Рішення від 16.07.2025 по справі 640/7018/20

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 липня 2025 року м. ПолтаваСправа № 640/7018/20

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Удовіченка С.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу за позовом Приватного акціонерного товариства "Швейне підприємство "Юність" до Подільської районної у місті Києві державна адміністрація про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство "Швейне підприємство "Юність" звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з адміністративним позовом до Подільської районної у місті Києві державна адміністрація, в якій просить:

- визнати відмову Подільської районної у місті Києві державної адміністрації від 18.02.2020 №106-1293 у наданні інформації за запитом Приватного акціонерного товариства "Швейне підприємство "Юність" від 10.02.2020 № 11 протиправною;

- зобов'язати Подільську районну у місті Києві державну адміністрацію надати перелік фізичних осіб із зазначенням прізвищ, імен, по-батькові та індивідуальних податкових номерів, які зареєстровані за місцем проживання фізичних осіб за адресою: м. Київ, вул. Фролівська, буд. 3/34 та повідомити прізвище, ім'я та по-батькові посадової особи, якою була надана згода на реєстрацію місця проживання фізичних осіб за адресою: м. Київ, вул. Фролівська, буд. 3/34 із наданням копії згоди.

Позовні вимоги мотивує тим, що ПрАТ "Швейне підприємство "Юність" є власником об'єкту нерухомого майна за адресою: м. Київ, вул. Фролівська, буд. 3/34. 10.02.2020 ПрАТ "Швейне підприємство "Юність" звернулося із запитом до Подільської районної у місті Києві державної адміністрації, в якому просило надати інформацію чи має місце реєстрація місця проживання фізичних осіб за адресою: м. Київ, вул. Фролівська, буд. 3/34, якщо так, то повідомити їх прізвища, ім'я та по батькові, а також повідомити прізвище, ім'я та по батькові посадової особи, якою була надана згода на реєстрацію місця проживання фізичних осіб за адресою: АДРЕСА_1 із наданням копії згоди. Однак, Подільською районною у місті Києві державною адміністрацією листом від 18.02.2020 №106-1293 відмовлено позивачу у наданні запитуваної інформації з підстав віднесення такої інформації до персональних даних. Таку відмову відповідача позивач вважає протиправною, оскільки ПрАТ "Швейне підприємство "Юність" є власником об'єкту нерухомого майна за адресою: м. Київ, вул. Фролівська, буд. 3/34, а тому воно, з метою реалізації свого права володіння, користування та розпорядження майном, має право на отримання запитуваної інформації стосовно свого майна.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.03.2020 відкрито спрощене провадження у цій справі.

У квітні 2020 року до суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому останній заперечував проти задоволення позовних вимог. Свою позицію мотивував тим, що з 04.04.2016 делеговано районним в місті Києві державним адміністраціям здійснювати реєстрацію та зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб. За інформацією, наданою відділом з питань реєстрації місця проживання/перебування Подільської районної в місті Києві державної адміністрації з 04.04.2016 реєстрація місця проживання повнолітніх осіб за адресою: АДРЕСА_1 не проводилась, до цього часу відповідач не був уповноважений здійснювати реєстрацію місця проживання фізичних осіб та не був розпорядником даної інформації. Поряд з цим, конфіденційною є інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень. Конфіденційна інформація може поширюватися за бажанням (згодою) відповідної особи у визначеному нею порядку відповідно до передбачених нею умов, а також в інших випадках, визначених законом. Згода на передачу персональної інформації третім особам відповідачу не надавалася. За адресою: м. Київ, вул. Фролівська, 3/34 знаходиться відомчий гуртожиток позивача. У відповідача відсутні підстави для надання запитуваної інформації персональних даних осіб, що зареєстровані за адресою: м. Київ, вул. Фролівська, 3/34 в зв'язку з тим, що в нього відсутні обґрунтовані доводи, що дана інформація стосується інтересів національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. Відтак, позивачу на законних підставах було відмовлено в наданні інформації щодо реєстрації місця проживання повнолітніх осіб за адресою: АДРЕСА_1 відповідно до вимог чинного законодавства.

