ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про відкриття провадження
"21" липня 2025 р. справа № 300/4529/25
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Чуприна О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), в інтересах якої також діє адвокат Черкез Михайло Ілліч (вул. Вірменська, 34, м. Чернівці, 58002),
до Державного реєстратора Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації Скринник Наталії Миколаївни (вул. Михайла Грушевського, 21, м. Івано-Франківськ, 76015),
про скасування державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу за №1000381070006007039 від 23.06.2025, -
ОСОБА_1 (надалі по тексту також - позивач, ОСОБА_1 ), в інтересах якої також діє адвокат Черкез Михайло Ілліч, 30.06.2025 звернулася в суд із адміністративним позовом до Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Державного реєстратора Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації Скринник Наталії Миколаївни, в якому просила:
- скасувати державну реєстрацію в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань змін до відомостей про юридичну особу: релігійну організацію "Релігійна громада парафія Різдва Пресвятої Богородиці Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Чернівці (вул. Кубинська, 15) Чернівецького району Чернівецької області", реєстраційний номер справи 103800703908, ідентифікаційний код 21438373, вчинену 23.06.2025 о 09:50:43, за №1000381070006007039, яка проведена державним реєстратором СКРИННИК Наталією Миколаївною Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації, - відновивши зміст відомостей шляхом внесення відомостей у наступних розділах такого змісту :
- "Найменування юридичної особи" - Релігійна організація "Релігійна громада парафія на честь Різдва Пресвятої Богородиці Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви міста Чернівці вулиця Кубинська, 15, Чернівецького району Чернівецької області";
- "Скорочене найменування юридичної особи" - РО "Релігійна громада парафія на честь Різдва Пресвятої Богородиці Чернівецько- Буковинської єпархії УПЦ міста Чернівці вулиця Кубинська 15 Чернівецького району Чернівецької області";
- "Місце знаходження юридичної особи" - 58000, місто Чернівці, вулиця Кубинська, 15, Чернівецького району Чернівецької області;
- "Відомості про керівника юридичної особи, та про інших осіб (за наявності), які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи" - Гуцул Сергій Олександрович; :
- "Відомості про органи управління юридичної особи" - Парафіяльні збори, Парафіяльна рада, настоятель парафії;
- "Інформація про здійснення зв'язку" - +380506910706;
- "Інформація про скановані копії документів, що долучаються" статут, прийнятий 27.08.2017 року на загальних зборах віруючих громадян релігійної організації "Релігійна громада парафія на честь Різдва Пресвятої Богородиці Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви міста Чернівці вулиця Кубинська, 15, Чернівецького району Чернівецької області".
Підставою звернення із вказаним позовом є протиправні, на переконання позивача, дії Державного реєстратора Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації Скринник Наталії Миколаївни щодо вчинення державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу за №1000381070006007039 від 23.06.2025.
Івано-Франківський окружний адміністративний суд ухвалою від 04.07.2025 позовну заяву ОСОБА_1 до Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Державного реєстратора Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації Скринник Наталії Миколаївни про скасування державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу за №1000381070006007039 від 23.06.2025, - залишив без руху.
Пунктом 2 ухвали суду від 04.07.2025 встановлено позивачу з дня вручення цієї ухвали десятиденний строк для усунення вказаних в описовій частині ухвали недоліків шляхом приведення у відповідність адміністративного позову до вимог, статей 160 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема: подання оформленого належним чином адміністративного позову (у відповідній кількості учасників справи), із уточненим змістом позовних вимог відповідно до пункту 2 частини 1 статті 5, пункту 2 частини 2 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України, пункту 4 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, сформувати зміст позовних вимог щодо кожного із відповідачів окремо або визначити належний склад учасників справи із відповідними вимогами, надати докази на засвідчення обставин (фактів), про наявність яких вказано в адміністративному позові, зокрема, щодо "з 1991 року ОСОБА_1 із своїм батьком та сім'єю є постійним членом даної релігійної громади", "для здійснення державної реєстрації змін протоколу зборів від 23.02.2025 на зборах були присутні 267 осіб, а у витягу з Єдиного реєстру в розділі "перелік засновників (учасників) юридичної особи" зазначена кількість 2 150 парафіян церкви, що явно не відповідає дійсним обставина справи і наданому для здійснення реєстраційних дій протоколу".
