Справа № 932/2670/24
Провадження № 3/932/1389/24
16 липня 2025 року Суддя Шевченківського районного суду міста Дніпра Міросєді А.І. розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли із ВП №7 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області, відносно:
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Дніпро, громадянина України, паспорт НОМЕР_1 виданий 24.08.2019 року, орган що видав № 1211, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 та фактично проживаючий за адресою: АДРЕСА_2 , за ч.5 ст.126 КУпАП, -
28.03.2024 року до Бабушкінського районного суду Дніпропетровської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 388003 від 18.03.2024 року із кваліфікацією дій за ч.1 ст.44 КУпАП відносно ОСОБА_1 за обставинами, що мали місце: 03.03.2024 року о 15:35 годині.
Згідно з протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями Шевченківського районного суду міста Дніпра від 14 липня 2025 року для розгляду вказаної справи про адміністративне правопорушення визначено суддю Міросєді А.І.
25 квітня 2025 року набрав чинності Закон № 4273-IX «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо зміни найменувань місцевих загальних судів», відповідно до якого змінено найменування місцевих загальних судів, зокрема Бабушкінський районний суд міста Дніпропетровська на Шевченківський районний суд міста Дніпра.
Ретельно перевіривши протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 388003 від 18.03.2024 року із кваліфікацією дій за ч.1 ст.44 КУпАП відносно ОСОБА_1 та додані до нього матеріали, вважаю, що провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю виходячи з наступного.
Відповідно до п.7 ч.1 ст.247КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю якщо на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення закінчились строки, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Відповідно до ч.11 ст.38КУпАП, у разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.
В матеріалах справи міститься постанова від 12.03.2024 року про закриття кримінального провадження № 12024046640000148 від 04.03.2024 року. Тож, тримісячний строк накладення адміністративного стягнення сплив на 12.06.2024 року. Тому провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, оскільки протокол разом із матеріалами справи про адміністративне правопорушення отриманий головуючим суддею 14 липня 2025 року, тобто поза межами строку можливості розгляду питання щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності, а саме минули строки накладення адміністративного стягнення, передбачені ст.38КУпАП.
Приймаючи до уваги викладене, вважаю, що провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю на підставі п.7 ч.1 ст.247КУпАП, у зв'язку із закінченням, на момент надходження справи про адміністративне правопорушення для її розгляду, строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Керуючись ст.6 Конституції України, статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ч.2 ст.38, п.7 ч.1 ст.247, ст.ст.283,284КУпАП, -
На підставі п.7 ч.1 ст.247КУпАП, провадження у справі відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.44 КУпАП закрити, у зв'язку із закінченням, на момент надходження справи про адміністративне правопорушення для її розгляду, строків, передбачених ст.38КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Шевченківський районний суд міста Дніпра протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: