Справа № 524/8750/25
Провадження №1-в/524/110/25
17.07.2025 року Автозаводський районний суд м. Кременчук в складі:
Головуючої судді - ОСОБА_1
при секретарі - ОСОБА_2
з участю:
ДОП ВП Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області - ОСОБА_3
особи щодо якої внесено подання - ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кременчуці подання начальника Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області про встановлення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Кременчука Полтавської області, українця, громадянина України, освіта середня, не одруженого, не працюючого, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого:
- 17.12.1996 року Автозаводським районним судом м. Кременчуказа ч.2 ст. 229-6, ч.3 ст. 140, ст. 42 КК України до 3 років позбавлення волі;
- 23.11.1998 року Автозаводським районним судом м. Кременчука за ч.3 ст. 140 КК України до 4 років позбавлення волі;
- 24.12.2002 року Автозаводським районним судом м. Кременчука за ч.2 ст. 309, ст.ст. 75, 76 КК України до 2 років позбавлення волі з іспитовим строком на 1 рік;
- 25.03.2004 року Автозаводським районим судом м. Кременчука за ч.2 ст. 309, ст. 71 КК України до 2 років 2 місяців позбавлення волі;
- 17.03.2009 року Автозаводським районним судом м. Кременчука за ч.1 ст. 15, ч.2 ст. 185, ч.2 ст. 185, ч.2 ст. 186, ч.2 ст. 309, ст. 70 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі;
- 26.09.2011 року Крюківським районним судом м. Кременчука за ч.2 ст. 185, ч.4 ст. 70 КК України до 4 років 7 місяців позбавлення волі;
- 11.06.2015 року Крюківським районним судом м. Кременчука за ч.3 ст. 15, ч.2 ст. 185, ст.ст. 75, 76 КК України до 2 років позбавлення волі з іспитовим строком на 2 роки;
- 09.06.2015 року Автозаводським районним судом м. Кременчука за ч.2 ст. 185, ст.ст. 75, 76 КК України до 4 років позбавлення волі з іспитовим строком на 2 роки;
- 21.07.2015 року Крюківським районним судом м. Кременчука за ч.2 ст. 185 КК України до 3 років обмеження волі;
-06.08.2015 року Автозаводським районним судом м. Кременчука ч. 2 ст. 185, ч.4 ст. 70 КК України до 3 років 4 місяців обмеження волі;
- 11.12.2015 року Автозаводським районним судом м. Кременчука за ч.2 ст. 185, ч.4 ст. 70, ст. 71 КК України до 4 років 9 місяців позбавлення волі.
- 26.05.2020 року звільнений по відбуттю покарання,
- 15.02.2021 року Автозаводським районним судом м.Кременчука за ч.2 ст. 185 КК України до 1 року обмеження волі, на підставі ст.. 75 КК України звільнений від відбування покарання з випробуванням та встанвленням іспитового строку терміном на 1 рік,
- 12.10.2021 року Автозаводським районним судом м.Кременчука за ч.2 ст. 185, ст. 71 КК України до 1 року 1 місяця обмеження волі,
26.01.2024 року Крюківським районним судом м.Кременчука за ч.4 ст. 185 КК України до 1 року позбавлення волі,
24.01.2025 року звільнений з Стрижавської ВК Вінницької області (№81) по відбуттю строку покарання,
Начальника Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області звернувся до суду з даним поданням, вказуючи, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, систематично вчинює адміністративні правопорушення, а саме: 31.01.2025, 04.06.2025, 10.07.2025.
Представник Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області в судовому засіданні подання підтримав.
В судовому засіданні ОСОБА_4 не заперечив проти задоволення подання.
Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши учасників, приходить до наступного.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення ухвали суду про встановлення адміністративного нагляду.
Аналізуючи зазначену норму права, можна прийти до висновку, що для встановлення адміністративного нагляду потрібна систематичність вчинення особою правопорушень, а саме двох і більше, і лише після винесення їй органами поліції попереджень.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_4 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, а саме: 31.01.2025 року за ч. 1 ст. 178 КУпАП було накладено стягнення у вигляді штрафу в сумі 17 грн., цього ж дня було зроблено попередження, 04.06.2025 року за ч. 2 ст. 178 КУпАП було накладено стягнення у вигляді штрафу в сумі 51 грн., цього ж дня зроблено повторне попередження, 10.07.2025 року за ч.1 ст. 175-1 КУпАП було накладено стягнення у вигляді штрафу в сумі 51 грн.
Неодноразово ОСОБА_4 було винесено попередження про можливість застосування до нього адміністративного нагляду, якщо він не припинить антигромадський спосіб життя.
Таким чином, обставини, викладені в поданні повністю знайшли своє підтвердження в судовому засіданні і у відповідності з п. в ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» ОСОБА_4 відносить до категорії осіб, до яких можливо встановити адміністративний нагляд.
За таких умов, суд враховуючи конкретні обставини справи та дані, які характеризуються особу, щодо якої внесено подання в частині адміністративного нагляду, з урахуванням особи піднаглядного, його спосіб життя і поведінку, враховуючи терміни передбачені законом для погашення або зняття судимості, вважає за необхідне встановити адміністративний нагляд строком на один рік, з дня постановлення цього судового рішення.
Також суд вважає за доцільне задовольнити подання в частині встановлення обмежень ОСОБА_4 , оскільки останні є пропорційними та помірними, тобто такими, що не становить надмірний тягар для особи, у зв'язку з чим не суперечать ст. 10 Закону «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
За таких обставин подання підлягає до повного задоволення.
Керуючись ст.ст. 537, 538 КПК України, Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», -
Подання начальника Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити повністю.
Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , строком на 1 (один) рік.
Встановити ОСОБА_4 наступні обмеження:
- заборонити перебування у визначених місцях міста Кременчука (або іншого населеного пункту у випадку зміни у встановленому законом порядку місця мешкання), а саме: заборонити перебування у місцях продажу алкогольних напоїв на розлив (барах, кафе, ресторанах м.Кременчука);
- заборонити виїзд в особистих справах за межі міста Кременчука (або іншого населеного пункту у випадку зміни у встановленому законом порядку місця мешкання) без дозволу Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області;
- зобов'язати з'являтися на реєстрацію до Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області два рази на місяць у встановлений правоохоронними органами час та дні.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення ухвали суду про встановлення адміністративного нагляду.
Роз'яснити що:
- у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду, передбачених статтями 9 і 10 цього Закону «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно з законодавством;
- посадові особи, винні у порушенні законодавства України про адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством;
- адміністративний нагляд припиняється з підстав регламентованих ст. 8 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі".
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_5