8-й під'їзд, Держпром, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
"16" липня 2025 р. м. ХарківСправа № 922/1181/25
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Юрченко В.С.
при секретарі судового засідання: Трофименко С.В.
за участю представників учасників процесу:
позивача - Щербань Анна Сергіївна (адвокат) в режимі відеоконференції
відповідача - Коновалов Максим Ігоревич (адвокат)
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Господарського суду Харківської області в порядку загального позовного провадження справу
за позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зубр», місто Харків,
до Акціонерного товариства «Харківобленерго», місто Харків,
про визнання укладеними додатків до договору,-
Позивач, Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зубр», звернувся до Господарського суду Харківської області із позовною заявою до відповідача, Акціонерного товариства «Харківобленерго», про визнання укладеними додатки № № 2, 3, 6, 7 до Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії № 1-91К від 01.01.2019, укладеного шляхом приєднання ОСББ «Зубр» до умов публічного договору, в редакції визначеній в позовній заяві.
03.04.2025, ухвалою господарського суду Харківської області, прийнято позовну заяву Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зубр» до розгляду та відкрити провадження у справі № 922/1181/25. Справу постановлено розглядати за правилами загального позовного провадження. Почато у справі № 922/1181/25 підготовче провадження і призначено підготовче засідання на 24.04.2025.
19.04.2025 від відповідача через кабінет системи "Електронний Суд" надійшла заява про продовження строку подання відзиву (вх. № 9772).
22.04.2025 ухвалою суду задоволено заяву Акціонерного товариства «Харківобленерго» (вх. № 9772 від 21 квітня 2025 року) про продовження строку подання відзиву. Продовжено Акціонерному товариству «Харківобленерго» процесуальний строк на подання відзиву до 05.05.2025.
24.04.2025 ухвалою суду, яка занесена до протоколу судового засідання, повідомлено, що підготовче засідання у справі відбудеться 15 травня 2025 року.
14.05.2025 до сектору суду через кабінет системи «Електронний Суд» надійшло клопотання/заява Акціонерного товариства «Харківобленерго» про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору (вх. № 11669 від 14 травня 2025 року). Обґрунтовуючи підстави для вчинення судом дій, охоплених статтею 50 Господарського процесуального кодексу України, відповідач спирається на обставини справи, а також на специфіку та особливості правовідносин між учасниками ринку електричної енергії в України, та вважає процесуальну доцільність залучити до розгляду справи третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, а саме - Приватне акціонерне товариство "Харківенергозбут".
15.05.2025 ухвалою суду відмовлено у задоволенні клопотання/заяви Акціонерного товариства «Харківобленерго» про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору (вх. № 11669 від 14 травня 2025 року).
06.05.2025 через кабінет системи "Електронний суд" від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (вх. № 11051).
12.05.2025 через кабінет системи "Електронний суд" від позивача надійшла відповідь на відзив (вх. № 11501).
14.05.2025 через кабінет системи "Електронний суд" від відповідача надійшла заява (вх. № 11707) про продовження строку на подання заперечень на відповідь на відзив.
15.05.2025 року ухвалами суду, які занесені до протоколу судового засідання, прийнято до розгляду та долучено до матеріалів справи відзив (вх. № 11051 від 06.05.2025), відповідь на відзив (вх. № 11707 від 14.05.2025), а також продовжено відповідачеві строк на подання заперечень на відповідь на відзив.
28.05.2025 через кабінет системи "Електронний суд" від позивача надійшли додаткові пояснення у справі (вх. № 12776).
23.05.2025 через кабінет системи "Електронний суд" від відповідача надійшла заява - заперечення на відзив на позовну заяву об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зубр» (вх. № 12478).
28.05.2025 в судовому засіданні суд констатував факт, що відповідачем невірно зазначено назву заяви по суті справи та зазначив, що за своїм процесуальним навантаженням відповідач сформував заперечення, в порядку статті 168 Господарського процесуального кодексу України. Крім того суд вказав, що у цій заяві по суті справи, відповідачем надані докази, які не фігурували як додатки до відзиву.
28.05.2025 в судовому засіданні представник відповідача погодився стосовно описки у назві заяві по суті справи, а також усно заявив клопотання про продовження строку для подання доказів.
28.05.2025 ухвалами суду, які занесені до протоколу судового засідання, заяву - заперечення відповідача на відповідь на відзив на позовну заяву об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зубр» було прийнято до розгляду із долученням до матеріалів справи, та відповідно до пункту 5 статті 80, статті 119 ГПК України суд продовжив відповідачеві строк на подання доказів, та прийняв їх до розгляду.
Також 28.05.2025 ухвалою суду, яка занесена до протоколу судового засідання, прийнято до розгляду додаткові пояснення позивача у справі (вх. № 12776) із долученням їх до матеріалів справи.
02.06.2025 через кабінет системи "Електронний суд" від відповідача надійшла заява - Письмові пояснення та заперечення з приводу доводів позивача викладених ним у додаткових поясненнях (вх. № 13094).
02.06.2025 ухвалою суду, яка занесена до протоколу судового засідання, прийнято до розгляду заяву - письмові пояснення та заперечення з приводу доводів позивача викладених ним у додаткових поясненнях (вх. № 13094 від 02.06.2025) із долученням їх до матеріалів справи.
02.06.2025 ухвалою суду, яка занесена до протоколу судового засідання, відповідно до пункту 3 частини 2 статті 185, статті 232 Господарського процесуального кодексу України, постановлено закрити підготовче провадження із призначенням справи до судового розгляду по суті на 23.06.2025.
23.06.2025 ухвалою суду, яка занесена до протоколу судового засідання, відповідно до частини 2 статті 216 Господарського процесуального кодексу України, оголошено перерву в судовому засіданні до 07.07.2025.
07.07.2025 ухвалою суду, яка занесена до протоколу судового засідання, відповідно до частини 2 статті 216 Господарського процесуального кодексу України, оголошено перерву в судовому засіданні до 14.07.2025.
14.07.2025 ухвалою суду, яка занесена до протоколу судового засідання, оголошено перерву до 16.07.2025.
Присутній у судовому засіданні 16.07.2025 з розгляду справи по суті представник позивача просив суд позов задовольнити у повному обсязі. Присутній у судовому засіданні з розгляду справи по суті представник відповідача 16.07.2025 просив суд відмовити у задоволенні позову.
Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено, що кожен має право на справедливий розгляд його справи.
У рішенні 15-рп/2004 від 02.11.2004 Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статті 69 Кримінального кодексу України (справа про призначення судом більш м'якого покарання) визначено, що справедливість - одна з основних засад права, є вирішальною у визначенні його як регулятора суспільних відносин, одним із загальнолюдських вимірів права. Зазвичай справедливість розглядають як властивість права, виражену, зокрема, в рівному юридичному масштабі поведінки й у пропорційності юридичної відповідальності вчиненому правопорушенню. У сфері реалізації права справедливість проявляється, зокрема, у рівності всіх перед законом і засобах, що обираються для їх досягнення.
Значення принципів справедливості та добросовісності поширюється не тільки на сферу виконання зобов'язань, а і на сферу користування правами, тобто, такі засади здійснення судочинства виступають своєрідною межею між припустимим використанням права (як формою правомірного поводження) та зловживанням правами (як формою недозволеного використання прав).
Одночасно, застосовуючи відповідно до частини 1 статті 11 Господарського процесуального кодексу України, статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" при розгляді справи частини 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, суд зазначає, що право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондується з обов'язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (пункт 35 рішення від 07.07.1989 Європейського суду з прав людини у справі "Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії" (Alimentaria Sanders S.A. v. Spain).
Обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням частини 1 статті 6 даної Конвенції (рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі "Смірнова проти України").
З урахуванням режиму воєнного стану та можливості повітряної тривоги в місті Харкові у Господарському суді Харківської області встановлено особливий режим роботи й запроваджено відповідні організаційні заходи. Відтак, справу розглянуто у розумні строки, ураховуючи вищевказані обставини та факти.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши надані суду докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд установив позицію позивача та відповідача, які ґрунтуються на наступному.
Як вказує позивач у позові, за адресою 61172, місто Харків, вулиця Зубарєва, будинок 34 знаходиться житловий багатоквартирний будинок, що підтверджується Декларацією готовності об'єкта до експлуатації від 2012 року та рішенням Харківської міської ради від 17.10.2012 № 624 про присвоєння адреси житловому будинку.
Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «ЗУБР» (далі по тексту - Позивач, ОСББ) було створене 17.12.2014. Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань додається до позову.
30.03.2016 на баланс ОСББ було передано житловий будинок за адресою місто Харків, вулиця Зубарєва, будинок 34, що підтверджується Актом приймання-передачі житлового комплексу з управління в управління, укладеного між ТОВ «Будівельний торговий будинок» та ОСББ.
До 01.01.2019 між Позивачем - ОСББ (споживач за договором) та Відповідачем - АТ «Харківобленерго» (постачальник за договором) діяв Договір про постачання електричної енергії від 08.12.2015 № 1-91К (далі за текстом - Договір 2015), за умовами якого постачальник продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача дозволеною потужністю, зазначеною у додатку № 3.1 Перелік місць встановлення розрахункових приладів обліку та тарифів, що застосовуються при проведенні розрахунків за спожиту електричну енергію до цього договору, а споживач оплачує постачальнику вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього договору та додатками до договору, що є його невід'ємними частинами.
На момент укладення договору 2015 правовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії) були врегульовані Правилами користування електричною енергією затвердженою постановою НКРЕ від 31.07.1996 № 28 (далі за текстом - ПКЕЕ).
19.04.2018 набули чинності Правила роздрібного ринку електричної енергії, затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 № 312 (далі по тексту - ПРРЕЕ), які встановили необхідність переукладення всіх договорів між споживачами та постачальниками електричної енергії.
У зв'язку з набуттям чинності ПРРЕЕ, АТ «Харківобленерго» було розміщено на веб-сайті публічний договір про надання послуг з розподілу електричної енергії. Посилання на сайт відповідача: https://oblenergo.kharkov.ua/sites/default/files/pdf/%D0%94%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%
На думку позивача, у зв'язку із втратою чинності ПКЕЕ та прийняттям Постанови НКРЕКП від 14.03.2018 № 312, якою затверджено ПРРЕЕ, укладений між сторонами Договір 2015 припинив свою дію.
03.12.2018 з метою приєднання до умов публічного договору, Позивач підписав надану Відповідачем заяву-приєднання, за якою приєднався до публічного договору про надання послуг з розподілу електричної енергії з 01.01.2019. Таким чином, позивач вказує, що між Позивачем та Відповідачем було укладено Договір про надання послуг з розподілу електричної енергії від 01.01.2019 № 1-91К (далі - Договір 2019).
Однак, у позові позивач наполягає, що заява-приєднання, що надавалась Позивачеві для підпису 03.12.2018 не відповідала формі заяві-приєднання, що затверджена Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312, оскільки в самій заяві не вказано ЕІС-коди точок комерційного обліку за об'єктом споживача, а додаток до заяви-приєднання, який містить відповідні ЕІС-коди зазначається як «додаток до Заяви приєднання до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії №1-91К від 08.12.2015р.», а не договору від 01.01.2019.
Спираючись на пункт 12.8 та 12.9 додатку 3 до ПРРЕЕ (Типовий договір споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії), Позивач вказує, що жодні додатки, передбачені пунктами 12.8 та 12.9 Типового договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії між сторонами не укладались.
Як-то вказує Позивач у позові, в багатоквартирному будинку за адресою місто Харків, вулиця Зубарєва, будинок 34, встановлені три типи лічильників:
1. загальнобудинкові лічильники (4 лічильника - № 01924, № 038023, № 0200603752, № 045417), які обліковують всю електричну енергію, яка потрапляє на територію Будинку, в тому числі яка потім споживається власниками квартир, та ОСББ.
2. лічильники споживання електроенергії на технічні цілі Будинку (5 лічильників- № 13259, № 21687, № 02005855,№ 02005801), які обліковують електричну енергію, що споживається ОСББ на виконання статутних цілей (освітлення місць загального користування, електроживлення ліфтів, забезпечення роботи насосів підкачування води).
3. індивідуальні лічильники: (210 - поквартирних лічильників, які обліковують електричну енергію, яка споживається власниками квартир).
Позивач у позові також зазначає, що Голова правління ОСББ неодноразово зверталась до АТ «Харківобленерго» з проханням не враховувати в розрахунках обсягу розподіленої та спожитої ОСББ електроенергії дані чотирьох загальнобудинкових лічильників та пропонувала виключити їх з переліку розрахункових приладів обліку для ОСББ, також, ОСББ направляло листи-претензії в яких не погоджувалось з обсягами виставленої до оплати електроенергії, оскільки значний обсяг електроенергії, яку ОСР нараховував як спожиту ОСББ фактично Позивачем не споживалась.
