Рішення від 17.07.2025 по справі 300/3204/25

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"17" липня 2025 р. справа № 300/3204/25

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Григорука О.Б., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання до вчинення дій

ВСТАНОВИВ:

Адвокат Рубцова К.В. звернулася до суду в інтересах ОСОБА_1 з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 , просить:

визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 що полягає в нерозгляді заяви ОСОБА_1 щодо внесення відомостей про виключення його з військового обліку від 11.04.2025;

зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 повторно розглянути заяву ОСОБА_1 щодо внесення відомостей про виключення його з військового обліку в реєстр "Оберіг" від 11.04.2025 та вирішити її із урахуванням правової оцінки, наданої судом.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач допустив протиправну бездіяльність що полягає в нерозгляді заяви позивача щодо внесення відомостей про виключення його з військового обліку від 11.04.2025. Зазначено, що комісією при ІНФОРМАЦІЯ_3 18.06.1999 позивач визнаний непридатним до військової служби з виключенням із військового обліку по гр. І ст. 15-а наказу МОУ № 2-1994р, тимчасове посвідчення від 30.03.2001. Станом на даний час, відповідно до відомостей які містяться в застосунку "Резерв+" позивач перебуває на обліку, його дані є уточнені. 11.04.2025, цінним листом № 76018 00735709, направлено відповідачу звернення позивача та адвоката позивача з доданими до звернення документами, в якому просили відповідача внести відомості про позивача як про особу яка є виключеною з військового обліку відповідно до тимчасового посвідчення № НОМЕР_1 від 30.03.2001 в реєстр "Оберіг" та про результати розгляду даного звернення повідомити письмово. 23.04.2025 адвокатом позивача до відповідача було направлено адвокатський запит з проханням надати інформацію, чи була розглянута заява позивача від 11.04.2025 та про результати її розгляду. Зазначено, що у випадку відмови у задоволенні даної заяви вказати обґрунтовані причини такої відмови. 30.04.2025 адвокату позивача відповідачем направлено відповідь на адвокатський запит, відповідно до якої, відповідач для врегулювання питання військового обліку просив направити позивача до відповідача, при собі мати військовий квиток та паспорт. Враховуючи наведене, звернення позивача розглянуто не було, конкретної обґрунтованої письмової відмови на звернення відповідач також не надав.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12.05.2025 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (а.с. 25, 26).

Ухвалою суду від 12.05.2025 відмовлено в задоволенні заяви представника позивача про забезпечення позову (а.с. 28-32).

Відповідач скористався правом на подання відзиву, який надійшов на адресу суду через систему "Електронний суд" 14.05.2025. Відповідно до відзиву відповідач заперечив проти позову, просив відмовити в задоволенні позову з мотивів, що у відповідача відсутні підстави для внесення в Реєстр відомостей про виключення з військового обліку позивача на підставі відомостей "временного удостоверения" № 2460819. Запис про "виключення" міститься тільки на лицьовій частині посвідчення та в розділі, що стосується категорії військово-облікової спеціальності, а не військового обліку. При цьому, сам військово-обліковий документ за формою не відповідає формі тимчасового посвідчення, затвердженій Наказом Міністерства оборони України від 21.11.2017 № 610. Обліково-послужна картка, також долучена позивачем до заяви, не є військово-обліковим документом. Зазначено, що 31.07.1997 статтю 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" № 2232-XII викладено в редакції, яка вводить поняття "виключення" з військового обліку та розмежовує підстави для зняття та виключення з військового обліку. При цьому наказ Міністерства оборони України від 04.01.1994 № 2 в частині, що стосується видів постанов про придатність або непридатність до військової служби, після викладу статті 37 Закону № 2232-XII в новій редакції, так і не був доповнений. Начальником ІНФОРМАЦІЯ_4 прийнято рішення щодо внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про виключення з військового обліку позивача на основі записів ІНФОРМАЦІЯ_5 . При цьому звертає увагу, що "временное удостоверение" № 2460819 та "учетнопослужная карточка" позивача не є належним військовообліковим документом (діючим тимчасовим посвідченням військовозобов'язаного), а тому в ІНФОРМАЦІЯ_4 , за зверненням позивача від 11.04.2025, були відсутні підстави для внесення відповідних змін на основі записів в зазначених документах та за відсутності відповідних штампів про виключення з обліку.

