Ухвала від 14.07.2025 по справі 359/8333/25

Справа № 359/8333/25

Провадження № 1-кс/359/1454/2025

УХВАЛА

Іменем України

14 липня 2025 року слідчий суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні без технічної фіксації в приміщенні суду клопотання слідчого у кримінальному провадженні - старшого слідчого відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Бориспільського РУП ГУНП в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів з можливістю їх вилучення у кримінальному провадженні № 12024111100002221 від 15 листопада 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 366-2 КК України,

ВСТАНОВИВ:

14 липня 2025 року слідчий у кримінальному провадженні - старший слідчий відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Бориспільського РУП ГУНП в Київській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 , за погодженням прокурора Бориспільської окружної прокуратури, звернувся до суду з указаним клопотанням та обґрунтовує його тим, що СВ Бориспільського РУП здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 12024111100002221 від 15 листопада 2024 року, за ознаками кримінального право-порушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 366-2 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що 15 листопада 2024 року до Бориспільського РУП ГУ НП в Київській області в системі електронного документообігу надійшов обґрунтований висновок з Управління проведення повних перевірок НАЗК щодо виявлення ознак корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, за яке передбачено кримінальну відповідальність відносно депутата ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 . За результатами проведення повної перевірки щорічної за 2023 рік декларації, поданої від 29 березня 2024 року суб'єктом декларування - депутатом ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 встановлено, що останній вказав відомості, що відрізняються від достовірних на загальну суму 97 171 738,16 грн., що перевищує 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації, що є недостовірними відомостями.

З наявних матеріалів кримінального провадження встановлено, що відповідно до протоколу автоматизованого розподілу обов?язків з проведення перевірок від 12 липня 2024 року уповноваженою особою ІНФОРМАЦІЯ_3 проведення повних перевірок ОСОБА_5 проведено повну перевірку декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічної за 2023 рік, унікальний ідентифікатор документа - 04154358-5ае2-4а9b-8687-4f14f7а37870 (далі - декларація), поданої ОСОБА_4 , депутатом ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі - суб?єкт декларування), до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, 29 березня 2024 року.

Дана перевірка проведена у період з 15 липня 2024 року по 30 жовтня 2024 року.

Перевірка проведена на підставі: - абз. 3 ч. 1 ст. 513 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон); - п.п. 2 п. 1 розділу V Порядку проведення повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_4 від 29 січня 2021 року за № 26/21, зі змінами (далі - Порядок).

На підставі рішення ІНФОРМАЦІЯ_2 від 08 грудня 2020 року за № 01-1-VIII «Про повноваження депутатів ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_4 набув повноважень депутата ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Отже, згідно з положеннями п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону ОСОБА_4 є суб?єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону особи, зокрема зазначені у п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національ-ного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначена ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Враховуючи зазначене, ОСОБА_4 є суб'єктом декларування.

За результатами перевірки встановлено, що суб?єкт декларування при поданні декларації зазначив такі недостовірні відомості:

1. У розділі 3 «Об?єкти нерухомості» декларації суб?єкт декларування не зазначив відомостей про земельну ділянку загальною площею 3 000 кв. м, кадастровий номер 3222485801:01:013:0003, що розташована в селі Святопетрівське (Петрівське) Бучанського (Києво-Святошинського) району Київської області та перебуває у нього на праві власності, що підтверджується відомостями Державного земельного кадастру та інформацією ІНФОРМАЦІЯ_6 .

Водночас відомості про вказану земельну ділянку не зазначені у жодній із поданих ним раніше деклараціях.

Згідно з інформацією, наданою ІНФОРМАЦІЯ_7 , вартість цієї земельної ділянки (кадастровий номер 3222485801:01:013:0003) станом на 31 грудня 2023 року визначена в розмірі 2 350 720,00 гривень.

Таким чином, суб?єкт декларування у розділі 3 декларації зазначив відомості, які не відповідають дійсності на загальну суму 2 350 720,00 грн., чим не дотримав вимоги п. 2 ч. 1 ст. 46 Закону.

2. У розділі 8 «Корпоративні права» декларації суб?єкт декларування зазначив відомості, які не відповідають дійсності, про відсутність у нього корпоративних прав, обравши у відповідному полі позначку «У суб'єкта декларування чи членів його сім'ї відсутні об'єкти для декларування в цьому розділі».

Відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 31 грудня 2023 року у суб?єкта декларування наявна частка у розмірі 50% статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (ідентифікаційний код юридичної особи: НОМЕР_1 ), що у грошовому вираженні становить 500,00 гривень.

Суб'єкт декларування не заперечує факту наявності корпоративних прав.

