вул. В'ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25006,
тел. (0522) 30-10-22, 30-10-23, код ЄДРПОУ 03499951,
e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua
14 липня 2025 рокуСправа № 912/1382/25
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Кузьміної Б.М. за участю секретаря судового засідання Поступайло К.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження справу № 912/1382/25
за позовом Кропивницької міської ради (25022, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 41)
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Втормет Інвест" (04071, м. Київ, вул. Електриків, буд. 6)
про стягнення 1 826 356,83 грн,
за участю представників:
від позивача - Сніцар О.П., виписка з ЄДР,
від відповідача - участі не брали,
До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Кропивницької міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю "Втормет Інвест" про стягнення заборгованості з орендної плати за користування земельною ділянкою загальною площею 6,8053 га для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості, кадастровий номер 3510100000:19:162:0002, місце розташування - вул. Виставочна, 2-г м. Кропивницький згідно з договором оренди земельної ділянки від 18.10.2022 № 68 у розмірі 1 826 356,83 грн, з покладенням на відповідача судового збору.
На обґрунтування позовних вимог позивач посилається на невиконання відповідачем обов'язку зі сплати орендної плати за договором оренди земельної ділянки № 68 від 18.10.2022 за період з жовтня 2022 року до грудня 2023 року.
Ухвалою від 27.05.2025 господарський суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі № 912/1382/25 за правилами загального позовного провадження. Установив сторонам строки для подання заяв по суті справи, в тому числі відповідачу - відзиву (15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі). Підготовче засідання призначив на 24.06.2025 о 12:00.
Ухвала від 27.05.2025 вручена учасникам справи, в тому числі відповідачу 27.05.2025 доставленням в їхні Електронні кабінети 27.05.2025 о 14:05, що підтверджується довідками про доставку електронного листа (а.с. 142-143).
Правом подати відзив на позовну заяву відповідач не скористався, правової позиції по суті спору не висловив, будь-яких заяв та/або клопотань до суду не подавав.
Ухвалою від 24.06.2025 суд закрив підготовче провадження у справі № 912/1382/25 та призначив до розгляду по суті на 08.07.2025 о 10:30.
Ухвала від 24.06.2025 вручена учасникам справи, в тому числі відповідачу доставленням в Електронні кабінети, що підтверджується довідками про доставку електронного листа (а.с. 147-148).
У судовому засіданні 08.07.2025 позивач позовні вимоги підтримав і просив задовольнити позов з підстав, наведених у позовній заяві; відповідач представника в засідання не направив, про дату, час і місце його проведення був належно повідомлений.
У судовому засіданні 08.07.2025 суд, на підставі статті 219 Господарського процесуального кодексу України, оголосив про перехід до стадії ухвалення судового рішення, відкладення ухвалення та проголошення судового рішення до 14.07.2025 о 15:15.
У судовому засіданні 14.07.2025 брав участь представник позивача, відповідач представника в засідання не направив, про дату, час і місце його проведення був належно повідомлений.
14.07.2025 суд ухвалив рішення у справі і проголосив його вступну та резолютивну частини.
Згідно з частиною 1 статті 202 Господарського процесуального кодексу України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Відповідно до пункту 1 частини 3 статті 202 Господарського процесуального кодексу України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи, зокрема, у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
Частини 9 статті 165 та частина 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України передбачають, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Відповідно до частини 4 статті 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Ухвалюючи рішення по суті спору між сторонами, суд виходив з повно і всебічно з'ясованих обставин справи, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Зокрема, дослідивши пояснення позивача, наведені в позовній заяві, заслухавши представника позивача в судовому засіданні, повно, безпосередньо і всебічно дослідивши наявні у справі докази, суд установив обставини, які є предметом доказування у справі.
18.10.2022 між Кропивницькою міською радою (Орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Втормет Інвест" (Орендар) укладено договір оренди земельної ділянки №68 (далі - Договір) (а.с. 11-16) з додатками, за умовами пункту 1.1. якого Орендодавець на підставі рішення Кропивницької міської ради № 275 від 25.03.2021 "Про передачу ТОВ "Втормет Інвест" земельної ділянки в оренду по вул. Виставочній, 2-г" надає, а Орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку: вид цільового призначення - 11.02 для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості; кадастровий номер 3510100000:19:162:0002; місце розташування - вул. Виставочна, 2-г, м. Кропивницький.
