Справа № 711/5805/25
Номер провадження 3/711/1670/25
17 липня 2025 року м. Черкаси
Суддя Придніпровського районного суду м.Черкаси Михальченко Ю.В., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції в Черкаській області Департаменту патрульної поліції (протокол серії ЕПР1 № 367172 від 20.06.2025 року за ч. 1 ст. 130 КУпАП, протокол серії ЕПР1 № 367183 від 20.06.2025 року за ч. 5 ст. 126 КУпАП, протокол серії ВАД № 334592 від 01.07.2025 року за ст. 185 КУпАП та протокол серії ВАД № 334591 від 01.07.2025 року за ст. 173 КУпАП) про притягнення:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , тимчасово не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
до адміністративної відповідальності зач. 5 ст. 126 КУпАП, ст. 173 КУпАП, ст. 185 КУпАП, ч.1 ст.130 КУпАП, -
В провадженні Придніпровського районного суду м.Черкаси знаходяться адміністративні матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Черкаській областіДепартаменту патрульної поліції про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 126 КУпАП, ст. 173 КУпАП, ст. 185 КУпАП, ч.1 ст.130 КУпАП.
В судовому засіданні встановлено, що 20 червня 2025 року о 00.36 год. в м.Черкаси по вул. Новопречистенська, 4/1, водій ОСОБА_1 керував автомобілем «BMW520I» д.н.з. НОМЕР_2 в комендантську годину з ознаками наркотичного сп'яніння, а саме виражене тремтіння пальців рук, звужені зіниці очей, які не реагують на світло, блідість обличчя. Від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння водій у встановленому законодавством порядку відмовився на місці зупинки ТЗ, при безперервній відео фіксації на боді камери 472494, 470689, чим порушив п.2.5 ПДР України, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП.
Крім того, судом встановлено, що 20 червня 2025 року о 00.36 год. в м.Черкаси по вул. Новопречистенська, 4/1, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом «BMW520I» д.н.з. НОМЕР_2 , не маючи права керування транспортним засобом, дане правопорушення вчинено повторно протягом року, що підтверджує постанова ЕНА № 4584477 за ч. 2 ст. 126 КУпАП від 26.04.2025 року, чим порушив п. 2.1а ПДР України, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Крім того, 01 липня 2025 року близько 19 год. 40 хв. в м. Черкаси по вул. Нижня Горова, 25, ОСОБА_1 , перебуваючи в громадському місці, висловлювався нецензурною лайкою на адресу перехожих ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та поліцейських, чим порушував громадських порядок та спокій громадян, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.
Крім того, 01 липня 2025 року близько 19 год. 40 хв. м. Черкаси, вул. Нижня Горова, 25, ОСОБА_1 висловлювався нецензурною лайкою на адресу перехожих. На закону вимогу інспектора взводу № 1 роти ТОР ст. лейтенанта поліції Борецького М.М. припинити адміністративне правопорушення, а саме висловлювався нецензурною лайкою, не відреагував, чим вчинив правопорушення, передбачене ст.185 КУпАП.
Протоколи про адміністративні правопорушення надійшли до суду одночасно, тому розглядаються з дотриманням ст.36 КУпАП.
Правопорушник ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав частково, що стосується ст.130 КУпАП заперечив, оскільки не перебував в стані наркотичного сп'яніння.