Таким чином, суб'єкт декларування у розділі 8 декларації зазначив відомості, які не відповідають дійсності на загальну суму 500,00 грн., чим не дотримав вимоги п. 5 ч. 1 ст. 46 Закону.

3. У розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» декларації суб?єкт декларування не зазначив відомостей про отриманий ним дохід від продажу належного йому автомобіля MERCEDES-BENZ G 55 AMG 2014 року випуску в розмірі 975 000,00 гривень.

Відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру транспортних засобів станом на 31 грудня 2023 року за суб?єктом декларування значився зареєстрованим вказаний автомобіль. Проте суб?єкт декларування у розділі 6 «Цінне рухоме майно - транспортні засоби» декларації не відобразив відповідних відомостей про цей автомобіль.

Суб?єкт декларування пояснив, що вказаний автомобіль продав 31 грудня 2023 року за 975 000,00 грн, а перереєстрація його на нового власника відбулась 05 січня 2024 року.

При цьому він додав копію договору купівлі-продажу транспортного засобу від 31 грудня 2023 року за № 6546/23/1/020678, у якому в п. 2.1 зазначено, що передача транспортного засобу продавцем і прийняття його покупцем здійснюється після повної оплати вартості майна в момент підписання цього договору, а в п. 3.1 вказано ціну транспортного засобу в розмірі 975 000,00 гривень.

Також суб?єкт декларування надав копію акта огляду реалізованого транспортного засобу від 31 грудня 2023 року за № 6546/23/003685, у якому зазначено вартість транспортного засобу в розмірі 975 000,00 грн та вказано дату набуття покупцем права власності на транспортний засіб 31 грудня 2023 року.

Разом з тим суб?єкт декларування не пояснив про причини невідображення відомостей про вищевказаний отриманий дохід.

Таким чином, суб?єкт декларування у розділі 11 декларації зазначив відомості, які не відповідають дійсності на загальну суму 975 000,00 грн., чим не дотримав вимоги п. 7 ч. 1 ст. 46 Закону.

4. У розділі 12 «Грошові активи» декларації.

4.1. Суб?єкт декларування зазначив відомості, які не відповідають дійсності, про розмір залишку коштів, розміщених ним на банківських рахунках станом на 31 грудня 2023 року в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), вказавши 91 848 000 грн, тоді як відповідно до інформації банку такий розмір становив 477 859,98 гривні.

Суб?єкт декларування пояснив, що припустився помилки, яку не перевірив. При цьому додав копію довідки без номера і дати, виданої АТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », про те, що станом на 31 грудня 2023 року залишок коштів суб?єкта декларування на банківських рахунках становив 477 859,98 гривні.

Надані суб?єктом декларування пояснення не враховані, оскільки вказаний розмір залишку не є очевидною помилкою.

Суб?єкт декларування зазначив відомості, які не відповідають дійсності на суму 91 370 140,02 гривні.

4.2. Суб?єкт декларування не зазначив відомостей про кошти, розміщені ним на банківських рахунках у ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), на суму 8 018,14 грн, що підтверджується інформацією банку. Пояснення від суб?єкта декларування щодо зазначених розбіжностей не отримано.

Суб?єкт декларування зазначив відомості, які не відповідають дійсності на суму 8 018,14 гривні.

Таким чином, суб?єкт декларування у розділі 12 декларації зазначив відомості, які не відповідають дійсності на загальну суму 91 378 158,16 грн, чим не дотримав вимоги п. 8 ч. 1 ст. 46 Закону.

5. У розділі 14 «Видатки та правочини суб?єкта декларування» декларації суб?єкт декларування не зазначив відомостей про свій видаток у розмірі 2 467 360,00 грн, здійснений на придбання автомобіля MERCEDES-BENZ G 55 AMG 2014 року випуску.

Відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру транспортних засобів 02 серпня 2023 року за суб?єктом декларування зареєстровано вказаний автомобіль вартістю 2 467 360,00 гривень.

Суб?єкт декларування підтвердив, що купив вказаний автомобіль за 2 467 360,00 грн, проте не пояснив причин невідображення відомостей про здійснений видаток на його придбання.

Таким чином, суб?єкт декларування у розділі 14 декларації зазначив відомості, які не відповідають дійсності на загальну суму 2 467 360,00 грн, чим не дотримав вимоги п. 10 ч. 1 ст. 46 Закону.

Отже, за результатами повної перевірки декларації щодо з?ясування достовірності задекларованих відомостей встановлено, що суб?єкт декларування при поданні декларації вказав відомості, що не відповідають дійсності на загальну суму 97 171 738,16 грн, чим не дотримав вимог пп. 2, 5, 7,8, 10 ч. 1 ст. 46 Закону.