Розглянувши матеріали адміністративної справи в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні) у відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, дослідивши письмові докази, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 відповідно до тимчасового посвідчення № НОМЕР_1 від 30.03.2001 прийнятий на тимчасовий облік запасу по категорії військово-облікової спеціальності - виключений. Тимчасове посвідчення дійсне до видачі військового квитка.

Згідно пункту 24 тимчасового посвідчення № НОМЕР_1 від 30.03.2001 "Додаткові відомості" 18.06.1999 комісією при ІНФОРМАЦІЯ_3 позивач визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку по гр. І ст. 15-а наказу МОУ № 2-1994р. (а.с. 6, 7).

Відповідно до електронного військово-облікового документа, сформованого в застосунку "Резерв+" позивач є військовозобов'язаним (а.с. 8).

ОСОБА_1 , адвокат Рубцова К.В. шляхом направлення цінним листом № 76018 00735709 від 11.04.2025, звернулися до ІНФОРМАЦІЯ_1 з заявою від 11.04.2025, в якій просили: внести відомості про ОСОБА_2 як про особу, яка є виключеною з військового обліку відповідно до тимчасового посвідчення № НОМЕР_1 від 30.03.2001 в реєстр "Оберіг"; про результати розгляду звернення повідомити письмово, або на адресу електронної пошти адвоката. До заяви додано копії: паспорта громадянина України ОСОБА_1 та ідентифікаційного коду; тимчасового посвідчення № НОМЕР_1 ; обліково-послужної картки; електронного військово-облікового документу сформованого в застосунку "Резерв+"; документи про представництво (а.с. 9-12).

23.04.2025 адвокатом позивача до відповідача було направлено адвокатський запит з проханням надати інформацію, чи була розглянута заява позивача від 11.04.2025 та про результати її розгляду. Зазначено, що у випадку відмови у задоволенні даної заяви вказати обґрунтовані причини такої відмови (а.с. 13, 14)

На адвокатський запит від 23.04.2025, ІНФОРМАЦІЯ_2 відповіддю від 30.04.2025 № 11/642 повідомив наступне. Для врегулювання питання військового обліку просить направити позивача до ІНФОРМАЦІЯ_1 у зручний час, враховуючи прийомні дні та час. При собі мати військовий квиток та паспорт (а.с.15).

Вважаючи протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 , що полягає в нерозгляді заяви щодо внесення відомостей про виключення позивача з військового обліку від 11.04.2025, представник в інтересах позивача звергнувся до суду, просить визнати протиправною таку бездіяльність та зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 повторно розглянути заяву позивача щодо внесення відомостей про виключення його з військового обліку в реєстр "Оберіг" від 11.04.2025 та вирішиш її із урахуванням правової оцінки, наданої судом.

При вирішенні даного спору суд виходить з наступного нормативно-правового регулювання спірних правовідносин.

Відповідно до ч. 2 ст. 17 Конституції України оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності покладаються на Збройні Сили України.

Згідно з ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Нормами ст. 65 Конституції України встановлено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів визнано обов'язком громадянина України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні" у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, дія якого в подальшому була неодноразово продовжена та наразі триває.

Воєнний стан в розумінні положень ст. 1 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" від 12.05.2015 № 389-VIII - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Законом України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25.03.1992 № 2232-XII визначено, що цей Закон здійснює правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також визначає загальні засади проходження в Україні військової служби.

Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 1 Закону № 2232-XII військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.

Військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; взяття громадян на військовий облік; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов (направлення) на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.

Згідно з ч. 10 ст. 1 Закону № 2232-XII громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані, зокрема, виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.

Відповідно до ч. 8 ст. 5 Закону України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів" №1951-УІІІ органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України.

Згідно з ч. 8 ст. 5 Закону України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів" органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних.

Відповідно до ч.1 ст. 14 Закону України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів" ведення Реєстру включає:

1) внесення запису про призовників, військовозобов'язаних та резервістів до бази даних Реєстру для взяття на облік або при відновленні на військовому обліку з перевіркою відповідності персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів існуючим обліковим даним;

2) внесення змін до персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних, резервістів на підставі відомостей органів виконавчої влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності, а також відомостей, що подаються органу ведення Реєстру призовниками, військовозобов'язаними, резервістами;

3) знищення повторного запису Реєстру в разі його виявлення.

Відповідно до ч. 3 ст. 14 Закону України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів" актуалізація бази даних Реєстру здійснюється на підставі відомостей, що вносяться органами ведення Реєстру, а також шляхом електронної інформаційної взаємодії (обміну відомостями) між Реєстром та інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, передбачені цією частиною.

Згідно з п.9 розділу ІІІ Порядку ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 28.03.2022 № 94 виправлення недостовірних відомостей Реєстру, а також включення (не включення) до Реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, здійснюється за результатами розгляду їхньої мотивованої заяви із зазначенням підстав, передбачених законодавством, яка подається до органів ведення Реєстру.

Відповідно до п. 4 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів № 559 у разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін у паперовій формі повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Також суд зазначає про те, що відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України "Про звернення громадян" № 393/96-ВР громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Згідно з ст. 3 Закону № 393/96-ВР під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги.

Заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону № 393/96-ВР звернення адресуються органам державної влади і місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності, об'єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.

Згідно з ч. 1, 4 ст. 7 Закону № 393/96-ВР звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов'язковому прийняттю та розгляду. Забороняється направляти скарги громадян для розгляду тим органам або посадовим особам, дії чи рішення яких оскаржуються.

Статтею 18 Закону № 393/96-ВР встановлено, що громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до органів державної влади, місцевого самоврядування має право, зокрема, одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги.

Питання розгляду заяв (клопотань) врегульовано ст. 15 Закону № 393/96-ВР, відповідно до якої, органи державної влади, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).

Відповідно до норм статті 19 Закону № 393/96-ВР органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об'єднання громадян, засоби масової інформації, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані, зокрема: об'єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги; у разі прийняття рішення про обмеження доступу громадянина до відповідної інформації при розгляді заяви чи скарги скласти про це мотивовану постанову; на прохання громадянина запрошувати його на засідання відповідного органу, що розглядає його заяву чи скаргу; скасовувати або змінювати оскаржувані рішення у випадках, передбачених законодавством України, якщо вони не відповідають закону або іншим нормативним актам, невідкладно вживати заходів до припинення неправомірних дій, виявляти, усувати причини та умови, які сприяли порушенням; забезпечувати поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв'язку з заявою чи скаргою рішень; письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення; вживати заходів щодо відшкодування у встановленому законом порядку матеріальних збитків, якщо їх було завдано громадянину в результаті ущемлення його прав чи законних інтересів, вирішувати питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення, а також на прохання громадянина не пізніш як у місячний термін довести прийняте рішення до відома органу місцевого самоврядування, трудового колективу чи об'єднання громадян за місцем проживання громадянина; у разі визнання заяви чи скарги необґрунтованою роз'яснити порядок оскарження прийнятого за нею рішення; не допускати безпідставної передачі розгляду заяв чи скарг іншим органам; особисто організовувати та перевіряти стан розгляду заяв чи скарг громадян, вживати заходів до усунення причин, що їх породжують, систематично аналізувати та інформувати населення про хід цієї роботи.