У відповідь на всі листи ОСББ, АТ «Харківобленерго» зазначало про неможливість зміни переліку розрахункових приладів обліку, оскільки саме такий перелік лічильників, що застосовуються для розрахунків ОСББ був зафіксований у додатку № 3.1 до Договору 2015 року. Натомість, Відповідач неодноразово пропонував до укладення Позивачеві Додаток № 3 «Відомості про розрахункові засоби обліку активної та реактивної енергії» до Договору від 01.01.2019 № 1-91К та пояснював це необхідністю переукладення додатку у зв'язку з набуттям прийняттям Постанови НКРЕКП від 14.03.2018 № 312.
Однак, як-то вказує позивач, він не підписав запропоновану Відповідачем редакцію Додатку 3 до Договору, оскільки вважає, що його зміст суперечить вимогам чинного законодавства.
12.02.2025 Позивач звернувся до Відповідача з листом від 10.02.2025 та запропонував до укладення власній редакції додатків до Договору 2019 № 3 «Відомості про розрахункові засоби обліку активної та реактивної електричної енергії ОСББ «Зубр», № 6 «Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін», № 7 «Однолінійна схема (схема електропостачання споживача із зазначенням ліній, що живлять електроустановки споживача, і точок їх приєднання)», які так і не були укладені між сторонами.
Окрім цього, позивач наголошує, що під час розгляду Господарським судуом Харківської області справи № 922/2582/24 щодо стягнення заборгованості за позовом ПрАТ «Харківенергозбут», Позивач дізнався, що Відповідачем було складено Додаток № 2 «Паспорт точки розподілу» до Договору 2019. Однак, Відповідач не направляв даний додаток для ознайомлення чи погодження Позивачеві.
До позову позивач додав лист ОСББ до АТ «Харківобленерго» від 10.02.2025, із пропозицією укласти додатки до договору 2019.
У відповідь на пропозицію укласти додатки до Договору 2019 відповідно до чинних ПРРЕЕ, Відповідач направив Позивачеві Лист від 07.03.2025, в якому зазначив, що відсутня необхідність для укладення запропонованих Позивачем додатків до договору, адже дані питання вже узгоджені між сторонами в додатках до Договору 2016.
Позивач, систематизуючи свої підстави позову, зазначає, що в сукупності із викладеного вище вбачається, що Позивач та Відповідач уклали Договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії від 01.01.2019, шляхом підписання Позивачем заяви-приєднання, однак не дійшли згоди щодо умов цього договору, а саме не узгодили, які прилади обліку мають зазначатись як розрахункові та не уклали додаток №3 до договору (між сторонами був спір щодо цього питання), а також не уклали додатки, які є невід'ємною частиною договору (додатки №2, 6, 7 до договору).
У зв'язку з цим Позивач звертається до суду із позовною заявою про визнання укладеними додатків № № 2, 3, 6, 7 до Договору про надання послуг з розподілу електричної енергії між АТ «Харківобленерго» та ОСББ.
У відзиві на позов, відповідач вказує, що 08.12.2015 було встановлено балансову належність електромереж та електроустановок споживачу (ОСББ), а саме ГРЩ-1 та ГРЩ-2 житлового будинку 34 по вулиці Зубарева, що зазначено в пункті 1 «Акту розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін», який є Додатком № 8 до Договору про постачання електричної енергії № 1-91-К від 08.12.2015 (далі за текстом - договір 2015).
Далі відповідач зазначає, що у заяву про укладання договору 2015, Голова правління ОСББ самостійно визначила, окрім іншої суттєву інформацію, зокрема, найменування та адресу точки обліку (місто Харків, вулиця Зубарєва, 34), вид діяльності споживача (комплексне обслуговування об'єктів 81.10); акти про розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін (пункт 1 переліку) відомості щодо розрахункових засобів обліку (пункт 3 переліку).
Таким чином, на думку відповідача, представник споживача - голова правління ОСББ, самостійно визначала та узгодила засоби обліку на певній балансовій межі, які фіксують дані обліку ОСББ, як суб'єкта господарювання, що здійснює діяльність з комплексного обслуговування об'єктів у будинку місті Харків, вулиця Зубарєва, будинок 34.
Надалі, між оператором системи розподілу АТ «Харківобленерго» та споживачем ОСББ, розташованим за адресою: місто Харків, вулиця Зубарєва, будинок 34, укладено договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії від 01.01.2019 № 1-91K (далі - Договір 2019, або Договір № 1-91-К), на умовах договору про постачання електричної енергії від 08.05.2015 № 1-91К за О/Р 091.
Як на тому наполягає відповідач, вказаний договір укладений з урахуванням вимог пункту 2 Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 № 312 ПРРЕЕ - шляхом підписання заяви-приєднання.
Окремо відповідач звертає увагу на той факт, що цю заяву-приєднання від імені споживача ОСББ підписала Голова Правління - Тетяна Гладких. При цьому у заяві-приєднанні від 03.12.2018 чітко, конкретно та категорично сторони узгодили наступну суттєву умову, а саме: (цитата): «/…/ та приєднання споживача з 01.01.2019 р /…/ на умовах договору про постачання електричної енергії від 08.05.2015 № 1-91К за О/Р 091 /…/».
А саме тому відповідач вважає, що дані, характеристики які були встановлені додатками до договору про постачання електричної енергії від 08.05.2015 № 1-91К, в тому числі й додаток 3.1, є узгодженим та чинним, а підписуючи заяву - приєднання разом з додатком, споживач визначився з точками обліку, які є комерційними, та відповідно приймають участь у розрахунках.
Крім того, відповідач вказує, що визначальним для розгляду даної справи є наявність погоджених додатків до договору про постачання електричної енергії укладеного у 2015 році, а саме у додатку 3.1 та 3.2 міститься перелік тих самих лічильників які вказані у додатку до заяви приєднання до Договору 2019 про розподіл.
Так, відповідач зазначає, що у додатку № 18 від 08.12.2015 до договору 2015 сторонами погоджено точку продажу електричної енергії встановлену на межі балансової належності, та обліковується загальнобудинковими лічильниками, які також є у додатку до заяви-приєднання до Договору про розподіл.
Отже, відповідач стверджує, що сторони домовилися якими приладами обліку електричної енергії і яким чином буде проводитись розрахунок. При цьому, відповідач наголошує, що ОСББ на протязі всього часу споживання електричної енергії не заперечував та визнавав зазначену вище інформацію.
Наведені вище обставини, на думку відповідача, свічать що позивач узгодив з відповідачем всі суттєві умови, передбачені нормами діючого законодавства як такі, що необхідні для укладання та дії договорів розподілу/постачання електричної енергії, в т.ч. у вигляді вже укладених додатків.
Більш того, відповідач зазначає, що наведені позивачем обґрунтування вимог щодо визнання укладеними Додатків № 2, № 3 та № 6, № 7 в редакції ОСББ не визнаються відповідачем, оскільки додатком до заяви-приєднання споживачем визначено перелік точок комерційного обліку електричної енергії, а даний перелік складається з лічильників, які мають відповідні номера та ЕІС коду; додатком № 2 до Договору № 1-91-К «Паспорт точки розподілу електричної енергії» встановлено, що EIC-код площадки комерційного обліку - 62Z3655114697118, і згідно з даним переліком, комерційний облік розподіленої енергії по вказаному споживачу здійснюється відповідно до показів наступних вузлів обліку електричної енергії:
1. площадка EIC 62Z3655114697118 (Загальнобудинкові лічильники що здійснють облік електричної енергії за всіма електроустановками будинку. Дані лічильники є комерційним, тобто приймають участь в розрахунках електричної енергії спожитої безпосередньо ОСББ):
1. EIC 62Z4296524553910 лічильник № 045417 (загальнобудинковий)
2. EIC 62Z9284576427149 лічильник № 02006037 (загальнобудинковий)
3. EIC 62Z6396391652894 лічильник № 019294 (загальнобудинковий)
4. EIC 62Z6220788261830 лічильник № 038023 (загальнобудинковий)
5. EIC 62Z7174274255004** лічильник № 018911 (освітлення сходові клітини, відраховується від загальнобудинкових лічильників)
6. EIC 62Z6818619683129** лічильник № 010883 (освітлення сходові клітини, відраховується від загальнобудинкових лічильників)
7. EIC 62Z0118881740668*** лічильник № 011813 (насосна, відраховується від загальнобудинкових лічильників)
8. EIC 62Z3775793388940*** лічильник № 02000447 (робота ліфтів, відраховується від загальнобудинкових лічильників)
9. EIC 62Z5685753997882*** лічильник № 02000449 (робота ліфтів, відраховується від загальнобудинкових лічильників)
10. Лічильники мешканців будинку - 210 (мешканці квартир, відраховується від загальнобудинкових лічильників). Площадка комерційного обліку EIC 62Z3655114697118 включає до себе 2 площадки за критерієм напрямків цільового розподілення споживання електроенергії:
1.2. площадка EIC 62Z7500189479587 (Лічильники які здійснюють облік електричної енергії, витраченої на освітлення сходових клітин.) ** - EIC 62Z7174274255004 лічильник № 018911 (освітлення сходові клітини, відраховується від загальнобудинкових лічильників) - EIC 62Z6818619683129 лічильник № 010883 (освітлення сходові клітини, відраховується від загальнобудинкових лічильників)
1.3. площадка EIC 62Z5896648124594 (Лічильники які здійснюють облік електричної енергії, витраченої на роботу електрообладнання насосної та роботу ліфтів.) *** - EIC 62Z0118881740668 лічильник № 011813 (насосна, відраховується від загальнобудинкових лічильників) - EIC 62Z3775793388940 лічильник № 02000447 (робота ліфтів, відраховується від загальнобудинкових лічильників) - EIC 62Z5685753997882 лічильник № 02000449 (робота ліфтів, відраховується від загальнобудинкових лічильників)
1.4. Лічильники мешканців будинку - 210 (мешканці квартир, відраховується від загальнобудинкових лічильників).
Крім того, відповідач зазначає, що окремо до договору 2015, серед іншого, укладено Додатки 3.1 «Перелік місць встановлення розрахункових приладів обліку та тарифів, що застосовуються при проведенні розрахунків за спожиту електричну енергію» та 3.2 «Дані про відпуск електричної енергії та інші потреби споживача» У зазначених додатках сторони визначили засоби обліку електричної енергії, що споживається ОСББ, а також встановили порядок проведення розрахунків.
Відповідач стверджує, що сторони домовилися якими приладами обліку електричної енергії і яким чином буде проводитись розрахунок. При цьому, відповідач зазначає, що обсяг електричної енергії, встановлений т. з. «загальнобудинковим лічильником» - це вся електрична енергія скерована на потреби всіх співмешканців ОСББ. А споживач надаючи звіт про обсяги розподіленої електричної енергії, визначає обсяг спожитої енергії за усіма комерційними лічильниками, що повністю кореспондується з актом про обсяги розподіленої електричної енергії, зокрема співпадають попередні покази та теперішні покази.
Відповідач наполягає, що рахунки на оплату позивачем спожитої електричної енергії відповідають вимогам діючого законодавства та містять саме тарифні категорії, визначені Кабінетом Міністрів України, а не визначають ким споживалась електроенергія.
Зокрема, між АТ «Харківобленерго» та ОСББ 08.12.2015 укладено додаток № 8 «Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін» до договору 2015. Відповідно до пункту 3 Акту балансової належності чітко визначено межу балансової належності, яка визначена на контактних з'єднаннях кабельних ліній, напругою 0,4 кВ від трансформаторної підстанції № 5002 з шинами, напругою 0,4 кВ у вхідних розподільчих пристроях житлового будинку ГРЩ-1 та ГРЩ-2 житлового будинку № 34 по вулиці Зубарєва, що збігається зі встановленою тим же актом межею експлуатаційної відповідальності за стан обслуговування електромереж та установок.
В даному випадку, Відповідач ствердно стверджує, що межа балансової належності встановлена у вхідному розподільчому пристрої, на вході в будинок, там де також встановлений загальнобудинковий лічильних, що передбачено схемою, яка була погоджена між АТ «Харківобленерго» та ОСББ і саме на цій точці відбувається перехід права власності від АТ «Харківобленерго» та ОСББ.