Відповідно до Форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка затверджена наказом Національного агентства від 23 липня 2021 року № 449/21, на початку заповнення декларації суб?єкт декларування ознайомлюється з Правилами заповнення форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Після ознайомлення проставляється відповідна відмітка.

Згідно ч. 4 ст. 45 Закону упродовж 30 днів після подання декларації суб?єкт декларування має право подати виправлену декларацію.

Суб?єкт декларування не скористався правом подати виправлену декларацію.

Відповідно абз. 3 ч. 4 ст. 45 Закону у разі самостійного виявлення суб?єктом декларування у декларації недостовірних відомостей після спливу терміну для подання виправленої декларації, передбаченого абз. 1 цієї частини, але до початку проведення Національним агентством повної перевірки цієї декларації, суб?єкт декларування може звернутися до Національного агентства з листом із поясненням причин, що призвели до внесення недостовірних відомостей та неподання виправленої декларації у зазначений термін, додавши підтвердні документи. Подані суб?єктом декларування таким чином відомості мають бути розглянуті Національним агентством під час повної перевірки цієї декларації.

Суб?єкт декларування при поданні декларації підтвердив достовірність вказаних відомостей, правом подати виправлену декларацію не скористався та не направив листа з поясненням причин, що призвели до внесення недостовірних відомостей та неподання виправленої декларації у зазначений термін.

При вирішенні питання стосовно визначення неточних або недостовірних відомостей Національне агентство керується положеннями п. 2 розділу І Порядку та ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» (на дату подання до Національного агентства декларації).

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 29 березня 2024 року (на дату подання декларації) становив 3 028,00 гривень.

За результатами повної перевірки декларації щодо з?ясування достовірності задекларованих відомостей встановлено, що суб?єкт декларування при поданні декларації вказав відомості, що відрізняються від достовірних на загальну суму 97 171 738,16 грн, що перевищує 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації, що є недостовірними відомостями.

Таким чином, суб?єкт декларування зазначив відомості, які відрізняються від достовірних, на загальну суму 97 171 738,16 грн, що становить розмір понад 2 000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації за 2023 рік, що містить ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 366-2 Кримінального кодексу України.

3а результатами повної перевірки декларації, щорічної за 2023 рік, унікальний ідентифікатор документа - 04154358-5а2-4a9b-8687-4f14737870, поданої ОСОБА_4 , депутатом ІНФОРМАЦІЯ_2 , встановлено, що у діях суб?єкта декларування вбачаю-ться ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 366-2 КК України.

Тому в ході досудового розслідування виникла необхідність у підтвердженні або спростуванні факту придбання та продажу автомобіля марки «MERCEDES-BENZ», модель «G 55 AMG», 2014 року випуску, VIN номер НОМЕР_4 , державний номерний знак « НОМЕР_5 », попередній номерний знак « НОМЕР_6 ».

12 грудня 2024 року до ІНФОРМАЦІЯ_11 скеровано вимогу про надання інформації в порядку ст. 93 КПК України про надання завірених належним чином копій документів за фактом купівлі/продажу транспортного засобу автомобіля марки «MERCEDES-BENZ», модель «G 55 AMG», 2014 року випуску, VIN номер НОМЕР_4 , у відповідь на даний запит ІНФОРМАЦІЯ_12 надано відмову посилаючись на положення статей глави 15 КПК України.

У судове засідання слідчий не з'явився, про дату час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином. Разом з тим, до початку розгляду слідчий надав заяву про розгляд клопотання у його відсутності, клопотання підтримує в повному обсязі та просить його задовольнити з підстав, викладених у клопотанні.

Фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів у відповідності до ч. 4 ст.107 КПК України не здійснювалось у зв'язку із неприбуття в судове засідання слідчого в даному кримінальному провадженні.

Посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_13 про час та місце розгляду клопотання не повідомлялася, з урахуванням приписів ч. 2 ст. 163 КПК України.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали поданого клопотання, приходить до такого висновку.

Встановлено, що в ЄРДР внесені відомості про те, що

17 червня 2025 року до ЧЧ Бориспільського РУП надійшла заява про те, що 15 листопада 2024 року до Бориспільського РУП ГУ НП в Київській області в системі електронного документообігу надійшов обґрунтований висновок з Управління проведення повних перевірок НАЗК щодо виявлення ознак корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, за яке передбачено кримінальну відповідальність відносно депутата ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 . За результатами проведення повної перевірки щорічної за 2023 рік декларації, поданої від 29 березня 2024 року суб'єктом декларування - депутатом ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 встановлено, що останній вказав відомості, що відрізняються від достовірних на загальну суму 97 171 738,16 грн., що перевищує 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації, що є недостовірними відомостями. Дії невстановлених осіб кваліфіковані за ч. 2 ст. 366-2 КК України

Ця обставина підтверджується витягом з кримінального провадження № 12024111100002221 від 15 листопада 2024 року.

Відповідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

За правилами ст. 132 КПК України застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді тимчасового доступу до документів, не допускається, якщо сторона кримінального провадження не доведе, що потреби судового розгляду виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи, про який ідеться в клопотанні. Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у криміналь-ному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно ч. 6 цієї статті слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Як вбачається із матеріалів клопотання, відповідно до протоколу автоматизованого розподілу обов?язків з проведення перевірок від 12 липня 2024 року уповноваженою особою ІНФОРМАЦІЯ_3 проведення повних перевірок ОСОБА_5 проведено повну перевірку декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічної за 2023 рік, унікальний ідентифікатор документа - 04154358-5ае2-4а9b-8687-4f14f7а37870 (далі - декларація), поданої ОСОБА_4 , депутатом ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі - суб?єкт декларування), до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, 29 березня 2024 року.

Дана перевірка проведена у період з 15 липня 2024 року по 30 жовтня 2024 року.

Перевірка проведена на підставі: - абз. 3 ч. 1 ст. 513 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон); - п.п. 2 п. 1 розділу V Порядку проведення повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_4 від 29 січня 2021 року № 26/21, зі змінами (далі - Порядок).

На підставі рішення ІНФОРМАЦІЯ_2 від 08 грудня 2020 року за № 01-1-VIII «Про повноваження депутатів ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_4 набув повноважень депутата ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Отже, згідно положеннями п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону ОСОБА_4 є суб?єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

Відповідно ч. 1 ст. 45 Закону особи, зокрема зазначені у п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національ-ного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначена ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Враховуючи зазначене, ОСОБА_4 є суб'єктом декларування.

У розділі 14 «Видатки та правочини суб?єкта декларування» декларації суб?єкт декларування не зазначив відомостей про свій видаток у розмірі 2 467 360,00 грн., здійснений на придбання автомобіля MERCEDES-BENZ G 55 AMG 2014 року випуску.

Відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру транспортних засобів 02 серпня 2023 року за суб?єктом декларування зареєстровано вказаний автомобіль вартістю 2 467 360,00 гривень.

Суб?єкт декларування підтвердив, що купив вказаний автомобіль за 2 467 360,00 грн., проте не пояснив причин невідображення відомостей про здійснений видаток на його придбання.

Таким чином, суб?єкт декларування у розділі 14 декларації зазначив відомості, які не відповідають дійсності на загальну суму 2 467 360,00 грн, чим не дотримав вимоги п. 10 ч. 1 ст. 46 Закону.

Отже, за результатами повної перевірки декларації щодо з?ясування достовірності задекларованих відомостей встановлено, що суб?єкт декларування при поданні декларації вказав відомості, що не відповідають дійсності на загальну суму 97 171 738,16 грн, чим не дотримав вимог пп. 2, 5, 7,8, 10 ч. 1 ст. 46 Закону.

Відповідно до Форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка затверджена наказом Національного агентства від 23 липня 2021 року №449/21, на початку заповнення декларації суб?єкт декларування ознайомлюється з Правилами заповнення форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Після ознайомлення проставляється відповідна відмітка.

Згідно ч. 4 ст. 45 Закону упродовж 30 днів після подання декларації суб?єкт декларування має право подати виправлену декларацію.

Суб?єкт декларування не скористався правом подати виправлену декларацію.

Відповідно абз. 3 ч. 4 ст. 45 Закону у разі самостійного виявлення суб?єктом декларування у декларації недостовірних відомостей після спливу терміну для подання виправленої декларації, передбаченого абз. 1 цієї частини, але до початку проведення Національним агентством повної перевірки цієї декларації, суб?єкт декларування може звернутися до Національного агентства з листом із поясненням причин, що призвели до внесення недостовірних відомостей та неподання виправленої декларації у зазначений термін, додавши підтвердні документи. Подані суб?єктом декларування таким чином відомості мають бути розглянуті Національним агентством під час повної перевірки цієї декларації.

Суб?єкт декларування при поданні декларації підтвердив достовірність вказаних відомостей, правом подати виправлену декларацію не скористався та не направив листа з поясненням причин, що призвели до внесення недостовірних відомостей та неподання виправленої декларації у зазначений термін.

При вирішенні питання стосовно визначення неточних або недостовірних відомостей Національне агентство керується положеннями п. 2 розділу І Порядку та ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» (на дату подання до Національного агентства декларації).

