Ухвала від 17.07.2025 по справі 953/6185/25

Справа № 953/6185/25

Провадження № 2/643/5021/25

УХВАЛА

про передачу справи на розгляд іншого суду

17.07.2025 м. Харків

Суддя Салтівського районного суду міста Харкова Новіченко Н.В., розглянувши

позовну заяву ОСОБА_1

до Російської Федерації в особі Генеральної прокуратури Російської

Федерації

про відшкодування шкоди, завданої майну фізичної особи,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Київського районного суду міста Харкова з позовом до Російської Федерації в особі Генеральної прокуратури Російської Федерації (далі - відповідач) про відшкодування шкоди, завданої майну фізичної особи.

Ухвалою від 23.06.2025 року Київський районний суд міста Харкова вищезазначену справу направив за підсудністю до Салтівського районного суду міста Харкова.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 16.07.2025 позовна заява передана на розгляд судді Новіченко Н.В.

Розглянувши вищезазначену позовну заяву, суд зазначає наступне.

Статтею 125 Конституції України передбачено, що судоустрій в Україні будується за принципами територіальності та спеціалізації і визначається законом.

Аналогічні положення закріплені у ч. 1 ст. 17 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

З метою якісної та чіткої роботи судової системи міжнародним і національним законодавством передбачено принцип територіальної підсудності.

Підсудність як правове явище має не лише статичний аспект, а й динамічний, що розкривається при реалізації права на судовий захист в сфері цивільної юрисдикції.

Відповідно до ч. 16 ст. 28 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) позивач має право на вибір між кількома судами, яким згідно з цією статтею підсудна справа, за винятком виключної підсудності, встановленої статтею 30 цього Кодексу.

Згідно з ч. 17 ст. 28 ЦПК України позови про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб (в тому числі про відшкодування шкоди, завданої внаслідок обмеження у здійсненні права власності на нерухоме майно або його знищення, пошкодження) у зв'язку із збройною агресією Російської Федерації, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру можуть пред'являтися також за місцем проживання чи перебування позивача.

Відповідно до ухвали Київського районного суду міста Харкова від 23.07.2025 року матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Російської Федерації в особі Генеральної прокуратури Російської Федерації про відшкодування завданої шкоди направлено за територіальною юрисдикцією (підсудністю) до Харківського районного суду Харківської області.

Водночас, як вбачається з Супровідного листа від 10.07.2025 року Київський районний суд міста Харкова помилково направив вищезазначені матеріали справи замість Харківського районного суду Харківської області до Салтівського районного суду міста Харкова.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне на виконання ухвали Київського районного суду міста Харкова від 23.07.2025 року, направити за належністю матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Російської Федерації в особі Генеральної прокуратури Російської Федерації про відшкодування завданої шкоди до Харківського районного суду Харківської області.

Згідно з ч. 3 ст. 31 ЦПК України передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п'яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п'яти днів після залишення її без задоволення.

Керуючись ст. ст. 28, 31, 260 ЦПК України суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Російської Федерації в особі Генеральної прокуратури Російської Федерації про відшкодування шкоди, завданої майну фізичної особи передати на розгляд Харківського районного суду Харківської області.

2. Відповідно до ст. 261 ЦПК України дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена протягом 15 днів з дня складання повного судового рішення шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду.

Суддя Н.В. Новіченко

Попередній документ
128909985
Наступний документ
128909987
Інформація про рішення:
№ рішення: 128909986
№ справи: 953/6185/25
Дата рішення: 17.07.2025
Дата публікації: 18.07.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Салтівський районний суд міста Харкова
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них; про відшкодування шкоди, з них; завданої майну фізичних або юридичних осіб
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Повернуто: рішення набрало законної сили (26.08.2025)
Дата надходження: 21.08.2025
Предмет позову: про відшкодування шкоди