Ухвала від 22.07.2025 по справі 194/241/24

Справа № 194/241/24

Номер провадження № 2-о/194/8/25

УХВАЛА

про залишення позову без розгляду

22 липня 2025 року м.Тернівка

Тернівський міський суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді Корягіна В.О.

присяжних Мацейлік С.В., Мокроусова О.М.

за участю секретаря судового засідання Єрмолаєвої А.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в місті Тернівка Дніпропетровської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Орган опіки та піклування виконавчого комітету Тернівської міської ради, про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення опіки, -

ВСТАНОВИВ:

Заявник ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення опіки. Просить суд визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатною, за поданням Органу опіки та піклування призначити її опікуном над ОСОБА_2 .

Заявник надала суду письмову заяву, в якій просить залишити її заяву про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення опіки без розгляду.

Представник заінтересованої особи надала суду письмову заяву, в якій просить розглядати справу без її участі.

Згідно вимог ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно п. 5 до ч. 1 ст. 257 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.

Отже, оскільки заява ОСОБА_1 про залишення заяви про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення опіки без розгляду подана до початку розгляду справи по суті, не суперечить чинному законодавству, та не порушує права заінтересованих осіб, суд вважає за можливе її задовольнити.

Керуючись ст.ст. 257, 260-261 ЦПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Орган опіки та піклування виконавчого комітету Тернівської міської ради, про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення опіки - залишити без розгляду.

Роз'яснити заявнику її право повторно звернутися до суду з цією ж заявою у загальному порядку, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для залишення заяви без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення або складення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Повне судове рішення складено 22 липня 2025 року.

Головуючий суддя: В.О. Корягін

Присяжні: С.В. Мацейлік

О.М. Мокроусова

Попередній документ
128994581
Наступний документ
128994583
Інформація про рішення:
№ рішення: 128994582
№ справи: 194/241/24
Дата рішення: 22.07.2025
Дата публікації: 24.07.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Тернівський міський суд Дніпропетровської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи окремого провадження; Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них:; про визнання фізичної особи недієздатною
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (22.07.2025)
Дата надходження: 15.02.2024
Предмет позову: Про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення опіки
Розклад засідань:
28.03.2024 14:00 Тернівський міський суд Дніпропетровської області
22.07.2025 13:00 Тернівський міський суд Дніпропетровської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
КОРЯГІН ВІТАЛІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ
суддя-доповідач:
КОРЯГІН ВІТАЛІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ
заінтересована особа:
Орган опіки та піклування виконавчого комітету Тернівської міської ради
заявник:
Червоткіна Тетяна Валеріхвна
особа, стосовно якої вирішується питання про визнання її недієзд:
Потапова Світлана Гаврилівна
представник заявника:
Рижкова Анна Олександрівна