3/130/608/2025
130/1605/25
15.07.2025 р. м. Жмеринка
Суддя Жмеринського міськрайонного суду
Вінницької області Костянтин Шепель,
розглянувши матеріали справ, що надійшли з Жмеринського районного відділу поліції, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 , не працюючого, - за частиною п'ятою статті 126 та частиною п'ятою статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Жмеринського міськрайонного суду 3 червня та 11 червня 2025 року надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною п'ятою статті 126 та частиною п'ятою статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №136983 від 29 травня 2025 року, цього дня о 14-45 год в м. Жмеринка по вул. Київській водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом «ВАЗ», державний номерний знак НОМЕР_1 , будучи позбавленим права керування та не маючи права керування транспортними засобами, повторно протягом року, відповідальність за що передбачена частиною п'ятою статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Також, відносно ОСОБА_1 7 червня 2025 року було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ААД №136967 за фактом того, що 7 червня 2025 року о 10-05 год в м. Жмеринка по вул. Центральній водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом «ВАЗ», державний номерний знак НОМЕР_2 , не маючи права керування транспортними засобами, повторно протягом року, відповідальність за що передбачена частиною п'ятою статті 125 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідні протоколи були складені поліцейськими СРПП Жмеринського РВП про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених частиною п'ятою статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, як повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті.
Постановою судді від 15 липня 2025 року дві справи об'єднано для розгляду в одному провадженні.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, хоча належним чином, відповідно до статті 277-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, про що свідчить довідка про доставку SMS-повідомлення та рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення. Заяв з приводу неявки не подавав.
Відповідно до положень статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, якщо є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Згідно з цією ж статтею, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, при розгляді справ за частиною п'ятою статті 126 цього Кодексу, не є обов'язковою.
Тому суддя розглядає вказану справу у відсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності відповідно до положень статті 268 Кодексу України про адміністратівні правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, вважаю вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною п'ятою статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення доведеною з огляду на таке.
У протоколі від 29 травня 2025 року ОСОБА_1 поставив свій підпис, при цьому ніяких застережень чи записів про незгоду з протоколом у ньому не міститься.
З пояснення ОСОБА_1 від 29 травня 2025 року видно, що він не заперечує, що керував автомобілем і знав, що він не має права керування транспортним засобом.
Згідно з довідкою заступника начальника Жмеринського РВП, ОСОБА_1 13 січня 2025 року притягувався до адміністративної відповідальності за частиною другою статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення - керування транспортним засобом особою, яка не має права керування транспортним засобом - і на нього накладений штраф у розмірі 3400 грн.
Вказані відомості містяться у копії постанови від 13 січня 2025 року.
У протоколі від 7 червня 2025 року ОСОБА_1 поставив свій підпис та вказав «керував автомобілем не маючи посвідчення водія».
Аналізуючи докази по справі з точки зору їх допустимості, об'єктивності та достатності, за відсутності будь-яких суперечностей, суддя вважає вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною п'ятою статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доведеною повністю, оскільки він порушив пункти 2.1, 2.4 Правил дорожнього руху України, згідно з якими водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі, зокрема, посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії, а також на вимогу поліцейського пред'явити йому вказане посвідчення.
При обранні виду адміністративного стягнення суддя враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь вини, майновий стан.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність правопорушника, не встановлено.
Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, з метою дотримання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суддя дійшов висновку, що необхідним та достатнім є вид адміністративного стягнення у вигляді накладення штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами, без оплатного вилучення транспортного засобу.
Відповідно до статті 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення з ОСОБА_1 слід стягнути на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 грн.
На підставі викладеного, керуючись статтями 40-1, 126, 268, 280, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною п'ятою статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 40800 (сорок тисяч вісімсот) грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк сім років, без оплатного вилучення транспортного засобу.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605 (п'ятсот тридцять шість) грн 60 коп.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
У разі несплати правопорушником штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання, у порядку якого з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, зазначений у постанові про стягнення штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення до Вінницького апеляційного суду.
Суддя Костянтин ШЕПЕЛЬ