Справа № 444/1850/25
Провадження № 2-а/444/50/2025
(повне)
09 липня 2025 року Жовківський районний суд Львівської області в складі :
головуючого судді Олещук М. М.,
секретар судового засідання Мачіха Г.В.,
з участю позивачки ОСОБА_1 ,
представника позивачки - адвоката Панюра Н.Ф.,
представника відповідача - Бакум О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Жовкві справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Жовківської міської ради Львівського району Львівської області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення, -
ОСОБА_1 звернулась з позовом до Жовківської міської ради Львівського району Львівської області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення. Позовні вимоги обгрунтовує тим, що 14 травня 2025 року постановою № 14/05/25 в справі про адміністративне правопорушення її було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 152 КУпАП, та було накладено на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 340,00 гривень.
У даній постанові зазначено, що вона, проживаючи по АДРЕСА_1 самовільно висадила дерева (туї) в кількості 7 шт. по вул.Жолкевських через проїжджу частину дороги на узбіччі.
Однак, такого твердження вона взагалі не розуміє, оскільки воно є суперечливим, бо не можна зрозуміти де туї було висаджено на узбіччі чи на проїжджій частині.
В продовж тривалого періоду часу вона намагається вирішити питання паркування на узбіччі дороги її сусідом свого вантажного автомобіля. Для того щоб паркувати автомобіль на узбіччі дороги сусіди зрізали фруктові дерева, які росли там багато років. Фруктові дерева, які зрізали її сусіди укріплювали берег каналу до якого стікали дощові води з дороги. За наявною у неї інформацією за зрізку фруктових дерев її сусідів так і ніхто не притягнув до адміністративної відповідальності.
Позивач вказує, що вона зверталася до Жовківської міської ради з питанням, хто надав згоду на зруб цих дерев, але відповіді на свої заяви вона не отримала.
Під час одного з візитів до Жовківської міської ради працівник міської ради сказав їй, що вона може посадити туї.
На виконання ст.28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» Міністерством будівництва архітектури та житлово-комунального господарства наказом від 10.04.2006 року було затверджено правила утримання зелених насаджень у населених пунктах.
Розділом 4 цих Правил «Використання об'єктів благоустрою зеленого господарства» визначається порядок використання об'єктів благоустрою, і в таких Правилах відсутня заборона на висадку кущів та дерев.
Таким чином, позивачка вважає, що у її діях відсутній склад адміністративного правопорушення.
Крім того, дерева укріплюють своїм корінням канал і дорога не обсипається в канал.
Це не дає можливості паркувати сусіду свій вантажний автомобіль.
Також позивач зазначає, що адміністративною комісією виконавчого комітету Жовківської міської ради Львівського району Львівської області при винесенні постанови по справі про адміністративне правопорушення, та при розгляді справи не взято до уваги вимоги ст. 251 КУпАП, не надано оцінку поясненням особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, в результаті чого не було повно, всебічно та об'єктивно досліджено усіх обставин справи. Як наслідок було винесено незаконне рішення в справі про адміністративне правопорушення.
В силу принципу презумпції невинуватості, що підлягає застосуванню у справах про адміністративні правопорушення, всі сумніви щодо події порушення та винності особи, що притягується до відповідальності, тлумачаться на її користь. Недоведені подія та вина особи мають бути прирівняні до доведеної невинуватості цієї особи.
Висновок про наявність чи відсутність в діях особи складу адміністративного правопорушення повинен бути обґрунтований, тобто зроблений на підставі всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин та доказів, які підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення, а також відповідати принципу законності.
У зв'язку з наведеним, позивач просить скасувати постанову №14/05/25 від 14.05.2025 р. по справі про адміністративне правопорушення за ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо ОСОБА_1 , а провадження про справі закрити.
Ухвалою судді Жовківського районного суду Львівської області від 02.06.2025 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в даній адміністративній справі, розгляд справи призначено на 09.07.2025 року (арк. спр. 18-19).
