ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62
11 січня 2008 р.
Справа № А-9/317
Господарський суду Івано-Франківської області у складі: судді Фанди Оксани Михайлівни при секретарі судового засідання Олейняш Еліні Михайлівні розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи
за позовом: Приватного підприємства "Дімбуд", с. Підгір"я, Богородчанський район, Івано-Франківська область( адреса для листування: вул. Гарбарська,14/58, м. Івано-Франківськ,76019)
до відповідача Головної державної інспекції на автомобільному транспорті , проспект Перемоги, 14, м. Київ-135, 01135 в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області, вул. Тополина, 3, м. Івано-Франківськ,76000
про скасування постанови
За участю представників сторін:
Від відповідача: Семенців Ірина Михайлівна - головний спеціаліст керівництва територіального управління, ( довіреність № 41/1-8-2644 н від 06.03.07 року)
Від позивача: Захаріїв Богдан Дмитрович - представник.
СУТЬ СПРАВИ: Заявлено вимогу про скасування постанови територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області від 23.07.07 року № 010648.
Представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задоволити. В обгрунтування заявленого позову представник позивача зазначив наступне. Постановою територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області від 23.07.07 року № 010648 застосовано до ПП "Дімбуд" фінансову санкцію в розмірі 1700 грн.
Згідно ст. 1 Закону України "Про автомобільний транспорт»послуга з перевезення пасажирів чи вантажів -перевезення пасажирів чи вантажів транспортними засобами на договірних умовах із замовником послуги за плату.
Згідно ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону -штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Як вбачається зі шляхового листа № 93 від 04.07.07 року ПП "Дімбуд" послуг з перевезення вантажів не надавав, так як здійснював перевезення для власних потреб.
Представник позивача в судовому засіданні вказав, що відповідач постановою від 23.07.07 року № 010648 без встановлених законом підстав застосував до позивача фінансову санкцію в розмірі 1700 грн.
Представник відповідача позовні вимоги заперечив та просив суд в їх задоволенні відмовити. В обгрунтування заявлених заперечень представник відповідача вказав наступне. 04.07.07 року державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області на лінії перевірено автомобіль марки Камаз, державний номер 14133 ІВ. Під час перевірки встановлено, що водій ПП "Дімбуд" Савчук Микола Миронович надавав послуги з перевезення вантажу без документа обов"язкового для перевезення вантажу на договірних умовах -ліцензійної картки, належно оформленого дорожнього листа, а саме -в дорожньому листі на момент перевірки була відсутня відмітка лікаря про проходження передрейсового медичного огляду водія та підпис механіка. На підставі виявленого порушення складено акт № 018257 від 04.07.07 року.
Відповідно до ст. 48 Закону України "Про автомобільний тарнспорт" для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є:
-для автомобільного перевізника -ліцензія та документ, що засвідчує використання ранспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
-для водія -посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший, визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.
Представник відповідача зазначив, що ПП "Дімбуд" здійснювало перевезення вантажу на договірних умовах, оскільки згідно акта № 018257 від 04.07.07 року під час перевірки був пред"явлений талон № 1855, де зазначалося, що вантажоодержувачем піску з кар"єру є фірма "Обрій-СВ", яка спеціалізується на виготовленні вапняного розчину. Акт перевірки водій підписав та в графі "Пояснення водія про причини пореушення" власноручно зазначив, що "немає ліцензійної картки".
Крім того, на момент перевірки, як вказав представник відповідача, не було відмітки лікаря про проходження передрейсового медичного огляду водія та підпису механіка.
Згідно п. 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.06 року № 1567 на основі акту перевірки № 018257 від 04.07.07 року, враховуючи порушення позивачем діючого законодавства, винесено постанову № 010648 від 23.07.07 року. Відповідач в постанові № 010648 від 23.07.07 року посилається на порушення позивачем абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт". Як зазначив представник відповідача, вищевказана постанова відповідає вимогам чинного законодавства.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін суд встановив, що 04.07.07 року державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області на лінії перевірено автомобіль марки Камаз, державний номер 14133 ІВ на предмет дотримання законодавства про автомобільний транспорт.
