Справа № 183/7082/25
№ 3/183/3423/25
17 липня 2025 року суддя Самарівського міськрайонного суду Дніпропетровської області Ігольнікова М.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Самарівського РВП ГУНП в Дніпропетровської області відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 5 ст. 126 КУпАП,
До суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП.
В протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 385064 від 08.07.2025 року вказано, що 08.07.2025 року о 11.05 год. на трасі М18 194 км 200 м водій керував автомобілем без посвідчення водія, тобто не маючи права керування таким транспортним засобом, порушення вчинив на протязі року від 09.02.2025 року, чим порушив п.2.1.а ПДР.
У відповідності до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням не інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Згідно з ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Відповідно до ч. 2 ст. 276 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121 - 126, 127-1 - 129 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
У вказаному вище протоколі місцем вчинення адміністративного правопорушення зазначено «…траса М18 194 км 200 м …», місце проживання порушника - " АДРЕСА_1 ", інформація щодо обліку транспортного засобу відсутня.
Однак, вказане позначення місця вчинення адміністративного правопорушення не дає змогу визначити точне місце вчинення вказаного правопорушення (область та район області) та відповідно не дає змогу визначити підсудність цієї справи.
Вказаний недолік протоколу про адміністративне правопорушення не дає змогу визначити підсудність цієї справи, що унеможливлює розгляд справи в Самарівському міськрайонному суді Дніпропетровської області.
Суд не може самостійно збирати інформацію, яку необхідно збирати особам, які складають протокол про адміністративне правопорушення.
У зв'язку з цим вищезазначений протокол про адміністративне правопорушення, у зв'язку із порушеннями вимог ст.256 КУпАП, разом із доданими матеріалами підлягає поверненню до Самарівського РВП ГУНП в Дніпропетровської області для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 9, 251, 252, 283, 284 КУпАП,
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 126 КУпАП - повернути до Самарівського РВП ГУНП в Дніпропетровської області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя М.О.Ігольнікова