Вищенаведене, на думку відповідача свідчить, що відповідальним за електрогосподарство внутрішньобудинкових мереж багатоквартирного житлового будинку виступає саме ОСББ. За таких обставин підстави вважати укладеним Додатків № 2, № 3 та № 6, № 7 в його редакції - відсутні.
У відповіді на відзив, позивач вказує, що не зважаючи на те, що в заяві-приєднання зазначено, що договір з розподілу електроенергії укладається на підставі договору постачання, це не означає, що додатки до договору постачання електричної енергії, який вже припинив свою дію, є чинними для сторін, адже сама Постанова №312 та ПРРЕЕ передбачають процедуру укладення додатків до договору розподілу електричної енергії.
Спираючись на доводи Відповідача, які викладені у відзиві, про те, що до подачі позову в суд, Позивач не заперечував проти порядку розрахунку електроенергії, який використовував Відповідач, Позивач спростовує цей довід, наявністю чисельних листів - звернень до Відповідача, претензіями на рахунки за спожиту електроенергії, які наявні в матеріалах справи.
Окрім цього, позивач вказує, що причиною укладення Головою ОСББ заяви-приєднання від 08.12.2018 у редакції, що була запропонована Відповідачем, був той факт, що станом на грудень 2018 року не всі власники квартир мали особові рахунки та індивідуальні договори з АТ «Харківобленерго», деякі квартири ще не були відчужені забудовником.
Також заперечуючи проти доводів, викладених у відзиві, позивач спирається на той факт, що ані площадки, про які, як зазначає Відповідач входять до площадки комерційного обліку EIC 62Z3655114697118, ані порядок розрахунків, шляхом віднімання і додавання різниці показань різних лічильників (загальнобудинкових, на технічні цілі ОСББ та поквартирних) не передбачено умовами укладеного між сторонами Договору розподілу від 2019 року та додатками до Договору постачання 2015 року (3.1 та 3.2, на які посилається Відповідач).
Звертає увагу також на той факт, що Позивач з 2023 року передає звіти про обсяги розподіленої електричної енергії, в яких зазначаються дані лише лічильники споживання електроенергії на технічні цілі Будинку (5 лічильників - № 13259, № 21687, № 02005855, № 02002298, № 02005801). До цього Голова правління ОСББ передавала Звіти в тому вигляді, як просив АТ «Харківобленерго» з показниками загальнобудинкових лічильників, пізніше, у зв'язку з тим, що Відповідач для розрахунків спожитої ОСББ електроенергії використовував дані поквартирних лічильників, ОСББ почало передавати і їх показники в звітах, оскільки декілька раз виникали ситуації, коли дані поквартирних лічильників, зафіксовані інспектором Відповідача не відповідали дійсності і ОСББ сплачувало ще більше коштів за електроенергію, яка ним не споживалась.
Окрім цього, зазначає, що споживання в будинку електричної енергії різними категоріями споживачів є беззаперечним фактом, адже в багатоквартирному будинку АТ «Харківобленерго» має укладені індивідуальні договори з усіма мешканцями окремо, як з індивідуальними побутовими споживачами, а також ОСББ як колективним побутовим споживачем, який закуповує електричну енергію на технічні цілі, що відповідно означає, що в будинку є 2 категорії споживачів: ОСББ та мешканці квартир.
Позивач вказує, що в Додатку № 6 в редакції ОСББ міститься схема, відповідно до якої відповідальність за стан внутрішньобудинкових мереж від вводу в будинок та до індивідуальних лічильників квартир встановлена за ОСББ, що узгоджується зі змістом пункту 10.2.2, пункту 2.2.5 та пункту 2.2.8 ПРРЕЕ.
У запереченнях відповідач вказує, що між фактом підписання заяви-приєднання, додатків до неї та інших додатків до Договору позивач узгодив весь обсяг суттєвих умов договірних правовідносин (технічні, організаційні/облікові, фінансові/грошові й т.інш); здійснював фактичне користування/споживання електричною енергією за узгодженими точками розподілу; здійснював користування/споживання електричною енергією узгодженими приладами обліку електричної енергії; самостійно визначав та передавав Відповідачу дані про обсяги споживання ним (виключно в межах цілей господарської діяльності, яку визначив в Статуті, та певних додатках до договору заявках/формах); здійснював користування/споживання електричною енергією та проводив їх оплату за встановленими тарифами.
Відповідач незгодний з висновком Позивача стосовно того, що додатки до договору є не чинним внаслідок припинення дії договору постачання. Дійсно, договір постачання припинив свою дію. Але, як чітко визначено в заяві-приєднанні до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії від 01.01.2019 №1-91K він укладався саме на умовах договору про постачання електричної енергії від 08.05.2015 № 1-91К за О/Р 091. Тобто весь обсяг умов (в т. ч. і точки розподілу і балансова належність і кількість, дані точок обліку й т. інше) раніше узгоджений сторонами, залишається без змін (оскільки жодних підстав для зміни узгоджених раніше умов, перш за все технічного характеру які впливають на можливість однієї сторони передати електричну енергію, а другої - прийняти її, - не було) Жодний технічний показник (показники напруги, рівні трансформації, схеми розміщення передаючого-приймаючого обладнання, площі перерізу кабелів й т.інш ) не змінився.
Жодної конкретної підстави для змін договірних положень Позивач не навів, а навпаки, здійснюючи оплату спожитої електричної енергії Позивач фактично погодив додаток до Договору «Паспорту точки розподілу електричної енергії».
Вважає, що позовна заява має повністю штучний характер, не має правових підстав позову, є необґрунтованою й такою що не підлягає задоволенню, а відповідь на відзив містить контраргументами та доводами Позивача, які є помилковими та, в певній частині, хибними.
Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд зазначає наступне.
Предметом доказування у справі, відповідно до частини 2 статті 76 Господарського процесуального кодексу України, є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Суд самостійно оцінює докази, надані сторонами у справі, у їх сукупності, керуючись принципом вірогідності, передбаченим статтею 79 Господарського процесуального кодексу України. Згідно з цією статтею, наявність обставин, на які посилається сторона, вважається доведеною, якщо докази, надані на їх підтвердження, є більш вірогідними, ніж докази, надані на їх спростування. Питання про вірогідність доказів суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання, враховуючи всі обставини справи.
Предметом судового розгляду у справі є вимога щодо визнання укладеними додатки № № 2, 3, 6, 7 до Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії №1-91К від 01 січня 2019 року, укладеного шляхом приєднання ОСББ «Зубр» до умов публічного договору, в редакції визначеній в позовній заяві.
Як свідчать матеріали справи, за адресою 61172, місто Харків, вулиця Зубарєва, будинок 34 знаходиться житловий багатоквартирний будинок, що підтверджується Декларацією готовності об'єкта до експлуатації від 2012 року та рішенням Харківської міської ради від 17.10.2012 № 624 про присвоєння адреси житловому будинку.
Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «ЗУБР» (далі по тексту - Позивач, ОСББ) було створене 17.12.2014. Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань додається до позову.
30.03.2016 на баланс ОСББ було передано житловий будинок за адресою місто Харків, вулиця Зубарєва, будинок 34, що підтверджується Актом приймання-передачі житлового комплексу з управління в управління, укладеного між ТОВ «Будівельний торговий будинок» та ОСББ.
До 01.01.2019 між Позивачем - ОСББ (споживач за договором) та Відповідачем - АТ «Харківобленерго» (постачальник за договором) діяв Договір про постачання електричної енергії від 08.12.2015 № 1-91К (далі за текстом - Договір 2015), за умовами якого постачальник продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача дозволеною потужністю, зазначеною у додатку № 3.1 Перелік місць встановлення розрахункових приладів обліку та тарифів, що застосовуються при проведенні розрахунків за спожиту електричну енергію до цього договору, а споживач оплачує постачальнику вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього договору та додатками до договору, що є його невід'ємними частинами.
На момент укладення договору 2015 правовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії) були врегульовані Правилами користування електричною енергією затвердженою постановою НКРЕ від 31.07.1996 № 28 (далі за текстом - ПКЕЕ).
19.04.2018 набули чинності Правила роздрібного ринку електричної енергії, затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 № 312 (далі по тексту - ПРРЕЕ), які встановили необхідність переукладення всіх договорів між споживачами та постачальниками електричної енергії.
Згідно пункт 2 Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 14.03.2018 № 312 у період з дати отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії до 01 грудня 2018 року операторам систем розподілу (далі - ОСР) укласти договори про надання послуг з розподілу електричної енергії, які укладаються зі споживачем, з усіма споживачами, електроустановки яких приєднані на території діяльності ОСР.
Договір розробляється ОСР на основі істотних умов, визначених Кодексом систем розподілу, затвердженим постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 310, та форми, встановленої Правилами, і розміщується на сайті ОСР, у засобах масової інформації і в пунктах обслуговування споживачів ОСР. ОСР направляє поштовим відправленням споживачу заяву-приєднання до зазначеного договору, яка формується за базами даних вертикально інтегрованого суб'єкта господарювання та містить ЕІС-коди точок комерційного обліку об'єкта споживача. Направлення такої заяви-приєднання є пропозицією споживачу про приєднання до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії на умовах діючого договору про користування або постачання електричної енергії (індивідуальні характеристики об'єкта, потужність, клас надійності, ідентифікаційні коди, особливості обліку тощо). Договір вважається укладеним з дати підписання споживачем заяви-приєднання до договору про надання послуг з розподілу електричної енергії, яка повертається споживачем на адресу ОСР, та/або сплати за рахунком (квитанцією), який надсилається (надається) одночасно з договором споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, та/або з дати, указаної у заяві-приєднанні, якщо споживач протягом указаного в заяві-приєднанні терміну не звернувся до ОСР із запереченнями щодо укладення договору в цілому або щодо окремих умов договору та спожив будь-який обсяг електричної енергії.
Відповідно до абзац 2 пункт 2.1.7 ПРРЕЕ фактом приєднання споживача до умов договору споживача про надання послуг з розподілу/передачі електричної енергії (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір споживача про надання послуг з розподілу/передачі електричної енергії, зокрема повернення (надання) підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка оператора системи та/або документально підтверджене споживання електричної енергії.
У зв'язку з набуттям чинності ПРРЕЕ, АТ «Харківобленерго» було розміщено на веб-сайті публічний договір про надання послуг з розподілу електричної енергії. Посилання на сайт відповідача: https://oblenergo.kharkov.ua/sites/default/files/pdf/%D0%94%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%
Відповідно до пункту 6 ПРРЕЕ до укладення договору про надання послуг з розподілу електричної енергії, який укладається зі споживачем, договірні відносини між споживачем та суб'єктом господарювання, що провадить діяльність з розподілу електричної енергії на підставі ліцензії з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами (або ОСР як правонаступником за договорами про користування електричною енергією та договорами про постачання електричної енергії), урегульовуються окремими положеннями діючих договорів про користування електричною енергією або договорів про постачання електричної енергії (у частині взаємовідносин споживача і електророзподільної організації), які не суперечать вимогам чинного законодавства у сфері електроенергетики. Зокрема сторони керуються вимогами діючих договорів про користування електричною енергією (про постачання електричної енергії) з питань потужності, якості електроенергії, окремих процедурних питань тощо. У разі виникнення суперечності між нормами діючих договорів про користування електричною енергією (про постачання електричної енергії) та нормами законодавства про електроенергетику сторони керуються вимогами чинного законодавства.
Вказана вище норма передбачає продовження дії умов попередніх договорів про постачання електричної енергії, по-перше, лише до укладення зі споживачем нових договорів про надання послуг з розподілу електричної енергії, а по-друге, лише в тій частині, що не суперечить чинному законодавству.
03.12.2018 з метою приєднання до умов публічного договору, Позивач підписав надану Відповідачем заяву-приєднання, за якою приєднався до публічного договору про надання послуг з розподілу електричної енергії з 01.01.2019. (далі - Договір 2019).
З огляду на зазначене вище, суд констатує, що з 03.12.2018 між АТ Харківобленерго та ОСББ був укладений публічний договір про надання послуг з розподілу електричної енергії та, відповідно, був припинений попередній договір 2015. Умови попереднього договору за правилами пункту 6 ПРРЕЕ могли діяти тільки до укладення нового договору. Після того, як новий договір був укладений, умови про постачання електричної енергії мали б узгоджуватися в письмових додатках відповідно до пункту 12.1 та пункту 12.2 публічного договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії.
Згідно пункту 12.1 публічного договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, інші умови можуть бути узгоджені сторонами в додатках до цього Договору, які є невід'ємними частинами цього Договору.
