308/8657/25
21.07.2025 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Чепка В. В., за участі представника Закарпатської митниці ДМС Зубенка І., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли із Закарпатської митниці Державної митної служби України відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 від 15.07.2017, виданий Любомильським РВ УМВС України у Волинській області, ідентифікаційний код НОМЕР_2 , за ст. 485 Митного кодексу України,
встановив:
Згідно з протоколом про порушення митних правил №0396/UA305000/2025 від 05 червня 2025 року встановлено що 05.05.2025 року на адресу управління боротьби з контрабандою та порушенням митних правил Закарпатської митниці від управління контролю та адміністрування митних платежів Закарпатської митниці надійшла доповідна записка №15/15-03/8705 щодо опрацювання інформації митного органу Республіки Польща, отриманої листом Держмитслужби від 30.04.2025 №15/15-03-01/7/2550 (вх. митниці №8544/4/7.7-1).
Вказаним листом направлена відповідь митного органу Республіки Польща № 2401- IОА. 4331.13.2025.КК від 08.04.2025 щодо результатів перевірки сертифікатів з перевезення ЕUR.1 відповідно до положень статей 31 та 32 Доповнення 1 до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження.
У вказаному листі уповноваженого органу Польщі зазначено, що в результаті проведеної перевірки, зокрема 4-х сертифікатів з перевезення EUR.1 №№ PL/MF/AR 0595402 від 25.11.2022, PL/MF/AR 0595401 від 25.11.2022, PL/MF/AR 0595394 від 25.11.2022 та PL/MF/AR 0595428 від 28.11.2022 не були видані та легалізовані Податковою службою Польщі - митно-податковим управлінням у Катовіце (митниця у відділенні Славкув).
Також у зазначеному листі вказано, що з 24 квітня 2023 року печатка під номером 6 була вилучена з експлуатації від у зв'язку з фактами підробки документів з використанням підробленої печатки за цим номером.
Проведеним аналізом існуючих матеріалів та інформації наявної в базах даних АСМО «Інспектор» та ЄАІС ДМСУ по зазначеному факту встановлено, що в період з 28.11.2022 по 05. 12.2022 року в зоні митного контролю митного посту «Мукачево» Закарпатської митниці декларантом ТОВ «МІ-7» (код ЄДРПОУ 42770591), ОСОБА_2 згідно відомостей зазначених в гр. 14 та 54 нижче вказаних МД, до митного контролю та оформлення, шляхом : електронного декларування, були подані наступні митні декларації: від 28.11.2022 ІМ40 ДЕ №22UA305160055371U4 та товаросупровідні документи, зокрема інвойс № 22422 від 25.11.2022 та сертифікат з перевезення товару форми EUR.1 PL/MF/AR 0595402 від 25.11.2022 на товар «сідельний тягач, що був у користуванні марки IVЕСО, моделі MAGIRUS AS440S46, 2014 року випуску, кузов № НОМЕР_3 , об'єм двигуна - 11120 cm3, потужність - 338 kw, тип палива - дизель. Виробник «IVЕСО», DE; від 28.11.2022 ІМ40 ДЕ №22UA305160055375U0 та товаросупровідні документи, зокрема інвойс № 22423 від 25.11.2022 та сертифікат з перевезення товару форми EUR.1 - PL/MF/AR 0595401 від 25.11.2022 на товар «сідельний тягач, що був у користуванні марки VOLVO, моделі FH 500, 2012 року випуску, кузов № НОМЕР_4 , об'єм двигуна - 12777, см3, потужність - 375 kw, тип палива - дизель. Виробник «VOLVO», SE; від 28.11.2022 ІМ40 ДЕ №UA22305160055429U1 та товаросупровідні документи, зокрема інвойс № 22421 від 25.11.2022 та сертифікат з перевезення товару форми EUR.1 PL/MF/AR 0595394 від 25.11.2022 на товар «сідельний тягач, що був у користуванні марки VOLVO, моделі FH 460, 2013 року випуску, кузов № НОМЕР_5 , об'єм двигуна - 12777 cm3, потужність - 345 kw, тип палива - дизель. Виробник «VOLVO», SE; від 05.12.2022 ІМ40 ДЕ №22UA305160056362U2 та товаросупровідні документи, зокрема інвойс № 22433 від 28.11.2022 та сертифікат з перевезення товару форми EUR.1 PL/MF/AR 0595428 від 28.11.2022 на товар «сідельний тягач, що був у користуванні марки VOLVO, моделі FH 420, 2011 року випуску, кузов № НОМЕР_6 , об'єм двигуна - 12777 cm3, потужність - 315 kw, тип палива - дизель. Виробник «VOLVO», SE.
