Постанова від 17.07.2025 по справі 460/11192/24

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 липня 2025 рокуЛьвівСправа № 460/11192/24 пров. № А/857/29717/24

Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

судді-доповідача: Гінди О.М.,

суддів: Матковської З.М., Ніколіна В.В.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області на рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2024 року (головуючий суддя: Друзенко Н.В., місце ухвалення - м. Рівне) у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії, про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, -

встановив:

ОСОБА_1 , 23.09.2024 звернулася до суду з позовом, в якому просила: визнати протиправними дії відповідача, щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплати пенсії на підставі довідки про грошове забезпечення № 12/1/5494 хг16363 від 19.07.2023 виданої ІНФОРМАЦІЯ_1 ; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області здійснити з 01.04.2019 по 31.01.2024 перерахунок та виплату пенсії в разі втрати годувальника на підставі довідки про грошове забезпечення № 12/1/5494хг16363 від 19.07.2023 виданої ІНФОРМАЦІЯ_1 та виплатити різницю між фактично отриманими і належними до сплати сумами пенсії.

Обґрунтовує позов тим, що перебувала на обліку в ГУ ПФУ в Рівненській області та отримувала пенсію у разі втрати годувальника, яку призначено відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 підготовлено та видано відповідачу нову довідку про розмір грошового забезпечення годувальника позивачки станом на 05.03.2019. Позивачка звернулась до відповідача з заявою про проведення з 01.04.2019 перерахунку пенсії на підставі цієї довідки. Однак, відповідач відмовив у задоволенні вказаної заяви. Вважає дії відповідача щодо відмови у здійсненні перерахунку і виплати пенсії протиправними, оскільки такі порушують її право на належне пенсійне забезпечення. З викладених підстав, просила позов задовольнити повністю.

Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2024 року позов задоволено. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області щодо відмови у перерахунку та виплаті з 01.04.2019 по 31.01.2024 пенсії по втраті годувальника ОСОБА_1 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення № 12/1/5494 хг16363 від 19.07.2023, виданої ІНФОРМАЦІЯ_1 . Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області здійснити з 01.04.2019 по 31.01.2024 перерахунок та виплату пенсії по втраті годувальника ОСОБА_1 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення № 12/1/5494 хг16363 від 19.07.2023, виданої ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Із цим рішенням суду першої інстанції не погодився відповідач та оскаржив його в апеляційному порядку. Вважає його необґрунтованим, таким, що прийняте з порушенням норм матеріального права, а тому просить скасувати рішення та ухвалити нове, яким в задоволенні позову відмовити.

Обґрунтовуючи апеляційні вимоги, вказує, що позивачці пенсію призначено з 30.12.2015. Відповідно до довідки навчального закладу термін навчання в Рівненському державному гуманітарному університеті закінчено 31.12.2023, що підтверджено довідкою від 04.09.2023 за № 313/54-29. Тобто, виплата пенсії позивачці припинена з 01.01.2024, про що свідчить атестат про зняття з обліку. Оскільки, позивачка не перебувала на обліку в Головному управлінні, як отримувач пенсії на момент подання позовної заяви, а тому відсутні підстави для задоволення позовних вимог. Також, позивачкою пропущено строк позовної давності встановлений ст. 122 КАС України.

Позивачка, 28.01.2024 подала відзив на апеляційну скаргу в якому просила апеляційну скаргу відхилити.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).

Враховуючи те, що апеляційну скаргу подано на рішення суду першої інстанції, ухвалене в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, суд апеляційної інстанції вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з таких мотивів.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що оскільки позивачка звернулася до відповідача за перерахунком пенсії та надала відповідної форми довідку, і орган, з якого померлий годувальник позивача був звільнений із служби, виготовив встановленої форми довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, то відповідач не мав жодних правових підстав для нездійснення з 01.04.2019 такого перерахунку пенсії з урахуванням усіх складових, зазначених у цій довідці.

Судом апеляційної інстанції встановлено, що позивачка перебувала на обліку в ГУ ПФУ в Рівненській області та отримувала пенсію в разі втрати годувальника (батька), призначену згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-ХІІ до досягнення нею 23-річного віку.

ІНФОРМАЦІЯ_1 видано довідку № 12/1/5494 хг16363 від 19.07.2023 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 станом на 05.03.2019, сформовану у відповідності до положень постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 № 704, із зазначенням розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

Позивачка звернулась до ГУ ПФУ в Рівненській області із заявою, якою просила провести з 01.04.2019 по 31.01.2024 перерахунок та виплату її пенсії на підставі оновленої довідки.

