про відкриття спрощеного провадження в адміністративній справі
без проведення судового засідання
18 липня 2025 року м. Київ справа №320/35475/25
Суддя Київського окружного адміністративного суду Вісьтак М.Я., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей; Державного агенства ПлейСіті про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку, зобов'язання вчинити певні дії
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) до Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (далі - відповідач 1); Державного агенства ПлейСіті (далі - відповідач 2) з позовом про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку, зобов'язання вчинити певні дії, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати наказ Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей від 05 червня 2025 року № 93-К «Про звільнення ОСОБА_1 »;
- поновити позивача на посаді головного спеціаліста відділу документообігу, роботи гарячої лінії та забезпечення доступу до публічної інформації Управління організаційного забезпечення Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей з 09 червня 2025 року;
- стягнути з Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей та її правонаступника Державного агентства України ПлейСіті на користь позивача середній заробіток за час вимушеного прогулу, починаючи з 09 червня 2025 року по дату поновлення мене на посаді із розрахунку середньоденної заробітної плати в розмірі 1747,35 грн. (одна тисяча сімсот сорок сім гривень 35 копійок);
- зобов'язати відповідачів: Комісію з регулювання азартних ігор та лотерей та її правонаступника Державне агентство України ПлейСіті виконати вимоги частини 3 статті 87 Закону України «Про державну службу» запропонувати позивачу іншу рівнозначну посаду державної служби або, як виняток, нижчу посаду державної служби відповідно до професійної підготовки та професійних компетентностей.
Спір виник з публічно-правових відносин та відповідно до ст.19 КАС України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.160, 161 та 172 КАС України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.
Відповідно до частини 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Згідно з частини 2 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України, за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Згідно з частиною 3 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Враховуючи значення даної справи для сторони, обраний та чітко сформульований спосіб захисту, обсяг доказів, відсутність необхідності на цій стадії допиту свідків або призначення експертизи, кількість сторін та відсутність заперечень позивача щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, можливим є здійснити розгляд даної справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
Водночас, дослідивши суть спору та додані матеріали, суд, керуючись приписами статті 80 КАС України для належного та повного розгляду справи вважає за потрібне витребувати наступні документи (докази) від сторін:
1) від відповідача 2 (Державного агенства ПлейСіті): відомості та докази щодо вжиття заходів на виконання вимог ч.3 статті 87 Закону України “Про державну службу» або докази на підтвердження поважних причин невжиття таких заходів стосовно позивача при його звільненні;
2) від відповідача 1 (Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей): відомості та докази щодо вжиття заходів на виконання вимог ч.3 статті 87 Закону України “Про державну службу» або докази на підтвердження поважних причин невжиття таких заходів стосовно позивача при його звільненні;
Визнавши подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, керуючись статтями 171, 243, 248, 257, 259-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
1. Відкрити провадження в адміністративній справі.
2. Витребувати у відповідача 1 - Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (код ЄДРПОУ 43892728): відомості та докази щодо вжиття заходів на виконання вимог ч.3 статті 87 Закону України “Про державну службу» або докази на підтвердження поважних причин невжиття таких заходів стосовно позивача при його звільненні;
Витребувати у відповідача 2 - Державного агенства ПлейСіті (код ЄДРПОУ 45883055) відомості та докази щодо вжиття заходів на виконання вимог ч.3 статті 87 Закону України “Про державну службу» або докази на підтвердження поважних причин невжиття таких заходів стосовно позивача при його звільненні.
3. Витребувані судом матеріали надати суду у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали.
Роз'яснити учасникам справи, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
Попередити учасників справи, що у випадку неповідомлення суд про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує заходи процесуального примусу у вигляді тимчасового вилучення цих доказів державним виконавцем та постановлення ухвали про накладення штрафу (статті 147 та 149 КАС України).
4. Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
5. Запропонувати відповідачам протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву та/або клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Роз'яснити відповідачам, що відповідно до ч.3, 4 ст.162 КАС України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
6. Запропонувати позивачу протягом п'яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати до суду відповідь на відзив та/або клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
7. Запропонувати відповідачам подати до суду заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів протягом п'яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
8. Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
9. Копію ухвали суду надіслати (вручити, надати) учасникам справи (їх представникам), зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Вісьтак М.Я.