Відправником даних товарів виступало іноземне підприємство «Raketa-Trans» (Orebitska 66/613000 Praha, Ceska republika), а одержувачем, згідно гр. 8 МД, є ПП "ВЕЛКРАФТ" Україна (43005, Волинська обл., Луцький р-н, м. Луцьк, пр. Грушевського президента, буд. 30, Код ЄДРПОУ 44509525). Згідно графи 9, особою відповідальною за фінансове врегулювання є також ПП "ВЕЛКРАФТ" (Код ЄДРПОУ 44509525).
Вказані зовнішньоекономічні операції здійснювались на підставі контракту на поставку транспортного засобу №23/11/2022 від 23.11.2023 року укладеного між іноземним підприємством-продавцем «Raketa-Trans» та покупцем - ПП «Велкрафт» в особі директора ОСОБА_1 .
Вищезазначені товари оформлені із застосуванням преференційного режиму (код пільги 410), а саме звільнення від сплати ввізного мита на товари, що ввозяться в Україну та походять з країн ЄС, на підставі абзацу 1 частини 1 статті 29 додатка 1-А “Тарифний графік України» до глави 1 розділу IV “торгівля та питання пов'язані з торгівлею» (скасування мит) Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами - членами, з іншої сторони ратифікованої Законом України від 16.09.2014 №1678-УІІ.
Для підтвердження преференційного походження товару суб'єктом ЗЕД ПП "ВЕЛКРАФТ" (Код ЄДРПОУ 44509525) ОСОБА_1 було надано сертифікати з перевезення товару форми EUR.l №№ PL/MF/AR 0595402 від 25.11.2022, PL/MF/AR 0595401 від 25.11.2022. PL/MF/AR 0595394 від 25.11.2022 та PL/MF/AR 0595428 від 28.11.2022 видані митним органом Республіки Польща.
Згідно гр. 47 зазначених митних декларацій застосовано преференційну ставку, нараховані митні платежі в сумі 564 612.87 грн., в тому числі ввізне мито в сумі 188 204,29 грн.(умовно) та ПДВ в сумі 376 408.58 грн. При цьому фактично сплачені необхідні платежі в сумі 376 408.58грн.
Як підставу для нарахування преференційної ставки мита в гр.36 МД зазначено код преференції - 410 (Товари, що ввозяться в Україну та походять з країн ЄС [Абзац перший частини першої статті 29 додатка 1-А «Тарифний графік України» до глави 1 розділу IV Торгівля та питання, пов'язані з торгівлею» (скасування мит) Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони).
У графі 44 МД під кодом - 0954 (Сертифікат з перевезення (походження) товару форми EUR.l (Movement certificate EUR. 1)) зазначені документи PL/MF/AR 0595402 від 25.11.2022, PL/MF/AR 0595401 від 25.11.2022, PL/MF/AR 0595394 від 25.11.2022 та PL/MF/AR 0595428 від 28.11.2022.
Враховуючи те, що сертифікати з перевезення товару EUR.l №№ PL/MF/AR 0595402
від 25.11.2022. PL/MF/AR 0595401 від 25.11.2022. PL/MF/AR 0595394 від 25.11.2022 та
PL/MF/AR 0595428 від 28.11.2022 Адміністрацією митно-податкового управління у Катовіце
(Республіка Польща) не видавались та не були легалізовані (лист митних органів Польщі 2401-ІОА.4331.13.2025.КК від 08.04.2025) то застосування преференційної ставки ввізного мита - умовне нарахування ввізного мита (код преференції 410) під час митного оформлення
вищевказаних товарів - є неправомірним.
Згідно листа управління контролю та адміністрування митних платежів Закарпатської митниці від 21.05.2025 №15-02/15-01/9861, без застосування коду пільги «410» по
вищевказаним 4 митним деклараціям, приватним підприємством "ВЕЛКРАФТ" необхідно було сплатити митні платежі в сумі 602 253.73 грн. (в тому числі: ввізне мито - 188 204.29 грн. та ПДВ - 414049.44 грн.), що становить на 225 845.15 грн. більше ніж було сплачено.
