звертає увагу на те, що Верховний Суд сформував усталену судову практику відносно повноважень державних органів щодо визначення базового місяця індексації грошового забезпечення, яка полягає у тому що такі не є дискреційними, оскільки законодавцем установлено один правомірний та законно обґрунтований варіант поведінки суб'єкта владних повноважень - проведення індексації грошових доходів у разі перевищення величини індексу споживчих цін порогу індексації. Тобто у разі настання визначених законодавством умов відповідач В/ч НОМЕР_2 зобов'язаний вчинити конкретні дії і, якщо він їх не вчиняє, його можна зобов'язати до цього в судовому порядку.

З метою належного захисту порушеного права позивача суд вважає за необхідне зобов'язати військову частину НОМЕР_2 нарахувати та виплатити, з урахуванням виплаченої раніше суми позивачу індексацію грошового забезпечення за період з 01.01.2016 по 28.02.2018 з урахуванням для обчислення індексації коефіцієнтів місяця підвищення тарифної ставки (окладу) січень 2008 року та здійснити перерахунок індексації грошового забезпечення за період з 01.03.2018 по 31.12.2022, та з 01.01.2024 по 30.10.2024 із урахуванням абзаців 4, 5, 6 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078, як різницю між сумою індексації і розміром підвищення доходу.

Крім цього, відповідно до наказу командира В/ч НОМЕР_1 від 30.10.2024 №380 позивачу виплачена компенсація за невикористану щорічну відпустку за 2022 рік, виплачена грошова допомога на оздоровлення за 2024 рік, виплачена компенсація за невикористану додаткову віпустку УБД за період з 2018 по 2024 роки без урахування індексації грошового забезпечення.

Враховуючи встановлені у справі обставини, з метою належного захисту порушеного права позивача, суд вважає за необхідне зобов'язати військову частину НОМЕР_2 нарахувати та доплатити позивачу компенсацію за невикористану щорічну відпустку за 2022 рік, грошову допомогу на оздоровлення за 2024 рік, компенсацію за невикористану додаткову відпустку УБД за період з 2018 по 2024 роки, з урахуванням індексації грошового забезпечення.

Щодо індексації грошового забезпечення у 2023 році, то відповідно до абзацу 18 пункту 3 Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" №2710-IX від 03.11.2022 зупинено на 2023 рік дію Закону України "Про індексацію грошових доходів населення".

Положення абзацу 18 пункту 3 Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік", яким зупинено на 2023 рік дію Закону України "Про індексацію грошових доходів населення", є чинними та не визнавались неконституційними, а отже, підлягають застосуванню.

Отже, підприємства, установи, організації у 2023 році звільнені від обов'язку здійснювати нарахування та виплату індексації доходів, зокрема оплати праці (грошового забезпечення), тому відсутні підстави для зобов'язання відповідача нарахувати індексацію позивачу за цей період.

Таким чином, відсутнім є факт протиправних дій військової частини НОМЕР_2 щодо непроведення нарахування та виплати позивачу індексації грошового забезпечення з 01.01.2023 по 31.12.2023.

Щодо позовних вимог до В/ч НОМЕР_1 вони також не підлягать задоволенню оскільки позивачем не оскаржуться наказ про звільнення та, як установлено у ході розгляду справи, а саме, відповідно до довідки В/ч НОМЕР_2 від 29.05.2020 №96 військова частина НОМЕР_2 є структурним підрозділом НОМЕР_1 . Розрахунок та виплату грошового забезпечення військовослужбовцям військової частини НОМЕР_2 проводить фінансово-економічна служба частини.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин (частини 2 статті 77 згаданого Кодексу).

За змістом статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

З огляду на викладене, а також ураховуючи обставини даної справи, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає частковому задоволенню.

У зв'язку з відсутністю документально підтверджених судових витрат питання про їх розподіл судом не вирішується.

Керуючись статтями 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

вирішив:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_8 ) до Військової частини НОМЕР_1 ( АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ: НОМЕР_9 ), Військової частини НОМЕР_2 ( АДРЕСА_3 , ЄДРПОУ: НОМЕР_10 ) про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії, задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_2 щодо невиплати ОСОБА_1 індексації за період з 01.01.2016 по 28.02.2018, із застосуванням для обчислення індексації місяця підвищення тарифної ставки (окладу) - січень 2008 року.

Зобов'язати Військову частину НОМЕР_2 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 01.01.2016 по 28.02.2018, із застосуванням для обчислення індексації місяця підвищення тарифної ставки (окладу) - січень 2008 року.

Визнати протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_2 щодо неврахування вимог абзаців четвертого-шостого пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078 при нарахуванні індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 за період з 01.03.2018 по 31.12.2023 та з 01.01.2024 по 30.10.2024.

Зобов'язати Військову частину НОМЕР_2 здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 01.03.2018 по по 31.12.2023 та з 01.01.2024 по 30.10.2024 з урахуванням положень абзаців четвертого-шостого пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078, як різницю між сумою індексації і розміром підвищення доходу.

Визнати протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_2 щодо неврахування індексації грошового забезпечення при нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 компенсації за невикористану щорічну відпустку за 2022 рік, грошової допомоги на оздоровлення за 2024 рік, компенсації за невикористану додаткову відпустку УБД за період з 2018 по 2024 роки.

Зобов'язати Військову частину НОМЕР_2 здійснити перерахунок ОСОБА_1 компенсації за невикористану щорічну відпустку за 2022 рік, грошової допомоги на оздоровлення за 2024 рік, компенсації за невикористану додаткову відпустку УБД за період з 2018 по 2024 роки, з урахуванням індексації грошового забезпечення та виплатити вказані суми.

У задоволенні решти позовних вимог, відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.В. Лавренчук

21.07.25