Справа № 180/2098/24
2/195/30/25
09.07.2025 року с-ще Томаківка Дніпропетровської області
Томаківський районний суд Дніпропетровської області у складі: головуючого судді -? ? Скрипченка Д.М., за участю секретаря судового засідання - Левкович Н.М., представника позивача - Левандовської Н.І., відповідача у справі - ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Томаківського районного суду Дніпропетровської області цивільну справу за позовом Дніпропетровського обласного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів, виплачених як допомога по безробіттю,
До Томаківського районного суду Дніпропетровської області звернувся Дніпропетровський обласний центр зайнятості в особі директора Вінтоняк О.? з? позовом до ОСОБА_1 про стягнення з останньої кошти, що були виплачені їй як допомога по безробіттю у розмірі 3256,01 грн. (три тисячі двісті п'ятдесят шість гривень 01 копійка), та понесені судові витрати зі сплати судового збору в сумі 3028,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , звернулась до Марганецької міської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості 15.01.2021 р. в пошуку роботи.
Наказом від 15.01.2021 року № НТ 210115 ОСОБА_1 надано статус безробітної з 15.01.2021 р. відповідно до ч.1 ст. 43 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 року № 5067-VI (далі - Закон № 5067-VI), разом з тим призначено допомогу по безробіттю, як застрахованій особі з урахуванням страхового стажу з 15.01.2021 р. по 11.10.2021 р. згідно частини 1 ст.22, частини 1 ст.23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. №1533-ІІІ у редакції, чинній на момент перебування особи на обліку (далі по тексту - Закон № 1533-ІІІ). Окрім того, розпочато (поновлено) виплату допомоги по безробіттю з 15.01.2021р. відповідно до ст. 22 Закону №1533-ІІІ.
Відповідно до Закону №1533-ІІІ розмір допомоги по безробіттю застрахованим особам визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. № 1266 (далі - Порядок № 1266), залежно від страхового стажу, але не менше ніж мінімальний розмір допомоги по безробіттю, встановлений правлінням Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі - Фонд) для цієї категорії осіб.
Розрахунок суми допомоги по безробіттю здійснюється із використанням Єдиної інформаційно-аналітичної системи Державної служби зайнятості (далі - ЄІАС), відповідно до частин 1, 3, 4 ст. 22, частини 1 ст. 23 Закону № 1533-ІІІ та Порядку № 1266, у відсотках до середньої заробітної плати (доходу) безробітного.
Актом розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення №3 від 18.01.2022 р. згідно даних ПФУ встановлено факт перебування ОСОБА_1 в трудових відносинах з ТОВ «ЯНЕКС ХОЛД» під час перебування на обліку в центрі зайнятості в статусі безробітної особи та отримання допомоги по безробіттю.
Для підтвердження факту працевлаштування особи 15.11.2021 р. було направлено запит директору ТОВ «ЯНЕКС ХОЛД» 18.01.2022 р. отримано відповідь ТОВ «ЯНЕКС ХОЛД» від 28.12.2021 р., якою підтверджено, що ОСОБА_1 перебуває в трудових відносинах з ТОВ «ЯНЕКС ХОЛД» з 15.09.2021 р. по теперішній час на посаді менеджера в оптовій торгівлі наказ № 3 від 14.09.2021 р.).
ОСОБА_1 приховала від центру зайнятості той факт, що вона перебувала у трудових відносинах з ТОВ «ЯНЕКС ХОЛД» з 15.09.2021р., а тому як зайняте населення не мала права мати статус безробітного та перебувати на обліку в центрі зайнятості як безробітний відповідно до ст. 4, ст. 43 Закону № 5067-VI.
В своїй заяві від 15.01.2021 р. ОСОБА_1 особистим підписом підтверджує, що вона ознайомлена з правами та обов'язками зареєстрованого безробітного та відповідальністю за подання недостовірних даних та документів, на підставі яких приймається рішення про надання статусу безробітного та призначення матеріального забезпечення, надання соціальних послуг.
Також, 15.01.2021 р. ОСОБА_1 під особистий підпис в додатку 2 до ІППБ додатково було ознайомлено з правами та обов'язками зареєстрованих безробітних, а також з інформацією про те, що відповідальність за достовірність поданих до центру зайнятості даних та документів, на підставі яких приймається рішення щодо реєстрації безробітного та призначення матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, покладається на зареєстрованого безробітного.