У відповіді на відзив на позовну заяву позивач наполягав на тому, що відмова відповідача позивачу у наданні запитуваної інформації порушує його права на розпорядження своїм майном та суперечить Європейській конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

У подальшому, відповідно до протоколу автоматизованого розподілу справ між суддями, справу №640/7018/20 передано до провадження судді Дробівській Н.А.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 17.05.2021 справу №640/7018/20 прийнято до провадження зазначеного судді, для розгляду справи по суті призначено судове засідання.

У травні 2021 року до суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому останній заперечував проти задоволення позовних вимог з підстав, аналогічних зазначеним у відзиві від квітня 2020 року.

У зв'язку з ліквідацією Окружного адміністративного суду міста Києва на виконання вимог Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" від 13.12.2022 № 2825-IX справа направлено на розгляд до Полтавського окружного адміністративного суду.

Справа №640/7018/20 надійшла до Полтавського окружного адміністративного суду від Окружного адміністративного суду м. Києва для розгляду 20.02.2025, що підтверджується даними реєстрації на вхідному штампі та за результатами автоматизованого розподілу справи між суддями передана до провадження судді Удовіченка С.О.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 24.02.2025 адміністративну справу за позовом ПрАТ "Швейне підприємство "Юність" до Подільської районної у місті Києві державної адміністрації про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії прийнято до провадження. Вирішено розпочати розгляд справи по суті спочатку за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у порядку письмового провадження).

Зважаючи на достатність наданих сторонами доказів та повідомлених обставин, суд розглянув справу у порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта від 05.12.2019 №191706906 ПрАТ "Швейне підприємство "Юність" являється власником будівлі загальною площею 4257,1 кв.м. за адресою: м. Київ, вул. Фролівська, буд. 3/34 літера "Б", опис: складається з групи приміщень №4, №6, №8 на 1-3 поверсі, групи приміщень №1, №2, №3, №5, №7, №9, №10, №11, №12, №13 на 1-5 поверсі та підвалі за виключенням частини будівлі загальною площею 769,3 кв.м., що складається з групи приміщень №4, №6, №8 га 1-3 поверсі, дата та час державної реєстрації - 11.03.2019 12:45:25.

10.02.2020 за вих.№11 ПрАТ "Швейне підприємство "Юність" звернулося до Відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування особи Подільської районної в місті Києві державної адміністрації із запитом про надання публічної інформації, в якому просило повідомити чи має місце реєстрація місця проживання фізичних осіб за адресою: м. Київ, вул. Фролівська, буд. 3/34, якщо так, то повідомити їх прізвища, ім'я та по батькові, а також повідомити прізвище, ім'я та по батькові осіб, яким була надана згода власника на реєстрацію місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 із наданням копії згоди.

Листом Подільської районної в місті Києві державної адміністрації від 18.02.2020 №106-1293 ПрАТ "Швейне підприємство "Юність" повідомлено про те, що з 04.04.2016 делеговано районним в місті Києві державним адміністраціям здійснювати реєстрацію та зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб. З 04.04.2016 відділом з питань реєстрації місця проживання/перебування реєстрація місця проживання повнолітніх осіб за адресою: АДРЕСА_1 не проводилась. Щодо надання персональних даних фізичних осіб, які зареєстровані за вищевказаною адресою, то відповідно до частин 1-2 статті 14 Закону України "Про захист персональних даних" поширення персональних даних передбачає дії щодо передачі відомостей про фізичну особу за згодою суб'єкта персональних даних. Поширення персональних даних без згоди суб'єкта персональних даних або уповноваженої ним особи дозволяється у випадках, визначених законом, і лише (якщо це необхідно) в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. Враховуючи наведене, надати персональні дані осіб, що зареєстровані за адресою: АДРЕСА_1 не вбачається за можливе. Разом з тим, проінформовано, що згідно інформаційної системи "Реєстр територіальної громади м. Києва" за адресою: м. Київ, вул. Фролівська, 3/34 зареєстровано 81 (вісімдесят одна) фізична особа.