У відповідності до пункту 12.2 зазначеного публічного договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії усі додатки, зміни та доповнення до цього Договору оформлюються сторонами письмово в паперовій формі, підписуються уповноваженими особами обох Сторін.
Відповідно до пункту 12.8 публічного договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії договір має містити наступний список додатків:
- Додаток № 1 Заява-приєднання.
- Додаток № 2 Паспорт точки розподілу електричної енергії.
- Додаток № 3.1. Відомості про розрахункові засоби обліку активної та реактивної електричної енергії.
- Додаток № 3.2. Дані про відпуск електричної енергії на інші потреби споживача (за потреби).
- Додаток № 3.3. Дані для розрахунку та складання балансу електричної енергії в технологічних електричних мережах Споживача (Основного споживача), до яких приєднані електроустановки субспоживачів (укладається за потреби).
- Додаток № 4 Порядок розрахунків.
- Додаток № 5.1. Порядок участі Споживача в графіках обмеження електроспоживання.
- Додаток № 5.2. Порядок участі Споживача в графіках аварійних відключень, графіках погодинного відключення, спеціальних графіках аварійних відключень та протиаварійних системах зниження електроспоживання.
- Додаток № 6 Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін (між Оператором системи та Споживачем).
- Додаток № 6.1. Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін (між Основним споживачем та Споживачем (Субспоживачем).
- Додаток № 7 Однолінійна схема (схема електропостачання споживача із зазначенням ліній, що живлять електроустановки споживача, і точок їх приєднання).
- Додаток № 8 Порядок розрахунку втрат електроенергії в мережах споживача (укладається за потреби).
- Додаток № 8а Порядок розрахунку втрат електричної енергії в технологічних електричних мережах Споживача (Основного споживача), пов'язаних із транспортуванням електричної енергії в електроустановки інших учасників роздрібного ринку (укладається за потреби).
- Додаток № 9 Акти екологічної, аварійної та технологічної броні електропостачання споживача (укладається за потреби).
- Додаток № 10 Договір про надання послуг із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії (укладається за потреби).
- Додаток № 11 Договірні величини електроспоживання на _____________ рік (договірні величини споживання електричної енергії).
- Додаток № 11 Договірні величини електроспоживання на _____________ рік (договірні величини споживання електричної енергії та граничні величини споживання електричної потужності).
- Додаток № 12 Перелік територіально відокремлених об'єктів Споживача.
- Додаток № 13 Режими електроспоживання.
Виходячи з сукупних умов положень пунктів 12.1., 12.2. публічного договору про надання послуг з розподілу електричної енергії, суд робить висновок про те, що додатки до договору визначають індивідуальні умови розподілу електричної енергії для кожного окремого споживача.
Суд установ, а сторони не заперечували, що в багатоквартирному будинку за адресою місто Харків, вулиця Зубарєва, будинок 34, встановлені три типи лічильників:
1. загальнобудинкові лічильники (4 лічильника - № 01924, № 038023, № 0200603752, № 045417), які обліковують всю електричну енергію, яка потрапляє на територію Будинку, в тому числі яка потім споживається власниками квартир, та ОСББ.
2. лічильники споживання електроенергії на технічні цілі Будинку (5 лічильників- № 13259, № 21687, № 02005855,№ 02005801), які обліковують електричну енергію, що споживається ОСББ на виконання статутних цілей (освітлення місць загального користування, електроживлення ліфтів, забезпечення роботи насосів підкачування води).
3. індивідуальні лічильники: (210 - поквартирних лічильників, які обліковують електричну енергію, яка споживається власниками квартир).
На момент передачі будинка в управління ОСББ не всі квартири в будинку мали особові рахунки, оскільки значна частина квартир не була відчужена. Дана обставина підтверджується тим, що у 2017 році ОСББ ще займалось відкриттям особових рахунків квартир в АТ «Харківобленерго» та зверталось з відповідними листами до ОСР (зокрема, листом від 13.12.2017, який міститься в матеріалах справи).
У період з грудня 2018 року (дата підписання заяви-приєднання від 08.12.2018) у багатоквартирному будинку 6 з 210 квартир не мали особових рахунків та окремого договору з АТ «Харківобленерго». Останній індивідуальний договір з розподілу електричної енергії в багатоквартирному будинку був підписаний 01.07.2021 власником квартири 159 - ОСОБА_1 , що підтверджується заявою-приєднання до умов договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії від 01.07.2021 та рахунком-фактурою №10283752_709_РТО, за яким 09.06.2021 в квартирі 159 АТ «Харківобленерго» було проведено первинну параметризацію (програмування) електролічильника.
Тобто з липня 2021 року всі власники квартир мають особові рахунки та окремі індивідуальні договори з АТ «Харківобленерго».
Таким чином, послуги АТ «Харківобленерго» щодо розподілу електричної енергії до квартир мешканців будинку надаються на підставі індивідуальних договорів, так само ОСББ, як споживач, також уклало окремий договір з АТ «Харківобленерго», шляхом підписання заяви-приєднання до публічного договору та має окремі лічильники електричної енергії, що обліковують спожиту електроенергію на статутні цілі ОСББ. З цього виходить, що взаєморозрахунки між кожним споживачем та АТ «Харківобленерго» за спожиту електричну енергію повинні здійснюватися на підставі окремих лічильників, приєднаних до об'єктів електроспоживання кожного конкретного споживача.
Позиція ОСББ полягає в тому, що точкою продажу електричної енергії, яка споживається ОСББ, є точки приєднання, через які споживається електроенергія на освітлення місць загального користування, електроживлення ліфтів, електроживлення насосної станції та індивідуального теплового пункту. Відповідно, ОСББ вважає, що лічильники які обліковують електричну енергію на зазначені цілі повинні бути визначені в додатку №2 «Паспорт точки розподілу електричної енергії» із зазначенням в ньому точок розподілу електричної енергії, в яких відбувається перехід права власності на електричну енергію до Позивача. Це точки, до яких приєднане електротехнічне обладнання Позивача:
- 62Z0118881740668- насосна станція, лічильник № 13259;
- 62Z7174274255004 - освітлення місць загального користування, лічильник № 21687;
- 62Z3775793388940- ліфт, лічильник № 02005855;
- 62Z5685753997882 - ліфт, лічильник № 02005801;
- 62Z6818619683129 - освітлення місць загального користування, лічильник № 02002298.
Саме в цих точках відбувається перехід права власності на електричну енергію до Позивача, саме цю електроенергію має сплачувати об'єднання співвласників багатоквартирного будинку. Оплата ОСББ будь-якої іншої електричної енергії, яка витрачається не на технічні цілі, законодавчими актами не передбачена.
Процедура укладання договору споживача про розподіл з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України як договору приєднання, умови якого є однаковими для всіх споживачів, не призводить до автоматичної визначеності таких індивідуальних умов для кожного споживача, як точки розподілу та комерційні засоби обліку, які об'єктивно не можуть визначатися як єдині для всіх на відповідному сайті ОСР, що узгоджується із вимогами пункту 3.5. розділу V Кодексу комерційного обліку електричної енергії (далі ККОЕЕ).
Згідно визначенні термінів, наведених в пункті 1.1.2. ПРРЕЕ:
· точка комерційного обліку - точка на комерційній межі розподілу електричної мережі або умовна точка, в якій відбувається зміна власника електричної енергії і до якої відносяться дані комерційного обліку електричної енергії, що використовуються для розрахунків на ринку електричної енергії. Наскільки це можливо, точка комерційного обліку повинна збігатися з точкою вимірювання;
· точка розподілу електричної енергії - межа балансової належності, на якій відбувається розподіл/передача електричної енергії між електроустановками суміжних учасників ринку.
За змістом абзаців 1, 2 пункту 1.2.4. ПРРЕЕ точка розподілу (передачі) електричної енергії споживачу установлюється на межі балансової належності його електроустановок і Оператор системи покриває всі витрати, пов'язані з транспортуванням електричної енергії в точку розподілу (передачі) електричної енергії, а також має право на відшкодування всіх витрат, пов'язаних із транспортуванням електричної енергії в точку розподілу (передачі) електричної енергії, за рахунок тарифу на розподіл (передачу) електричної енергії.
Відповідно до пунктів 1.3, 1.6 ПКЕЕ постачання електричної енергії для забезпечення потреб електроустановки здійснюється на підставі договору про постачання електричної енергії, що укладається між власником цієї електроустановки (уповноваженою власником особою) та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, або договору про купівлю-продаж електричної енергії, що укладається між власником цієї електроустановки (уповноваженою власником особою) та постачальником електричної енергії за нерегульованим тарифом. Договір про постачання електричної енергії на основі типового договору (додаток 3) укладається постачальником електричної енергії за регульованим тарифом з усіма споживачами та субспоживачами (крім населення), об'єкти яких розташовані на території здійснення ліцензованої діяльності постачальником електричної енергії за регульованим тарифом. Умови договору про купівлю-продаж електричної енергії між споживачем (субспоживачем) та постачальником електричної енергії за нерегульованим тарифом визначаються за згодою сторін. Цей договір укладається відповідно до законодавства України.
-пункту 3.7 місця та умови встановлення розрахункових засобів обліку визначаються згідно з Правилами улаштування електроустановок та проектними рішеннями.
-пункту 3.6 підключення електроустановки споживача, яка не забезпечена розрахунковими засобами (засобом) обліку електричної енергії, забороняється, за винятком випадків, передбачених розділом 6 цих Правил. Споживання електричної енергії за відповідним тарифом має бути забезпечене окремим обліком. Окремі площадки вимірювання мають бути забезпечені засобами обліку, які дають можливість організувати розрахунковий облік за відповідним тарифом на всій площадці вимірювання.
Отже, розрахунки використаної електричної енергії повинні проводитись з урахуванням даних кожного окремого лічильника.
Постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 25.12.2008 № 1449 «Про внесення змін до постанови Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 17.10.2005 № 910 та затвердження змін до Правил користування електричною енергією» з пункту 3.6 ПКЕЕ виключено абзац 4, який передбачав встановлення розрахункового обліку електроенергії на межі балансової належності внутрішньобудинкових мереж та мереж електропередавальної організації у багатоквартирних будинках.
Сторони не заперечують того факту, що електрична енергія мешканцям квартир багатоквартирного будинку постачається на підставі індивідуальних договорів з кожним власником квартири.
Згідно визначення пункту 1.2 Правил улаштування електроустановок, точкою продажу електричної енергії є межа балансової належності, на якій відбувається перехід права власності на електричну енергію. У багатоквартирному будинку споживачі поділяються на дві групи і мають різні точки продажу електричної енергії, переходу права власності на неї.
З урахуванням зазначеного постачання/розподілу електричної енергії здійснюється споживачам-мешканцям будинку, в якому створено ОСББ, на підставі окремих/самостійних договорів з кожним зі споживачів і здійснення обліку такої електричної енергій за показами внутрішньоквартирних приладів обліку.
Вказане у повній мірі узгоджується із приписами частини 4 статті 22 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку", оскільки АТ "Харківобленерго" надає послуги з розподілу електричної енергії до точки входу у відповідні квартири, що узгоджується із приписами пункту 1.2.6. ПРРЕЕ тобто і після загальнобудинкових приладів обліку.
Теж саме стосується і електроустановок ОСББ як колективного побутового споживача в частині споживання електричної енергії на функціонування ліфтів, освітлення місць загального користування тощо, облік якої визначається показами лічильників, які і є загальними лічильниками для фіксування такого типу колективного побутового споживання у розумінні визначення терміну "колективний побутовий споживач", приведеному в пункті 62 частини 1 статті 1 Закону України "Про ринок електричної енергії".
Такі послуги АТ "Харківобленерго" з розподілу електричної енергії побутовим споживачам до "входу в квартиру"/електроустановок загальнобудинкового користування (технічні потреби ОСББ) відповідно до пункту 1.2.6. ПРРЕЕ та витрати ОСР на забезпечення транспортування електричної енергії до електроустановок споживачів компенсуються за рахунок відповідних складових тарифу на послуги Позивача згідно пунктом 1.2.4. ПРРЕЕ.
З урахуванням визначених представниками учасників справи обставин постачання/розподілу електричної енергії споживачам-мешканцям будинку, в якому отворено ОСББ Позивача, на підставі окремих/самостійних договорів з кожним зі споживачів і здійснення обліку такої електричної енергій за показами внутрішньоквартирних приладів обліку, що у повній мірі узгоджується із приписами частини 4 статті 22 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку», а відтак АТ «Харківобленерго» надає послуги з розподілу електричної енергії до точки входу у відповідні квартири, що узгоджується із приписами пункту 1.2.6. ПРРЕЕ.