Наказом від 12.10.2021 р. № НТ 211012 ОСОБА_1 припинено виплату допомоги по безробіттю з 12.10.2021 р. (у зв'язку з закінченням строку виплати відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 31 Закону № 1533-ІІІ у редакції, чинній на момент перебування особи на обліку) та припинено реєстрацію безробітного (у зв'язку з поданням зареєстрованим безробітним заяви про припинення реєстрації).
Наказом від 18.01.2022 р. № НТ 220118 прийнято рішення про повернення коштів у встановленому порядку відповідно до ч. З ст. 36 Закону № 1533-ІІІ.
За весь період перебування на обліку та отримання матеріального забезпечення з 15.01.2021 р. по 11.10.2021 р. ОСОБА_1 було нараховано та виплачено допомогу по безробіттю на загальну суму 38 047,43 грн.
За період з 15.09.2021 р. по 11.10.2021 р. ОСОБА_1 було нараховано та виплачено допомогу по безробіттю в розмірі 3 256,01 грн., тобто загальна заборгованість по особі ОСОБА_1 складає 3256,01 грн.
Таким чином, ОСОБА_1 , перебуваючи на обліку в центрі зайнятості, порушила вимоги п.2 ст.36 Закону №1533-ІІІ, а саме: не надала до центру зайнятості відомості про своє працевлаштування. Отже, ОСОБА_1 незаконно отримала допомогу по безробіттю в розмірі 3 256,01 грн., що є коштами Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
27.01.2022 року ОСОБА_1 особисто отримала претензію про повернення незаконно отриманої допомоги по безробіттю №15 від 18.01.2022 р. та повідомила, що на даному підприємстві не працювала. Особі було запропоновано звернутись до підприємства, до інспекції з праці або до прокуратури з метою вирішення питання. Проте, ОСОБА_1 не надала жодної інформації про звернення.
30.06.2022 року відповідачу поштою за двома адресами (зареєстроване місце проживання та місце фактичного перебування) було направлено претензію про повернення незаконно отриманої допомоги по безробіттю №138 від 29.06.2022р., але обидва поштові відправлення повернуто у зв'язку закінченням терміну зберігання.
30.05.2023 року ОСОБА_1 повторно поштою за двома адресами (зареєстроване місце проживання та місце фактичного перебування) було направлено претензію про повернення незаконно отриманої допомоги по безробіттю №213 від 29.05.2023 р. з інформацією про реорганізацію Марганецької міської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості та зміну реквізитів для повернення коштів. Одне поштове відправлення повернуто у зв'язку з закінченням терміну зберігання, інше - вручено особисто. Однак, жодної відповіді від ОСОБА_1 отримано не було.
На даний час ОСОБА_1 добровільно заборгованість не сплачена.
Несвоєчасне надходження коштів до Фонду тягне за собою негативні наслідки у вигляді несвоєчасної виплати допомоги по безробіттю громадянам, що перебувають на обліку в центрі зайнятості населення, що в свою чергу може призвести до тяжкого соціального становища малозабезпечених верств населення, чим суттєво порушуються державні інтереси, оскільки вказані кошти в більшості випадків є єдиним джерелом існування громадян, та невиконання вимог ст. 46 Конституції України щодо соціального захисту прав громадян.
30.10.2024 ухвалою Томаківського районного суму Дніпропетровської області, відкрито провадження у справі, призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, визначено відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
В судовому засіданні представник позивача підтримала позов Дніпропетровського обласного центру зайнятості в повному обсязі, просила його задовольнити.
Відповідач ОСОБА_1 в судовому засіданні проти позову Дніпропетровського обласного центру зайнятості заперечувала , просила відмовити у задоволенні даного позову, посилаючись на відзив на позовну заяву від 09.12.2024 року.
20.12.2024 року представником позивача надано відповідь на відзив, в якому представник наполягає на своїх позовних вимогах, та просить суд їх задовольнити.
Згідно зі статтями 12,13 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін, при цьому суд розглядає цивільні справи не інакше як в межах заявлених вимог і на підставі наданих учасниками справи доказів
Відповідно до ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених ст. 82 цього Кодексу, тобто тягар доказування лежить на сторонах цивільно-правового спору.
Згідно зі статтями 76-79 ЦПК України, доказуванню підлягають обставини (факти), які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у учасників справи, виникає спір.
Доказування по цивільній справі, як і судове рішення не може ґрунтуватися на припущеннях.
