Ухвала від 21.07.2025 по справі 752/17507/25

Справа №752/17507/25

Провадження №2-а/752/351/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 липня 2025 року м. Київ

Суддя Голосіївського районного суду міста Києва Кокошко О.Б., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту територіального контролю міста Києва про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Департаменту територіального контролю міста Києва про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення.

Перевіривши позовну заяву та додані до неї документи, суд вважає, що вона підлягає передачі на розгляд до іншого суду, виходячи з наступного.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

На підставі положень п. 3 ч. 1 ст. 288 КУпАП розгляд справ про оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення відбувається за правилами адміністративного судочинства, застосуванню підлягають приписи КАС України та Закону України «Про судовий збір».

Згідно з ч. 1, 2 ст. 286 КАС України адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).

Положеннями статті 19 КАС України визначено справи, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів, а положеннями ст. 20 КАС України розмежовано предметну юрисдикцію адміністративних судів між місцевими загальними судами та окружними адміністративними судами.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

Згідно з ч. 1 ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Якщо така особа не має місця проживання (перебування) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.

Відповідно до ч. 2 ст. 26 КАС України позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Згідно з ч. 5 ст. 29 КАС України питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.

Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.

Як вбачається із відповіді з ЄДДР від 18.07.2025 №1582861, ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідач Департамент територіального контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) знаходиться за адресою: м. Київ, Шевченківський район, вул. Дегтярівська, буд. 31, корп. 2.

Водночас вказана позовна заява не містить відомостей, зазначених позивачем, про посилання на положення КАС України щодо визначення підсудності позову.

Таким чином, вказана позовна заява подана з порушенням територіальної юрисдикції (підсудності), а зазначена адміністративна справа не підсудна Голосіївському районному суду міста Києва, оскільки позивач та відповідач не мають зареєстрованого місця проживання та місцезнаходження на території Голосіївського району м. Києва.

На виконання ч. 2 ст. 26 КАС України вказана позовна заява мала бути подана за зареєстрованим місцезнаходженням відповідача Департаменту територіального контролю міста Києва до Шевченківського районного суду міста Києва, якому визначена територіальна підсудність справ за зареєстрованим місцезнаходженням відповідача.

За таких обставин вказана адміністративна справа підлягає передачі за підсудністю для розгляду до Шевченківського районного суду міста Києва.

Керуючись ст.ст. 5-7, 25-26, 29-30, 241-243, 248, 256, 286, 292-295 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Департаменту територіального контролю міста Києва про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення - передати за підсудністю для розгляду до Шевченківського районного суду міста Києва.

Передачу адміністративної справи здійснити в порядку, встановленому ст. 29 КАС України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її складення.

Суддя О. Б. Кокошко