Позивач, усуваючи недоліки позовної заяви, на виконання ухвали суду від 04.07.2025 ОСОБА_1 скерувала на адресу суду заяву від 10.07.2025, до якої долучила адміністративний позов у новій редакції від 10.07.2025, реєстраційні дії щодо яких проведено судом 14.07.2025 за вх.№18791/25.
Так, в адміністративному позові в редакції від 10.07.2025 визначено відповідачем Державного реєстратора Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації Скринник Наталію Миколаївну (надалі по тексту також - відповідач, державний реєстратор, Державний реєстратор Управління ІФ ОДА Скринник Н.М.,), а позовні вимоги викладено у наступній редакції:
- визнати протиправною вчинену державним реєстратором Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації Скринник Наталією Михайлівною реєстраційну дію від 23.06.2025 о 09:50:43 за №1000381070006007039 та скасувати державну реєстрацію в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань змін до відомостей про юридичну особу: релігійну організацію "Релігійна громада парафія Різдва Пресвятої Богородиці Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви {Православної Церкви України) міста Чернівці (вул.Кубинська, 15) Чернівецького району Чернівецької області", реєстраційний номер справи 103800703908, ідентифікаційний код 21438373, вчинену 23.06.2025 о 09:50:43, за №1000381070006007039, яка проведена державним реєстратором Скринник Наталією Михайлівною Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації;
- зобов'язати державного реєстратора Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації Скринник Наталію Михайлівну відновити зміст відомостей у державному реєстрі шляхом внесення відомостей у наступних розділах такого змісту :
- "Найменування юридичної особи" - Релігійна організація «Релігійна громада парафія на честь Різдва Пресвятої Богородиці Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви міста Чернівці вулиця Кубинська, 15, Чернівецького району Чернівецької області";
- "Скорочене найменування юридичної особи" - РО "Релігійна громада парафія на честь Різдва Пресвятої Богородиці Чернівецько- Буковинської єпархії УПЦ міста Чернівці вулиця Кубинська 15 Чернівецького району Чернівецької області";
- "Місце знаходження юридичної особи" - 58000, місто Чернівці, вулиця Кубинська, 15, Чернівецького району Чернівецької області;
- "Відомості про керівника юридичної особи, та про інших осіб (за наявності), які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи" - Гуцул Сергій Олександрович; :
- "Відомості про органи управління юридичної особи" - Парафіяльні збори, Парафіяльна рада, настоятель парафії;
- "Інформація про здійснення зв'язку" - +380506910706;
- "Інформація про скановані копії документів, що долучаються" статут, прийнятий 27.08.2017 року на загальних зборах віруючих громадян релігійної організації "Релігійна громада парафія на честь Різдва Пресвятої Богородиці Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви міста Чернівці вулиця Кубинська, 15, Чернівецького району Чернівецької області".
У відповідності до вимог статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі по тексту також - КАС України, Кодекс) судом прийнято коментований адміністративний позов від 10.07.2025.
Відповідно до частини 3 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.
У відповідності до частини 8 статті 171 КАС України питання про відкриття провадження в адміністративній справі суддя вирішує протягом п'яти днів з дня надходження до адміністративного суду заяви про усунення недоліків позовної заяви у разі залишення позовної заяви без руху.
Позовна заява після усунення недоліків відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України.
Позивач є особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Позовну заяву належить розглядати за правилами адміністративного судочинства, подано з дотриманням правил підсудності та в строк, установлений законом.
Інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених КАС України немає.
Справа підсудна Івано-Франківському окружному адміністративному суду.
Поряд з іншим, позивачем в адміністративному позові, у редакції від 10.07.2025, заявлено клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження та клопотання про витребування доказів.
Суд зазначає, що відповідно до частини 5 статті 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Так, за змістом частини 6 статті 262 КАС України, суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін: 1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу; 2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення передбачені частиною 1 статті 167 КАС України.
Оцінюючи аргументи позивача, суд, виходить із того, що, недотримуючись вимог вищезгаданої норми процесуального закону, коментоване клопотання не містить належних підстав, мотивованого та правового обґрунтування, із посиланням на фактичні обставини справи, котрі об'єктивно свідчили б про неможливість розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження.
Як встановлено частиною 3 статтею 257 КАС України, при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Аналіз наведених норм права вказує, що будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду може бути розглянута за правилами спрощеного позовного провадження, за винятком справ, зазначених у частині четвертій статті 257 КАС України. При цьому, вирішуючи питання про те, за правилами якого провадження (спрощеного чи загального) здійснюватиметься розгляд конкретної справи, суд зобов'язаний враховувати вимоги частини 3 статті 257 КАС України.