16.06.2025 року до суду надійшов відзив відповідача Жовківської міської ради Львівського району Львівської області на позовну заяву. У відзиві відповідач зазначає, що дійсно, постановою адміністративної комісії при виконавчому комітеті Жовківської міської ради від 14 травня 2025 року № 14/05/25 притягнуто ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за самовільне висаджування дерев (туй), чим порушено вищезазначеною громадянкою п. 2 ст. 16 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», вчинивши адміністративне правопорушення за яке передбачена відповідальність згідно з вимогами ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 01.05.2025 р. інспектором з благоустрою комунального підприємства «Жовківське міське виробниче управління житлово-комунального господарства» Гудзій В.О. складено протокол № 3 про адміністративне правопорушення стосовно гр. ОСОБА_1 . Перед складення протоколу даній громадянці було надано Вимогу № 59 від 30.04.2025 року «щодо приведення до попереднього стану територію на якій самовільно висаджені туї гр. ОСОБА_1 ». На розгляд адміністративної комісії при виконавчому комітеті Жовківської міської ради 02.05.2025 року вх. № 03-07/2226 надійшли матеріали адміністративного правопорушення, а саме: протокол про адміністративне правопорушення від 01.05.2025 року № 3, копія вимоги від 30.04.2025 р. № 59 та фотоматеріали. На виконання статті 277 Кодексу України про адміністративні правопорушення (розгляд справи у 15-денний термін) відповідальним секретарем адміністративної комісії 02.05.2024 року направлено письмове повідомлення ОСОБА_1 про розгляд справи про вчинення адміністративного правопорушення 14 травня 2025 року на 10:00 год. У даному повідомленні для ознайомлення зазначено ст. 268 вищезазначеного кодексу «Права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності». В зазначений час та місце, 14 травня 2025 року о 10:00 год. відбулося засідання адміністративної комісії, щодо розгляду матеріалів протокол № 3 від 01.05.2025 стосовно ОСОБА_1 в присутності особи щодо якої розглядаються матеріали - ОСОБА_1 . На засіданні адміністративної комісії Позивач ОСОБА_1 підтвердила факт висадження особисто нею туй навпроти свого будинку через дорогу, аби запобігти зсуву ґрунту у рів (канаву), який є обабіч вулиці Жолкевських. Зазначила, що в тому місці де вона посадила туї, ріс фруктовий сад, однак хтось його спалив. Вони зверталися із заявами та скаргами у поліцію та ЖЕК однак, ніхто не відреагував на її заяви. Зазначила, що розуміє та знає, що земля на якій вона висадила туї належить до комунальної власності Жовківської міської ради. Викопувати та забирати їх назад не буде. У протоколі № 3 зазначено: 01.05.2025 року о 15 год. 46 хв. виявлено, що дана громадянка самовільно висадила дерева ( туї ) в кількості 7 шт. по вул. Жолкевських через проїжджу частину дороги на узбіччі, чим порушила п. 2 ст. 16 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», вчинивши адміністративне правопорушення за яке передбачена відповідальність згідно з вимогами ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Як вбачається із протоколу, від підпису у протоколі ОСОБА_1 - відмовилася, що підтверджується записом та підписами свідків. Згідно з ст. 256 КУпАП вбачається, що у разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Тобто, при складанні протоколу про вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 вимоги щодо змісту були дотримані у повному обсязі. При розгляді адміністративних матеріалів стосовно гр. ОСОБА_1 члени адміністративної комісії детально встановили обставини справи та дослідили наявні у матеріалах справи докази, а саме протокол № 3 від 01.05.2025р., вимогу №59 від 30.04.2025 вих. № 123, дали належну правову оцінку доказам в сукупності, фотоматеріали, усні та письмові пояснення гр. ОСОБА_1 , пропозиції та зауваження членів комісії. Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 немає, майнової шкоди немає.
Факт вчинення адміністративного правопорушення у формі самовільного висадження дерев (туй) саме громадянкою ОСОБА_1 встановлено на засіданні комісії, тобто подія про яку описується у протоколі мала місце. Позивач на розгляді адміністративної справи свою вину визнала, більше того письмово зазначила, що саме нею висаджені туї, про які йдеться у протоколі № 3 про адміністративне правопорушення. Тобто подія та вина ОСОБА_1 встановлені адміністративною комісією при розгляді матеріалів адміністративної справи відносно ОСОБА_1 , а тому твердження Позивача у позовній заяві про недоведеність події та вини не відповідають фактичним обставинам адміністративної справи.
