Постанова від 23.06.2025 по справі 368/787/25

Кагарлицький районний суд Київської області

23.06.2025 Справа №: 368/787/25

провадження 3/368/323/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.06.2025 року м.Кагарлик

Суддя Кагарлицького районного суду Київської області Кириченко В.І. розглянувши справу яка надійшла від ВП №1 Обухівського РУП ГУ НП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , проживаючого в АДРЕСА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КпАП України, -

встановив :

В протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що ОСОБА_1 , 29.05.2025 року близько 11 год. 50 хв. в с. Гребені по вул. Київська керував скутером марки AIMA, б/н в стані алкогольного сп'яніння (різкий запах алкоголю з ротової порожнини, почервоніння шкіри, порушення мови), чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП. Огляд на стан алкогольного сп'яніння проводився у встановленому законом порядку проводився зі згоди водія на місці зупинки т/з за допомогою спеціального приладу газоаналізатору Drager 6810, тест 2996, результат 0,20 проміле, чим порушив п.2.9а ПДР України.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину не визнав, вказав, що 29.05.2025 року близько 11 год. 50 хв. в с. Гребені по вул. Київська керував скутером марки AIMA, б/н та його зупинили працівники поліції, однак не мав при собі документів на скутер. Також повідомили, що він перебуває в стані алкогольного сп'яніння та запропонували пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння, результат 0,2 проміле, з яким не погодився. Працівники поліції не роз'яснили право пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння в медичному закладі у разі незгоди з результатом огляду на місці зупинки транспортного засобу і прилад мав похибку .

Судом встановлено, що відповідно до ст. 130 ч.1 КУпАП передбачена відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до ст.266 КУпАП передбачено :

Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.

Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.

Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.

Направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду , затвердженого постановою КМ України від 17.12.2008 року №1103 передбачено :

5. Результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду, форма якого затверджується МОЗ за погодженням з МВС. У разі встановлення стану сп'яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються в протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду.

Акт огляду на стан сп'яніння за результатами такого огляду, проведеного поліцейським, складається у двох примірниках, один з яких вручається водію, а другий залишається в поліцейського та/або долучається до протоколу про адміністративне правопорушення в разі

встановлення стану сп'яніння.

Підтвердження стану сп'яніння в результаті огляду та згода водія транспортного засобу з результатами такого огляду є підставою для його притягнення згідно із законом до відповідальності.

6. Водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.

Відповідно до Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МОЗ України 9.11.2015 року № 1425/735 передбачено:

10. Результати огляду на стан сп'яніння водія транспортного засобу, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів (додаток 2) (далі - акт огляду). У випадку установлення стану сп'яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються у протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду.

Дослідивши всі наявні матеріали в їх сукупності, приходжу до наступного.

Відповідно до статті 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь які фактичні дані, на основі яких орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновків експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-і кінозйомки, відеозапису чи записів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Згідно зі ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

ОСОБА_1 , 29.05.2025 року близько 11 год. 50 хв. в с. Гребені по вул. Київська керував скутером марки AIMA, з ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з ротової порожнини, почервоніння шкіри і на пропозицію працівника поліції пройшов огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки т/з за допомогою спеціального приладу газоаналізатору Drager 6810, тест 2996, результат 0,20 проміле.

Особою якою складено протокол про адміністративне правопорушення не надано достатньо доказів, що ОСОБА_1 погодився з вказаним результатом огляду і що показники газоаналізатора після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.

Відповідно до відео фіксації, наданої працівниками поліції ОСОБА_1 зовсім не погоджувався, що вчинив будь яке правопорушення з обгрунтуванням , що не потрібно прав водія для керування вказаним скутером.

Також відсутня інформація на відеозаписі , що працівники поліції роз'яснили право пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння в медичному закладі у разі незгоди з результатом огляду на місці зупинки транспортного засобу і є інформація, що працівник поліції написав письмові пояснення і надав їх ОСОБА_1 та повідомив які обставини він зазначив у поясненнях , але не повідомив, що зазначив про визнання вини ОСОБА_1 . ОСОБА_1 підписав вказані пояснення від 29.05.2025 року не читаючи їх , а тому ці пояснення в частині визнання вини не відповідають дійсності. Також до матеріалів справи долучено акт огляду на стан сп'яніння який не підписаний ОСОБА_1 про згоду з результатами огляду на стан алкогольного сп'яніння. Також до матеріалів справи долучено направлення до медичного закладу водія на огляд з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння. Але відеозаписом не підтверджується надання такого направлення водію.

Згідно свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки газоаналізатор для контролю вмісту алкоголю у видихуваному повітрі має похибху плюс мінус 0,042 проміле і працівники поліції знали про вказану похибку і мали долучити до справи достатні і незаперечні докази , що водій визнає результат огляду 0,2 проміле алкоголю у видихуваному повітрі.

Установлення стану алкогольного сп'яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.

Відповідно до п.1.10 ПДР України транспортний засіб- пристрій, призначений для перевезення людей і (або) вантажу, а також встановленому на ньому спеціального обладнання чи механізмів , а тому скутер яким керував водій є транспртним засобом.

Тому справу відносно ОСОБА_1 слід закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення по ст. 130 ч.1 КУпАП.

Керуючись ст..284 ч.2 , 247п.1 КУпАП, суд,-

Постановив:

Справу закрити за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення по ст. 130 ч.1 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 10 днів.

Суддя: В.І. Кириченко