Провадження №3/447/1219/25
Справа №447/1602/25
17.07.2025 Суддя Миколаївського районного суду Львівської області Бачун О.І.
розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч ст.126 ч.5 КУпАП,-
встановив:
23.05.2025року о 00год. 10хв. в м.Миколаїв, вул. АндреяШеприцького, 2, Стрийського району Львівської області ОСОБА_2 керував транспортним засобом марки «Mazda MX-5» З д.н.з. НОМЕР_1 без водійського посвідчення відповідної категорії, будучи притягненим до адміністративної відповідальності 03.06.2024року за ч.2 ст.126 КУпАП, чим вчинив правопорушення повторно протягом року, чим порушив п.2.1.а ПДР України . Таким чином, ОСОБА_2 вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.5 ст.126 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_2 не з'явився повторно, хоча належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи, причини неявки суду не повідомив.
Вивчивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_2 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП.
Згідно зі ст.245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.280 КУпАП під час розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Згідно з ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь - які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган ( посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, тощо.
Вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП стверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №338949;; довідкою адмінпрактики про те, що ОСОБА_2 03.06.2024 притягувався до відповідальності за ст.126 ч.2 КУпАП , відео фіксацією долученою до матеріалів справи та іншими матеріалами справи
У зв'язку з тим, що у діях ОСОБА_2 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП, враховуючи особу правопорушника та матеріали адміністративної справи, до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керувати транспортними засобами та без оплатного вилучення транспортного засобу, оскільки останній не являється власником автомобіля.
Керуючись ст.ст.283, 284 КУпАП, суддя, -
постановив:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 2400 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 40800 (сорок тисяч вісімсот) гривень, з позбавленням права керування транспортним засобом на строк 5 (п'ять) років та без оплатного вилучення транспортного засобу .
Стягнути із ОСОБА_2 судовий збір в користь держави у розмірі 605,60 грн.
Апеляційну скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня вручення копії постанови до Львівського апеляційного суду.
Суддя Бачун О. І.