Теж саме стосується і електроустановок Позивача як колективного побутового споживача в частині споживання електричної енергії на функціонування ліфтів, освітлення місць загального користування тощо, облік якої визначається показами лічильників лічильник № 13259, № 21687, № 02005855, № 02005801, № 02002298 , які і є загальними лічильниками для фіксування такого типу колективного побутового споживання у розумінні визначення терміну колективний побутовий споживач, приведеному в пункті 62 частини 1 статті 1 Закону України «Про ринок електричної енергії».
Такі послуги АТ «Харківобленерго» з розподілу електричної енергії побутовим споживачам до входу в квартиру/електроустановок загальнобудинкового користування (технічні потреби ОСББ) у відповідності до пункту 1.2.6. ПРРЕЕ та витрати ОСР на забезпечення транспортування електричної енергії до електроустановок споживачів компенсуються за рахунок відповідних складових тарифу на послуги Позивача згідно пунктом 1.2.4. ПРРЕЕ.
Враховуючи паралельне підключення електроустановок побутових споживачів мешканців будинку та електроустановок Позивача, як колективного побутового споживача електричної енергії для потреб утримання будинку, до кожної з яких АТ «Харківобленерго» здійснює розподіл електричної енергії, мешканці будинку не є субспоживачами у розумінні, визначення терміну субспоживач, наведеного в пункті 1.1.2. ПРРЕЕ, що також підтверджується наступним.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» об'єднання співвласників багатоквартирного будинку юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.
Основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання (стаття 4 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку).
Згідно із Законом України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку», Законом України «Про житлово-комунальні послуги» та наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.07.2018 № 190, обов'язковий перелік робіт (послуг), витрати на які включаються до складу витрат на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території електрична енергія, яка витрачається на технічні (загальні) потреби освітлення місць загального користування, ліфти та інше входить до комунальної послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.
У відповідності до частин 9, 10 статті 4 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» за відсутні доказів іншого (як у даній справі) внутрішньо будинкові мережі, які ведуть від входу в будинок після загальнобудинкових лічильників і до точок підключення побутових споживачів мешканців квартир не перебувають у власності ОСББ.
У постановах від 18.07.2018 у справі № 920/422/17 та від 11.09.2018 у справі № 920/208/17 Верховний Суд дійшов висновку, що у зв'язку з виключенням постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 25.12.2008 №1449 "Про внесення змін до постанови Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 17.10.2005 № 910 та затвердження змін до Правил користування електричною енергією" з пункту 3.6 ПКЕЕ четвертого абзацу, який передбачав встановлення розрахункового обліку електричної енергії на межі електропередавальної організації у багатоквартирних будинках, товариство (в даному випадку АТ "Харківобленерго") не має правових підстав для застосування загальнобудинкового лічильника як розрахункового.
Крім цього, у в наведених постановах Верховний Суд зазначив, що оскільки у багатоквартирному будинку споживачі мають різні точки продажу електричної енергії, переходу права власності на неї та різні тарифні групи, а згідно ПКЕЕ дві різні групи не можуть обліковуватися одним лічильником (абзац 2 пункту 3.6 ПКЕЕ), то ОСББ не повинно розраховуватися по лічильнику, який обліковує дві різні групи споживання.
ОСББ є формою управлінням будинком, отже, мешканці будинку, де створено ОСББ, не є субспоживачами у розумінні пункту 1.2 ПКЕЕ, останні є побутовими споживачами, які використовують електричну енергію для задоволення власних побутових потреб на підставі договору про користування електричною енергією з електропостачальником.
При цьому Верховний Суд зазначив, що загальнобудинковий лічильник, який передбачений проектним рішенням на будинок, може застосовуватися лише як технічний прилад обліку для контролю за рівнем електроспоживання та виявлення понаднормативних втрат електричної енергії у внутрішньобудинкових електричних мережах відповідного багатоквартирного житлового будинку.
У постанові від 12.01.2022 у справі № 922/717/21 Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду наголосив на необхідності врахування вищезазначених висновків та незаконності здійснення розрахунків з позивачем (ОСББ) на підставі загальнобудинкового лічильника при наявності в будинку різних точок продажу електричної енергії та тарифних груп, які згідно ПКЕЕ не можуть обліковуватися одним лічильником; необхідності здійснення розрахунків за спожиту ОСББ електричну енергію на підставі показань лічильників, які безпосередньо приєднані до електрообладнання, яке знаходиться у власності ОСББ, до яких відносяться пристрої забезпечення освітлення місць загального користування, роботи ліфтів, тощо.
А відтак, помилковим суд вважає посилання АТ «Харківобленерго» на можливість застосування алгоритму розрахунку вартості спожитої електричної енергії шляхом різниці між показами загальнобудинкових лічильників та лічильників, що обліковують витрати електричної енергії на ліфти та місця загального користування, з посиланням на пункт 62 частини1 Закону України «Про ринок електричної енергії», адже ОСББ не є колективним побутовим споживачем щодо електричної енергії, спожитої мешканцями будинку (у тому числі - безобліково) як самостійними споживачами (за квартирними приладами обліку).
У ОСББ відсутні субспоживачі, ОСББ не укладало договір про спільне використання технологічних електричних мереж з Відповідачем. ОСББ не відповідає ані за складання балансу ані за небаланс електроенергії і не має юридичних підстав, щоб вжити заходів щодо усунення небалансу. Тобто в ОСББ відсутні правові (юридичні), технічні можливості щодо вживання заходів у разі виникнення різниці, відсутня можливість втручатися у договірні відносини оператора системи розподілу і побутового споживача. ОСББ не веде абонентського обліку, тобто не робить нарахування співвласникам будинку за спожиту електроенергію, не веде облік електроенергії, що обліковується індивідуальними лічильниками.
У відповідності до пункту 2.3.2 ПРРЕЕ для вимірювання з метою комерційних розрахунків за електричну енергію мають використовуватися розрахункові засоби вимірювальної техніки, які відповідають вимогам Кодексу комерційного обліку, Закону України Про метрологію та метрологічну діяльність та іншим нормативно-правовим актам, що містять вимоги до таких засобів вимірювальної техніки.
У відповідності до пункту 5.1.10 Кодексу комерційного обліку електричної енергії для комерційних розрахунків мають використовуватися дані з вузла обліку власника електроустановки (об'єкта) за умови відповідності вузла обліку вимогам нормативних документів. Дані з вузлів обліку інших власників можуть бути використані для здійснення технічного (контрольного) обліку та перевірки достовірності даних комерційного обліку.
Вузол обліку електричної енергії (вузол обліку) - сукупність обладнання та засобів вимірювальної техніки, змонтованих та з'єднаних між собою за встановленою схемою для забезпечення вимірювання та обліку електричної енергії в заданій точці вимірювання. До складу вузла обліку можуть входити лічильники електричної енергії, трансформатори струму, трансформатори напруги, устаткування автоматичного відключення чи обмеження потужності, засоби захисту (автоматичні вимикачі або запобіжники), вторинні кола струму і напруги та інші допоміжні засоби (тестові блоки, перетворювачі імпульсів, блоки живлення, обладнання дистанційної передачі даних тощо). Характеристики складових вузла обліку мають бути достатніми для вимірювання електричної енергії із заданою періодичністю та похибкою (підпункт 14 пункт 1.2.2 Кодексу комерційного обліку електричної енергії).
Об'єкт - електрифікована споруда (сукупність електрифікованих споруд на одній території) або частина електрифікованої споруди, що належить суб'єкту господарювання або фізичній особі на праві власності або користування (підпункт 34 пункту 1.2.2 Кодексу комерційного обліку електричної енергії).
Точка вимірювання - фізична точка на електричній мережі (точка підключення лічильника електричної енергії прямого включення, а у разі застосування вимірювальних трансформаторів - точка підключення первинної обмотки трансформатора струму), в якій фактично вимірюються обсяги та/або параметри електричної енергії (підпункт 71 пункту 1.2.2 Кодексу комерційного обліку електричної енергії).
Із наведених вище норм та визначень вбачається, що розрахунки за спожиту електричну енергію (комерційні розрахунки) повинні здійснюватися на підставі показань лічильника, приєднаного до електрообладнання, що знаходиться на території власника або користувача об'єкта нерухомості (квартири, будинку тощо).
Відповідно до пункту 9 постанови НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії» ОСР під час укладення із споживачами договорів про надання послуг з розподілу електричної енергії (оформлення заяв-приєднання та паспортів точок розподілу) присвоює всім точкам розподілу електричної енергії за об'єктами існуючих споживачів ЕІС-коди за точками комерційного обліку відповідно до порядку, передбаченого Кодексом комерційного обліку, затвердженим постановою НКРЕКП від 14.03.2018 №311, та інших нормативно-правових актів НКРЕКП, а також актів адміністратора комерційного обліку.
Абзац 2 пункту 2.1.1 ПРРЕЕ вказує, що відповідно до договорів про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії, що укладаються зі споживачем та електропостачальником відповідно до цих Правил, оператор системи передачі згідно з Кодексом системи передачі та оператори систем розподілу згідно з Кодексом систем розподілу здійснюють, відповідно, передачу та розподіл електричної енергії на роздрібному ринку в точку розподілу до електроустановки споживача.
Оскільки, як вже було вказано вище, оформлені ЕІС-кодів на кожну квартиру, передбачає той факт, що електроенергія від постачальника (ПрАТ «Харківенергозбут») передається до кожної квартири в точці, на який оформлений ЕІС-код на квартиру (там же розміщені і поквартирні лічильники, які розташовані на сходових клітках будинку).
Так само точка розподілу електричної енергії від постачальника (ПрАТ «Харківенергозбут») до ОСББ розташована в місцях розташування точок, на які оформлені відповідні ЕІС-коди точок, та які пов'язані з лічильниками електроенергії на електрозабезпечення ліфту, пристроїв освітлення місць загального користування та насосної станції.
Таким чином, вбачається, що розрахунки за спожиту електричну енергію (комерційні розрахунки) повинні здійснюватися на підставі показань лічильника, приєднаного до електрообладнання, що знаходиться на території власника або користувача електроустановки (квартири, будинку тощо). Це означає, що розрахунки між АТ «Харківобленерго» та ОСББ за спожиту електроенергію повинні здійснюватися на підставі показань лічильників, які безпосередньо приєднані до електрообладнання, яке знаходиться у власності ОСББ. До такого електрообладнання відносяться пристрої забезпечення освітлення місць загального користування, роботи ліфтів, сантехнічного обладнання тощо. Загальнобудинкові засоби обліку, які не приєднані до точки обліку одного об'єкта (електрообладнання ОСББ), а, навпаки, враховують дані щодо споживання електричної енергії з багатьох точок (квартири, місця загального користування), отже не можуть бути розрахунковими та використовуватися для розрахунків між АТ «Харківобленерго» та ОСББ. Втім, зазначені загальнобудинкові лічильники можуть використовуватися як технічні для контролю обсягів споживання електроенергії на об'єкті (в Будинку) в цілому.
А відтак, Додаток № 2 повинен бути укладений в редакції Позивача із зазначенням точок розподілу електроенергії, в яких відбувається перехід права власності на електричну енергію до Позивача.
Крім того, суд враховує, що Додаток № 3 до Договору про надання послуг з розподілу електричної енергії в редакції Позивача, що містить перелік засобів обліку, приєднаних до точок продажу електричної енергії для забезпечення статутної діяльності ОСББ та досягнення технічних цілей (5 засобів обліку - лічильників), відповідає вимогам п.5.1.10 Кодексу комерційного обліку електроенергії, та дозволяє здійснювати коректний розрахунок фактично спожитої Позивачем електричної енергії
В Додатку № 6 в редакції ОСББ визначено, що межа балансової належності та експлуатаційної відповідальності за стан обслуговування електромереж та установок встановлюється на вхідних клемах вузлів вимірювань вхідних клемах вузлів вимірювання лічильник № 13259 (62Z0118881740668), лічильник № 21687 (62Z7174274255004), лічильник № 02005855 (62Z3775793388940), лічильник № 02005801 (62Z5685753997882), лічильник № 02002298 (62Z6818619683129).
Крім того, в Додатку № 6 в редакції ОСББ міститься схема, відповідно до якої відповідальність за стан внутрішньобудинкових мереж від вводу в будинок та до індивідуальних лічильників квартир встановлена за ОСББ, що узгоджується зі змістом пунктів 10.2.2, пунктів 2.2.5 та пунктів 2.2.8 ПРРЕЕ.
Вказане свідчить про правомірність вимог ОСББ щодо визнання укладеним додатку № 6 в запропонованій ним редакції.