Позивач, вважаючи протиправною відмову Подільської районної у місті Києві державної адміністрації від 18.02.2020 №106-1293 у наданні інформації за запитом ПрАТ "Швейне підприємство "Юність" від 10.02.2020 № 11, звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку оскаржуваній відмові, суд дійшов таких висновків.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із частинами другою, шостою статті 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Згідно із частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Стаття 34 Конституції України закріплює, що кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.

Здійснення цих прав може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя.

Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації та інформації, що становить суспільний інтерес регулюється Законом України від 13.01.2011 № 2939-VI "Про доступ до публічної інформації" (далі - Закон № 2939-VI в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Частиною першою статті 1 Закону № 2939-VI визначено, що публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Інформацією з обмеженим доступом є: 1) конфіденційна інформація; 2) таємна інформація; 3) службова інформація (частина перша статті 6 Закону № 2939-VI).

Тобто за загальним правилом публічна інформація є відкритою. Винятки з цього правила встановлюються законом (частина друга статті 1 Закону № 2939-VІ).

Таким законом є Закон № 2939-VІ, положеннями статті 6 якого встановлено види інформації, до якої може бути обмежено доступ, - конфіденційна, таємна та службова інформація (частина перша), та сукупність вимог, дотримання яких є обов'язковим для обмеження доступу до таких видів інформації (частина друга).

Відповідно до частини першої статті 7 Закону № 2939-VI конфіденційна інформація - інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень, та яка може поширюватися у визначеному ними порядку за їхнім бажанням відповідно до передбачених ними умов. Не може бути віднесена до конфіденційної інформація, зазначена в частині першій і другій статті 13 цього Закону.

Усі розпорядники інформації незалежно від нормативно-правового акта, на підставі якого вони діють, при вирішенні питань щодо доступу до інформації мають керуватися цим Законом (частина четверта статті 13 Закону № 2939-VI).

Згідно з частиною другою статті 7 цього ж Закону розпорядники інформації, визначені частиною першою статті 13 цього Закону, які володіють конфіденційною інформацією, можуть поширювати її лише за згодою осіб, які обмежили доступ до інформації, а за відсутності такої згоди - лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Відповідно до частини першої статті 16 Закону України "Про захист персональних даних" (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) порядок доступу до персональних даних третіх осіб визначається умовами згоди суб'єкта персональних даних на обробку цих даних, наданої володільцю персональних даних, або відповідно до вимог закону. Порядок доступу третіх осіб до персональних даних, які перебувають у володінні розпорядника публічної інформації, визначається Законом України "Про доступ до публічної інформації", крім даних, що отримує від інших органів центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову та бюджетну політику, під час здійснення верифікації та моніторингу державних виплат.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 5 Закону № 2939-VI доступ до інформації забезпечується шляхом, зокрема, надання інформації за запитами на інформацію.

Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту (частина друга статті 19 Закону № 2939-VI).

Частиною другою статті 6 Закону № 2939-VI встановлено, що обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог: 1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя; 2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам; 3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.

Обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений (частина сьома статті 6 Закону № 2939-VI).

Статтею 12 Закону № 2939-VI передбачено, що суб'єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації є: 1) запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об'єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб'єктів владних повноважень; 2) розпорядники інформації - суб'єкти, визначені у статті 13 цього Закону; 3) структурний підрозділ або відповідальна особа з питань доступу до публічної інформації розпорядників інформації.

Статтею 13 цього Закону визначено, що розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються: 1) суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання; 2) юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, - стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів; 3) особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб'єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, - стосовно інформації, пов'язаної з виконанням їхніх обов'язків; 4) суб'єкти господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями, - стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них.

До розпорядників інформації, зобов'язаних оприлюднювати та надавати за запитами інформацію, визначену в цій статті, у порядку, передбаченому цим Законом, прирівнюються суб'єкти господарювання, які володіють: 1) інформацією про стан довкілля; 2) інформацією про якість харчових продуктів і предметів побуту; 3) інформацією про аварії, катастрофи, небезпечні природні явища та інші надзвичайні події, що сталися або можуть статися і загрожують здоров'ю та безпеці громадян; 4) іншою інформацією, що становить суспільний інтерес (суспільно необхідною інформацією).

