Справа № 333/6069/25
Провадження № 2-а/333/122/25
про залишення адміністративного позову без руху
14 липня 2025 року м. Запоріжжя
Комунарський районний суд м. Запоріжжя у складі: головуючого судді Наумової І.Й., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , третя особа, яка заявляє самостійні вимоги: ОСОБА_2 , Комунарський відділ державної виконавчої служби у місті Запоріжжя Південного міжрегіонального управління юстиції (м. Одеса) про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП,
Позивач 04.07.2025 р. звернувся до суду з даною позовною заявою, в якій оскаржує постанову ІНФОРМАЦІЯ_1 від 25.04.2025 р. №446. В даній заяві позивач просить поновити строк для подання позовної заяви та визнати причини пропуску цих строків поважними, посилаючись на те, що дізнався про існування цієї постанови лише 25.06.2025 р. мобільного додатку «Дія»
Згідно ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Відповідно до ст. 287 КпАП України постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.
У відповідності до ст. 288 КпАП України постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено: постанову іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі - у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
Нормами ст. 289 КпАП України встановлено, що скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такої постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Відповідно до ч.1 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 2 статті 286 КАС України передбачено, що позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
Оскаржувана позивачем постанова винесена 25.04.2025 р., строк її оскарження закінчився 06.05.2025 р.
Позивач в позові зазначає, що він отримав копію оскаржуваної постанови лише 25.06.2025 р., при цьому належних доказів на підтвердження цієї обставини суду не надано.
З урахуванням вищевказаного, суд дійшов висновку, що позивачем не доведена заявлена ним обставина поважності причин пропуску строку звернення з цим адміністративним позовом.
Відповідно до ч. 1 ст. 123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Враховуючи, що позивачем не доведена поважність причин пропуску строку звернення з цим позовом, суд дійшов висновку про залишення цього позову без руху, роз'яснивши позивачу його право вказати інші підстави для поновлення строку у встановлений судом строк, при цьому позивачу необхідно враховувати, що у відповідності ч. 2 сти. 123 КАС України, якщо у встановлений судом строк позивач не наведене суду інші підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду або наведені підстави будуть визнані неповажними, суд зобовязаний повернути позовну заяву.
Керуючись ст. 169 КАС України, суд,
Адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , третя особа, яка заявляє самостійні вимоги: ОСОБА_2 , Комунарський відділ державної виконавчої служби у місті Запоріжжя Південного міжрегіонального управління юстиції (м. Одеса) про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, - залишити без руху.
Повідомити позивачу про необхідність усунення недоліків в строк - не пізніше десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Роз'яснити позивачу, якщо у визначений строк недоліки не будуть усунуті, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Комунарського районного суду
м. Запоріжжя: І.Й. Наумова