Постанова від 18.07.2025 по справі 301/1688/25

Справа № 301/1688/25

3/301/710/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"18" липня 2025 р. м. Іршава

Суддя Іршавського районного суду Закарпатської області Даруда І.А. розглянувши матеріали справи, які надійшли з ВП №1 Хустського РУП ГУНП в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, місце проживання (перебування): АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.5 ст.126 та ч.2 ст.130 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

До Іршавського районного суду Закарпатської області надійшли матеріали справ про адміністративне правопорушення за №301/1690/25 (провадження №3/301/712/25), №301/1691/25 (провадження №3/301/713/25), №301/1688/25 (провадження №3/301/710/25) та №301/1689/25 (провадження 3/301/711/25) про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 за ч.5 ст. 126 та ч.2 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення відповідно, а тому спільний розгляд цих справ є доцільним.

25.06.2025 о 20 год. 00 хв. в м. Іршава, вул. Білецька, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ, державний номерний знак НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота. Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння за допомогою спец. Приладу газоаналізатору Драгер, відмовився, правопорушення водієм ОСОБА_1 вчинено повторно протягом року. Дії ОСОБА_1 за порушення п.2.5 Правил дорожнього руху, кваліфіковано за ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення..

25.06.2025 о 20 год. 00 хв. в м. Іршава, вул. Білецька, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 21099, державний номерний знак НОМЕР_1 , не маючи права керування таким транспортним засобом, правопорушення водієм ОСОБА_1 вчинено повторно протягом року, що стверджується протоколом серії ЕПР1 208123 за ст. 126 ч. 5 КУпАП, чим порушив п.2.1а Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч.5 ст.126 КУпАП.

Також, 25.06.2025 о 20 год. 45 хв. в м. Іршава, вул. Білецька, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ, державний номерний знак НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота. Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння за допомогою спец. Приладу газоаналізатору Драгер, відмовився, правопорушення водієм ОСОБА_1 вчинено повторно протягом року. Дії ОСОБА_1 за порушення п.2.5 Правил дорожнього руху, кваліфіковано за ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення..

25.06.2025 о 20 год. 45 хв. в м. Іршава, вул. Білецька, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом 21099, державний номерний знак НОМЕР_1 , не маючи права керування таким транспортним засобом, правопорушення водієм ОСОБА_1 вчинено повторно протягом року, що стверджується протоколом серії ЕПР1 208123 за ст. 126 ч. 5 КУпАП, чим порушив п.2.1а Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч.5 ст.126 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, хоча про час і місце розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином, в тому числі шляхом надсилання СМС-повістки на номер телефону, вказаний ним у заявці на отримання електронних повісток. Про причини неявки суд не повідомив. Клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надходило.

Дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності та взаємозв'язку, суд приходить до наступних висновків.

Частина 2 ст. 130 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.

Відповідно до ч.5 ст.126 КУпАП, передбачається відповідальність за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою-четвертою цієї статті.

Згідно вимог ст.245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

За положеннями ст. 280 КУпАП, суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Вина гр. ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованих йому адміністративних правопорушень за ч.5 ст.126 та ч.2 ст.130 підтверджена протоколами про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 №372802, ЕПР 1 №372763, ЕПР 1 №372792, та серії ЕПР 1 №372754 від 25.06.2025 р., рапортом старшого інспектора СРПП ВП №1 Хустського РУП ГУНП в Закарпатській області, направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, копією постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА №5070605 від 25.06.2025 року за ч.5 ст.121 КУпАП, постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА № 2170017 за ч.4 ст.126 КУпАП, витягами з адмінпрактики, копією постанови судді Іршавського районного суду Закарпатської області, про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 126 та ч. 1 ст. 130 КУпАП від 05 березня 2025 року, копією відповіді інспектора САП Хустського РУП ГУНП в Закарпатській області, про надання інформації, згідно якої ОСОБА_1 посвідчення водія на право керування транспортними засобами не отримував, копією відповіді з Головного сервісного центру МВС України, про надання інформації, згідно якої ОСОБА_1 посвідчення водія на право керування транспортними засобами не видавалось, дисками з відеозаписами.

Дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.1а та п.п.2.5 ПДР, чим вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.5 ст.126 КУпАП керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, повторно протягом року та ч.2 ст.130 КУпАП відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння, повторно протягом року.

Відповідно до положень ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи положення ст.33 КУпАП, суд приходить до висновку про накладення на особу адміністративного стягнення за ч.5 ст.126 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами строком на шість років без оплатного вилучення транспортного засобу, за ч.5 ст.126 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами строком на сім років без оплатного вилучення транспортного засобу, за ч.2 ст.130 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами строком на три роки без оплатного вилучення транспортного засобу та за ч.2 ст.130 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами строком на три роки без оплатного вилучення транспортного засобу.

Санкція ч.5 ст.126 КУпАП передбачає конфіскацію транспортного засобу, який є у приватній власності порушника. Однак, докази того, що ОСОБА_1 є власником даного транспортного засобу матеріали справи не містять, оскільки згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу ВАЗ 21099 такий належить гр. ОСОБА_2 (а.с. 23).

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Згідно з п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» - ставка судового збору, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.34, 35, 40-1, 280, 283-284, 289 КУпАП, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених за ч.5 ст. 126 та ч.2 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, призначивши йому покарання за:

- ч. 2 ст. 130 КУпАП - у вигляді штрафу, в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 000 (тридцять чотири тисячі) грн, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на три роки, без оплатного вилучення транспортного засобу;

- ч. 5 ст. 126 КУпАП - у вигляді штрафу, в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40800 (сорок тисяч вісімсот) грн., з позбавленням права керування транспортними засобами строком на шість років без оплатного вилучення транспортного засобу;

- ч. 2 ст. 130 КУпАП - у вигляді штрафу, в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 000 (тридцять чотири тисячі) грн, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на три роки без оплатного вилучення транспортного засобу;

- ч. 5 ст. 126 КУпАП - у вигляді штрафу, в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40800 (сорок тисяч вісімсот) грн., з позбавленням права керування транспортними засобами строком на сім років без оплатного вилучення транспортного засобу;

Справи про адміністративні правопорушення за №301/1690/25 (провадження №3/301/712/25), №301/1691/25 (провадження №3/301/713/25), №301/1688/25 (провадження №3/301/710/25) та №301/1689/25 (провадження 3/301/711/25) про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 за ч.5 ст. 126 та ч.2 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, об'єднати і розглядати в одному провадженні, присвоївши спільній справі номер №301/1688/25 (провадження 3/301/710/25).

На підставі ст. 36 КУпАП остаточно накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , міру адміністративного стягнення у вигляді штрафу, в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40800 (сорок тисяч вісімсот) грн., з позбавленням права керування транспортними засобами строком на сім років без оплатного вилучення транспортного засобу, оскільки такий йому не належить.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь Держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.

Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку на її апеляційне оскарження.

Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили.

Роз'яснити, що відповідно до ст.307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Суддя: І.А. Даруда