вул. Івана Ступака, 25, м. Фастів, Київська область, 08500, тел. (04565) 6-17-89,
e-mail: inbox@fs.ko.court.gov.ua, web: https://fs.ko.court.gov.ua, код ЄДРПОУ 26539699
2/381/1975/25
760/15932/25
17 липня 2025 року Суддя Фастівського міськрайонного суду Ковалевська Л.М., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до ФОП ОСОБА_2 про розірвання договору підряду та стягнення коштів,
В червні 2025 року адвокат Цермолонський І.М., який діє в інтересах позивача ОСОБА_1 звернувся до Солом'янського районного суду міста Києва з позовом до ФОП ОСОБА_2 про розірвання договору підряду та стягнення коштів.
Ухвалою судді Солом'янського районного суду міста Києва від 23.06.2025 цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ФОП ОСОБА_2 про розірвання договору підряду та стягнення коштів передано за підсудністю до Фастівського міськрайонного суду Київської області, в зв'язку з тим. Що предметом звернення до суду є вимога позивача про розірвання договору підряду. Відповідно до наявної копії договору будівельного підряду, комплекс будівельних робіт виконуються підрядником на об'єкті за адресою: АДРЕСА_1 .
Суддя, дослідивши матеріали справи, вважає, що зазначений позов не може бути прийнятий до розгляду Фастівський міськрайонним судом Київської області та підлягає направленню за підсудністю за наступних підстав.
Постановою Верховної Ради України від 17.07.2020 року № 807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів» в Україні утворено 136 нових та ліквідовано існуючі 490 районів. У Київській області, зокрема Фастівський район (з адміністративним центром у місті Фастів) у складі територій Бишівської сільської, Боярської міської, Гатненської сільської, Глевахівської селищної, Калинівської селищної, Кожанської селищної, Томашівської сільської, Фастівської міської, Чабанівської селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України. 19.07.2020 року зазначена постанова набрала чинності.
Відповідно до ст. 125 Конституції України, ст. 17 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» судоустрій в Україні будується за принципами територіальності, спеціалізації та інстанційності. Суди утворюються, реорганізуються і ліквідуються законом.
Система судоустрою хоча і будується за принципами територіальності, спеціалізації та інстанційності, однак на практиці вона не завжди може співпадати з існуючим адміністративно-територіальним поділом держави. Зміна ж адміністративно-територіального устрою може бути лише підставою для перегляду існуючої системи судоустрою в порядку визначеному Конституцією та законами України.
Згідно із Законом України «Про внесення зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», щодо територіальної юрисдикції місцевих судів на території України до прийняття закону щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів» від 3 листопада 2020 року, № 950-IX, який набрав чинності 10 грудня 2020 року, Розділ XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» доповнено пунктом такого змісту : «До набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року №807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX".
Отже, місцеві суди продовжать здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України.
Відповідно, до зміни системи судоустрою та приведення її у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою шляхом утворення, реорганізації чи ліквідації судів, кожен місцевий загальний суд продовжує здійснювати розгляд справ в межах раніше утворених районів та раніше визначеного адміністративно-територіального устрою.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що на даний час, справа відноситься до територіальної юрисдикції (підсудності) Васильківського міськрайонного суду Київської області.
Згідно п. 1 ч. 1 ч. 3 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ст. 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 27, 28, 31, 187 ЦПК України, суд, -
Матеріали цивільної справи №760/15932/25 2/381/1975/25 за позовом ОСОБА_1 до ФОП ОСОБА_2 про розірвання договору підряду та стягнення коштів, передати за підсудністю до Васильківського міськрайонного суду Київської області (місцезнаходження: вулиця Шевченка, 8, місто Васильків, Київська область, 08606).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду, шляхом подачі в п'ятнадцятиденний строк з дня проголошення ухвали суду апеляційної скарги.
Відповідно до частини 3 статті 31 ЦПК України передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п'яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п'яти днів після залишення її без задоволення.
Суддя Л.М.Ковалевська