На розпорядників інформації, визначених у пунктах 2, 3, 4 частини першої та в частині другій цієї статті, вимоги цього Закону поширюються лише в частині оприлюднення та надання відповідної інформації за запитами.

Усі розпорядники інформації незалежно від нормативно-правового акта, на підставі якого вони діють, при вирішенні питань щодо доступу до інформації мають керуватися цим Законом.

За змістом статті 23 Закону № 2939-VI рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.

Запитувач має право оскаржити: 1) відмову в задоволенні запиту на інформацію; 2) відстрочку задоволення запиту на інформацію; 3) ненадання відповіді на запит на інформацію; 4) надання недостовірної або неповної інформації; 5) несвоєчасне надання інформації; 6) невиконання розпорядниками обов'язку оприлюднювати інформацію відповідно до статті 15 цього Закону; 7) інші рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації, що порушили законні права та інтереси запитувача.

Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до статті 24 Закону № 2939-VI відповідальність за порушення законодавства про доступ до публічної інформації несуть особи, винні у вчиненні таких порушень: 1) ненадання відповіді на запит; 2) ненадання інформації на запит; 3) безпідставна відмова у задоволенні запиту на інформацію; 4) неоприлюднення інформації відповідно до статті 15 цього Закону; 5) надання або оприлюднення недостовірної, неточної або неповної інформації; 6) несвоєчасне надання інформації; 7) необґрунтоване віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом; 8) нездійснення реєстрації документів; 9) навмисне приховування або знищення інформації чи документів.

Особи, на думку яких їхні права та законні інтереси порушені розпорядниками інформації, мають право на відшкодування матеріальної та моральної шкоди в порядку, визначеному законом.

Системний аналіз наведених правових норм дає підстави для висновків, що визначальною ознакою публічної інформації є те, що вона по своїй суті є заздалегідь готовим зафіксованим на певному носії продуктом. Отримувати та/або створювати такий продукт може виключно суб'єкт владних повноважень у процесі здійснення ним своїх владних управлінських функцій. У подальшому володіти цим продуктом може будь-який розпорядник публічної інформації, навіть якщо він не є суб'єктом владних повноважень.

Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, 10.02.2020 за вих.№11 ПрАТ "Швейне підприємство "Юність", як власник будівлі за адресою: м. Київ, вул. Фролівська, буд. 3/34 "Б", звернулося до Відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування особи Подільської районної в місті Києві державної адміністрації із запитом про надання публічної інформації, в якому просило повідомити чи має місце реєстрація місця проживання фізичних осіб за адресою: м. Київ, вул. Фролівська, буд. 3/34, якщо так, то повідомити їх прізвища, ім'я та по батькові, а також повідомити прізвище, ім'я та по батькові осіб, яким була надана згода власника на реєстрацію місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 із наданням копії згоди.

Листом Подільської районної в місті Києві державної адміністрації від 18.02.2020 №106-1293 ПрАТ "Швейне підприємство "Юність" повідомлено про те, що з 04.04.2016 делеговано районним в місті Києві державним адміністраціям здійснювати реєстрацію та зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб. З 04.04.2016 відділом з питань реєстрації місця проживання/перебування реєстрація місця проживання повнолітніх осіб за адресою: АДРЕСА_1 не проводилась. Щодо надання персональних даних фізичних осіб, які зареєстровані за вищевказаною адресою, то відповідно до частин 1-2 статті 14 Закону України "Про захист персональних даних" поширення персональних даних передбачає дії щодо передачі відомостей про фізичну особу за згодою суб'єкта персональних даних. Поширення персональних даних без згоди суб'єкта персональних даних або уповноваженої ним особи дозволяється у випадках, визначених законом, і лише (якщо це необхідно) в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. Враховуючи наведене, надати персональні дані осіб, що зареєстровані за адресою: АДРЕСА_1 не вбачається за можливе. Разом з тим, проінформовано, що згідно інформаційної системи "Реєстр територіальної громади м. Києва" за адресою: м. Київ, вул. Фролівська, 3/34 зареєстровано 81 (вісімдесят одна) фізична особа.