Суд також вбачає наявність правових підстав для визнання укладеним додатку №7 в запропонованій ОСББ редакції, оскільки в ньому в якості ліній, які живлять електроустановки споживача, зазначені лінії споживання електроенергії на функціонування ліфтів, освітлення місць загального користування, індивідуального теплового пункту та насосної станції, що повністю узгоджується з пунктом 10.2.2 ПРРЕЕ та пунктом 5.1.10 ККОЕЕ.
У зв'язку з цим суд вважає обґрунтованими вимоги ОСББ, викладені у позові щодо визнання укладеним додатки № № 2, 3, 6, 7 до Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії №1-91К від 01 січня 2019 року, укладеного шляхом приєднання ОСББ до умов публічного договору, в редакції визначеній в позовній заяві.
Згідно вимог статті 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов'язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою.
Відповідно до статті 79 Господарського процесуального кодексу України, наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Разом з тим, статтею 86 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Суд, ураховуючи встановлені фактичні обставини справи, вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, повно та всебічно дослідивши обставини справи, які ґрунтуються на належних та допустимих доказах, дійшов висновку про повне задоволення позову.
У відповідності до частини 1 статті 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Відповідно до частини 4 статті 11 Господарського процесуального кодексу України суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Рішення суду як найважливіший акт правосуддя має ґрунтуватись на повному з'ясуванні того, чи мали місце обставини, на які посилаються особи, що беруть участь у справі, якими доказами вони підтверджуються та чи не виявлено у процесі розгляду справи інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин. У пункті 58 рішення Європейського суду з прав людини від 10.02.2010 "Справа "Серявін та інші проти України" (заява N 4909/04) Європейський суд з прав людини наголошує, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча національний суд має певну свободу розсуду щодо вибору аргументів у тій чи іншій справі та прийняття доказів на підтвердження позицій сторін, орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень (рішення у справі "Суомінен проти Фінляндії", № 37801/97, пункт 36, від 01.07.2003). Ще одне призначення обґрунтованого рішення полягає в тому, щоб продемонструвати сторонам, що вони були почуті. Крім того, вмотивоване рішення дає стороні можливість оскаржити його та отримати його перегляд вищестоящою інстанцією. Лише за умови винесення обґрунтованого рішення може забезпечуватись публічний контроль здійснення правосуддя (рішення у справі "Гірвісаарі проти Фінляндії", № 49684/99, пункт 30, від 27.09.2001). Суд також враховує положення Висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів щодо якості судових рішень (пункти 32-41), в якому, серед іншого, звертається увага на те, що усі судові рішення повинні бути обґрунтованими, зрозумілими, викладеними чіткою і простою мовою і це є необхідною передумовою розуміння рішення сторонами та громадськістю; у викладі підстав для прийняття рішення необхідно дати відповідь на доречні аргументи та доводи сторін, здатні вплинути на вирішення спору; виклад підстав для прийняття рішення не повинен неодмінно бути довгим, оскільки необхідно знайти належний баланс між стислістю та правильним розумінням ухваленого рішення; обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент заявника на підтримку кожної підстави захисту; обсяг цього обов'язку суду може змінюватися залежно від характеру рішення. При цьому, зазначений Висновок, крім іншого, акцентує увагу на тому, що згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах.
З огляду на вищевикладене, суд дав вичерпну відповідь на всі питання, що входять до предмету доказування у даній справі та виникають при кваліфікації спірних відносин як матеріально-правовому, так і у процесуальному сенсах.
Згідно зі статтею 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати зі сплати судового збору покладаються на відповідача пропорційно розміру задоволених вимог.
Керуючись статтями 1-5, 10-13, 20, 41-46, 49, 73-80, 86, 123, 129, 194-196, 201, 208-210, 217-220, 232, 233, 236-238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
Позов задовольнити повністю.
Визнати укладеними додатки № № 2, 3, 6, 7 до Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії №1-91К від 01 січня 2019 року, укладеного шляхом приєднання ОСББ «Зубр» до умов публічного договору, в наступній редакції:
«Додаток 2 до Договору споживача про надання послуг з розподілу
електричної енергії № 1-91K від 01.01.2019 р.
Паспорт точки/точок розподілу електричної енергії
1.Загальна інформація та технічні параметри площадки комерційного обліку: 1.1.ЕІС-код площадки комерційного обліку 62Z0118881740668
1.2.Дата завершення послуги з первинного приєднання «___»___________ ___ року.
1.3.Вид об'єкта електрифікації, до складу якого входить площадка комерційного обліку: багатоквартирний житловий будинок
1.4.Адреса об'єкта електрифікації: м. Харків, вул. Зубарєва, б 34
1.5.Приєднана потужність за площадкою комерційного обліку 9,0 кВт.
1.6.Дозволена потужність за площадкою комерційного обліку 9,0 кВт, у тому числі: 1 категорія надійності струмоприймачів ___; 2 категорія надійності струмоприймачів 9,0 кВт; 3 категорія надійності струмоприймачів ___;
1.7.Режим роботи електроустановки (-ок) за площадкою комерційного обліку (цілодобовий/змінний: за необхідності розшифрувати) : цілодобовий
2.Енергетичні ідентифікаційні коди (ЕІС-коди) віртуальної(-их) точки(-ок) комерційного обліку за площадкою комерційного обліку:
2.1.Рівень напруги точок комерційного обліку груп електроустановок площадки комерційного обліку, приєднаних на відповідному рівні напруги до електричних мереж оператора, системи: Рівень напруги, кВ 330 220 150 110 35 27,5 20 10 6 0,38 0,22 Відмітка про наявність підключення ТКО на рівні напруги +
3.Перелік точок розподілу/передачі електричної енергії за площадкою вимірювання, відомості про засіб (засоби) комерційного обліку активної та реактивної електричної енергії, що використовується за фізичною(ими) точкою(ами) комерційного обліку на площадці комерційного обліку споживача, ЕIC-коди точки(ок), сторона, відповідальна за збереження, тощо зазначаються в додатку «Відомості про розрахункові засоби обліку активної та реактивної електричної енергії (точка встановлення, тип тощо)» до Договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії.
4. Електроустановки спеціального призначення, якими обладнана площадка комерційного обліку: № з/п Вид електроустановок спеціального призначення Потужність, кВт Тип устаткування, джерело енергії (зазначається для генеруючих установок) Місце встановлення окремих елементів електроустановки (у тому числі технічних засобів для недопущення відпуску електричної енергії в мережу) Дата початку дії (введення в експлуатацію) Дата введення в облік
4.1 Генеруючі установки у т.ч. 1 черга у т.ч. ___ черга 4.1.1 З можливістю відпуску
4.1.2 Без можливості відпуску
4.2 Установки збереження електроенергії у т.ч. 1 черга у т.ч. ___ черга
4.2.1 З можливістю відпуску
4.2.1 Без можливості відпуску ….
4.3 Установки електроопалення у т.ч. … ….
4.4 Установки електроводонагрівання у т.ч. … ….
Межа розподілу/передачі (точка розподілу/передачі електричної енергії) встановлюється на межі балансової належності мереж відповідно до акта розмежування балансової належності електричних мереж (за ознаками права власності) та експлуатаційної відповідальності сторін, який є додатком 6 до Договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії. Однолінійна схема (схема електропостачання споживача із зазначенням ліній, що живлять електроустановки споживача, і точок їх приєднання), відображається в додатку 7 до Договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії. За необхідності, інформація щодо порядку участі споживача у графіках обмеження електроспоживання та графіках відключень, порядку розрахунку втрат електроенергії в мережах споживача та рівнів екологічної, аварійної та технологічної броні електропостачання споживача, зазначаються в додатках 5, 8, 9 відповідно. Паспорт точки розподілу (передачі) за площадкою комерційного обліку об'єкта електрифікації споживача є невід'ємним додатком до публічного договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії. Усі зміни та доповнення до цього Паспорта оформлюються у разі зміни технічних характеристик точки розподілу (передачі) та/або площадки комерційного обліку за об'єктом електрифікації після отримання послуги з приєднання та/або на підставі узгоджених проєктних рішень, виконання яких підтверджено документально.
Паспорт точки розподілу (передачі) площадки комерційного обліку складено, дані внесено до централізованого Реєстру ТКО «___» _________20___ року. ________________________ /___________________/___________________ (П.І.Б) (Дата) (Підпис)
Додаток 3 із змінами, внесеними згідно з Постановами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1525 від 18.07.2019, № 1219 від 26.06.2020, № 924 від 12.08.2022, № 1272 від 05.10.2022}
Додаток 2 до Договору споживача про надання послуг з розподілу
електричної енергії № 1-91K від 01.01.2019 р.
Паспорт точки/точок розподілу електричної енергії
1.Загальна інформація та технічні параметри площадки комерційного обліку: 1.1.ЕІС-код площадки комерційного обліку 62Z7174274255004
1.2.Дата завершення послуги з первинного приєднання «___»___________ ___ року.
1.3. Вид об'єкта електрифікації, до складу якого входить площадка комерційного обліку: багатоквартирний житловий будинок
1.4. Адреса об'єкта електрифікації: м. Харків, вул. Зубарєва, б 34
1.5.Приєднана потужність за площадкою комерційного обліку 4,5 кВт.
1.6. Дозволена потужність за площадкою комерційного обліку 4,5 кВт, у тому числі: 1 категорія надійності струмоприймачів ___; 2 категорія надійності струмоприймачів 4,5 кВт; 3 категорія надійності струмоприймачів ___;
1.7.Режим роботи електроустановки(-ок) за площадкою комерційного обліку (цілодобовий/змінний: за необхідності розшифрувати) : цілодобовий
2.Енергетичні ідентифікаційні коди (ЕІС-коди) віртуальної(-их) точки(-ок) комерційного обліку за площадкою комерційного обліку:
2.1.Рівень напруги точок комерційного обліку груп електроустановок площадки комерційного обліку, приєднаних на відповідному рівні напруги до електричних мереж оператора, системи: Рівень напруги, кВ 330 220 150 110 35 27,5 20 10 6 0,38 0,22 Відмітка про наявність підключення ТКО на рівні напруги +
3.Перелік точок розподілу/передачі електричної енергії за площадкою вимірювання, відомості про засіб (засоби) комерційного обліку активної та реактивної електричної енергії, що використовується за фізичною(ими) точкою(ами) комерційного обліку на площадці комерційного обліку споживача, ЕIC-коди точки(ок), сторона, відповідальна за збереження, тощо зазначаються в додатку «Відомості про розрахункові засоби обліку активної та реактивної електричної енергії (точка встановлення, тип тощо)» до Договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії.
4. Електроустановки спеціального призначення, якими обладнана площадка комерційного обліку: № з/п Вид електроустановок спеціального призначення Потужність, кВт Тип устаткування, джерело енергії (зазначається для генеруючих установок) Місце встановлення окремих елементів електроустановки (у тому числі технічних засобів для недопущення відпуску електричної енергії в мережу) Дата початку дії (введення в експлуатацію) Дата введення в облік
4.1 Генеруючі установки у т.ч. 1 черга у т.ч. ___ черга 4
4.1.1 З можливістю відпуску 4.1.2 Без можливості відпуску
4.2 Установки збереження електроенергії у т.ч. 1 черга у т.ч. ___ черга
4.2.1 З можливістю відпуску
4.2.1 Без можливості відпуску ….
4.3 Установки електроопалення у т.ч. … ….
4.4 Установки електроводонагрівання у т.ч. … ….
Межа розподілу/передачі (точка розподілу/передачі електричної енергії) встановлюється на межі балансової належності мереж відповідно до акта розмежування балансової належності електричних мереж (за ознаками права власності) та експлуатаційної відповідальності сторін, який є додатком 6 до Договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії. Однолінійна схема (схема електропостачання споживача із зазначенням ліній, що живлять електроустановки споживача, і точок їх приєднання), відображається в додатку 7 до Договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії. За необхідності, інформація щодо порядку участі споживача у графіках обмеження електроспоживання та графіках відключень, порядку розрахунку втрат електроенергії в мережах споживача та рівнів екологічної, аварійної та технологічної броні електропостачання споживача, зазначаються в додатках 5, 8, 9 відповідно. Паспорт точки розподілу (передачі) за площадкою комерційного обліку об'єкта електрифікації споживача є невід'ємним додатком до публічного договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії. Усі зміни та доповнення до цього Паспорта оформлюються у разі зміни технічних характеристик точки розподілу (передачі) та/або площадки комерційного обліку за об'єктом електрифікації після отримання послуги з приєднання та/або на підставі узгоджених проєктних рішень, виконання яких підтверджено документально.
