Постанова від 17.07.2025 по справі 727/8182/25

Справа №727/8182/25

Провадження №3/727/1825/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 липня 2025 року м. Чернівці

Суддя Шевченківського районного суду м. Чернівці Терещенко О.Є., розгля-нувши матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції в Чернівецькій об-ласті про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст.122-4 та ст.124 КпАП України, -

встановив:

Згідно протоколів про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №372276 та серії ЕПР1 №372258 від 25.06.2025 року, ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом Mercedes-Benz, д.н.з. НОМЕР_1 , під час об'їзду автомобіля, який знаходився в нерухомому стані, не дотримався безпечного бокового інтервалу, внаслідок чого допу-стив зіткнення з автомобілем BMW X6, д.н.з. НОМЕР_2 , під керуванням водія ОСОБА_2 , що призвело до механічних пошкоджень транспортних засобів, після чого самовільно залишив місце ДТП.

Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.13.1 Правил дорожнього руху Ук-раїни, за що передбачена відповідальність ст. 124 КУпАП, а також п.2.10.а Правил до-рожнього руху України, за що відповідальність передбачена ст. 122-4 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився. Направив заяви, згідно яких свою вину у вчинених правопорушеннях визнав, однак просив закрити провадження по спра-ві у зв'язку з малозначністю вчиненого правопорушення.

Ознайомившись з позицією ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи про ад-міністративне правопорушення, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчинених право-порушеннях, передбачених ст.ст.122-4 та 124 КУпАП підтверджується, виходячи з на-ступного.

Згідно ст.245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні пра-вопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом.

Положення ч.ч. 1, 2 ст. 7 КУпАП передбачають, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопо-рушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка по-сягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Постановою Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 №14 «Про прак-тику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні пра-вопорушення на транспорті» передбачено, що при розгляді справ зазначеної категорії необхідно з'ясовувати всі обставини, перелічені у ст.ст.247, 280 КУпАП.

Відповідно до положень ст. 280 КУпАП, суддя при розгляді справи про адміні-стративне правопорушення, у даному випадку порушення ст.ст. 122-4, 124 КУпАП, у числі інших визначених законом обставин зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено ад-міністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

Стаття 122-4 КУпАП передбачає відповідальність за залишення водіями транс-портних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.

Стаття 124 КУпАП передбачає відповідальність за порушення учасниками дорож-нього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засо-бів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Статтею 251 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне право-порушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного право-порушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають зна-чення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про ад-міністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністра-тивної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта.

Згідно зі ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутріш-нім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Виходячи з вищевказаного, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні а-дміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 122-4 та 124 КУпАП, підтверд-жується позицією останнього, викладеною у письмових заявах, протоколами про адмі-ністративне правопорушення серії ЕПР1 №372258 та серії ЕПР1 №372276 від 25.06. 2025 року, копією схеми місця ДТП, постановою серії ЕНА №5065392 за ч.1 ст.125 КУ пАП, письмовими поясненнями та заявами, а тому вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 122-4 та 124 КпАП України, в зв'язку з чим за скоєне вона повинна нести відповідальність.

При цьому суд зазначає, що відповідно до ст. 1 КУпАП завданням цього Кодексу є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і закон-них інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнен-ня законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неу-хильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності ін-ших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відпові-дальності перед суспільством.

Згідно ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адмі-ністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне право-порушення окремо.

Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які од-ночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накла-дається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчи-нених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопо-рушень.

Отже, враховуючи характер та ступінь суспільної небезпечності вчинених адмі-ністративних правопорушень за ст.ст. 122-4, 124 КУпАП, суд вважає, що для поперед-ження вчинення правопорушень в майбутньому відносно ОСОБА_1 слід застосу-вати адміністративне стягнення на підставі ст. 36 КУпАП в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, у виді штрафу.

Згідно ст.40-1 КУпАП України, судовий збір у провадженні по справі про адмі-ністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накла-дення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стяг-нення.

На підставі вищезазначеного, керуючись ст.ст. 33-36, 38, 40-1, ст. 122-4, 124 КУпАП, -

постановив:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, і застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850,00 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.122-4 Кодексу України про адміністра-тивні правопорушення, і застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 3400,00 (три тисячі чотириста) гривень.

На підставі ч.2 ст.36 КУпАП, визначити остаточне покарання для ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вигляді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 3 400,00 (три тисячі чотириста) гривень. Отримувач штрафу: Чернівецьке ГУК/Чернівецька об-ласть/21081300, Код отримувача (ЄДРПОУ) 37836095, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), Номер рахунку (IBAN) UA118999980313000149000024001, Код класифікації доходів бюджету: 21081300, Найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на ко-ристь держави судовий збір в сумі 605,60 (шістсот п'ять) гривень (шістдесят) копі-йок. Отримувач: Чернівецьке ГУК Чернівецька ТТ 22030101, Код отримувача (ЄДР ПОУ): 37836095, Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), Номер ра-хунку (IBAN): UA828999980313141206000024405, Код класифікації доходів бюджету: 22030101, Найменування коду класифікації доходів бюджету: Судовий збір Шевченків-ський райсуд м. Чернівці.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеля-ційної скарги до Чернівецького апеляційного суду, через Шевченківський районний суд міста Чернівці, протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: О.Є.Терещенко