Поліцейський взводу № 1 роти № 1 УПП в Черкаській області ДПП сержант поліції Юлія Моложава в судовому засіданні показала, що перебуваючи в складі екіпажу АГАТ 103, спільно з старшим лейтенантом поліції Кондратюком С.М., рядовим поліції ОСОБА_4 за адресою вул.Новопречистинська 4/1 було зупинено транспортний засіб BMW 520 І під керуванням водія ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 проживає АДРЕСА_1 за порушення комендантської години, та незрозумілі маневрування на проїжджій частині, який при появі службового авто намагався уникнути зупинки. В ході спілкування з водієм, у останнього було виявлено ознаки наркотичного сп'яніння, а саме звужені зіниці очей, що не реагують на світло, виражене тремтіння пальців рук, неприродна блідість обличчя. ОСОБА_5 було запропоновано пройти в законному порядку огляд у лікаря нарколога за адресою м.Черкаси просп.Хіміків 62, на що останній відмовився. Також під час перевірки документів, було встановлено, що водій ОСОБА_5 керував даним авто не маючи права керування таким транспортним засобом, дане правопорушення вчинено повторно протягом року, що підтверджує постанова ЕНА 4584477 за ч.2ст.126 КУПАП від 26.04.2025 року. На водія ОСОБА_5 було складено відповідні адміністративні матеріали, а саме: Протокол ЕПР1 367172 ч 1 ст 130(2.5)КУПАП, Протокол ЕПР1 368183 ч.5ст.126 КУПАП. Подія фіксувалась на БК 472494,471687,470679.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , поліцейської Моложавої Ю.С., дослідивши письмові матеріали справи, приходжу до наступного:
Так, суд зобов'язаний виконувати завдання Кодексу України про адміністративне правопорушення, передбачені ст.1 КУпАП, у якій зазначено, що завданням Кодексу України про адміністративне правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушення, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Відповідно ст.ст. 245, 251, 252, 280, 283 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами. При цьому орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. ст. 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно вимог ст.14 Закону України «Про дорожній рух», учасники дорожнього руху зобов'язані знати і неухильно дотримуватись вимог Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху,статтею 53цьогоЗакону передбачено, що юридичні та фізичні особи, винні в порушенні законодавства про дорожній рух, відповідних правил, нормативів і стандартів, несуть відповідальність згідно з законодавством України.
Відповідно до п.2.1а ПДР України - водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Відповідно до ч. 5 ст.126 КУпАП - керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами, вчинене повторно протягом року - тягне за собою накладення штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортним засобом на строк від п'яти до семи років та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Відповідно до п.2.5 ПДР України - Водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ст.130 ч.1 КУпАП - керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч. 2 ст. 266 КУпАП, огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п. 2 розділу ІІ Інструкції, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання, які долучаються до протоколу.
Рішення Європейського суду з прав людини є частиною національного законодавства України згідно зі ст. 14 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини».
Відповідно до п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав і основних свобод людини 1950 року (Далі Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_1 20 червня 2025 року о 00.36 год. в м.Черкаси по вул. Новопречистенська, 4/1, керував автомобілем «BMW520I» д.н.з. НОМЕР_2 в комендантську годину з ознаками наркотичного сп'яніння, а саме виражене тремтіння пальців рук, звужені зіниці очей, які не реагують на світло, блідість обличчя. Від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння водій у встановленому законодавством порядку відмовився на місці зупинки ТЗ, при безперервній відео фіксації на боді камери 472494, 470689, чим порушив п.2.5 ПДР України.
Крім того, судом встановлено, що ОСОБА_1 20 червня 2025 року о 00.36 год. в м.Черкаси по вул. Новопречистенська, 4/1, керував транспортним засобом «BMW520I» д.н.з. НОМЕР_2 , не маючи права керування транспортним засобом, дане правопорушення вчинено повторно протягом року, що підтверджує постанова ЕНА № 4584477 за ч. 2 ст. 126 КУпАП від 26.04.2025 року, чим порушив п. 2.1а ПДР України, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 01 липня 2025 року близько 19 год. 40 хв. в м. Черкаси по вул. Нижня Горова, 25, перебуваючи в громадському місці, висловлювався нецензурною лайкою на адресу перехожих ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та поліцейських, чим порушував громадських порядок та спокій громадян.
Крім того, ОСОБА_1 01 липня 2025 року близько 19 год. 40 хв. м. Черкаси, вул. Нижня Горова, 25, висловлювався нецензурною лайкою на адресу перехожих. На закону вимогу інспектора взводу № 1 роти ТОР ст. лейтенанта поліції Борецького М.М. припинити адміністративне правопорушення, а саме висловлювався нецензурною лайкою, не відреагував.
Порядок проходження огляду водіїв на стан сп'яніння регламентується ст. 266 КУпАП та Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженою наказом МВС України № 1452/735 від 09 листопада 2015 року.