Паспорт точки розподілу (передачі) площадки комерційного обліку складено, дані внесено до централізованого Реєстру ТКО «___» _________20___ року. ________________________ /___________________/___________________ (П.І.Б) (Дата) (Підпис)
Додаток 3 із змінами, внесеними згідно з Постановами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1525 від 18.07.2019, № 1219 від 26.06.2020, № 924 від 12.08.2022, № 1272 від 05.10.2022}
Додаток 2 до Договору споживача про надання послуг
з розподілу електричної енергії №1-91K від 01.01.2019 р.
Паспорт точки/точок розподілу електричної енергії
1.Загальна інформація та технічні параметри площадки комерційного обліку: 1.1.ЕІС-код площадки комерційного обліку 62Z3775793388940
1.2.Дата завершення послуги з первинного приєднання «___»___________ ___ року.
1.3.Вид об'єкта електрифікації, до складу якого входить площадка комерційного обліку: багатоквартирний житловий будинок
1.4.Адреса об'єкта електрифікації: м. Харків, вул. Зубарєва, б 34
1.5.Приєднана потужність за площадкою комерційного обліку 10,0 кВт.
1.6.Дозволена потужність за площадкою комерційного обліку 10,0 кВт, у тому числі: 1 категорія надійності струмоприймачів ___; 2 категорія надійності струмоприймачів 10,0 кВт; 3 категорія надійності струмоприймачів ___;
1.7.Режим роботи електроустановки(-ок) за площадкою комерційного обліку (цілодобовий/змінний: за необхідності розшифрувати) : цілодобовий
2.Енергетичні ідентифікаційні коди (ЕІС-коди) віртуальної(-их) точки(-ок) комерційного обліку за площадкою комерційного обліку:
2.1.Рівень напруги точок комерційного обліку груп електроустановок площадки комерційного обліку, приєднаних на відповідному рівні напруги до електричних мереж оператора, системи: Рівень напруги, кВ 330 220 150 110 35 27,5 20 10 6 0,38 0,22 Відмітка про наявність підключення ТКО на рівні напруги +
3.Перелік точок розподілу/передачі електричної енергії за площадкою вимірювання, відомості про засіб (засоби) комерційного обліку активної та реактивної електричної енергії, що використовується за фізичною(ими) точкою(ами) комерційного обліку на площадці комерційного обліку споживача, ЕIC-коди точки(ок), сторона, відповідальна за збереження, тощо зазначаються в додатку «Відомості про розрахункові засоби обліку активної та реактивної електричної енергії (точка встановлення, тип тощо)» до Договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії.
4. Електроустановки спеціального призначення, якими обладнана площадка комерційного обліку: № з/п Вид електроустановок спеціального призначення Потужність, кВт Тип устаткування, джерело енергії (зазначається для генеруючих установок) Місце встановлення окремих елементів електроустановки (у тому числі технічних засобів для недопущення відпуску електричної енергії в мережу) Дата початку дії (введення в експлуатацію) Дата введення в облік
4.1 Генеруючі установки у т.ч. 1 черга у т.ч. ___ черга
4.1.1 З можливістю відпуску
4.1.2 Без можливості відпуску
4.2 Установки збереження електроенергії у т.ч. 1 черга у т.ч. ___ черга
4.2.1 З можливістю відпуску
4.2.1 Без можливості відпуску ….
4.3 Установки електроопалення у т.ч. … ….
4.4 Установки електроводонагрівання у т.ч. … ….
Межа розподілу/передачі (точка розподілу/передачі електричної енергії) встановлюється на межі балансової належності мереж відповідно до акта розмежування балансової належності електричних мереж (за ознаками права власності) та експлуатаційної відповідальності сторін, який є додатком 6 до Договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії. Однолінійна схема (схема електропостачання споживача із зазначенням ліній, що живлять електроустановки споживача, і точок їх приєднання), відображається в додатку 7 до Договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії. За необхідності, інформація щодо порядку участі споживача у графіках обмеження електроспоживання та графіках відключень, порядку розрахунку втрат електроенергії в мережах споживача та рівнів екологічної, аварійної та технологічної броні електропостачання споживача, зазначаються в додатках 5, 8, 9 відповідно. Паспорт точки розподілу (передачі) за площадкою комерційного обліку об'єкта електрифікації споживача є невід'ємним додатком до публічного договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії. Усі зміни та доповнення до цього Паспорта оформлюються у разі зміни технічних характеристик точки розподілу (передачі) та/або площадки комерційного обліку за об'єктом електрифікації після отримання послуги з приєднання та/або на підставі узгоджених проектних рішень, виконання яких підтверджено документально.
Паспорт точки розподілу (передачі) площадки комерційного обліку складено, дані внесено до централізованого Реєстру ТКО «___» _________20___ року. ________________________ /___________________/___________________ (П.І.Б) (Дата) (Підпис)
Додаток 3 із змінами, внесеними згідно з Постановами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1525 від 18.07.2019, № 1219 від 26.06.2020, № 924 від 12.08.2022, № 1272 від 05.10.2022}
Додаток 2 до Договору споживача про надання послуг з розподілу
електричної енергії № 1-91K від 01.01.2019 р.
Паспорт точки/точок розподілу електричної енергії
1.Загальна інформація та технічні параметри площадки комерційного обліку: 1.1.ЕІС-код площадки комерційного обліку 62Z5685753997882
1.2.Дата завершення послуги з первинного приєднання «___»___________ ___ року.
1.3.Вид об'єкта електрифікації, до складу якого входить площадка комерційного обліку: багатоквартирний житловий будинок
1.4.Адреса об'єкта електрифікації: м. Харків, вул. Зубарєва, б 34
1.5.Приєднана потужність за площадкою комерційного обліку 10,0 кВт.
1.6.Дозволена потужність за площадкою комерційного обліку 10,0 кВт, у тому числі: 1 категорія надійності струмоприймачів ___; 2 категорія надійності струмоприймачів 10,0 кВт; 3 категорія надійності струмоприймачів ___;
1.7.Режим роботи електроустановки(-ок) за площадкою комерційного обліку (цілодобовий/змінний: за необхідності розшифрувати) : цілодобовий
2.Енергетичні ідентифікаційні коди (ЕІС-коди) віртуальної(-их) точки(-ок) комерційного обліку за площадкою комерційного обліку:
2.1.Рівень напруги точок комерційного обліку груп електроустановок площадки комерційного обліку, приєднаних на відповідному рівні напруги до електричних мереж оператора, системи: Рівень напруги, кВ 330 220 150 110 35 27,5 20 10 6 0,38 0,22 Відмітка про наявність підключення ТКО на рівні напруги +
3.Перелік точок розподілу/передачі електричної енергії за площадкою вимірювання, відомості про засіб (засоби) комерційного обліку активної та реактивної електричної енергії, що використовується за фізичною(ими) точкою(ами) комерційного обліку на площадці комерційного обліку споживача, ЕIC-коди точки(ок), сторона, відповідальна за збереження, тощо зазначаються в додатку «Відомості про розрахункові засоби обліку активної та реактивної електричної енергії (точка встановлення, тип тощо)» до Договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії. 4. Електроустановки спеціального призначення, якими обладнана площадка комерційного обліку: № з/п Вид електроустановок спеціального призначення Потужність, кВт Тип устаткування, джерело енергії (зазначається для генеруючих установок) Місце встановлення окремих елементів електроустановки (у тому числі технічних засобів для недопущення відпуску електричної енергії в мережу) Дата початку дії (введення в експлуатацію) Дата введення в облік
4.1 Генеруючі установки у т.ч. 1 черга у т.ч. ___ черга
4.1.1 З можливістю відпуску
4.1.2 Без можливості відпуску
4.2 Установки збереження електроенергії у т.ч. 1 черга у т.ч. ___ черга
4.2.1 З можливістю відпуску
4.2.1 Без можливості відпуску ….
4.3 Установки електроопалення у т.ч. … ….
4.4 Установки електроводонагрівання у т.ч. … ….
Межа розподілу/передачі (точка розподілу/передачі електричної енергії) встановлюється на межі балансової належності мереж відповідно до акта розмежування балансової належності електричних мереж (за ознаками права власності) та експлуатаційної відповідальності сторін, який є додатком 6 до Договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії. Однолінійна схема (схема електропостачання споживача із зазначенням ліній, що живлять електроустановки споживача, і точок їх приєднання), відображається в додатку 7 до Договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії. За необхідності, інформація щодо порядку участі споживача у графіках обмеження електроспоживання та графіках відключень, порядку розрахунку втрат електроенергії в мережах споживача та рівнів екологічної, аварійної та технологічної броні електропостачання споживача, зазначаються в додатках 5, 8, 9 відповідно. Паспорт точки розподілу (передачі) за площадкою комерційного обліку об'єкта електрифікації споживача є невід'ємним додатком до публічного договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії. Усі зміни та доповнення до цього Паспорта оформлюються у разі зміни технічних характеристик точки розподілу (передачі) та/або площадки комерційного обліку за об'єктом електрифікації після отримання послуги з приєднання та/або на підставі узгоджених проєктних рішень, виконання яких підтверджено документально.
Паспорт точки розподілу (передачі) площадки комерційного обліку складено, дані внесено до централізованого Реєстру ТКО «___» _________20___ року. ________________________ /___________________/___________________ (П.І.Б) (Дата) (Підпис)
Додаток 3 із змінами, внесеними згідно з Постановами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1525 від 18.07.2019, № 1219 від 26.06.2020, № 924 від 12.08.2022, № 1272 від 05.10.2022}
Додаток 2 до Договору споживача про надання послуг з розподілу
електричної енергії № 1-91K від 01.01.2019 р.
Паспорт точки/точок розподілу електричної енергії
1.Загальна інформація та технічні параметри площадки комерційного обліку: 1.1.ЕІС-код площадки комерційного обліку 62Z6818619683129
1.2.Дата завершення послуги з первинного приєднання «___»___________ ___ року.
1.3.Вид об'єкта електрифікації, до складу якого входить площадка комерційного обліку: багатоквартирний житловий будинок
1.4.Адреса об'єкта електрифікації: м. Харків, вул. Зубарєва, б 34
1.5.Приєднана потужність за площадкою комерційного обліку 4,5 кВт.
1.6.Дозволена потужність за площадкою комерційного обліку 4,5 кВт, у тому числі: 1 категорія надійності струмоприймачів ___; 2 категорія надійності струмоприймачів 4,5 кВт; 3 категорія надійності струмоприймачів ___;
1.7.Режим роботи електроустановки(-ок) за площадкою комерційного обліку (цілодобовий/змінний: за необхідності розшифрувати) : цілодобовий
2.Енергетичні ідентифікаційні коди (ЕІС-коди) віртуальної(-их) точки(-ок) комерційного обліку за площадкою комерційного обліку:
2.1.Рівень напруги точок комерційного обліку груп електроустановок площадки комерційного обліку, приєднаних на відповідному рівні напруги до електричних мереж оператора, системи: Рівень напруги, кВ 330 220 150 110 35 27,5 20 10 6 0,38 0,22 Відмітка про наявність підключення ТКО на рівні напруги +
3.Перелік точок розподілу/передачі електричної енергії за площадкою вимірювання, відомості про засіб (засоби) комерційного обліку активної та реактивної електричної енергії, що використовується за фізичною(ими) точкою(ами) комерційного обліку на площадці комерційного обліку споживача, ЕIC-коди точки(ок), сторона, відповідальна за збереження, тощо зазначаються в додатку «Відомості про розрахункові засоби обліку активної та реактивної електричної енергії (точка встановлення, тип тощо)» до Договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії. 4. Електроустановки спеціального призначення, якими обладнана площадка комерційного обліку: № з/п Вид електроустановок спеціального призначення Потуж ність, кВт Тип устаткування, джерело енергії (зазначається для генеруючих установок) Місце встановлення окремих елементів електроустановки (у тому числі технічних засобів для недопущення відпуску електричної енергії в мережу) Дата початку дії (введення в експлуатацію) Дата введення в облік
4.1 Генеруючі установки у т.ч. 1 черга у т.ч. ___ черга
4.1.1 З можливістю відпуску
4.1.2 Без можливості відпуску
4.2 Установки збереження електроенергії у т.ч. 1 черга у т.ч. ___ черга
4.2.1 З можливістю відпуску
4.2.1 Без можливості відпуску ….
4.3 Установки електроопалення у т.ч. … ….
4.4 Установки електроводонагрівання у т.ч. … ….