Європейський суд справ людини вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (Серявін та інші проти України, № 4909/04, § 58, ЄСПЛ, від 10 лютого 2010 року).
Дослідивши повно та всебічно обставини справи в їх сукупності, заслухавши представника позивача, відповідача, оцінивши зібрані по справі докази, виходячи зі свого внутрішнього переконання, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, з таких підстав.
Судом встановлені такі факти та їх правовідносини.
Відповідач у справі, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , звернулась до Марганецької міської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості 15.01.2021 р. в пошуку роботи.
Наказом від 15.01.2021 року № НТ 210115 ОСОБА_1 надано статус безробітної з 15.01.2021 р. відповідно до ч.1 ст. 43 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 року № 5067-VI (далі - Закон № 5067-VI), відповідно, призначено допомогу по безробіттю, як застрахованій особі з урахуванням страхового стажу з 15.01.2021 р. по 11.10.2021 р. згідно частини 1 ст.22, частини 1 ст.23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. № 1533-ІІІ у редакції, чинній на момент перебування особи на обліку (далі по тексту - Закон № 1533-ІІІ). Разом з тим, розпочато (поновлено) виплату допомоги по безробіттю з 15.01.2021р. відповідно до ст. 22 Закону №1533-ІІІ.
Відповідно до Закону №1533-ІІІ розмір допомоги по безробіттю застрахованим особам визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. № 1266 (далі - Порядок № 1266), залежно від страхового стажу, але не менше ніж мінімальний розмір допомоги по безробіттю, встановлений правлінням Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі - Фонд) для цієї категорії осіб.
Розрахунок суми допомоги по безробіттю здійснюється із використанням Єдиної інформаційно-аналітичної системи Державної служби зайнятості (далі - ЄІАС), відповідно до частин 1, 3, 4 ст. 22, частини 1 ст. 23 Закону № 1533-ІІІ та Порядку № 1266, у відсотках до середньої заробітної плати (доходу) безробітного.
Актом розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення № 3 від 18.01.2022 р. згідно даних ПФУ встановлено факт перебування ОСОБА_1 в трудових відносинах з ТОВ «ЯНЕКС ХОЛД» під час перебування на обліку в центрі зайнятості в статусі безробітної особи та отримання допомоги по безробіттю.
Для підтвердження факту працевлаштування особи 15.11.2021 р. було направлено запит директору ТОВ «ЯНЕКС ХОЛД» 18.01.2022 р. отримано відповідь ТОВ «ЯНЕКС ХОЛД» від 28.12.2021 р., якою підтверджено, що ОСОБА_1 перебуває в трудових відносинах з ТОВ «ЯНЕКС ХОЛД» з 15.09.2021 р. по теперішній час на посаді менеджер в оптовій торгівлі наказ № 3 від 14.09.2021 р.).
ОСОБА_1 приховала від центру зайнятості той факт, що вона перебувала у трудових відносинах з ТОВ «ЯНЕКС ХОЛД» з 15.09.2021р., а тому як зайняте населення не мала права мати статус безробітного та перебувати на обліку в центрі зайнятості як безробітний відповідно до ст. 4, ст. 43 Закону № 5067-VI.
В своїй заяві від 15.01.2021 р. ОСОБА_1 особистим підписом підтверджує, що вона ознайомлена з правами та обов'язками зареєстрованого безробітного та відповідальністю за подання недостовірних даних та документів, на підставі яких приймається рішення про надання статусу безробітного та призначення матеріального забезпечення, надання соціальних послуг.
Також, 15.01.2021 р. ОСОБА_1 під особистий підпис в додатку 2 до ІППБ додатково було ознайомлено з правами та обов'язками зареєстрованих безробітних, а також з інформацією про те, що відповідальність за достовірність поданих до центру зайнятості даних та документів, на підставі яких приймається рішення щодо реєстрації безробітного та призначення матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, покладається на зареєстрованого безробітного.
Наказом від 12.10.2021 р. № НТ 211012 ОСОБА_1 припинено виплату допомоги по безробіттю з 12.10.2021 р. (у зв'язку з закінченням строку виплати відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 31 Закону № 1533-ІІІ у редакції, чинній на момент перебування особи на обліку) та припинено реєстрацію безробітного (у зв'язку з поданням зареєстрованим безробітним заяви про припинення реєстрації).