Згідно інформації наявної в мережі Інтернет (opendatabot.ua) на момент переміщення через митний кордон України та митного оформлення вказаних товарів керівником ПП «ВЕЛКРАФТ» (код ЄДРПОУ 44509525) був ОСОБА_1 .
На виклик до Закарпатської митниці, для надання пояснень, ОСОБА_1 не прибув причини неприбуття митницю не повідомив.
Таким чином, громадянином України ОСОБА_1 , який в період 28.11.2022 по 05.12.2022 року займав посаду директора ПП "ВЕЛКРАФТ" (Код ЄДРПОУ 44509525), вчинені дії, що призвели до неправомірного зменшення розміру митних платежів на загальну суму 225 845.15 грн. (в тому числі: ввізне мито - 188 204.29 грн. та ПДВ - 37640.86 грн.).
Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене статтею 485 Митного кодексу України.
Представник митниці у судовому засіданні просив визнати ОСОБА_3 винним у порушенні митних правил та накласти на нього стягнення передбачене санкцією ч.1 ст. 485 МК України.
ОСОБА_1 , не з'явився у судове засідання, про дату та час розгляду справи повідомлявся в порядку передбаченому законодавством. Про причини неявки суд не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не подавав.
Згідно з ч. 4ст. 526 МК України, справа про порушення митних правил може бути розглянута за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення, лише у випадках, якщо є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про перенесення розгляду справи.
З урахуванням вимогст.526 МК України, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Суд, заслухавши пояснення представника митного органу, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Частиною 1 статті 7 КУпАП визначено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше, як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП України, при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст.458МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Відповідно до ст. 486 МК України, завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.
Кваліфікація того чи іншого правопорушення здійснюється шляхом встановлення його складу. Склад правопорушення - це сукупність передбачених законом ознак, які характеризують дане діяння як адміністративне правопорушення і відрізняють його від інших правопорушень.
Склад адміністративного правопорушення включає: об'єкт, об'єктивну сторону, суб'єкт, суб'єктивну сторону.
Порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Наведене указує на те, що до відповідальності за порушення митних правил може бути притягнута винна особа, яка вчинила відповідне правопорушення умисно або з необережності.
Згідно з ч. 1 ст. 257 МК України визначено, що декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Відповідно до ч.8 ст.264 МК України з моменту прийняття митним органом митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.
Відповідно до ч. 2 ст. 459 МКУ суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами посадові особи цих підприємств.
Статтею 485 МК України , заявлення в митній декларації з метою неправомірного звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру неправдивих відомостей щодо істотних умов зовнішньоекономічного договору (контракту), ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача товару, неправдивих відомостей, необхідних для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості, та/або надання з цією ж метою митному органу документів, що містять такі відомості, або несплата митних платежів у строк, встановлений законом, або інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, а так само використання товарів, стосовно яких надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв'язку з якими було надано такі пільги.
Так, згідно матеріалів справи встановлено, що 05.05.2025 року на адресу управління боротьби з контрабандою та порушенням митних правил Закарпатської митниці від управління контролю та адміністрування митних платежів Закарпатської митниці надійшла доповідна записка №15/15-03/8705 щодо опрацювання інформації митного органу Республіки Польща, отриманої листом Держмитслужби від 30.04.2025 №15/15-03-01/7/2550 (вх. митниці №8544/4/7.7-1).
Вказаним листом направлена відповідь митного органу Республіки Польща № 2401- IОА. 4331.13.2025.КК від 08.04.2025 щодо результатів перевірки сертифікатів з перевезення ЕUR.1 відповідно до положень статей 31 та 32 Доповнення 1 до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження.
У вказаному листі уповноваженого органу Польщі зазначено, що в результаті проведеної перевірки, зокрема 4-х сертифікатів з перевезення EUR.1 №№ PL/MF/AR 0595402 від 25.11.2022, PL/MF/AR 0595401 від 25.11.2022, PL/MF/AR 0595394 від 25.11.2022 та PL/MF/AR 0595428 від 28.11.2022 не були видані та легалізовані Податковою службою Польщі - митно-податковим управлінням у Катовіце (митниця у відділенні Славкув).
