17.07.2025 Справа № 756/10436/25
Справа пр. № 2-а/756/175/25
ун. № 756/10436/25
17 липня 2025 року м. Київ
Суддя Оболонського районного суду міста Києва Андрейчук Т.В., розглянувши матеріали позовної заяви та доданих до неї документів ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, -
15 липня 2025 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Оболонського районного суду міста Києва в порядку адміністративного судочинства з позовом до відповідача Управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.
Суддя, дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, дійшов такого висновку.
Предметом спору у справі за позовом ОСОБА_1 є оскарження постанови про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення від 08 липня 2025 року серії ЕНА
№ 5169337, винесеної поліцейським взводу № 1 роти № 2 батальйону № 4 полку № 1 Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції Журавлем О.Ю.
Ст. 19 КАС України визначено предметну юрисдикцію адміністративних судів.
Нормами ст. 20 КАС України розмежовано предметну юрисдикцію адміністративних судів. Так, п. 1 ч. 1 цієї статті Кодексу передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Отже, справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 віднесена до предметної юрисдикції місцевого загального суду як адміністративного суду.
Нормами §3 глави 2 КАС України визначено правила територіальної підсудності адміністративних справ.
Згідно зі ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача. У разі невизначеності цим Кодексом територіальної підсудності адміністративної справи така справа розглядається адміністративним судом за вибором позивача.
Зважаючи на те, що позивачем у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 є фізична особа, яка оскаржує індивідуальний акт (постанову у справі про адміністративне правопорушення), винесений стосовно неї, вона вправі звернутися за своїм вибором до адміністративного суду за зареєстрованим у встановленому законом порядку своїм місцем проживання (перебування, знаходження) або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача.
На виконання положень ч. 3 ст. 171 КАС України суддею скеровано запит до Єдиного державного демографічного реєстру. Згідно з відомостями, отриманими судом з Єдиного державного демографічного реєстру, місце проживання позивача зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 ( АДРЕСА_2 , що територіально не відноситься до Оболонського району міста Києва.
Місцезнаходження відповідача: місто Київ, вулиця Народного ополчення, 9, (Солом'янський район міста Києва), що територіально не відноситься до Оболонського району міста Києва.
Отже, справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення не підсудна Оболонському районному суду міста Києва за правилами територіальної підсудності, визначеними нормою ст. 25 КАС України.
За приписами п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Ураховуючи наведене, зважаючи на те, що місце проживання позивача зареєстроване в Деснянському районі міста Києва, справа за його позовом відповідно до ч. 1 ст. 25 КАС України підсудна Деснянському районному суду міста Києва.
З огляду на те , що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудна) Деснянському районному суду міста Києва, її слід надіслати на розгляд цьому суду.
Керуючись ст. ст. 7, 19, 20, 25, 29 КАС України, суддя, -
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення передати за підсудністю на розгляд Деснянському районному суду міста Києва у зв'язку з тим, що вказана справа не підсудна Оболонському районному суду міста Києва.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Тарас АНДРЕЙЧУК
.