83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
15.01.08 р. Справа № 21/263
Прокурор м. Донецька в інтересах держави в особі:
Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго» м. Київ (позивач)
до відповідача: Фермерського господарства “Агро - сервіс» м. Добропілля
про стягнення 510,00грн.
Суддя Матюхін В.І.
Представники:
прокуратури: Демидова М.В.
позивача: Соколова В.П. - юр.
відповідача: не з'яв.
Прокурором м. Донецька в інтересах держави в особі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго» подано позов до Фермерського господарства “Агро - сервіс» про стягнення до бюджету 510,00грн. штрафу за постановою Держенергонагляду.
Відповідач у судове засідання на виклик не з'явився.
В судовому засіданні прокурор звернувся з заявою, підтриманою позивачем, про припинення провадження по справі у зв'язку з тим, що справа не підлягає розгляду в господарському суді України.
Зважаючи на те, що:
За приписами ст.8 Закону України “Про електроенергетику» державне управління в електроенергетиці здійснюють органи виконавчої влади, уповноважені Кабінетом Міністрів України.
Державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України (ст.9 Закону України “Про електроенергетику»).
Відповідно п. 4 Положення “Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії» (далі Положення), затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 7 серпня 1996 р. № 929, завданнями та функціями Держенергонагляду є, зокрема, здійснення в межах своєї компетенції контролю за усуненням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання і споживачами електричної енергії виявлених порушень законодавства у сфері виробництва, постачання та споживання енергії.
Держенергонагляд підпорядковується Мінпаливенерго в частині виконання функцій, покладених на нього цим Положенням (п. 5 Положення).
Відповідно п.п. 11, 13 Положення Держенергонагляд має право застосовувати до суб'єктів господарської діяльності штрафні санкції у порядку, визначеному законодавством; видавати в межах своєї компетенції суб'єктам електроенергетики, суб'єктам відносин у сфері теплопостачання і споживачам електричної енергії обов'язкові для виконання приписи щодо усунення виявлених Держенергонаглядом порушень нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері електроенергетики та теплопостачання і здійснювати контроль за їх виконанням; вимагати в межах своєї компетенції від суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії вжиття заходів для усунення виявлених Держенергонаглядом порушень.
З наведеного випливає, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, проводячи перевірку та приймаючи постанову про накладання штрафу, діяла як орган державної влади у здійсненні ним владних управлінських функцій і, відповідно, як суб'єкт владних повноважень.
Поняття “суб'єкт владних повноважень» визначено статтею 3 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно якої це - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Поняття “справа адміністративної юрисдикції» визначено у статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, і під такою справою розуміється переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією з сторін є суб'єкт, що здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до пункту 1 статті 12 Господарського процесуального кодексу України 1991 року (в редакції Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення підсудності справ з питань приватизації та з корпоративних спорів» №483-V від 15.12.2006 року, який набрав чинності з дня опублікування в газеті “Урядовий кур'єр» №247 від 29.12.2006 року) господарським судам підвідомчі: справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім: спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції адміністративних судів.
З огляду на викладене до компетенції господарських судів не відноситься розгляд справ у спорах, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції адміністративних судів.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст.29, 33, п.1 ч.1, ч.3 ст.80 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
Провадження у справі, порушеній за позовом прокурора м. Донецька в інтересах держави в особі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго» до Фермерського господарства “Агро - сервіс» про стягнення до бюджету 510,00грн. штрафу за постановою Держенергонагляду, припинити.
.
Суддя Матюхін В.І.
Надруковано примірників:
1 - до справи;
2 - прокурору;
1 - позивачу;
1 - відповідачу.
Виконала:
Тел.381-91-18
.