"17" липня 2025 р. Справа № 363/3975/25
17 липня 2025 року м. Вишгород
суддя Вишгородського районного суду Київської області Свєтушкіна Д.А., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДПС у Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, керівник ТОВ «РЕЛІКОНСТРАКШН», адреса юридичної особи: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 2034 від 02.07.2025 року, 18.04.2025 року, 25.05.2025 року за юридичною адресою: Київська область, Вишгородський район, м. Вишгород, вул. Лугова, буд. 36-А, (офіс) 109/1, ОСОБА_1 як керівник ТОВ «РЕЛІКОНСТРАКШН» порушив терміни сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на прибуток за 2024 рік, чим порушив: п. 57.1 ст. 57, п. 124.1 ст. 124 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (із змінами та доповненнями).
Вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення має бути повернутий до органу, яким його було направлено до Вишгородського районного суду Київської області для належного оформлення, виходячи з наступного.
Пунктом 2 частини 1 статті 278 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Протокол про адміністративне правопорушення це офіційний документ і до нього висуваються певні вимоги. Статтею 256 КУпАП передбачено перелік тих даних, що обов'язково повинні бути закріплені у протоколі для того, щоб він мав відповідну силу і щоб його неможливо було заперечувати.
У даному випадку протокол про адміністративне правопорушення не у повній мірі відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по-батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення: прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням завдано матеріальну шкоду, про це також зазначається у протоколі.
Згідно до частини 4 ІІ розділу Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженою наказом Міністерства фінансів України 02.07.2016 року №566, зміст протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 256 КУпАП.
Однак, протокол № 2034 про адміністративне правопорушення складений 02.07.2025 року, не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, а саме, складений у відсутність ОСОБА_1 , відсутні пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Особі не роз'яснено його права та обов'язки, передбачені ст. 268 КУпАП, під час складання протоколу. Про обізнаність з вищевказаним особою, що притягається до адміністративної відповідальності не поставлено у протоколі свій підпис, відсутні відомості щодо відмови поставити підпис та щодо належного повідомлення особи, про час та місце складання протоколу № 2034 про адміністративне правопорушення.
Також не містить підпису ОСОБА_1 , або відомостей щодо відмови від підпису, акт №29548/10-36-04-05 від 17.06.2025 року про результати камеральної перевірки.
Також згідно з ч. 2 ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
У порушення зазначених вимог, відомостей щодо вручення ОСОБА_1 копії протоколу про адміністративне правопорушення матеріали справи не містять.
Окрім того, до протоколу не долучено доказів, що ОСОБА_1 є посадовою особою, на момент вчинення адміністративного правопорушення займав посаду керівника ТОВ «РЕЛІКОНСТРАКШН» та є суб'єктом вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Постановою Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14 зазначено, що протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст.256 КУпАП, повертаються відповідному органу для належного оформлення.
За таких обставин вважаю, що адміністративний матеріал має бути повернутий до Головного управління ДПС у Київській області для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 256 КУпАП, -
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП КУпАП повернути до Головного управління ДПС у Київській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Д.А.Свєтушкіна