Справа №384/295/25
пров. № 3/384/140/2025
17 липня 2025 року с-ще Вільшанка
Суддя Вільшанського
районного суду
Кіровоградської області Сорокіна О.О.,
розглянувши матеріали про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 ,
- до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП,
З Голованівського РВП ГУНП в Кіровоградській області до Вільшанського районного суду Кіровоградської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, відносно ОСОБА_1 .
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №382581 від 05 липня 2025 року ОСОБА_1 у ставиться у провину те, що він 05 липня 2025 року о 22 годині 36 хвилин в с-щі Вільшанка по вул. Центральна, 26, керував автомобілем ВАЗ 2105, номерний знак НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння зі згоди водія проводився у встановленому законом порядку із застосуванням приладу «Драгер». Результат огляду позитивний 1.25‰. Вказаними діями ОСОБА_1 порушив п. 2.9 «а» Правил дорожнього руху, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до вимог статті 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення відповідно до п.2 ч.1 ст. 278 КУпАП суддя вирішує питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Пленум Верховного Суду України у пункті 24 постанови № 14 від 23.12.2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» роз'яснив судам, що у разі складання протоколу про адміністративне правопорушення без додержання вимог ст. 256 КУпАП, правильною є практика повернення судами вмотивованими постановами протоколів про адміністративні правопорушення відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Згідно з п.2 постанови Пленуму ВСУ №13 від 25 травня 1998 року, у випадках складення протоколу про адміністративне правопорушення без додержання вимог ст. 256 КпАП, суддя зобов'язаний своєю постановою повернути протокол відповідному органу для належного оформлення.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
При вивченні протоколу про адміністративне правопорушення, складеного стосовно ОСОБА_1 , встановлено, що протокол не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, а саме: у протоколі зазначено, що до протоколу додається, зокрема, відеофіксація з нагрудної камери поліцейського G21а5091.
Разом з цим, до протоколу про адміністративне правопорушення додано 2 оптичні DVD-диски, при цьому конверти з дисками не опечатано належним чином. Не зазначено носій (прилад), з якого диск сформований (номер, назва, тощо) та назву технічного засобу, за допомогою якого здійснювалось фіксування вчиненого адміністративного правопорушення.
Більше того, DVD-диски, додані до протоколу про адміністративне правопорушення, не містять жодних файлів, що підтверджується актом від 16 липня 2025 року.
Без усунення вказаних порушень, які були допущені при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, неможливо всебічно, повно та об'єктивно з'ясувати обставини справи, а тому протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №382581 від 05 липня 2025 року відносно ОСОБА_1 підлягає поверненню для належного оформлення разом з доданими до нього матеріалами.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 278, 283, 284 КУпАП,
Протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №382581 від 05 липня 2025 року, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, відносно ОСОБА_1 повернути разом з доданими до нього матеріалами для належного оформлення до Голованівського РВП ГУНП в Кіровоградській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.О. Сорокіна