Наказом від 18.01.2022 р. № НТ 220118 прийнято рішення про повернення коштів у встановленому порядку відповідно до ч. З ст. 36 Закону № 1533-ІІІ.
За весь період перебування на обліку та отримання матеріального забезпечення з 15.01.2021 р. по 11.10.2021 р. ОСОБА_1 було нараховано та виплачено допомогу по безробіттю на загальну суму 38047,43 грн.
За період з 15.09.2021 р. по 11.10.2021 р. ОСОБА_1 було нараховано та виплачено допомогу по безробіттю в розмірі 3256,01 грн. Тобто загальна заборгованість по особі ОСОБА_1 складає 3256,01 грн.
Таким чином, ОСОБА_1 , перебуваючи на обліку в центрі зайнятості, порушила вимоги п. 2 ст. 36 Закону № 1533-ІІІ, а саме: не надала до центру зайнятості відомості про своє працевлаштування. Отже, ОСОБА_1 незаконно отримала допомогу по безробіттю в розмірі 3256,01грн., що є коштами Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
27.01.2022 року ОСОБА_1 особисто отримала претензію про повернення незаконно отриманої допомоги по безробіттю № 15 від 18.01.2022 р. та повідомила, що на даному підприємстві не працювала. Особі було запропоновано звернутись до підприємства, до інспекції з праці або до прокуратури з метою вирішення питання. Проте, ОСОБА_1 не надала жодної інформації про звернення.
30.06.2022 року відповідачу поштою за двома адресами (зареєстроване місце проживання та місце фактичного перебування) було направлено претензію про повернення незаконно отриманої допомоги по безробіттю № 138 від 29.06.2022р., але обидва поштові відправлення повернуто у зв'язку закінченням терміну зберігання.
30.05.2023 року ОСОБА_1 повторно поштою за двома адресами (зареєстроване місце проживання та місце фактичного перебування) було направлено претензію про повернення незаконно отриманої допомоги по безробіттю №213 від 29.05.2023 р. з інформацією про реорганізацію Марганецької міської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості та зміну реквізитів для повернення коштів. Одне поштове відправлення повернуто у зв'язку з закінченням терміну зберігання, інше - вручено особисто. Однак, жодної відповіді від ОСОБА_1 отримано не було.
На даний час ОСОБА_1 добровільно заборгованість не сплачена.
Несвоєчасне надходження коштів до Фонду тягне за собою негативні наслідки у вигляді несвоєчасної виплати допомоги по безробіттю громадянам, що перебувають на обліку в центрі зайнятості населення, що в свою чергу може призвести до тяжкого соціального становища малозабезпечених верств населення, чим суттєво порушуються державні інтереси, оскільки вказані кошти в більшості випадків є єдиним джерелом існування громадян, та невиконання вимог ст. 46 Конституції України щодо соціального захисту прав громадян.
Відповідно до наказу Міністерства економіки України від 18.10.2022 рок; № 3910 «Про реорганізацію державних установ Державної служби зайнятості)! Нікопольський міськрайонний центр зайнятості (код ЄДРПОУ 21910812) було реорганізовано шляхом приєднання до Дніпропетровського обласного центр зайнятості.
Згідно наказу Дніпропетровського обласного центру зайнятості від
15.12.2022року № 315 «Про зміну до структури та штатного розпису Дніпропетровської обласної служби зайнятості» припинена діяльність Марганецької міської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості (код ЄДРПОУ 42101239) та утворено структурний підрозділ Марганецьке управління у складі Нікопольської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості.
Наказом Дніпропетровського обласного центру зайнятості від 23.12.202 року № 319 «Про утворення філій Дніпропетровського обласного центру зайнятості» утворено Нікопольську філію Дніпропетровського обласного центру зайнятості (код ЄДРПОУ 45108216). Отже, Дніпропетровський обласний центр зайнятості є правонаступником усіх майнових і немайнових прав та обов'язків Нікопольського міськрайонного центру зайнятості та Марганецької міської філії Дніпропетровського обласного центру.
Відповідно до положень ч.1 ст.4 Закону України «Про зайнятість населення», до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, що навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах та поєднують навчання з роботою.
Відповідно до ч.2,3 ст.36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 43 Закону України «Про зайнятість населення» статус безробітного може набути особа працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи.