Також у зазначеному листі вказано, що з 24 квітня 2023 року печатка під номером 6 була вилучена з експлуатації у зв'язку з фактами підробки документів з використанням підробленої печатки за цим номером.
З аналізу інформації з баз даних АСМО «Інспектор» та ЄАІС ДМСУ по зазначеному факту встановлено, що в період з 28.11.2022 по 05.12.2022 року в зоні митного контролю митного посту «Мукачево» Закарпатської митниці декларантом ТОВ «МІ-7» (код ЄДРПОУ 42770591), ОСОБА_2 згідно відомостей зазначених в гр. 14 та 54 нижче вказаних МД, до митного контролю та оформлення, шляхом електронного декларування, були подані наступні митні декларації: від 28.11.2022 ІМ40 ДЕ №22UA305160055371U4 та товаросупровідні документи, зокрема інвойс № 22422 від 25.11.2022 та сертифікат з перевезення товару форми EUR.1 PL/MF/AR 0595402 від 25.11.2022 на товар «сідельний тягач, що був у користуванні марки IVЕСО, моделі MAGIRUS AS440S46, 2014 року випуску, кузов № НОМЕР_3 , об'єм двигуна - 11120 cm3, потужність - 338 kw, тип палива - дизель. Виробник «IVЕСО», DE; від 28.11.2022 ІМ40 ДЕ №22UA305160055375U0 та товаросупровідні документи, зокрема інвойс № 22423 від 25.11.2022 та сертифікат з перевезення товару форми EUR.1 - PL/MF/AR 0595401 від 25.11.2022 на товар «сідельний тягач, що був у користуванні марки VOLVO, моделі FH 500, 2012 року випуску, кузов № НОМЕР_4 , об'єм двигуна - 12777, см3, потужність - 375 kw, тип палива - дизель. Виробник «VOLVO», SE; від 28.11.2022 ІМ40 ДЕ №UA22305160055429U1 та товаросупровідні документи, зокрема інвойс № 22421 від 25.11.2022 та сертифікат з перевезення товару форми EUR.1 PL/MF/AR 0595394 від 25.11.2022 на товар «сідельний тягач, що був у користуванні марки VOLVO, моделі FH 460, 2013 року випуску, кузов № НОМЕР_5 , об'єм двигуна - 12777 cm3, потужність - 345 kw, тип палива - дизель. Виробник «VOLVO», SE; від 05.12.2022 ІМ40 ДЕ №22UA305160056362U2 та товаросупровідні документи, зокрема інвойс № 22433 від 28.11.2022 та сертифікат з перевезення товару форми EUR.1 PL/MF/AR 0595428 від 28.11.2022 на товар «сідельний тягач, що був у користуванні марки VOLVO, моделі FH 420, 2011 року випуску, кузов № НОМЕР_6 , об'єм двигуна - 12777 cm3, потужність - 315 kw, тип палива - дизель. Виробник «VOLVO», SE.
Вказані зовнішньоекономічні операції здійснювались на підставі контракту на поставку транспортного засобу №23/11/2022 від 23.11.2023 року укладеного між іноземним підприємством-продавцем «Raketa-Trans» та покупцем - ПП «Велкрафт» в особі директора ОСОБА_1 .
Зазначені товари оформлені із застосуванням преференційного режиму (код пільги 410), а саме звільнення від сплати ввізного мита на товари, що ввозяться в Україну та походять з країн ЄС, на підставі абзацу 1 частини 1 статті 29 додатка 1-А “Тарифний графік України» до глави 1 розділу IV “торгівля та питання пов'язані з торгівлею» (скасування мит) Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами - членами, з іншої сторони ратифікованої Законом України від 16.09.2014 №1678- VII.
Для підтвердження преференційного походження товару суб'єктом ЗЕД ПП "ВЕЛКРАФТ" (Код ЄДРПОУ 44509525) ОСОБА_1 було надано сертифікати з перевезення товару форми EUR.l №№ PL/MF/AR 0595402 від 25.11.2022, PL/MF/AR 0595401 від 25.11.2022. PL/MF/AR 0595394 від 25.11.2022 та PL/MF/AR 0595428 від 28.11.2022 видані митним органом Республіки Польща.