Відповідно до п. п. 2, 3 Розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі Інструкція), огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Ознаками наркотичного сп'яніння є: наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп'яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота); звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість.
Отже, поліцейський вправі пред'явити до водія транспортного засобу вимогу пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану сп'яніння за наявності підстав вважати, що водій перебуває в стані, зокрема, наркотичного сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Даючи оцінку вищевказаним доказам як окремо, так і в їх сукупності, з урахуванням вимог ст. 252 КУпАП, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається порушення Правил дорожнього руху, які були зафіксовані в протоколі про адміністративне правопорушення, а саме - п. 2.5 ПДР України та наявний склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 130 КУпАП, та порушення п. 2.1а ПДР України та наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП, ст. 173 КУпАП, ст. 185 КУпАП.
Перевіркою матеріалів провадження порушень при складанні протоколу про адміністративне правопорушення не встановлено.
Суд зазначає, що обґрунтовані та визначені законом підстави для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.130 КУпАП, настали в момент його відмови від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп'яніння в медичному закладі.
Слід зазначити, що положення КУпАП посідають провідне місце в ієрархії нормативно-правових актів щодо регулювання суспільних відносин по притягненню до адміністративної відповідальності та мають вищу юридичну силу щодо підзаконних нормативно-правових актів, які приймаються та затверджуються з метою створення нормативно-правового підґрунтя діяльності уповноважених посадових осіб на складання протоколів про адміністративні правопорушення, зокрема працівників патрульної поліції тощо.
При цьому, логічне тлумачення положень ч. 2 ст. 266 КУпАП дає підстави вважати, що застосування поліцейськими технічних засобів відеозапису є належним та допустимим доказом під час провадження у справах за ст. 130 КУпАП, не залежно від того, чи технічними засобами відеозапису зафіксовано сам огляд особи на стан сп'яніння, що проводився на місці, чи такими засобами зафіксовано відмову особи від огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Залучення свідків до огляду на стан сп'яніння, а так само фіксації відмови водія від огляду, є обов'язковим лише у разі неможливості застосування поліцейськими технічних засобів відеозапису.
Разом з тим, суд зауважує, що відеозапис віднесений ч. 1 ст. 251 КУпАП до джерел доказів, та поліцейські, здійснюючи відеофіксацію правопорушення з нагрудного відеореєстратора, діють відповідно до вимог ч. 1 ст. 30 Закону України «Про національну поліцію» та положень КУпАП. Частина 2 ст. 30 Закону України «Про національну поліцію» визначає, що поліцейські можуть застосовувати превентивні заходи, до яких відповідно до ст. 31 цього закону віднесено застосування засобів відеозапису.
Зібрані у справі докази в їх сукупності відповідають критерію належності, допустимості та достатності для прийняття рішення про наявність у діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, ч. 5 ст. 126 КУпАП, ст. 173 КУпАП, ст. 185 КУпАП.
В ст. 19 Закону України «Про міжнародні договори»,ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» вказано, що стала практика Європейського суду з прав людини є частиною національного законодавства та обов"язкова до застосування як джерело права.
Європейський суд з прав людини в своїх рішеннях, зокрема, по справам «Кобець проти України» від 14.02.2008, «Берктай проти Туреччини» від 08.02.2001, «Леванте проти Латвії» від 07.11.2002 неодноразово вказує, що оцінюючи докази, суд застосовує принцип доведення «за відсутності розумних підстав для сумніву», що може бути результатом цілої низки ознак або достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою неспростовних презумпцій.
Стандарт доказування «поза розумним сумнівом» активно використовується Європейським судом з прав людини.
Зокрема, у рішенні ЄСПЛ від 21.07.2011 по справі «Коробов проти України» Європейський суд з прав людини вказав, що при оцінці доказів Суд, як правило, застосовує критерій доведення «поза розумним сумнівом», проте, така доведеність може випливати зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих не спростованих презумпцій факту.
У справі «Ушаков проти України» (рішення від 18.06.2015, заява № 10705/12) ЄСПЛ відзначив таке: «Суд при оцінці доказів керується критерієм «поза розумним сумнівом». Згідно з його усталеною практикою, така доведеність може випливати із сукупності ознак чи не спростованих презумпцій стосовно фактів, достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою».