Частиною 4 статті 257 Кодексу визначено перелік справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Так, за правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах:
- щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;
- щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;
- щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Крім того, частиною 4 статті 12 КАС України встановлено, що виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах:
- щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;
- щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;
- щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років";
- щодо оскарження індивідуальних актів Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерства фінансів України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, рішень Кабінету Міністрів України, визначених частиною першою статті 266-1 цього Кодексу.
Вищенаведений перелік справ, які належить розглядати виключно у порядку загального позовного провадження, визначений частиною 4 статті 12 та частиною 4 статті 257 КАС України, є вичерпним, а отже будь-які інші справи, у спорах, не встановлених цим переліком можуть розглядатися в порядку спрощеного позовного провадження.
Предметом спору у даній справі є визнання протиправними дій Державного реєстратора Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації Скринник Наталії Миколаївни щодо вчинення державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу за №1000381070006007039 від 23.06.2025.
Відтак, дана адміністративна справа, зважаючи на предмет спору, не входить до переліку справ, який визначений частиною 4 статті 12 та частиною 4 статті 257 КАС України, а тому може бути розглянута за правилами спрощеного позовного провадження.
За приписами частин 5, 6 статті 262 Кодексу, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін:
1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу;
2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику сторін, не позбавляє права сторін і учасників справи надавати докази та висловлювати свою позицію чи спростовувати доводи опонентів шляхом подання письмових пояснень, доказів, заявленням відповідних клопотань тощо.
Сторони і їх представники в однаковій мірі наділені усім обсягом прав, визначених КАС України, незалежно від того здійснюється судовий розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження чи за правилами загального позовного провадження.
Проаналізувавши адміністративний позов і його вимоги, долучені до нього матеріали (документи), беручи до уваги характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі, суд, станом на дату відкриття провадження у цій справі, не знаходить необхідності здійснити перехід до розгляду даної адміністративної справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
У випадку необхідності з'ясування відповідних обставин справи, заслуховування усних пояснень сторін, їх представників і учасників справи в судовому засіданні чи витребування додаткових доказів, суд вживатиме конкретних процесуальних заходів на підставі положень КАС України.
Таким чином, адміністративна справа №300/4529/25 підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін за наявними матеріалами відповідно до статті 262 КАС України, а клопотання Прівалової О.М. про розгляд справи за правилами загального позовного провадження не підлягає задоволенню.
Вирішуючи клопотання позивача про витребування доказів, яке заявлено в адміністративному позові, суд виходить із наступного.
Так, ОСОБА_1 в адміністративному позові від 10.07.2025 просить витребувати у держателя реєстраційних справ релігійних організацій - Управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації оригінал реєстраційної справи релігійної громади "Релігійна громада парафія Різдва Пресвятої Богородиці Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Чернівці (вул.Кубинська, 15) Чернівецького району Чернівецької області", реєстраційний номер справи №103800703908, ідентифікаційний код 21438373 для огляду в судовому засіданні та врахуванні при вирішенні справи по суті позовних вимог.
Приписами частини 1, 3 статті 77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Докази суду надають учасники справи.
Згідно вимог частин 1, 2, 4 статті 79 КАС України, учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви.
Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу.
Статтею 80 коментованого Кодексу передбачено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено, поряд з іншим, заходи, яких особа, що подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів, та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу. Про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Таким чином, у зв'язку із вказаним, суд дійшов висновку про необхідність витребування в Управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації необхідних доказів для повного та всебічного розгляду даної адміністративної справи, а отже клопотання ОСОБА_1 про витребування доказів слід задовольнити.
Окрім того, згідно частини 2 статті 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи.
Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Зважаючи на те, що рішення у справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов'язки Управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації та Релігійної організації "Релігійна громада парафія Різдва Пресвятої Богородиці Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Чернівці (вул. Кубинська, 15) Чернівецького району Чернівецької області", суддя вважає за необхідне залучити останніх до участі у справі в якості третіх особі, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 12, 47, 49, 80, 171, 248, 260, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
1. Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якої також діє адвокат Черкез Михайло Ілліч, до Державного реєстратора Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації Скринник Наталії Миколаївни про скасування державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу за №1000381070006007039 від 23.06.2025.
2. У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про розгляд справи №300/4529/25 за правилами загального позовного провадження, викладеного в адміністративному позові від 10.07.2025, - відмовити.
3. Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін за наявними матеріалами.
4. Залучити до участі в справі №300/4592/25, як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації (ідентифікаційний код юридичної особи 37240220, вул. Михайла Грушевського, 1, м. Чернівці, 58002).
5. Залучити до участі в справі №300/4592/25, як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Релігійну організацію "Релігійна громада парафія Різдва Пресвятої Богородиці Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Чернівці (вул. Кубинська, 15) Чернівецького району Чернівецької області" (ідентифікаційний код юридичної особи 21438373, вул. Кубинська, 15, м. Чернівці, 58025).
6. Встановити відповідачу з дня вручення цієї ухвали п'ятнадцятиденний строк для подання відзиву на позов, який повинен відповідати вимогам статті 162 КАС України, і подання всіх письмових та електронних доказів (які можливо доставити до суду), висновків експертів і заяв свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Зобов'язати відповідача надіслати (надати) іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
7. Встановити позивачу для подання відповіді на відзив, а відповідачу для подання заперечення, - п'ятиденний строк з дня отримання відзиву чи відповіді на відзив, копії яких одночасно з поданням до суду повинні бути надіслані іншим учасникам справи.
8. Встановити третім особам з дня вручення цієї ухвали п'ятнадцятиденний строк для подання письмових пояснень по справі, копії яких одночасно з поданням до суду повинні бути надіслані іншим учасникам справи.
9. Клопотання ОСОБА_1 про витребування доказів, викладене в адміністративному позові від 10.07.2025, - задовольнити.
10. Витребувати в Управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації (ідентифікаційний код юридичної особи 37240220, вул. Михайла Грушевського, 1, м. Чернівці, 58002):
10.1. засвідчену копію всієї реєстраційної справи №103800703908 (з дня її реєстрації до 21.07.2025), оформленої щодо релігійної громади "Релігійна громада парафія Різдва Пресвятої Богородиці Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Чернівці (вул. Кубинська, 15) Чернівецького району Чернівецької області", ідентифікаційний код 21438373.
11. Витребувати в Державного реєстратора Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації Скринник Наталії Миколаївни, окрім відзиву на позовну заяву:
11.1. оформлені відповідно до вимог статті 94 КАС України копії таких письмових доказів:
11.1.1. всю реєстраційну справу (матеріали реєстраційної справи), в тому числі всі документи, які використані і враховані при вчиненні дії 23.06.2025 о 09:50:43 реєстраційної дії за №1000381070006007039.
11.2. письмові пояснення, щодо аргументів ОСОБА_1 , викладених в адміністративному позові, зокрема:
11.2.1. "…згідно доданого для здійснення державної реєстрації змін протоколу зборів від 23.02.2025 на зборах були присутні 267 осіб, а у витягу з Єдиного реєстру в розділі "перелік засновників (учасників) юридичної особи" зазначена кількість 2150 парафіян церкви, ще явно не відповідає дійсним обставинам справи і наданому для здійснення реєстраційних дій протоколу…".
11.2.2. "…оригінал статуту релігійної організації "Релігійна громада парафія Різдва Пресвятої Богородиці Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Чернівці (вул. Кубинська, 15) Чернівецького району Чернівецької області" прийнятого 27.08.2017 на загальних зборах віруючих громадян після його державної реєстрації у 2017 році зберігається в приміщенні церкви на честь Різдва Пресвятої Богородичі Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви і нікому не передавався та не вилучався, нотаріальні копії з нього не посвідчувались…".
11.2.3. "…керівником релігійної громади до вчинення оскаржуваної державної реєстрації був і є ієрей ОСОБА_2 і інші уповноважені представники на підписання заяви про реєстрацію статуту релігійної громади у новій редакції від нашої релігійної громади до вчинення оспорюваної реєстрації не призначались…".
11.2.4. "…в порушення вимог статті 14 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" та статті 6 та статті 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" не було подано під час державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу 23.06.2025, реєстраційних запис №1000381070006007039, документи, які б підтверджували повноваження підписанта заяви про реєстрацію статуту релігійної громади у новій редакції діяти від імені нашої релігійної громади до моменту проведення державної реєстрації змін...".
11.2.5. "…в порушення вимог статті 8 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" не було подано під час державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу 23.06.2025, реєстраційних запис №1000381070006007039, рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту, яке би було засвідчено підписами членів відповідної релігійної громади, які б підтримали таке рішення…".