У відповідь на вказане звернення, листом від 28.08.2024, ГУ ПФУ в Рівненській області повідомило позивачку про відсутність підстав для здійснення перерахунку пенсії з 01.04.2019, мотивуючи тим, що на цей час ОСОБА_1 не перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Рівненській області, як отримувач пенсії по втраті годувальника. Відтак, підстав для проведення перерахунку пенсії відсутні.

Не погодившись з діями відповідача щодо відмови в проведенні перерахунку та виплати пенсії на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення, позивачка звернулася до суду з цим позовом.

З огляду на викладене, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне зазначити наступне.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема, Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 09.04.1992 (далі Закон № 2262-ХІІ).

Статтею 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» № 2011-XII від 20.12.1991 (далі Закон № 2011-XII) визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Згідно ч. 2 ст. 9 Закону № 2011-ХІІ, до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (ч. 3 ст. 9 Закону № 2011-ХІІ).

Статтею 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

За частинами першою, другою та четвертою статті 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Кабінет Міністрів України 30 серпня 2017 року прийняв прийняв Постанову № 704, яка набрала чинності 1 березня 2018 року, якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Частина 18 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ встановлює, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Відповідно до частини третьої статті 51 згаданого Закону перерахунок пенсій у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів ПФУ та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Пунктом 1 Порядоку проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393» (далі - Порядок № 45), передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Абзацом 1 п. 5 Порядку № 45 у редакції постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», встановлено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Додаток 2 до Порядку № 45, містить форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку Постановою № 103 було викладено в новій редакції, у якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Суд апеляційної інстанції звертає увагу, що Окружний адміністративний суд міста Києва рішенням від 12 грудня 2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 5 березня 2019 року, в адміністративній справі № 826/3858/18 визнав протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.

Оскільки, зміни, внесені Постановою № 103, зокрема, до додатку 2 Порядку № 45, у якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, то з дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.

При цьому порядок дій, який повинні вчинити, зокрема, відповідач та пенсійний орган, у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 Постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45, не змінився.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Суд апеляційної інстанції зауважує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 видано довідку № 12/1/5494 хг16363 від 19.07.2023 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 станом на 05.03.2019, сформовану у відповідності до положень постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 № 704, із зазначенням розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

Суд апеляційної інстанції зазначає, що питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок № 3-1.

Відповідно до пункту 24 Порядку № 3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток № 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Тотожні за змістом положення щодо процедури перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовців у разі зміни розміру їх грошового забезпечення містяться у пунктах 2, 3 Порядку № 45.

Як уже вище зазначалося, 30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 704, яка набрала чинності 1 березня 2018 року та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Зокрема, цією постановою установлено такі додаткові види грошового забезпечення: - надбавка за особливості проходження служби військовослужбовцям в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, порядок та умови виплати якої визначається керівниками державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою (абзац четвертий підпункту 1 пункту 5 Постанови № 704); надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу (підпункт 6 пункту 6 Постанови № 704).

Підпунктом 2 пункту 5 Постанови № 704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби в межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Таким чином, з 05 березня 2019 року - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, а тому з цієї дати позивачка має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою № 704 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та статті 9 Закону № 2011-ХІІ.

Статтею 30 Закону № 2262 передбачено, право на пенсію в разі втрати годувальника мають непрацездатні члени сімей загиблих, померлих або таких, що пропали безвісти військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які перебували на їх утриманні.

Незалежно від перебування на утриманні годувальника пенсія призначається: непрацездатним дітям; непрацездатним батькам і дружині (чоловікові), якщо вони після смерті годувальника втратили джерело засобів до існування, а також непрацездатним батькам і дружині (чоловікові) військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули чи померли або пропали безвісти в період проходження служби або пізніше внаслідок поранення, контузії, каліцтва чи захворювання, що мали місце під час служби.