Відповідно до ст. 20 Закону № 393/96-ВР звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

Відповідно до матеріалів справи позивач ОСОБА_1 , адвокат Рубцова К.В. шляхом направлення цінним листом № 76018 00735709 від 11.04.2025, звернулися до ІНФОРМАЦІЯ_1 з заявою від 11.04.2025, в якій просили: внести відомості про ОСОБА_2 як про особу, яка є виключеною з військового обліку відповідно до тимчасового посвідчення № НОМЕР_1 від 30.03.2001 в реєстр "Оберіг"; про результати розгляду звернення повідомити письмово, або на адресу електронної пошти адвоката. До заяви додано копії: паспорта громадянина України ОСОБА_1 та ідентифікаційного коду; тимчасового посвідчення № НОМЕР_1 ; обліково-послужної картки; електронного військово-облікового документу сформованого в застосунку "Резерв+"; документи про представництво (а.с. 9-12).

23.04.2025 адвокатом позивача до відповідача було направлено адвокатський запит з проханням надати інформацію, чи була розглянута заява позивача від 11.04.2025 та про результати її розгляду. Зазначено, що у випадку відмови у задоволенні даної заяви вказати обґрунтовані причини такої відмови (а.с. 13, 14)

На адвокатський запит від 23.04.2025, ІНФОРМАЦІЯ_2 відповіддю від 30.04.2025 № 11/642 повідомив наступне. Для врегулювання питання військового обліку просить направити позивача до ІНФОРМАЦІЯ_1 у зручний час, враховуючи прийомні дні та час. При собі мати військовий квиток та паспорт (а.с.15).

Отже, відповідач не розглянув по суті заяву позивача та адвоката позивача щодо внесення відомостей про позивача як про особу, яка є виключеною з військового обліку відповідно до тимчасового посвідчення № НОМЕР_1 від 30.03.2001 в реєстр "Оберіг".

З огляду на встановлені обставини справи, наведені положення чинного законодавства, суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання протиправною бездіяльності ІНФОРМАЦІЯ_1 що полягає в нерозгляді заяви ОСОБА_1 щодо внесення відомостей про виключення його з військового обліку від 11.04.2025 та зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_2 розглянути по суті заяву ОСОБА_1 щодо внесення відомостей про виключення його з військового обліку в реєстр "Оберіг" від 11.04.2025.

Щодо вимоги про зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_2 вирішити заяву позивача від 11.04.2025 із урахуванням правової оцінки, наданої судом, суд зазначає, що судовому захисту підлягають лише порушені права, свободи та інтереси позивача, а не ті, що можливо/ймовірно будуть порушені у майбутньому.

Оскільки відповідач не здійснював розгляд звернення позивача та його представника по суті, а судовому захисту підлягають порушені права чи інтереси особи, а не ті, що можливо/ймовірно будуть порушені у майбутньому, то відсутні підстави для задоволення позовних вимог в частині зобов'язання відповідача вирішити заяву позивача та його представника від 11.04.2025 із урахуванням правової оцінки, наданої судом, як передчасних.

Таким чином, суд дійшов до висновку, позовні вимоги є такими, що підлягають частковому задоволенню. В задоволенні решти позовних вимог слід відмовити.

Відповідно до частин 1, 3статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цьогоКодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Враховуючи те, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, слід стягнути з відповідача, за рахунок його бюджетних асигнувань, на користь позивача судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1 000,00 гривень.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 що полягає в нерозгляді заяви ОСОБА_1 щодо внесення відомостей про виключення його з військового обліку від 11.04.2025.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 розглянути по суті заяву ОСОБА_1 щодо внесення відомостей про виключення його з військового обліку в реєстр "Оберіг" від 11.04.2025.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_3 , АДРЕСА_2 ) сплачений судовий збір в розмірі 1 000 (одна тисяча) грн. 00 коп.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Григорук О.Б.