Постанова від 21.07.2025 по справі 953/7105/25

Справа№ 953/7105/25

н/п 3/953/2103/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"21" липня 2025 р. м.Харків

Суддя Київського районного суду м. Харкова Демченко С.В., за участю прокурора - Войчака Г.П., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з 7-го управління (з обслуговування Харківської області) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Харкова, громадянина України, РНОКПП: НОМЕР_1 , який працевлаштований на посаду оператора групи бронювання, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді оператора групи бронювання ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи відповідно до положень п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом на якого поширюється дія вказаного Закону, усупереч вимогам ч. 1 ст. 45 вказаного Закону несвоєчасно, а саме: 07 квітня 2025 року о 15 годині 34 хвилини подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну за 2024 рік.

Суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Прокурор у судовому засіданні вважав доведеним вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, посилаючись на обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення та просив притягнути його до адміністративної відповідальності шляхом накладення штрафу.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні інкримінованого йому адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнав у повному обсязі. Зазначив, що він невчасно подав декларацію за 2024 рік, оскільки станом на час, коли необхідно було подавати річну декларацію, він не мав необхідних даних про заробітну плату.

Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього документи, приходжу до такого висновку.

Відповідно до положень ст. 245, 252, 280, 283 КУпАП України при розгляді справи про адміністративні правопорушення забезпечується всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин справи, підлягають з'ясуванню питання про те, чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, рішення приймається на підставі доказів долучених у суді і оцінених суддею за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженню всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

З Витягу з наказу ТВО начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 № 250 від 02 жовтня 2024 року вбачається, що солдата ОСОБА_1 02 жовтня 2024 року призначено на посаду оператора групи бронювання ІНФОРМАЦІЯ_3 на підставі наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 від 01 жовтня 2024 року № 58-рс.

Зі змісту послужного списку ОСОБА_1 вбачається, що 11 травня 2023 року останній призваний на військову службу військовим комісаром ІНФОРМАЦІЯ_5 та 01 жовтня 2024 року призначений на посаду оператора групи бронювання ІНФОРМАЦІЯ_2 на підставі наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_6 № 58-рс від 01 жовтня 2024 року.

Відповідно до функціональних обов'язків оператора групи бронювання ІНФОРМАЦІЯ_2 , затверджених начальником ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 , оператор групи бронювання ІНФОРМАЦІЯ_2 зобов'язаний знати, у тому числі Закон України «Про запобігання корупції».

З долучених до матеріалів справи функціональних обов'язків вбачається, що 25 грудня 2024 року оператор групи бронювання ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_1 ознайомився з функціональними обов'язками, що підтверджується особистим підписом.

21 березня 2025 року з ОСОБА_1 проведений інструктаж з питань додержання антикорупційного законодавства посадовими особами, що підтверджується особистим підписом ОСОБА_1 у відповідній відомості.

Частиною 1 статті 172-6 КУпАП встановлена відповідальність за несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Положеннями ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

ОСОБА_1 є суб'єктом, зазначеним в підпункті «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», та відповідно є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язанні з корупцією.

Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до п. п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону є військові посадові особи Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та інших утворених відповідно до законів військових формувань, крім військовослужбовців строкової військової служби, курсантів вищих військових навчальних закладів, курсантів вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, курсантів факультетів, кафедр та відділень військової підготовки, особовий склад штатних військово-лікарських комісій.

Положенням ч. 2 ст. 19 Конституції України визначено, що посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Під час опрацювання Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік лише 07 квітня 2025 року о 15 годині 34 хвилини.

Факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення підтверджується такими доказами:

- протоколом № 382 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 04 липня 2025 року;

- копією витягу з Єдиного реєстру декларацій;

- копією запиту 7-го управління (з обслуговування Харківської області) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України щодо надання інформації від 18 квітня 2025 року;

- копією відповіді ІНФОРМАЦІЯ_4 від 30 квітня 2025 року на запит 7-го управління (з обслуговування Харківської області) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України щодо надання інформації;

- копіями витягів із наказів № 87 від 04 квітня 2024 року, № 219 від 31 серпня 2024 року, № 250 від 02 жовтня 2024 року;

- копією службової картки солдата ОСОБА_1 ;

- копією послужного списку;

- копією функціональних обов'язків оператора групи бронювання відділення військового обліку та бронювання;

- копією відомості проведення інструктажу з питань додержання антикорупційного законодавства посадовими особами.

На підставі досліджених судом доказів суд вважає доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно зі ст. 34 КУпАП обставини, що пом'якшують відповідальність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, суд визнає щире каяття.

Згідно зі ст. 35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, не встановлено.

При накладенні стягнення враховую характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини.

При таких обставинах, вважаю необхідним та достатнім для виховання ОСОБА_1 та запобігання вчиненню ним нових правопорушень накласти на нього адміністративного стягнення у виді штрафу у межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На підставі ст. 40-1 КУпАП з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605,60 гривень.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.33, 40-1, ч.1 ст.172-6, 245, 252, 280, 283, 294 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок (отримувач: ГУК Харків обл/МТГ Харкiв/21081100, код отримувача: 37874947, банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), рахунок отримувача: UA928999980314020542000020649, код класифікації доходів бюджету: 21081100, призначення платежу: сплата штрафу за постановою суду по протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 382 від 04.07.2025).

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Роз'яснити ОСОБА_1 , що у разі несплати штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем його проживання, роботи або за місцезнаходженням майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується: подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, у призначенні платежу платником повинно бути вказано: слова "судовий збір", Київський районний суд м. Харкова код ЄДРПОУ суду: 02893746, ПІБ, ідентифікаційний номер платника судового збору та номер справи).

Строк пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня винесення такої постанови.

Суддя С. В. Демченко