Непрацездатними членами сім'ї вважаються діти, досягли 18 років брати, сестри та онуки, які не або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років. При цьому братам, сестрам та онукам право на пенсію надається у тих випадках, якщо у них немає працездатних батьків. Вихованці, учні, студенти, курсанти, слухачі, стажисти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, а також професійно технічних, закладах вищої освіти (у тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців), мають право на пенсію в разі втрати годувальника до закінчення навчальних закладів, але не більш як до досягнення ними 23 років. Діти сироти мають право на пенсію в разі втрати годувальника до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

Судом апеляційної інстанції встановлено та не заперечується сторонами, що ОСОБА_1 з 30.12.2015 перебувала на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Рівненській області, як отримувачка пенсії у разі втрати годувальника, відповідно до норм Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Відповідно до довідки від 04.09.2023 № 313/54-29, термін навчання в Рівненському державному гуманітарному університеті закінчено 31.12.2023.

Тобто, виплата пенсії позивачці припинена з 01.01.2024, у зв'язку із закінченням навчання у Рівненському державному гуманітарному університеті, що підтверджується атестатом про зняття з обліку.

Відповідач, відмовляючи у перерахунку пенсії позивачці, покликався на те, що оскільки ОСОБА_1 на обліку в ГУ ПФУ в Рівненській області, як отримувачка пенсії по втраті годувальника не перебуває, а тому відсутні підстави для здійснення такого перерахунку.

Однак, суд апеляційної інстанції вважає такі покликання безпідставними, оскільки за встановлених обставин, у контексті наведених вимог законодавства, яким врегульовані спірні правовідносини, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що так як протиправні дії щодо не проведення перерахунку пенсії у разі втрати годувальника, вчинено відповідачем під час перебування позивачки на обліку в ГУ ПФУ в Рівненській області, а тому позовні вимоги про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області щодо відмови у перерахунку та виплаті з 01.04.2019 пенсії по втраті годувальника ОСОБА_1 , на підставі довідки про розмір грошового забезпечення № 12/1/5494 хг16363 від 19.07.2023, виданої ІНФОРМАЦІЯ_1 , та зобов'язання здійснити такий перерахунок підлягають задоволенню.

Щодо покликання відповідача на пропуск позивачкою строку звернення до суду, то суд апеляційної інстанції не бере до уваги, оскільки згідно ч. 3 ст. 51 Закону № 2262-ХІІ, перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Разом з тим, суд апеляційної інстанцій зауважує, що задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції дійшов висновку, позов підлягає задоволенню по 31.01.2024.

Однак, такий висновок є помилковим, оскільки виплата пенсії по втраті годувальника припинена позивачці з 01.01.2024, у зв'язку із закінченням навчання у Рівненському державному гуманітарному університеті, в тому позовні вимоги підлягають задоволенню частково шляхом визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області щодо відмови у перерахунку та виплаті з 01.04.2019 по 01.01.2024 пенсії по втраті годувальника ОСОБА_1 , на підставі довідки про розмір грошового забезпечення № 12/1/5494 хг16363 від 19.07.2023, виданої ІНФОРМАЦІЯ_1 та зобов'язання відповідача здійснити з 01.04.2019 по 01.01.2024 перерахунок та виплату пенсії по втраті годувальника ОСОБА_1 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення № 12/1/5494 хг16363 від 19.07.2023, виданої ІНФОРМАЦІЯ_1 .

З огляду на викладене, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що суд першої інстанції задовольняючи позов, допустив невідповідність своїх висновків обставинам справи та неправильно застосував норми матеріального права, що відповідно до приписів ст. 317 КАС України є підставою для скасування судового рішення та прийняття нової постанови, якою позов задовольнити частково.

Згідно приписів ст. 139 КАС України підстав для розподілу судових витрат немає.

Керуючись ст. ст. 311, 317, 321, 322, 325, 328 КАС України, суд -

постановив:

апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Рівненській області задовольнити частково.

Рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2024 року у справі № 460/11192/24 скасувати та прийняти нову постанову, якою позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області щодо відмови у перерахунку та виплаті з 01.04.2019 по 01.01.2024 пенсії по втраті годувальника ОСОБА_1 , на підставі довідки про розмір грошового забезпечення № 12/1/5494 хг16363 від 19.07.2023, виданої ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області здійснити з 01.04.2019 по 01.01.2024 перерахунок та виплату пенсії по втраті годувальника ОСОБА_1 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення № 12/1/5494 хг16363 від 19.07.2023, виданої ІНФОРМАЦІЯ_2 .

У задоволенні решти позову відмовити.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених пунктом другим частини п'ятої статті 328 КАС України.

Головуючий суддя О. М. Гінда

судді З. М. Матковська

В. В. Ніколін