Європейський суд з прав людини у складі його Великої палати у справі ОГаллоран та Франціс проти Сполученого Королівства від 29.06.2007 зазначив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі.
Дослідивши матеріали справи вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 5 ст.126 КУпАП, а саме: керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами, вчинене повторно протягом року, та ч.1 ст.130 КУпАП: відмова від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу, ст. 173 КУпАП - а саме: дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян, та ст. 185 КУпАП - злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків.
Його вина у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується матеріалами адміністративної справи, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення ЕПР1 № 367183 від 20.06.2025 року за ч. 5 ст. 126 КУпАП, ЕРП1 № 367172 від 20.06.2025 року за ч. 1 ст. 130 КУпАП; направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану сп'яніння, рапортом поліцейського взводу №1 роти № 1 УПП в Черкаській області ДПП сержанта поліції Моложавої Ю.С. від 20.06.2025 року; копією постанови серії ЕНА № 4584477 від 26.04.2025 року за ч. 2 ст. 126 КУпАП, відеозаписом з нагрудних камер працівників поліції № 472494, 470689, 471687, протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 334592 від 01.07.2025 року за ст. 185 КУпАП, письмовими поясненнями ОСОБА_3 від 01.07.2025 року, письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 01.07.2025 року, рапортом інспектора взводу № 1 роти ТОР УПП в Черкаській області ДПП ст. лейтенанта поліції Максима Тарана від 01.07.2025 року, відеозаписом з нагрудних камер працівників поліції № 472490, 468964, 472897, протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 334591 від 01.07.2025 року за ст. 173 КУпАП, протоколом про адміністративне затримання серії АПЗ18 № 009324 від 01.07.2025 року.
Пом'якшуючих та обтяжуючих відповідальність правопорушника обставин судом не встановлено.
Згідно ч. 1 ст. 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Відповідно до положень ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Крім того, як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, особу правопорушника встановлено на підставі паспорта, посвідчення водія на місці не вилучалось, тимчасовий дозвіл на керування транспортним засобом не видавався.
Довідка УПП в Черкаській області, що міститься в матеріалах справи повідомляє, що згідно облікових даних УПП в Черкаській області Департаменту патрульної поліції України гр. ОСОБА_1 посвідчення водія не отримував.
Відповідно до п.1.10 Правил дорожнього руху України водієм є особа, яка керує транспортним засобом і має посвідчення водія (посвідчення тракториста-машиніста, тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, тимчасовий талон на право керування транспортним засобом) відповідної категорії.
Враховуючи, той факт, що правопорушник ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння, крім того будучи особою, позбавленою права керування транспортними засобами, вчинене повторно протягом року, дрібне хуліганство та злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, чим грубо порушив правила дорожнього руху України, що викликає сумнів про їх знання на належному рівні, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, вважаю за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу, так як застосування до нього цього стягнення буде достатнім для його виховання в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, без позбавленням права керування транспортними засобами, що передбачено санкцією статті та не відноситься до альтернативного покарання та є обов'язковим без оплатного вилученням транспортного засобу.
На підставі ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605 грн. 60 коп.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.36, ч. 5 ст. 126, ч.1 ст.130, 173, 185, 279, 283 КУпАП, -
Справи про адміністративні правопорушення № 711/5805/25, № 711/5806/25, № 711/6303/25 та № 711/6304/25 об'єднати в одне провадження та присвоїти № 711/5805/25.
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.130, ч. 5 ст.126 КУпАП, ст. 173 КУпАП, ст. 185 КУпАП та притягнути його до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 2 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40 800 (сорок тисяч вісімсот) гривень без позбавлення права керування транспортними засобами та без оплатного вилученням транспортного засобу.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що дорівнює 605,60 грн.
Відповідно до ч.1 ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Роз'яснити, що у випадку несплати накладеного на нього штрафу у передбачений законом строк, до нього можуть бути застосовано подвійне стягнення штрафу в порядку ст.308 КУпАП, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Придніпровський районний суд м. Черкаси протягом десяти днів з дня її винесення, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такої постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя: Ю. В. Михальченко