Згідно з пунктами 2.1. - 2.2. Договору в оренду передається земельна ділянка загальною площею 6,8053 га за рахунок земель промисловості, транспорту, електронних комунікацій, енергетики, оборони та іншого призначення. На земельній ділянці розташований об'єкт нерухомого майна - комплекс загальною площею 9 622,5 кв.м., який належить Орендарю на праві приватної власності на підставі Договору купівлі-продажу комплексу від 10.04.2019, посвідченого та зареєстрованого в реєстрі за №2420 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Синицею Тетяною Василівною (право власності зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 10.04.2019, номер запису про право власності 31120076).
Відповідно до Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, наданого Відділом №2 Управління надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області від 19.07.2022 № 9904/295-22, нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 45 041 418,50 грн (пункт 2.3. Договору).
Пунктом 3.1. Договору визначено, що договір укладено строком на двадцять п'ять років.
Договір оренди землі вважається укладеним та набирає чинності з моменту його підписання та скріплення печатками Сторін (за наявності). Право оренди земельної ділянки підлягає державній реєстрації відповідно до Земельного кодексу України та Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень". Земельна ділянка вважається переданою Орендодавцем Орендареві з моменту державної реєстрації права оренди (пункт 3.2. Договору).
Відповідно до пункту 4.1. Договору, орендна плата за земельну ділянку вноситься Орендарем у грошовій формі та розмірі 3 (три) відсотки від її нормативної грошової оцінки в рік: у сумі 112 603,54 грн на місяць згідно з розрахунком, що додається до цього Договору, починаючи з моменту підписання договору оренди землі.
Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку здійснюється з урахуванням цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюється під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії (пункт 4.2. Договору).
Розмір орендної плати може змінюватись за згодою сторін шляхом прийняття відповідного рішення Кропивницькою міською радою та внесення змін до цього Договору (пункт 4.3. Договору).
Пунктом 4.4. Договору передбачено, що орендна плата вноситься Орендарем рівними частками за податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом тридцяти календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця на рахунок UA658999980334169812000011559, ЄДРПОУ 37918230, банк Казначейство України (ЕАП), отримувач коштів - ГУК у Кіров.обл./тг м. Кропивн/ККДБ 18010600. Питання сплати податку на додану вартість та інших податкових платежів, що пов'язані з використанням Договору, вирішуються Орендарем в установленому законодавством України порядку.
Згідно з пунктом 4.6. Договору, орендна плата переглядається, але не частіше ніж один раз на рік, у разі: зміни умов господарювання, передбачених Договором, зміни розмірів земельного податку та зміни розмірів земельного податку та зміни мінімального розміру орендної плати відповідно до Податкового кодексу, зміни коефіцієнта індексації, визначених законодавством, без внесення змін та доповнень до цього Договору у порядку та у випадках, передбачених законодавством України.
Згідно з пунктом 4.7. Договору, орендна плата переглядається у разі зміни нормативної грошової оцінки земель міста шляхом внесення змін та доповнень до цього Договору.
Відповідно до розділу 8 Договору, Орендодавець має право, зокрема, вимагати від Орендаря своєчасного внесення орендної плати.
У додатку до Договору викладено розрахунок розміру орендної плати.
Договір та додаток до нього підписано представниками сторін та скріплено печатками.
Згідно із витягом із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок від 19.07.2022 №9904/295-22 нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером 3510100000:19:162:0002 становить 45 041 418,50 грн (а.с. 131).
Нормативна грошова оцінка земель міста Кропивницького, в тому числі і земельної ділянки з кадастровим номером: 3510100000:19:162:0002, у період з 01 січня 2019 року по 31 грудня 2023 року є сталою та не зазнала змін, нову технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Кропивницький міська рада не затверджувала.
За наведеним у позові розрахунком, нормативна грошова оцінка земельної ділянки за період із 01 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року становить 45 041 418,50 грн, з 01 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року - 51 797 631,28 грн, а, отже, орендна плата за користування земельною ділянкою становить період з 01 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року - 112 603,54 грн, з 01 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року - 129 494,07 грн.
За твердженням позивача, на порушення взятих на себе зобов'язань відповідачем не сплачується орендна плата за користування земельною ділянкою у встановленому poзмірі та строки, у зв'язку з чим виникла заборгованість зі сплати орендних платежів, що згідно з доданим до позовної заяви розрахунком за період з жовтня 2022 року (13 днів) по грудень 2023 року становить 1 826 356,83 грн.
Вирішуючи спір, господарський суд ураховує таке.
Відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України "Про оренду землі", іншими законами України та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди.
Відповідно до Закону України "Про оренду землі" договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства (стаття 13 Закону).
Договір оренди землі укладається у письмовій формі і за бажанням однієї із сторін може бути посвідчений нотаріально (стаття 14 Закону).
Згідно з положеннями Закону України "Про оренду землі" орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності, є сільські, селищні, міські ради в межах повноважень, визначених законом (ст. 4); орендарями земельних ділянок є юридичні або фізичні особи, яким на підставі договору оренди належить право володіння і користування земельною ділянкою (стаття 5).
За статтею 96 Земельного кодексу України землекористувачі зобов'язані своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату.
Частиною 1 статті 24 Закону України "Про оренду землі" визначено, що орендодавець має право вимагати від орендаря, зокрема, своєчасного внесення орендної плати за земельну ділянку.
Орендар земельної ділянки зобов'язаний, серед іншого, своєчасно та в повному обсязі сплачувати орендну плату за земельну ділянку (частина 2 статті 25 Закону України "Про оренду землі").
Згідно з частиною 1 статті 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов'язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Частинами 1, 2 статті 193 Господарського кодексу України визначено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Відповідно до статей 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно з частиною 1 статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Договір є обов'язковим для виконання сторонами (стаття 629 Цивільного кодексу України).
Згідно з вимогами Закону України "Про оренду землі" однією з істотних умов договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату (частина 1 статті 15 Закону України "Про оренду землі").
Орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України). Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди (частини 1-3 статті 21 Закону України "Про оренду землі").
Пунктом 14.1.136 статті 14 Податкового кодексу України передбачено, що орендна плата - обов'язковий платіж за користування земельною ділянкою державної або комунальної власності на умовах оренди.
Статтею 288 Податкового кодексу України встановлено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (п. 288.1.). Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (пункт 288.4.). Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 цього розділу (пункт 288.7).
Положеннями пункту 289.1 статті 289 Податкового кодексу України передбачено, що для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок, у тому числі право на які фізичні особи мають як власники земельних часток (паїв), з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до законодавства.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель (Кі), на який індексується нормативна грошова оцінка земель і земельних ділянок, у тому числі право на які фізичні особи мають як власники земельних часток (паїв), на 1 січня поточного року, що визначається за формулою: Кi = І:100, де І - індекс споживчих цін за попередній рік.
У разі якщо індекс споживчих цін перевищує 115 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 115.
Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель, зазначеної в технічній документації з нормативної грошової оцінки земель та земельних ділянок.
Порядок проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок встановлено Законом України "Про оцінку земель".
Відповідно до статті 5 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується, зокрема, для визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Частиною 1 статті 13 Закону України "Про оцінку земель" встановлено обов'язкове проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок, яка являє собою капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами (стаття 1 Закону України "Про оцінку земель").
Згідно з частиною 1 статті 15 Закону України "Про оцінку земель" підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
За змістом статті 18 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться: розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років; розташованих за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років, а несільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 7-10 років. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юридичними особами, які є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону України "Про землеустрій".
Порядок затвердження технічної документації з оцінки земель визначений статтею 23 Закону України "Про оцінку земель". Частинами першою, третьою та четвертою цієї статті передбачено, що технічна документація з бонітування ґрунтів та нормативної грошової оцінки земельних ділянок затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою. Протягом місяця з дня надходження технічної документації з бонітування ґрунтів, нормативної грошової оцінки відповідна сільська, селищна, міська рада розглядає та приймає рішення про затвердження або відмову в затвердженні такої технічної документації. Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається органами, що здійснюють ведення Державного земельного кадастру. Рішення рад, зазначених у цій статті, щодо технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок набирають чинності у строки, встановлені відповідно до пункту 271.2 статті 271 ПК України.
Пунктом 271.2 статті 271 Податкового кодексу України встановлено, що рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.
Отже, нормативна грошова оцінка земель встановлюється шляхом затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, яка здійснюється відповідною сільською, селищною, міською радою. Зазначене імперативне регулювання унеможливлює встановлення нормативної грошової оцінки земельних ділянок договором, зокрема, договором між органом місцевого самоврядування і орендарем.
Водночас, обов'язковість врахування нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної та комунальної власності під час визначення розміру орендної плати встановлена законом (абзац другий частини першої статті 13 Закону України "Про оцінку земель"). Отже, у разі зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної та комунальної власності змінюється також розмір орендної плати. Зазначене відповідає положенням частини другої статті 632 ЦК України, відповідно до якої зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.