Згідно гр. 47 зазначених митних декларацій застосовано преференційну ставку, нараховані митні платежі в сумі 564 612.87 грн., в тому числі ввізне мито в сумі 188 204,29 грн.(умовно) та ПДВ в сумі 376 408.58 грн. При цьому фактично сплачені необхідні платежі в сумі 376 408.58грн.
Як підставу для нарахування преференційної ставки мита в гр.36 МД зазначено код преференції - 410 (Товари, що ввозяться в Україну та походять з країн ЄС [Абзац перший частини першої статті 29 додатка 1-А «Тарифний графік України» до глави 1 розділу IV Торгівля та питання, пов'язані з торгівлею» (скасування мит) Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони).
У графі 44 МД під кодом - 0954 (Сертифікат з перевезення (походження) товару форми EUR.l (Movement certificate EUR. 1)) зазначені документи PL/MF/AR 0595402 від 25.11.2022, PL/MF/AR 0595401 від 25.11.2022, PL/MF/AR 0595394 від 25.11.2022 та PL/MF/AR 0595428 від 28.11.2022.
Враховуючи те, що сертифікати з перевезення товару EUR.l №№ PL/MF/AR 0595402
від 25.11.2022. PL/MF/AR 0595401 від 25.11.2022. PL/MF/AR 0595394 від 25.11.2022 та
PL/MF/AR 0595428 від 28.11.2022 Адміністрацією митно-податкового управління у Катовіце
(Республіка Польща) не видавались та не були легалізовані (лист митних органів Польщі 2401-ІОА.4331.13.2025.КК від 08.04.2025) то застосування преференційної ставки ввізного мита - умовне нарахування ввізного мита (код преференції 410) під час митного оформлення
вказаних товарів - є неправомірним.
Згідно листа управління контролю та адміністрування митних платежів Закарпатської митниці від 21.05.2025 №15-02/15-01/9861, без застосування коду пільги «410» по
вказаним 4 митним деклараціям, приватним підприємством "ВЕЛКРАФТ" необхідно було сплатити митні платежі в сумі 602 253.73 грн. (в тому числі: ввізне мито - 188 204.29 грн. та ПДВ - 414049.44 грн.), що становить на 225 845,15 грн. більше ніж було сплачено.
Згідно інформації наявної в мережі Інтернет (opendatabot.ua) на момент переміщення через митний кордон України та митного оформлення вказаних товарів керівником ПП «ВЕЛКРАФТ» (код ЄДРПОУ 44509525) був ОСОБА_1 .
Таким чином, громадянином України ОСОБА_1 , який в період 28.11.2022 по 05.12.2022 року займав посаду директора ПП "ВЕЛКРАФТ" (Код ЄДРПОУ 44509525), вчинені дії, що призвели до неправомірного зменшення розміру митних платежів на загальну суму 225 845.15 грн. (в тому числі: ввізне мито - 188 204.29 грн. та ПДВ - 37640.86 грн.).
Відповідно до п.43 ст.4 МК України посадові особи підприємств - керівники та інші працівники підприємств (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов'язків відповідають за виконання вимог, встановлених цим Кодексом, законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України з питань митної справи, укладеними в установленому законом порядку.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме: протоколом про порушення митних правил; доповідною запискою управління контролю та адміністрування митних платежів; електронними деклараціями; листом директору департаменту контролю та адміністрвання митних платежів; інформацією щодо результатів перевірки документів перефернційного походження товарів та іншими матеріалами справи.
Виходячи з наведеного, з врахуванням обставин справи та особи правопорушника, на ОСОБА_1 , слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100% несплаченої суми митних платежів, що становить 225845,15 грн. що є розміром неправомірного зменшення розміру митних платежів (втому числі: ввізне мито 188204,29 грн. та ПДВ 37640.86 грн.).
Згідно з положенням ч.5 ст.283 КУпАП постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.
Відповідно дост.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
У відповідності до п.5ст.4 Закону України «Про судовий збір» підлягає стягненню з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Керуючись ст.485, 489, 495, 527-529, МК України, ст.ст.40-1, 283-285, 287-290, 303 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя
постановив:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 485 Митного кодексу України та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100% несплаченої суми митних платежів, що становить 225845,15 грн. (двісті двадцять п'ять тисяч вісімсот сорок п'ять гривень 15 коп).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави у розмірі - 605,60 грн.
Постанова суду у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або митним органом, який здійснював провадження у цій справі, до Закарпатського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова суду у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя В. В. Чепка