Справа № 297/2146/25
16 липня 2025 року м. Берегове
Берегівський районний суд Закарпатської області в особі:
головуючого ІЛЬТЬО І. І.,
при секретарі судового засідання.Гарані О.А.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м. Берегове цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Великоберезької сільської ради Берегівського району Закарпатської області про визнання права власності на майно,
Позивач ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , мешканець АДРЕСА_1 звернувся до Берегівського районного суду Закарпатської області із позовом до Виконавчого комітету Великоберезткої сільської ради Берегівського району Закарпатської області про визнання права власності на майно.
В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати - ОСОБА_2 . На випадок своєї смерті вона не залишила заповіт. Спадковим майном після її смерті є житловий будинок АДРЕСА_1 в якому позивач і проживає. Даний будинок згідно виписки з погосподарської книги №73 від 19.04.2024 належав ОСОБА_3 .. Згідно виписки з погосподарської книги №74 від 19.04.2024 на момент смерті ОСОБА_4 разом із нею були зареєстровані її онуки, її невістка та позивач. Після смерті матері позивач звернувся до нотаріуса для оформлення спадщини, однак його повідомили, що видати йому свідоцтво про право на спадщину за законом немає можливості із-за того, що на згадане спадкове майно при житті покійна ОСОБА_4 не оформила право власності. Вважає, що після смерті матері він має право на згадане спадкове майно.
Позивач ОСОБА_1 в підготовче судове засідання не з'явився. При цьому, згідно заяви просив розглянути справу без його участі, позов підтримує та просить його задовольнити.
Представник відповідачавиконавчого комітету Великоберезької сільської ради в судове засідання не з'явився, однак подав заяву в якій просить розглянути справу без його участі за наявними в матеріалах справи документами.
Перевіривши матеріали справи, з'ясувавши повно і всебічно обставини, на які позивач посилався, як на підставу своїх вимог, оцінивши докази на ствердження цих обставин в їх сукупності, суд вважає позов задовольнити, виходячи з наступного.
З матеріалів справи вбачається,що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мати позивача ОСОБА_2 , відповідно до свідоцтва про смерть Серії НОМЕР_2 від 31.03.2003 року.
Відповідно до свідоцтва про народження ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , вбачається, що батьками останнього є ОСОБА_5 та ОСОБА_2 .
Згідно з витягом №75 виданим Великоберезькою сільською радою Берегівського району Закарпатської області про зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 - зареєстрований за вказаною адресою.
Також, відповідно до Виписки з погосподарської книги №4 за 2001-2005 роки виданої Великоберезькою сільською радою Берегівського району Закарпатської області встановлено, що згідно номера об'єкта по господарського обліку №318, за адресою АДРЕСА_1 , на момент смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 був зареєстрований син - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Також, позивач ОСОБА_1 зазначає, що звертався до нотаріуса для оформлення права власності, що підтверджується листом приватного нотаріуса Мирончук О.В. №388/01-16 від 25.06.2025 року про неможливість видачі свідоцтва про права на спадщину за законом, оскільки житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 не зареєстрований за померлою ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Згідно ч. 3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Частиною 1 ст.82 ЦПК України встановлено, що обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.
У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову (ч.4 ст.206 ЦПК України).
Відповідно Закону, за відсутності будь-якого застереження, факт визнаний сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, вважається встановленим. Тобто, визнання позову відповідачем, згідно ст. 82 ЦПК України, є обов'язковим для суду, оскільки обставини, визнані сторонами не підлягають доказуванню.
В судовому засіданні встановлено, що визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
За таких обставин, суд приймає визнання позову відповідачем у справі і з цих підстав задовольняє позов ОСОБА_6 ..
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 328, 392, 1268 ЦК України, ст.ст. 7, 8, 10, 12, 13, 82, 174, 200 ч. 3, 206, 247 ч. 2, 259, 263-265, 268ЦПК України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Великоберезької сільської ради Берегівського району Закарпатської області про визнання права власності на майно - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , право власності на житловий будинок, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 92,3 кв.м., житловою площею 34,4 кв.м., допоміжною площню 57,9 кв.м..
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з його проголошення.
Суддя Іван ІЛЬТЬО