З моменту початку застосування відповідно до пункту 271.2 статті 271 Податкового кодексу України нового розміру нормативної грошової оцінки земельних ділянок державної та комунальної власності автоматично змінюються і права та обов'язки сторін договору оренди в частині розміру орендної плати, якщо він визначений у відсотковому співвідношенні до нормативної грошової оцінки.
Аналогічні правові висновки висловлені Великою Палатою Верховного Суду у пунктах 69-103 постанови від 05.06.2024 у справі №914/2848/22.
Матеріалами справи підтверджено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Втормет Інвест" на підставі укладеного Договору отримало у користування земельну ділянку з кадастровим номером 3510100000:19:162:0002 та зобов'язалося сплачувати орендну плату в розмірі і строки, встановлені Договором.
Згідно з умовами Договору, що узгоджуються з положеннями Податкового кодексу України, орендна плата встановлена в розмірі 3 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки на рік та становить 112 603,54 грн на місяць.
Як вже зазначено, рішенням міської ради від 12.07.2018 №1750, яке оприлюднено у "Вечірній газеті" 13.07.2018, затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Кропивницький.
Розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки з кадастровим номером 3510100000:19:162:0002 за 2022 рік становить 45 041 418,50 грн, відповідно до витягу документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок від 19.07.2022 № 9904/295-22.
Плата на місяць в 2022 році: НГО(2022)*3%/12=112 603,54 грн.
Плата за один день жовтня складає 112 603,54/31 = 3 632,37 грн, за 13 днів жовтня 2022 року: 3 632,27* 13= 47 220,81 грн.
Всього за 2022 рік орендна плата складає 47 220,81+112 603,54+112 603,54=272 427,89 грн.
Розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки з кадастровим номером 3510100000:19:162:00022 за 2023 рік становить 51 797 631,28 грн, що розраховується за формулою:
НГО(2023)=НГО(2022)х1,15
НГО(2023) - розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки з кадастровим номером 3510100000:19:162:0002 з 01.01.2023 по 31.12.2023,
НГО(2022) - розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки з кадастровим номером 3510100000:19:162:0002 відповідно до витягу документації з нормативної грошово/оцінки земельних ділянок від 19.07.2022 №9904/295-22
1,15 - значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земельної ділянки за 2023 рік
51 797 631,28=45 041 418,5*1,051
Плата на місяць в 2023 році: НГО(2023)*3%/12=129 494,07 грн.
З урахуванням наведених положень позивачем заявлено до стягнення з відповідача 1 826 356,83 грн боргу (272 427,89 + 129 494,07 х 12) за Договором за період з жовтня 2022 року по грудень 2023 року.
Правом заперечити позовні вимоги, подати до суду докази сплати орендної плати відповідач не скористався. Проти розрахунку заборгованості відповідач не заперечив, контррозрахунку не подав.
Докази сплати відповідачем орендної плати у справі відсутні.
Перевіривши виконаний позивачем розрахунок заборгованості відповідача з орендної плати за Договором, господарський суд дійшов висновку, що розмір заборгованості визначено правильно відповідно до умов Договору та чинного законодавства, що не спростовано відповідачем.
Отже, позовна вимога про стягнення з відповідача заборгованості з орендної плати в розмірі 1 826 356,83 грн є обґрунтованою та підлягає задоволенню повністю.
Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України, у зв'язку із задоволенням позову, судовий збір у сумі 27 395,35 грн підлягає до стягнення з відповідача на користь позивача (1 826 356,83 х 1,5%).
Керуючись статтями 74, 76, 77, 129, 233, 236-241, 326, 327 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Втормет Інвест" (04071, м. Київ, вул. Електриків, буд. 6, код ЄДРПОУ 41870215) на користь Кропивницької міської ради (25022, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 41, ідентифікаційний код 26241020) заборгованість з орендної плати за користування земельною ділянкою загальною площею 6,8053 га для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості, кадастровий номер 3510100000:19:162:0002, місце розташування - вул. Виставочна, 2-г, м. Кропивницький, згідно з договором оренди земельної ділянки від 18.10.2022 № 68 у розмірі 1 826 356,83 грн, а також 27 395,35 грн судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Копії рішення направити до електронних кабінетів сторін.
Повне рішення складено 21.07.2025.
Суддя Б.М. Кузьміна