В матеріалах справи міститься фотофіксація, яка додана до протоколу № 3 від 01.05.2025 складеного на ОСОБА_1 про факт вчинення нею адміністративного правопорушення. Додатково, Позивач на засіданні комісії зазначила, що знає, що земля, на якій вона висадила туї їй не належить на праві приватної власності та не відноситься до її прибудинкової території. Також комісією встановлено, що дана земельна ділянка, на якій висаджені туї гр. ОСОБА_1 прилегла до прибудинкової території гр. ОСОБА_2 . Комісією встановлено на підставі фотоматеріалів, що туї Позивач висадила навпроти свого будинку через проїжджу частину дороги, по суті за парканом гр. ОСОБА_2 по адресі АДРЕСА_2 .
Як встановлено матеріалами адміністративної справи на гр. ОСОБА_1 поступила заява від сусідки ОСОБА_2 , яка живе по адресі Жолкевських, 1 В навпроти гр. ОСОБА_1 , адреса якої Жолкевських, 6/1. щодо висадження туй ОСОБА_1 на прилеглій до її приватного будинку території.
Розгляд адміністративної справи відбувався у повній відповідності з вимогами Кодексу України про адміністративні правопорушення, а стягнення накладено в межах санкції ст.152 КУпАП. Тому, постанова є законною та не підлягає скасуванню.
Щодо зазначення у Позовній заяві ОСОБА_1 інформації «про зрізку фруктових дерев», то така інформація не відповідає дійсним обставинам, оскільки згідно листа КП «Жовківське МВУЖКГ» вих. №120 від 23.05.2025 року адресоване Позивачці - ОСОБА_3 , фруктове дерево - алича, яка росла по вулиці Жолкевських на прилеглій до приватної території - садиби будинку № 1 В було сухостоєм, згідно акту комісії від 04.04.2025 року.
З урахуванням вищенаведеного, керуючись ст. 162 КАС України, відповідач просить суд залишити постанову № 14/05/25 від 14.05.2025 року у справі про адміністративне правопорушення без змін, а позовну заяву без задоволення.
В судовому засіданні представник позивачки - адвокат Панюра Н.Ф. зазначила, що у позивачки є конфлікт із сусідом, який проживає через дорогу. Сусід є водієм вантажного автомобіля (фура), який весь час ставить біля подвір'я позивачки. Представник зазначила, що в діях позивачки відсутній склад адміністративного правопорушення, так як висаджування кущів і дерев не заборонено Правилами благоустрою, які затверджені 10.04.2006 року Міністерством будівництва архітектури та житлово-комунального господарства. Просить позов задовольнити та оскаржену постанову скасувати.
Позивачка ОСОБА_1 в судовому заданні позов підтримала, просила суд такий задовольнити. Позивачка пояснила, що за висадженими туями є рів, сусіди зрізали фруктові дерева, які укріплювали рів. Зазначили, що вона посадила туї наприкінці квітня 2025 року. Також позивачка ствердила, що неодноразово зверталася в міську раду з приводу того, що сусід ставить фуру біля їх паркану, однак письмових заяв з цього приводу вона не подавала.
В судовому засіданні представник відповідача - Бакум О.В. щодо поданого позову заперечила та підтримала викладені у відзиві на позов доводи. Також зазначила, що позивачці було надано письмову вимогу про те, щоб вона забрала висаджені нею через проїзджу частину дороги туї, однак, позивачка на це не відреагувала. Представник відповідача ствердила, що між позивачкою та сусідами через дорогу є конфлікт. Представник просить у задоволенні позову відмовити.
Заслухавши пояснення позивачки, її представника, пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, оцінивши в сукупності зібрані в справі докази, суд дійшов наступного висновку.
За умовами ч.1 ст.5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням, інакше як на підставі і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу проводиться в межах їх компетенції, у точній відповідності із законом.
Судом встановлено, що 14.05.2025 року адміністративною комісією при виконавчому комітеті Жовківської міської ради прийнято постанову №14/05/25 у справі про адміністративне правопорушення якою громадянку ОСОБА_1 визнано винною у скоєнні адміністративного правопорушення, за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою території населених пунктів передбаченого ст. 152 КУпАП та накладено на неї адміністративне стягнення у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у вигляді штрафу у розмірі 340,00 грн. (триста сорок гривень 00 копійок) (арк. спр. 6-7).
В оскаржувальній постанові вказано, що комісія розглянула протокол №3 від 01.05.2025р. щодо вчинення гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , адміністративного правопорушення.