Межа розподілу/передачі (точка розподілу/передачі електричної енергії) встановлюється на межі балансової належності мереж відповідно до акта розмежування балансової належності електричних мереж (за ознаками права власності) та експлуатаційної відповідальності сторін, який є додатком 6 до Договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії. Однолінійна схема (схема електропостачання споживача із зазначенням ліній, що живлять електроустановки споживача, і точок їх приєднання), відображається в додатку 7 до Договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії. За необхідності, інформація щодо порядку участі споживача у графіках обмеження електроспоживання та графіках відключень, порядку розрахунку втрат електроенергії в мережах споживача та рівнів екологічної, аварійної та технологічної броні електропостачання споживача, зазначаються в додатках 5, 8, 9 відповідно. Паспорт точки розподілу (передачі) за площадкою комерційного обліку об'єкта електрифікації споживача є невід'ємним додатком до публічного договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії. Усі зміни та доповнення до цього Паспорта оформлюються у разі зміни технічних характеристик точки розподілу (передачі) та/або площадки комерційного обліку за об'єктом електрифікації після отримання послуги з приєднання та/або на підставі узгоджених проєктних рішень, виконання яких підтверджено документально.
Паспорт точки розподілу (передачі) площадки комерційного обліку складено, дані внесено до централізованого Реєстру ТКО «___» _________20___ року. ________________________ /___________________/___________________ (П.І.Б) (Дата) (Підпис)
Додаток 3 із змінами, внесеними згідно з Постановами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1525 від 18.07.2019, № 1219 від 26.06.2020, № 924 від 12.08.2022, № 1272 від 05.10.2022}
Додаток №3 від « » 20 p. до договору споживача про надання послуг з
розподілу електричної енергії № 1-91К від 01.01.2019 р.
ОСББ «ЗУБР»
«Відомості про розрахункові засоби обліку активної та реактивної електричної енергії»
№ п/п Точка встановлення приладу обліку (приєднання, № комірки і т.д.) Вид об'єкта Адреса об'єкта EIC-код точки комерційного обліку особливий рахунок точки обліку кількість змін роботи підприємства тривалість змін приєднана потужність кВТ (кВА) дозволена до використання потужність кВТ Дані приладів № електролічильника тип електролічильника тр-ри струму (А) тр-ри напруги (В) розрахунковий коефіцієнт значність клас напруги Сторона відповід за збереження засоба вимірюв. лічильник тр-ри струму тр-ри напруги 1 в РЩ-0.4 кв житлового будинку Насосна м. Харків, вул. Зубарєва, б 34 62Z0118881740668 87451 3 8 9 9 13259 СТ-ЄА05 Д1 - - 1 999999,9 2 Споживач - - 2 в РЩ-0,4 кВ житлового будинку Місця загального користування (освітлення сходових) м. Харків, вул. Зубарєва, б 34 62Z7174274255004 87452 3 8 4,5 4,5 21687 СТ-ЄА05 Д1 - - 1 999999,9 2 Споживач - - 2 3 в РЩ-0,4 кВ житлового будинку ліфт м. Харків, вул. Зубарєва, б 34 62Z3775793388940 87453 3 8 10 10 02005855 МТХ 3R30.DH 4LО-PO4 - - 1 999999,99 2 Споживач - - 4 в РЩ-0.4 кВ житлового будинку Місця загального користування (освітлення сходових кліток) м. Харків, вул. Зубарєва, б 34 62Z6818619683129 87454 3 8 4,5 4,5 МТХ 3R30.DF 4LО-PO4 - - 1 999999,9 2 Споживач - - 2 5 в РЩ-0.4 кВ житлового будинку ліфт м. Харків, вул. Зубарєва, б 34 62Z5685753997882 87455 3 8 10 10 02005801 МТХ 3R30.DH 4LО-PO4 - - 1 999999,99 2 Споживач - -
Оператор системи
Начальник Східного РРЕ_____________посада ________
Споживач
Голова правління ОСББ «ЗУБР» ___________посада
Т. В. Гладких ___________ печатка
Додаток № 6 від « » 20 p.
до договору споживача про надання послуг
з розподілу електричної енергії № 1-91К від 01.01.2019 р.
Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін
Найменування оператора системи розподілу АТ "Харківобленерго" в особі представника оператора системи розподілу Начальника району електричних мереж (Східний район електричних мереж) Різниченко М.М.
та споживача ОСББ «ЗУБР» в особі представника голова правління Гладких Т.В.
місце розташування електроустановки:
цим актом установили:
1. Дільниця електромереж: ВРП житлового будинку по вул. Зубарєва буд. 34, м. Харків, контактні з'єднання КЛ-0,4 кВ в ВРП, внутрішні кабельні мережі до вхідних клем вузлів вимірювання ліч. № 013259 (62Z0118881740668), ліч. № 021687 (6227174274255004), ліч № 02005855 (62Z3775793388940), ліч. № 02005801 (62Z5685753997882), ліч. № 02002298 (62Z6818619683129), житлового будинку по вул. Зубарева буд 34 м. Харків належать співвласникам будинку на праві спільної сумісної власності, використовується ОСР для розподілу електричної енергії внутрішньобудинковими електромережами.
Споживач ОСББ «ЗУБР» підтверджує, що у нього відсутні права власності, користування, або повного господарського відання у цьому пункті на електричні мережі (ВРП), та несе повну відповідальність за достовірність такої інформації. (*Власник електричних мереж юридична або фізична особа, якій на праві власності або користування належать електроустановки, призначені для розподілу електричної енергії, або юридична особа, якій на праві власності або користування належать електроустановки призначені для передачі електричної енергії п. 1.1.2 ПРРЕ)
2. Межа балансової належності між ОСР та Споживачем встановлюються: на вхідних клемах вузлів вимірювання ліч. № 013259 (62Z0118881740668), ліч. № 021687 (62Z7174274255004), ліч № 02005855 (6223775793388940), ліч. № 02005801 (62Z5685753997882), ліч. № 02002298 (6276818619683129).
3. Межа експлуатаційної відповідальності за стан та обслуговування електромереж та установок встановлюються: на вхідних клемах вузлів вимірювання ліч. № 013259 (62Z0118881740668), ліч. № 021687 (62Z7174274255004), ліч № 02005855 (62Z3775793388940), ліч. № 02005801 (62Z5685753997882), ліч. № 02002298 (62Z6818619683129).
Оператор системи Начальник району електричних мереж (Східний район електричних мереж) _____________посада ________М.П. /_____/
Споживач
Голова правління ОСББ «ЗУБР» ___________посада
Т. В. Гладких ___________М.П. печатка
4. OCP несе відповідальність за: технічний стан обладнання ВРП, внутрішні кабельні мережі від ВРП до вхідних клем вузлів вимірювання ліч. ліч. № №013259 (62Z0118881740668). ліч. № 021687 (62Z7174274255004), ліч № 02005855 (62Z3775793388940), ліч. № 02005801 (62Z5685753997882), ліч. № 02002298 (62Z6818619683129).
5. Межа балансової належності та експлуатаційної відповідальності між власником (балансоутримувачем) мереж багатоквартирного будинку та власником вузла обліку побутового споживача, розміщеного на сходовій клітці: на вхідних клемах комутаційного апарата, встановленого до вузла вимірювання (п.п.3, п. 2.2.5. гл. 2.1, р.2 ПРРЕЕ)
6. Споживач несе відповідальність за: технічний стан обладнання, внутрішні кабельні мережі житлового будинку по вул. Зубарєва буд 34, м. Харків, від вхідних клем вузлів обліку ліч. ліч. № №013259 (62Z0118881740668), ліч. № 021687 (6227174274255004), ліч № 02005855 (62Z3775793388940), ліч. № 02005801 (62Z5685753997882), ліч. № 02002298 (62Z6818619683129).
Схема постачання забезпечує струмоприймачі в частині надійності електропостачання: Категорія струмоприймачів Перша Друга Третя Струмоприймачі, схема живлення яких: Відповідає категорії - Так - Не відповідає категорії - - -
7. Схема електроустановки та точки розподілу мереж
Межа балансової належності та експлуатаційної відповідальності ОСББ "Зубр Не відповідає категорії №13259(62Z0118881740668) kWh № 019294 (6226396391652894) № 21687 (62Z7174274255004) № 038023 (62Z6220788261830) kWh До індівідуальних лічильників квартир № 02005855 (6223775793388940) kWh До індівідуальних лічильників квартир № 20200603752 (62Z9284576427149) № 02005801 (6225685753997882) kWh № 045417 (62Z4296524552910) До індівідуальних лічильників квартир N02002298 (62Z6818619683129) До індівідуальних лічильників квартир
Оператор системи Начальник району електричних мереж (Східний район електричних мереж) _____________посада ________М.П. /_____/
Споживач
Голова правління ОСББ «ЗУБР» ___________посада
Т. В. Гладких ___________М.П. печатка
8. Споживач та оператор системи розподілу зобов'язуються утримувати установки, ідо вказані у цьому акті у справному стані та експлуатувати відповідно до Правил роздрібного ринку електричної енергії, ПТЕ, ПБЕЕ .
9. Споживач зобов'язується забезпечити на території охорону електромереж, шо належать оператору системи розподілу, вільний доступ до електроустановок представників оператора системи розподілу у будь-який час доби для проведення необхідних робіт.
10. Оператор системи розподілу зобов'язується забезпечити допуск Споживача до споживачу. електроустановки на території своїх підстанцій для ремонту обладнання, що належить споживачу.
11. Цей акт складений в двох примірниках, по одному дія споживача та оператора системи розподілу, і є невід'ємною частиною Договору.
Оператор системи Начальник району електричних мереж (Східний район електричних мереж) _____________посада ________М.П. /_____/
Споживач
Голова правління ОСББ «ЗУБР» ___________посада
Т. В. Гладких ___________М.П. печатка
Додаток №7 від « » 20 p. до договору споживача про надання послуг
з розподілу електричної енергії №1-91К від 01.01.2019 р.
Однолінійна схема (схема електропостачання споживача із зазначенням ліній, що живлять електроустановки споживача, і точок їх приєднання)
ОСББ «ЗУБР» найменування споживача
вул. Зубарєва, 6.34 назва та адреса об'єкта
Кількість діб роботи в тиждень 7; Вихідні дні тижня Розрахункова схема
ГРЩ-1 (1-2 під'їзд) ПН-2 100А до індивідуальних лічильників квартир ТП 5002 КД - 0,4 кВ № 019294 kWh ПН 22 400А ВР 32-35В 250А ВР 32-31А 100А №13259 СТ ЄА05Д1 №02005855 МТХ 3R30.DH 4L0-PO4 kWh ліфти, котельна, насосна, ЦТП, освітлення, власні потреби КЛ - 0,4 кВ № 038023 kWh ПН 22 400А ВР 32-35В 250А ВР 32-31А 100А kWh 200/5 ВР 32-31А 100А № 21687 СТ-ЄА5Д1 kWh котельна, ЦТП, насосна, ПH-2 100A освітлення, власні потреби, до індивідуальних лічильників квартир ГРЩ-2 (3-4 під'їзд) №20060 3752 kWh №02005801 МТХ 3R30.DH 4L0-PO4 КЛ- 0,4 кВ 200/5 ПН -22 400А ВР 32-35В 250А kWh ліфти, освітлення, власні потреби № 045417 kWh ПН - 22 400А ВР 32-31А 100А № 02002298 МТХ 3R30.DF 4L0-PO4 ПН-2 100А до індивідуальних лічильників квартир КЛ-0.4 кВ 200/5 ПН-2 100А kWh освітлення власні потреби ПН-2 100А до індивідуальних лічильників квартир межа балансової належності та експлуатаційної відповідальності ОСББ «Зубр»
Оператор системи Начальник району електричних (Східний район електричних мереж) _____________посада ________М.П. /_____/
Інспектори Східного РРЕ ____посада ____підпис____ прізвище, ініціали
Споживач
Голова правління ОСББ «ЗУБР» ___________посада
Т. В. Гладких ___________М.П. печатка»
Стягнути з Акціонерного товариства «Харківобленерго» (Україна, 61037, місто Харків, вулиця Тарасенка Георгія, будинок 149, код ЄДРПОУ 00131954) на користь Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зубр» (Україна, 61172, місто Харків, вулиця Зубарєва, будинок 34, код ЄДРПОУ 39552720) судові витрати (сплачений судовий збір) у сумі 2 422,40 грн.
Видати наказ після набранням законної сили рішення суду.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене безпосередньо до Східного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складання повного тексту рішення, відповідно до статей 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.
Повне рішення складено "17" липня 2025 р.
Суддя В.С. Юрченко