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 29 березня 2024 року (на дату подання декларації) становив 3 028,00 гривень.

За результатами повної перевірки декларації щодо з?ясування достовірності задекларованих відомостей встановлено, що суб?єкт декларування при поданні декларації вказав відомості, що відрізняються від достовірних на загальну суму 97 171 738,16 грн, що перевищує 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації, що є недостовірними відомостями.

Таким чином, суб?єкт декларування зазначив відомості, які відрізняються від достовірних, на загальну суму 97 171 738,16 грн, що становить розмір понад 2 000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації за 2023 рік, що містить ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 366-2 Кримінального кодексу України.

3а результатами повної перевірки декларації, щорічної за 2023 рік, унікальний ідентифікатор документа - 04154358-5а2-4a9b-8687-4f14737870, поданої ОСОБА_4 , депутатом ІНФОРМАЦІЯ_2 , встановлено, що у діях суб?єкта декларування вбачаю-ться ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 366-2 КК України.

Тому в ході досудового розслідування виникла необхідність у підтвердженні або спростуванні факту придбання та продажу автомобіля марки «MERCEDES-BENZ», модель «G 55 AMG», 2014 року випуску, VIN номер НОМЕР_4 , державний номерний знак « НОМЕР_5 », попередній номерний знак « НОМЕР_6 ».

12 грудня 2024 року до ІНФОРМАЦІЯ_11 скеровано вимогу про надання інформації в порядку ст. 93 КПК України про надання завірених належним чином копій документів за фактом купівлі/продажу транспортного засобу автомобіля марки «MERCEDES-BENZ», модель «G 55 AMG», 2014 року випуску, VIN номер НОМЕР_4 , у відповідь на даний запит ІНФОРМАЦІЯ_12 надано відмову посилаючись на положення статей глави 15 КПК України.

Таким чином, з матеріалів клопотання вбачається наявність підстав для тимчасового доступу до інформації, яка містить обмежений доступ, і перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_13 , оскільки такі дані нададуть можливість органу досудового слідства встановити: обставини вчинення кримінального правопорушення, спосіб вчинення злочину, осіб, що вчинили вищевказане кримінальне право-порушення, та задокументувати їх злочинну діяльність, а також отримати дані, що сприятимуть розкриттю злочину.

Враховуючи викладене, з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідуван-ня, слідчий суддя вважає, що є всі підстави для надання дозволу на тимчасовий доступ документів, до яких просить доступ слідчий ОСОБА_3 .

Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя вважає допустимим надати слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні № 12024111100002221 від 15 листопада 2024 року, дозвіл на тимчасомвий доступ до вищезазначених документів, із можливістю отримання належним чином, завірених копій даних документів.

Керуючись ст. 163, 164, ч. 2 ст. 369, ч. 3 ст. 371, ст. 372 КПК України, слідчий суддя -

постановив:

Клопотання слідчого у кримінальному провадженні - старшого слідчого відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Бориспільського РУП ГУНП в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасом-вий доступ до документів з можливістю їх вилучення у кримінальному провадженні № 12024111100002221 від 15 листопада 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 366-2 КК України - задовольнити.

Надати прокурорам Бориспільської окружної прокуратури: ОСОБА_6 (старший прокурор групи прокурорів), ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , та слідчим слідчого відділу Бориспільського РУП ГУ НП в Київській області з числа групи слідчих а саме: - старшому слідчому відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого відділу Бориспільського РУП ГУ НП в Київській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 (старший слідчий групи слідчих), начальнику відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого відділу Бориспільського РУП ГУНП в Київській області капітану поліції ОСОБА_10 , дозвіл на тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_13 , що здійснює свою діяльність за адресою: АДРЕСА_1 Інформаційний центр: НОМЕР_7 , із можливістю ознайомитися з ними та вилучити належним чином завірені їх копії, а саме:

- документів за фактом укладання договору купівлі-продажу автомобіля марки «MERCEDES-BENZ», модель «G 55 AMG», 2014 року випуску, VIN номер НОМЕР_4 станом на 02 серпня 2023 року.

Посадовим особам ІНФОРМАЦІЯ_13 надати тимчасовий доступ вказаним в ухвалі особам до запитуваної інформації у встановленому порядку. Строк дії ухвали - до 13 вересня 2025 року.

У разі невиконання ухвали слідчого судді відповідно до ст. 166 КПК України, слідчий суддя за клопотання слідчого (прокурора) має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою отримання необхідної інформації.

Ухвала слідчого судді є остаточною та не підлягає апеляційному оскарженню.

Слідчий суддя ОСОБА_1