11.2.6. "…в порушення вимог статті 14 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" не було подано під час державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу 23.06.2025, реєстраційних запис №1000381070006007039, оригінал статуту релігійної організації "Релігійна громада парафія Різдва Пресвятої Богородиці Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Чернівці (вул. Кубинська, 15) Чернівецького району Чернівецької області" прийнятого 28.07.2017 на загальних зборах віруючих громадян після його державної реєстрації у 2017 році…".
11.2.7. "…в порушення вимог статті 14 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" не було подано під час державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу 23.06.2025, реєстраційних запис №1000381070006007039, належним чином засвідчену копію документа про право власності чи користування приміщенням або письмової згоди власника приміщення на надання адреси за місцезнаходженням релігійної громади, зазначеним у статуті (положенні)…".
11.2.8. "…згідно доданого для здійснення державної реєстрації змін протоколу зборів від 23.02.2025 на зборах були присутні 267 осіб, а у витягу з Єдиного реєстру в розділі "перелік засновників (учасників) юридичної особи" зазначена кількість 2150 парафіян церкви, що явно не відповідає дійсним обставинам справи і наданому для здійснення реєстраційних дій протоколу…".
12. Витребувати в Управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації, окрім пояснень і копії реєстраційної справи №103800703908, оформлені відповідно до вимог статті 94 КАС України копії таких письмових доказів:
12.1. протоколу парафіяльних зборів №1 від 23.02.2025, наданого Керівником релігійної організації "Релігійна громада парафія Різдва Пресвятої Богородиці Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Чернівці (вул. Кубинська, 15) Чернівецького району Чернівецької області" ієреєм ОСОБА_3 та зареєстрований Відділом діловодства та роботи зі зверненнями громадян апарату Чернівецької обласної державної адміністрації 25.02.2025 як додаток до письмового повідомлення від 25.02.2025.
12.2. список осіб, які голосували та підтвердили свою духовну і канонічну єдність з УПЦ під предстоятельством Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Онуфрія в кількості 718 осіб, наданого Керівником релігійної організації "Релігійна громада парафія Різдва Пресвятої Богородиці Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) міста Чернівці (вул. Кубинська, 15) Чернівецького району Чернівецької області" ієреєм ОСОБА_3 та зареєстрований Відділом діловодства та роботи зі зверненнями громадян апарату Чернівецької обласної державної адміністрації 25.02.2025 як додаток до письмового повідомлення від 25.02.2025.
12.3. всі документи, які стали підставою для прийняття Чернівецькою обласною державною адміністрацією розпорядження від 21.03.2025 за №455-Р.
12.4. "список присутніх" осіб на зборах громадян в кількості 267 осіб, які мали місце (організовані і проведені) 23.02.2025 та за наслідком проведення яких оформлені відповідні заяви і матеріали, які стали юридичною і фактичною причиною прийняття оскаржуваної реєстраційної дії реєстратором 23.06.2025 о 09:50:43 за №1000381070006007039.
13. ПОВТОРНО витребувати у ОСОБА_1 докази на засвідчення обставин (фактів), про наявність яких вказано в адміністративному позові, зокрема, щодо:
13.1. "для здійснення державної реєстрації змін протоколу зборів від 23.02.2025 на зборах були присутні 267 осіб, а у витягу з Єдиного реєстру в розділі "перелік засновників (учасників) юридичної особи" зазначена кількість 2 150 парафіян церкви, що явно не відповідає дійсним обставина справи і наданому для здійснення реєстраційних дій протоколу".
14. Витребувані в пунктах 10-13 ухвали суду письмові докази і пояснення подати сторонам в термін до 22 серпня 2024 року.
15. Інформацію по даній справі учасники справи можуть отримати за веб-адресою: http://adm.if.court.gov.ua/sud0970/.
16. З метою отримання судом відзиву на позов, пояснення, письмових доказів про обставини, визначені в пунктах 10-13 даної ухвали суду, учасники справи вправі подавати в суд такі документи і процесуальні заяви по справі за електронною адресою Івано-Франківського окружного адміністративного суду через підсистему "Електронний суд" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
17. Копію цієї ухвали надіслати учасникам справи.
Представнику позивача, відповідачу та третій особі, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації ухвалу надіслати через підсистему "Електронний суд". Перебіг процесуальних строків, початок яких пов'язується з моментом вручення процесуального документа учаснику судового процесу в електронній формі, починається з наступного дня після доставлення документів до Електронного кабінету відповідача в розділ "Мої справи".
Суддя Чуприна О.В.