У протоколі № 3 про адміністративне правопорушення від 01.05.2025 р., який складено інспектором з благоустрою комунального підприємства «Жовківське міське виробниче управління житлово-комунального господарства» Гудзій В.О. стосовно гр. ОСОБА_1 зазначено: 01.05.2025 року о 15 год. 46 хв. самовільно висаджено дерева ( туї ) в кількості 7 шт. по вул. Жолкевських через проїжджу частину дороги на узбіччі, чим порушено п. 2 ст. 16 Закону України «Про благоустрій населених пунктів. Як вбачається із протоколу, від підпису у протоколі ОСОБА_1 - відмовилася, що підтверджується відповідним записом та підписами свідків (арк. спр.8).
В матеріалах справи наявна Вимога № 59 від 30.04.2025 року адресована ОСОБА_4 , яка надана у зв'язку із зверненням гр. ОСОБА_2 від 28.04.2025 року про самовільне висадження дерев (туї) в кількості 7 шт. через проїжджу частину дороги на узбіччі. У вимозі вказано негайно привести територію до попереднього стану. Також попереджено, що у разі невиконання вимоги ОСОБА_5 буде притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 152 КУпАП. У вимозі зазначено, що «від підпису відмовилась» (арк. спр. 29).
14.05.2025 року ОСОБА_1 подано заяву голові адміністративної комісії, в якій вона підтвердила, що нею 26.04.2025 року висаджено туї за адресою: вул. Жолкевських 6/1 (арк. спр. 32).
Вирішуючи вказаний спір суд виходить з таких мотивів та положень закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Положеннями ст.2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Згідно з ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.152 КУпАП, порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до змісту ст. 1 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», благоустрій населених пунктів - це комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покрашення мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля; територія (в населеному пункті) - це сукупність земельних ділянок, які використовуються для розміщення об'єктів загального користування: парків, скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, шляхів, площ, майданів, набережних, прибудинкових територій, пляжів, кладовищ, рекреаційних, оздоровчих, навчальних, спортивних, історико-культурних об'єктів, об'єктів промисловості, комунально-складських та інших об'єктів у межах населеного пункту.
Приписи ч. 2 ст. 17 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», визначають, що громадяни у сфері благоустрою населених пунктів зобов'язані: 1) утримувати в належному стані об'єкти благоустрою (їх частини), що перебувають у їх власності або користуванні, а також визначену правилами благоустрою території населеного пункту прилеглу до цих об'єктів територію; 2) дотримуватися правил благоустрою території населених пунктів; 3) не порушувати права і законні інтереси інших суб'єктів благоустрою населених пунктів; 4) відшкодовувати в установленому порядку збитки, завдані порушенням законодавства з питань благоустрою населених пунктів; 5) допускати на об'єкти благоустрою, що перебувають у їх власності або користуванні, аварійно-рятувальні та інші служби для здійснення заходів щодо запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
Статтею 16 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» встановлено обмеження при використанні об'єктів благоустрою.
Так, згідно з цією статтею, на об'єктах благоустрою забороняється:
1) виконувати роботи без дозволу в разі, якщо обов'язковість його отримання передбачена законом;
2) самовільно влаштовувати городи, створювати, пошкоджувати або знищувати газони, самовільно висаджувати та знищувати дерева, кущі тощо;
3) вивозити і звалювати в не відведених для цього місцях відходи, траву, гілки, деревину, листя, сніг;
4) складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання за межами будівельних майданчиків;
5) самовільно встановлювати об'єкти зовнішньої реклами, торговельні лотки, павільйони, кіоски тощо;
6) встановлювати технічні засоби регулювання дорожнього руху без погодження з відповідними органами Національної поліції;
7) влаштовувати стоянки суден, катерів, інших моторних плавучих засобів у межах територій пляжів;
8) випасати худобу, вигулювати та дресирувати тварин у не відведених для цього місцях;
9) здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів у не відведених для цього місцях (крім випадків проведення негайного ремонту при аварійній зупинці).
ОСОБА_1 звертаючись з позовом до суду просила скасувати постанову, якою її притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 152 КУпАП. Позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтовує тим, що впродовж тривалого періоду часу вона намагається вирішити питання паркування на узбіччі дороги її сусідом свого вантажного автомобіля, для того щоб паркувати автомобіль на узбіччі дороги сусіди зрізали фруктові дерева, які росли там багато років.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Суд вважає за необхідне зазначити, що в позові ОСОБА_1 не оспорює сам факт вчинення адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачено ст. 152 КУпАП, а саме позивач не заперечила факту висадження нею туй в м. Жовква по вул. Жолкевських через проїжджу частину дороги на узбіччі, також позивач не заперечила обставин викладених у протоколі та постанові.