В результаті перевірки було виявлено відсутність у водія автомобіля обов"язкових для перевезення вантажу документів, а саме: ліцензійної картки та належно оформленого дорожнього листа -відсутня відмітка механіка та лікаря про проходження передрейсового медичного огляду водія, про що було складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 018257 від 04.07.07 року ( копія наявна в матеріалах справи). В подорожньому листі працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області зроблено відмітку про дату, час та місце розгляду справи. В матеріалах справи є письмове запрошення на розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт від 04.07.07 року, яким повідомлено водія про розгляд справи.
Згідно п. 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.06 року № 1567 на основі акту перевірки № 018257 від 04.07.07 року винесено постанову № 010648 від 23.07.07 року про застосування до суб"єкта підприємницької діяльності -ПП "Дімбуд" фінансових санкцій в сумі 1700 грн. ( копії документів наявні в матеріалах справи).
Ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" вказує, що документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення для власних потреб, є:
- для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
- для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про автомобільний транспорт" ліцензійна картка транспортного засобу -документ, який містить реєстраційні дані ліцензії та транспортного засобу. Судом встановлено, що ПП "Дімбуд" здійснює вантажні перевезення для власних потреб, про що свідчать подорожній лист та подана представником позивача видаткова накладна № 1855 від 04.07.07 року про відвантаження піску позивачу.
Ч. 1 ст. 33 ГПК України вказує, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Твердження представника відповідача стосовно здійснення ПП "Дімбуд" перевезень вантажу на договірних умовах, є необгрунтованими, оскільки суду не пред"явлено ні вищевказаного талона, ні будь-яких інших доказів.
Ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначає перелік документів, на підставі яких виконуються вантажні перевезення. Вищевказана стаття не передбачає наявність ліцензійної картки для юридичних осіб, що здійснюють вантажні перевезення для власних потреб.
З вищевказаного вбачається, що відсутність ліцензійної картки у водія Камазу, державний номер 14133 ІВ, не є порушенням норм законодавства про автомобільний транспорт.
Стосовно виявленого відповідачем порушення про "відсутність відмітки лікаря про проходження передрейсового медичного огляду водія та підпису механіка", то слід зазначити, що в судовому засіданні оглянуто подорожній лист вантажного автомобіля № 93 від 04.07.07 року, в якому підписи головного механіка підприємства наявні у відповідній графі. Отже, твердження відповідача є безпідставними.
Відмітка лікаря про проходження передрейсового медичного огляду водія в подорожньому листі вантажного автомобіля № 93 від 04.07.07 року відсутня. Однак, чинне законодавство про автомобільний транспорт не передбачає відповідальності за відсутність такої відмітки.
За таких обставин суд дійшов висновку, що оскаржувана постанова не відповідає нормам чинного законодавства та порушує права позивача. Позовні вимоги є обгрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 124 Конституції України, Законом України "Про автомобільний транспорт", ст. 160 - 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України , суд
позов задоволити.
Скасувати постанову територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області від 23.07.07 року № 010648 про застосування фінансових санкцій до ПП "Дімбуд", с. Підгір"я, Богородчанський район, Івано-Франківська область.
Присудити позивачу ПП "Дімбуд", с. Підгір"я, Богородчанський район, Івано-Франківська область ( і.к. 32909147) з Державного бюджету - 3, 40 грн. витрат по сплаті судового збору.
Постанову суду, яка не набрала законної сили, сторони мають право оскаржити в апеляційному порядку.
Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом 10 -ти днів з дня її складення в повному обсязі, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили за заявою сторони, на користь якої ухвалено постанову.
Суддя Фанда Оксана Михайлівна
Постанова складена в повному обсязі 17.01.08 року.
Виготовлено в АС "Діловодство суду" Олейняш Е.М.