Суд вважає за необхідне зауважити, що при вирішенні цієї справи важливо враховувати, що позивачем у відповідача інформація (персональні дані) запитувалася саме відносно звичайних фізичних осіб, які не уповноважені на виконання функцій держави.

За визначеннями, що містяться у статті 2 Закону України "Про захист персональних даних": - персональні дані - відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована; - обробка персональних даних - будь-яка дія або сукупність дій, таких як збирання, реєстрація, накопичення, зберігання, адаптування, зміна, поновлення, використання і поширення (розповсюдження, реалізація, передача), знеособлення, знищення персональних даних, у тому числі з використанням інформаційних (автоматизованих) систем; - згода суб'єкта персональних даних - добровільне волевиявлення фізичної особи (за умови її поінформованості) щодо надання дозволу на обробку її персональних даних відповідно до сформульованої мети їх обробки, висловлене у письмовій формі або у формі, що дає змогу зробити висновок про надання згоди. У сфері електронної комерції згода суб'єкта персональних даних може бути надана під час реєстрації в інформаційно-телекомунікаційній системі суб'єкта електронної комерції шляхом проставлення відмітки про надання дозволу на обробку своїх персональних даних відповідно до сформульованої мети їх обробки, за умови, що така система не створює можливостей для обробки персональних даних до моменту проставлення відмітки.

За приписами статті 11 Закону України "Про інформацію" інформація про фізичну особу (персональні дані) - відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована.

Не допускаються збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та захисту прав людини. До конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров'я, а також адреса, дата і місце народження.

Кожному забезпечується вільний доступ до інформації, яка стосується його особисто, крім випадків, передбачених законом.

Згідно статті 21 Закону України "Про інформацію" інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація.

Конфіденційною є інформація про фізичну особу, інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень, а також інформація, визнана такою на підставі закону. Конфіденційна інформація може поширюватися за бажанням (згодою) відповідної особи у визначеному нею порядку відповідно до передбачених нею умов, якщо інше не встановлено законом.

Відтак, з викладеного вище вбачається, що інформація про прізвище, ім'я, по батькові та ідентифікаційний номер фізичної особи відноситься до конфіденційної інформації, оскільки вона дозволяє ідентифікувати особу. Згідно із законодавством, інформація про особу, яка може бути використана для її ідентифікації, є конфіденційною, і її розголошення може призвести до порушення прав особи.

Позивач подаючи запит на отримання спірної інформації щодо фізичних осіб жодним чином не обґрунтував його метою отримання інформації, що має суспільний інтерес чи інтереси національної безпеки.

За викладених обставин, суд вважає що у спірному випадку відповідачем обґрунтовано відмовлено позивачу у наданні персональних даних осіб, що зареєстровані за адресою: АДРЕСА_1 .

При цьому, суд враховує що у листі від 18.02.2020 №106-1293 відповідачем була повідомлена загальна інформація про те, що за даними інформаційної системи "Реєстр територіальної громади м. Києва" за адресою: м. Київ, вул. Фролівська, 3/34 зареєстровано 81 (вісімдесят одна) фізична особа.

Відтак, на переконання суду відсутні підстави для задоволення позовних вимог ПрАТ "Швейне підприємство "Юність".

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 3, 6-10, 139, 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

У задоволенні позову Приватного акціонерного товариства "Швейне підприємство "Юність" (вул. Фролівська, буд. 3/34, м. Київ, 04070, код ЄДРПОУ 00309246) до Подільської районної у місті Києві державна адміністрація (Контрактова площа, 2, м. Київ, 04070, код ЄДРПОУ 37333608) про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії - відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному частиною 8 статті 18, частинами 7-8 статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя С.О. Удовіченко