Суд враховує те, що зміст позовної заяви свідчать про те, що позивач не оспорює сам факт допущеного порушення щодо самовільного висадження туй, натомість, звертає увагу на те, що впродовж тривалого періоду часу вона намагається вирішити питання паркування на узбіччі дороги її сусідом свого вантажного автомобіля, оскільки щоб паркувати автомобіль на узбіччі дороги сусіди зрізали фруктові дерева, які росли там багато років.
Розглядаючи дану справу суд враховує те, що дерева (туї) висаджені на земельній ділянці комунальної власності, що також стверджено сторонами в судовому засіданні під час розгляду справи.
До повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад відповідно до частини другої статті 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» належить, зокрема: здійснення самоврядного контролю за станом благоустрою та утриманням територій населених пунктів, інженерних споруд та об'єктів, підприємств, установ та організацій, майданчиків для паркування транспортних засобів (у тому числі щодо оплати послуг з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів), озелененням таких територій, охороною зелених насаджень, водних об'єктів тощо.
Позивач у своєму позові вказує, що в оскарженій постанові зазначено, що вона, проживаючи по вул. Жолкевських, 6/1 в м.Жовква Львівського району Львівської області самовільно висадила дерева (туї) в кількості 7 шт. по вул.Жолкевських через проїжджу частину дороги на узбіччі. Однак, такого твердження вона взагалі не розуміє, оскільки воно є суперечливим, бо не можна зрозуміти де туї було висаджено на узбіччі чи на проїжджій частині.
Згідно з ст. 251 КУпАП України, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Стаття 13 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» визначає, що до об'єктів благоустрою населених пунктів належать: 1) території загального користування: а) парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки - пам'ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики; б) пам'ятки культурної та історичної спадщини; в) майдани, площі, бульвари, проспекти; г) вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки; ґ) пляжі; д) кладовища; е) інші території загального користування; 2) прибудинкові території; 3) території будівель та споруд інженерного захисту територій; 4) території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території на умовах договору.
З досліджених в судовому засіданні фотознімків, а також пояснень учасників справи встановлено, що дерева (туї) висаджені позивачкою ОСОБА_1 через проїжджу частину дороги на узбіччі вулиці Жолкевських навпроти її будинку, який знаходиться за адресою: м. Жовква, вул. Жолкевських, 6/1, Львівського району Львівської області, тобто дерева (туї) висаджено на території, що є елементом (частиною) об'єкта благоустрою.
Ураховуючи наведене вище, суд дійшов висновку, що під час розгляду справи, відповідачем було всебічно та об'єктивно з'ясовано обставини справи, досліджені та оцінені наявні в матеріалах справи докази та та винесено оскаржену постанову про накладення на позивачку штрафу в розмірі 340 грн. 00 коп. в межах санкції, передбаченої статтею 152 КУпАП.
Позивачкою не наведено жодних доводів на підтвердження відсутності в її діях складу адміністративного правопорушення. Окрім того, позивачкою не заперечувалось факту вчинення адміністративного правопорушення відповідальність за яке передбачена ст. 152 КУпАП.
Таким чином, суд дійшов висновку, що стягнення відповідачем застосовано без порушень, в межах санкції статті 152 КУпАП, за якою позивачка притягнута до адміністративної відповідальності, а тому підстави для задоволення позову відсутні, оскільки постанова винесена з дотриманням правил чинного законодавства, доказів, які б спростовували факт наявності адміністративного правопорушення, позивачкою у межах розгляду даної справи надано не було і судом таких обставин не встановлено, а тому у задоволенні позову ОСОБА_1 належить відмовити.
Керуючись ст. ст. 2, 6, 72-78, 241-246, 255, 295 КАС України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Жовківської міської ради Львівського району Львівської області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення - відмовити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Восьмого апеляційного адміністративного суду, шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне найменування сторін та інших учасників справи:
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 .
Відповідач: Жовківської міської ради Львівського району Львівської області, юридична адреса: 80300 м.Жовква, вул.Львівська, 40, Львівського району, Львівської області, ЄДРПОУ04056248.
Повне рішення суду складено 14.07.2025 року.
Суддя М. М. Олещук