Згідно з п. 4 ч. 2 ст. 44 Закону України «Про зайнятість населення» зареєстровані безробітні зобов'язані інформувати територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, протягом трьох робочих днів про обставини припинення реєстрації, визначені у частині першій статті 45 цього Закону.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 45 Закону України «Про зайнятість населення» реєстрація безробітного в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, припиняється у разі зайнятості особи.
Згідно з ч. 3 ст. 44 Закону України «Про зайнятість населення» відповідальність за достовірність поданих до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, даних та документів, на підставі яких приймається рішення щодо реєстрації безробітного та призначення матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, покладається на зареєстрованого безробітного.
Відповідно до абзацу 19 підпункту 1 пункту 30 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 р. № 792, центр зайнятості припиняє реєстрацію безробітного з дня встановлення факту виконання зареєстрованим безробітним оплачуваної роботи (надання послуг), зайняття іншим видом діяльності згідно із статтею 4 Закону України «Про зайнятість населення».
Виходячи з вищевказаного, ОСОБА_1 з 15.09.2021 року втратила статус безробітного та право на отримання допомоги по безробіттю, так як вона з цього дня працевлаштувалася, відносився до зайнятого населення.
Оскільки, відповідач не повідомила позивача про наявність цивільно-правових відносин з ТОВ «ЯНЕКС ХОЛД», виплачена допомога по безробіттю за період з 15.09.2021 р. по 11.10.2021 р. в розмірі 3 256,01 грн. отримана нею незаконно та підлягає поверненню.
Дніпропетровським обласним центром зайнятості прийнято рішення про відшкодування матеріального забезпечення ОСОБА_1 .
27.01.2022 року ОСОБА_1 особисто отримала претензію про повернення незаконно отриманої допомоги по безробіттю № 15 від 18.01.2022 р. та повідомила, що на даному підприємстві не працювала. Особі було запропоновано звернутись до підприємства, до інспекції з праці або до прокуратури з метою вирішення питання. Проте, ОСОБА_1 не надала жодної інформації про звернення.
30.06.2022 року відповідачу поштою за двома адресами (зареєстроване місце проживання та місце фактичного перебування) було направлено претензію про повернення незаконно отриманої допомоги по безробіттю № 138 від 29.06.2022р., але обидва поштові відправлення повернуто у зв'язку закінченням терміну зберігання.
30.05.2023 року ОСОБА_1 повторно поштою за двома адресами (зареєстроване місце проживання та місце фактичного перебування) було направлено претензію про повернення незаконно отриманої допомоги по безробіттю №213 від 29.05.2023 р. з інформацією про реорганізацію Марганецької міської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості та зміну реквізитів для повернення коштів. Одне поштове відправлення повернуто у зв'язку з закінченням терміну зберігання, інше - вручено особисто. Однак, жодної відповіді від ОСОБА_1 отримано не було.
На даний час ОСОБА_1 добровільно заборгованість не сплачена.
Враховуючи наведене вище та розглядаючи справу в межах заявлених позовних вимог на підставі наданих позивачем доказів, суд приходить до висновку щодо обґрунтованості позовних вимог про стягнення вартості матеріального забезпечення на випадок безробіття в сумі 3 256,01 грн.
За таких обставин, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі та стягнення з відповідача ОСОБА_1 кошти у сумі 3 256,01 грн.
Питання щодо судових витрат судом вирішується відповідно до положень ст.141 ЦПК України. Судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог та у зв'язку із задоволенням позовних вимог підлягає стягненню в повному обсязі з відповідача ОСОБА_1 на користь позивача у сумі 3028,00 грн.
Керуючись ст.ст.3,4,9,76-80,83,141,ч.2 ст.247,258,259,263-265,274-275,280-284,354,355 ЦПК України, суд, -
Позов Дніпропетровського обласного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів, виплачених як допомога по безробіттю, - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Дніпропетровського обласного центру зайнятості (код ЄДРПОУ 03490909, рахунок: ІВАN 578201720355499000001706186, Держказначейська служба України, м.Київ) кошти у сумі 3 256,01 (три тисячі двісті п'ятдесят шість гривень 01 копійка), виплачені як допомога по безробіттю, а також понесені витрати на сплату судового збору у розмірі 3028 грн., а всього 6 284,01 грн.
Повний текст рішення складено 18.07.2025 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення сторін зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасники справи якому рішення не було вручене у день його складення має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду через Томаківський районний суд Дніпропетровської області.
Суддя: Д. М. Скрипченко